Отстраняване на лепило и найлон

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Отстраняване на лепило и найлон

Мнение от Mendeleev »

Здравейте. Купих едни лети джанти и бяха доставени от куриер. Само, че се убих да ги търкам от некадърнато залепяне на куриера на всяка джанта на хартиени етикети на всяка джанта. Резултатът е, че на някои места останаха остатъци от лепило и много здраво залепен найлон на куриера и не мога да го отстраня. Сигурно е нещо елементарно, но аз не се сещам с какво да махна останалото лепило и здраво залепен найлон, който не се отлепя и стои на джантите.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Отстраняване на лепило и найлон

Мнение от didka »

Екстракционен бензин, ацетон, коресилин...
Dog drags - no tracks...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Отстраняване на лепило и найлон

Мнение от realprofesora »

didka написа:Екстракционен бензин, ацетон, коресилин...
Добро предложение, но трябва да се има предвид следното нещо-С каква боя са боядисани джантите, защото от екстракционен бензин(къде ли ще го намери?) и ацетон и коресилин има доста голяма разлика като състав и действие. Ако са на акрилна основа, коресилина и ацетона просто ще разядат боята. Но пък, ако лепилото на стикерите е на същата основа, то няма начин да се изтърка с разтворител на такава ацетонова основа, поради горепосоцената причина. В такива случаи единственото спасение е механично отстраняване, например с CIF -фин гланц за домакинска употреба.Интересно ми е найлона как е залепнал- с лепило или е нагряван с нещо и се е разтопил.
Има начин, ако са сребристи джантите и в процеса на почистване нещо се наруши лаковото покритие(разбирайте боята), то да се пръснат със спрей и лак и да станат като чисто нови(личен опит с надрани джанти на Пежото на дъщеря ми).
http://prikachi.com/images.php?images/895/8985895w.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/896/8985896W.jpg
Popopopopo
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Отстраняване на лепило и найлон

Мнение от nike718 »

От автомивките съм чувал, че с някаква киселина чистят алуминиевите джанти, може да питаш в някоя.
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Отстраняване на лепило и найлон

Мнение от Mendeleev »

Благодаря на всички за отговорите. Бях извън страната и затова чак сега отговарям. :imsorry:
Публикувай отговор