Замерване на акумулатор

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Замерване на акумулатор

Мнение от Mendeleev »

Здравейте. Днес акумулатора май сдаде багажа. Сложил съм го да се зарежда, но ми се иска да се замери от сервиз, но обиколих няколко и всички не работеха в 15.00 часа в събота. Имате ли идея някъде мога ли да отида в неделя след обяд, защото до обяд съм извън града?
eleena
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 9:37 am

Re: Замерване на акумулатор

Мнение от eleena »

В големите маркети има мултицети по за 8 лв., купуваш и мериш напрежението при зареждане. Като достигне 14.2 в. изключваш и след примерно 1 час мериш напрежението- ако е 12.65 в. значи е напълно зареден. Палиш колата и гасиш 2-3 пъти и пак мериш. Ако напрежението е в близките граници, значи капацитетът на акумулаторът е добър, но ако е паднало, значи е за бракуване. Разбира се с товарна вилка или с ампер клещи нещата се избистрят повече , но и този метод върши работа. Може волтметърът да не показва точно тези стойности, защото евтините мултицети имат отклонения, но е важен принципа- да не пада много напрежението след палене.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1264
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Замерване на акумулатор

Мнение от emzo »

На повечето места, където продават акумулатори, ще ти кажат, че е за смяна :D
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Замерване на акумулатор

Мнение от Mendeleev »

emzo написа:На повечето места, където продават акумулатори, ще ти кажат, че е за смяна :D
Ами и аз се сетих за същото. Той няма да каже " ами супер е - не се налага да вземаш нов ". Освен да кара тъй и той ще си покаже кога е за смяна. Добре, че на моята кола акумулатора е чисто нов :haha: , а пък жена ми ако трябва и такси ще вземе :mafia:
Mikk
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Нед Юни 10, 2012 20:21 pm

Re: Замерване на акумулатор

Мнение от Mikk »

И как точно разбра че ти е заминал акуто?
Питам защото и аз така си мислех за колата на сина ми, за 2-3 седене пред блока лятото, после не можеше да запали, се оказа че кастфона яде батерията. Та моя мързел ми коства 100-120 лв тогава.
Както каза колегата emzo изобщо нямай вяра на търговец на акута.
Последно промяна от Mikk на Нед Дек 06, 2015 16:41 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Замерване на акумулатор

Мнение от Mendeleev »

Тя жена ми я кара само от неделя на неделя засега и миналата неделя не я карала и вчера изобщо не запали. Снощи и заредих акумулатора и днес нямаше никакви проблеми. Ще видим другата неделя дали ще запали и тогава ще мисля за измерване и дали има някаква допълнителна излишна консумация на ток.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Замерване на акумулатор

Мнение от Mendeleev »

Днес го замерих на две места - на едното ми замериха само акумулатора и ми взеха 2 лева за услугата, а на другото ми замериха акумулатора, как зарежда, има ли оттечки и не ми взеха пари. По стойности излиза от 360 на 264 А, но явно е заминал, защото вчера минах с колата 90 км, а днес трудно запали в 14.00 часа. Трябва да се сменя май. Те и на двете места така ми казаха, но все пак и те продават, а не само замерват.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Замерване на акумулатор

Мнение от Mendeleev »

Да не отварям нова тема ще ползвам тази.
Пак съм пред дилема за нов акумулатор на друга кола. Доста прочетох в нета за AGM акумулаторите и съм се насочил май към нещо такова. Вярно, че е за старт-стоп система, но колата зимата може да не се кара всеки ден и този акумулатор сигурно ще е една идея по-добър от другите. Предлагат ми някакъв словенски 80 Ah, 800 A, но с две години гаранция. Намирам в други градове такъв, само че на друга марка с 4 години гаранция - Voltkraft ( но не само Kraft, които се продават до Ветеринарния техникум ).
Някой знае ли къде и дали мога да намеря такава марка в Стара Загора или някой друг AGM акумулатор с повече от 2 години гаранция?
Другият вариатн е да се взима Varta silver, 77 Ah, 780 A, но в зарата са много скъпи...
georgi_1986
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 76
Регистриран на: Пет Май 10, 2013 10:12 am

Re: Замерване на акумулатор

Мнение от georgi_1986 »

AGM акумулатор не става на всяка кола, трябва зареждането на автомобила да е предвидено за такъв акумулатор.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Замерване на акумулатор

Мнение от Mendeleev »

Иначе какво става, че не съм много наясно?
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Замерване на акумулатор

Мнение от didka »

Вземай един Bosch S5 и не се занимавай с глупости :)
http://alfa.kachi-snimka.info/images-20 ... 41507n.JPG
Dog drags - no tracks...
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Замерване на акумулатор

Мнение от Mendeleev »

didka написа: Съб Апр 01, 2017 13:14 pm Вземай един Bosch S5 и не се занимавай с глупости :)
http://alfa.kachi-snimka.info/images-20 ... 41507n.JPG
Обмислям и този вариант.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Замерване на акумулатор

Мнение от realprofesora »

Хало колеги, някой, ако желае мога да помогна при покупката на акумулатор. Замервам със специализиран уред на място в магазина още преди да сте го купили, за да знаете за какво си давате парите. Замервам:
Реален заряд на акумулатора,
остатъчен живот,
вътрешно съпротивление,
РЕАЛЕН ПУСКОВ ТОК при студен старт
и напрежение на акумулатора.
След като е поставен на автомобила, замервам Реален заряд на генератора и изправност на диодите.
Но това не е всичко, замервам и пада на напрежението при стартиране, изправност на стартера и милисекунди на запалване на мотора.
Всичко на цена 10лв.
Тези замервания извършвам и не само с нови ,но и стари акумулатори.
Цената включва и безплатна диагностика на автомобила.
Здраве и щастие ви желая!
тел 0877046889 ...денонощно без почивен ден. :gamer:
Popopopopo
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Замерване на акумулатор

Мнение от didka »

На един нов акумулатор няма какво да му се измерва. А измерването на напрежението от генератора се прави в сервиз така или иначе, при монтиран вече акумулатор, за да важи гаранцията.
Dog drags - no tracks...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Замерване на акумулатор

Мнение от realprofesora »

didka написа: Съб Апр 01, 2017 16:45 pm На един нов акумулатор няма какво да му се измерва. А измерването на напрежението от генератора се прави в сервиз така или иначе, при монтиран вече акумулатор, за да важи гаранцията.
Заповядай с мен, да ти докажа, колко голяма разлика има в новите акумулатори от това което го пише и от това което показва уреда. За година и половина съм се нагледал на много такива. Продават ги с 680 ампера пусков ток , а реалния е под 630-срамота(и то при добре зареден акумулатор). Има и добри акумулатори които показват по-добър пусков ток от това което пише дори..
Но не ми се спори, работи си с мултицета и глава няма да те боли.
Popopopopo
Публикувай отговор