Въпрос за адреса на големия талон

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Въпрос за адреса на големия талон

Мнение от Nirvana »

Колеги,
точно си направих Гражданска отговорност, но на големия талон все още се водя на друг адрес, че живея. Когато има разминаване в Големия талон и шоф. книжка, това проблем ли е? Просто нямам много време да търча по КАТ, за да го подменям. С две думи, могат ли да ме глобят за това нещо?

Благодаря предварително!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
belata
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 535
Регистриран на: Пет Яну 14, 2011 10:49 am
skype: belatatatat

Re: Въпрос за адреса на големия талон

Мнение от belata »

Nirvana написа:Колеги,
точно си направих Гражданска отговорност, но на големия талон все още се водя на друг адрес, че живея. Когато има разминаване в Големия талон и шоф. книжка, това проблем ли е? Просто нямам много време да търча по КАТ, за да го подменям. С две думи, могат ли да ме глобят за това нещо?

Благодаря предварително!
Ще те предупредят да си ги оправиш,щото има срокове за актуализация на адресната регистрация,глобата е административна,от Кат по скоро при смяната може да те фишират че си се забавил.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за адреса на големия талон

Мнение от Nirvana »

Ами аз още миналата година си смених адреса по лична карта и по шоф. книжка, но никой не ме уведоми, че трябва и талона да подменя.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
zvezda
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:40 pm

Re: Въпрос за адреса на големия талон

Мнение от zvezda »

Нали знаеш - непознаването на закона не оправдава неспазването му.
За съжаление не съм наясно за твоя случай... при смяна на постоянен адрес с друг областен център по принцип си задължен да смениш и табелите, оттам и талона, но при теб предполагам не става дума за друг град.
Ще се радвам на инфо, ако разбереш трябва ли смяна в твоя случай.
Аватар
AquiLA^
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 559
Регистриран на: Съб Ное 15, 2003 0:48 am
skype: aqu1la
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за адреса на големия талон

Мнение от AquiLA^ »

В този ред на мисли, ако си сменя адреса по лична карта, трябва ли да сменям и книжката?
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за адреса на големия талон

Мнение от Nirvana »

AquiLA^ написа:В този ред на мисли, ако си сменя адреса по лична карта, трябва ли да сменям и книжката?
В този случай си задължен доколкото знам да си смениш и адреса по шоф. книжка.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Въпрос за адреса на големия талон

Мнение от Nirvana »

zvezda написа:Нали знаеш - непознаването на закона не оправдава неспазването му.
За съжаление не съм наясно за твоя случай... при смяна на постоянен адрес с друг областен център по принцип си задължен да смениш и табелите, оттам и талона, но при теб предполагам не става дума за друг град.
Ще се радвам на инфо, ако разбереш трябва ли смяна в твоя случай.
Адресът ми отново е в Стара Загора. Би трябвало да няма проблем ако си на друг адрес, а да си проследим по ЕГН и имена. Адресът е нещо непостоянно.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
petaruz
Новак
Новак
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Авг 09, 2010 21:27 pm

Re: Въпрос за адреса на големия талон

Мнение от petaruz »

Правете разлика между постоянен адрес и адресна регистрация.При смяна на постоянен адрес се сменят документи все пак това ви е адреса за пред институциите как иначе ще ви открият по ЕГН е невъзможно в него не е вписан адрес.
Публикувай отговор