Конзолата, моят приятел

Задавайте Вашите въпроси, коментари и всичко което се досетите относно игрите.
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Конзолата, моят приятел

Мнение от SniperBeta »

За никой не е тайна, че освен компютрите на тоя свят съществува и друг вид електронно забавление, а имено това с конзолата. За никой не е тайна също така, че в последно време, конзолите не само че не отстъпват на съвременните компютри, но дори и доста успешно се конкурират с тях. Целта на моята тема е не да запознавам някой с това що е конзола а по-скоро ми е интересно да прочета вашето мнение отностно въпроса "Има ли конзолата почва в нашата мила майковина?". Аз специално съм закърмен с конзола, като се почне още от Atari-то и се стигне дай боже до последни писъци на модата сред конзолния пазар, които ще са в далечното бъдеще. И като такъв в последните няколко години просто ми омръзна да наливам пари в компютъра си, който буквално остаряваше с всеки изминал месец и си казах край! Стоп на болката в ставите! Отидох, взех си една конзола и ако щете ми вярвайте - ходенето по мъките свърши. Сега съм сигурен, че отявлените привържаници на Heroes III или WOW ще нададат тягостни вопли и ще кажат "WoW + конзола = дудук!". Еми дудук си е. Както и бих ги контрирал със Silent Hill + PC = суджук! Или айде, дори да не е Silent Hill който има и портове за PC и който започна живота си именно на конзола, мога да им кажа Metal Gear Solid 3 на PC ама нанай! Така че ще съм ви много задължен ако не превърнем темата в спор PC vs Console. Целта ми е друга.
И така, както казах, омръзна ми да давам по 100 долара за мега-ултра-гега-супер-хипер здрава видео карта, която точно след 4 месеца трябваше да се подмени от нова двеста-доларова такава, защото видиш ли, тая не ползвала shader 2.0 и DirectX 9 а новите игри го искат. Или да ръсна един чувал с пари за процесор или рам, щото тая игра насича, оная не се играе както трябва. А да не изброявам километричните логове с проблеми, най-често свързани с бъгове, пачове, кракове, сериални номера, алъш-вериши и тем подобни които превръщаха обикновения юзър с една иначе лесна игра в хакер-програмист със задълбочени познания в кракването и пачването. Е благодаря ви много, псевдо-програмисти на PC игри! Отново в неумишлена защита на конзолите ще споделя че просто от финансова гледна точка не всеки може да си позволи 150лв за WoW + 50лв на месец за БТК за да може да го играе като хората + 20лв на месец за акаунт. Тук е времето феновете на WoW просто да си замълчат, защото иначе наистина темата ще стане "out of range". Също така който не споделя мнението ми или не желае да се замесва в НОРМАЛНИ дискусий може просто да прескочи тази тема. Единственото което исках да кажа беше, че просто при конзолите тези проблеми ги няма. И визирам най-вече наистина безсмъртния PlayStation 2, който в края на 2006та година чукна 6тата си година живот и продължава да се продава като топъл хляб. Това според мен си е вече революция. Нито един компютър не може да изкара толкова време па ко ще и да струва 5000лв. И като заговорих за цената, което си е най-болната тема на обикновенния гражданин който все пак има време и желание да се откъсне от проклетото си еднообразно ежедневие в компанията на електронно забавление, няма как да не подчертая че за 400лв (а вече като гледам и по-малко) получаваш един наистина качествен продукт, който продължава да бъде актуален 6 години след създаването си. Поклон!
И така. Факт е, че в лицето на PlayStation, XBOX или GameCube човек може да намери тонове качествен soft/hardware на съвсем разумни цени. Факт е също така, че която и игра да си пуснеш на която и да е конзола, в същия миг ще ти се изпарят всички подготовки за бране на ядове присъщи на компютрите. Факт е (и то какъв) че конзолата не подлежи на ежемесечни ъпгрейди и закупувайки си такъв продукт (в началото цената му е солена малко, разбира се, но като сметна че миналата седмица един приятел даде $400 за видео карта, а цялата конзола струва $600 просто се оказва че солта е...ммм йодирана) може да бъде сигурен, че ще се радва на качествен продукт и качествени заглавия години наред/напред. И като споменах заглавията, нека да видим какво ни предлага всяка една конзола и да ги съпоставим с тези на компютъра като ще направя дребната уговорка, че заглавията за компютър ще са само тези, за които наистина си заслужава ъпгрейд.
И така! Да вземем най-яркия пример в лицето на отрочето на Microsoft, а именно ХВОХ и неговия мега-хит Halo. Купуваш, мушкаш диска в черния дзвер, пускаш телевизора, излягаш се удобно на леглото и се пренасяш в зашеметяващ свят, без насичане, без бъгове и както беше при мен без постоянни напомняния от страна на ICQ че някой те търси :). За да може да направиш това с настолния си доминант в лицето на ултра-ъпгрейднатото PC требе да го ултра-доЪПгрейднеш защото играта наистина си иска зверската конфигурация (за времето си, разбира се) за да ти върви като по вода. За да се насладиш пък на новото отроче на Techland - FarCry, всички знаем какви луди лицензи гонехме в избирането на нов hardware за компотеца, който иначе добре се справяше вече с Halo. От друга страна пък е и факт, че с нито една конзола няма да прекараш деня в наистина брутална битка на Heroes III със съседа. Ама нали се сещате Heroes III какво иска за да върви, все пак. Както и да е. Другия наистина неоспорим факт освен това, че ей-тая игра върви идеално на конзола а на комп - не, въпреки че си пръснал маса пари за стария ъпгрейд (който беше преди броени месеци) е че заглавията които излизат за конзоли превъзхождат по качество в пъти тези за компютър. Връщайки се съвсем малко назад през изминалите 1-2 години ще станем свидетели, че качествените игри излезнали за компютър се събират в една страница на малкото ти тефтерче. Откъм този параграф определено конзолите могат да се похвалят с далеч по-голям и най-важното качествен software. Докато единствения ъпгрейд (и не само на компа а и на родителите ти, за да могат стоически да посрещнат финансовия удар) който наистина си заслужаваше да направим тези години беше заради WoW, Lineage 2, Dungeon Siege 2, Colin McRae 5, Counter-Strike Source, Tomb Raider: Legend, Call Of Duty 2, NFSMW, Neverwinter Nights 2. Toва са напълно задължителни ъпгрейди на конфигурацийте, за да вървят игрите както трябва. Да не говорим, че в момента трябва изцяло да си смениш компютъра, за да можеш да се насладиш на красотите, които предлагат Splinter Cell: Double Agent, TES4: Oblivion и Gothic 3. Ще кажеш "добре де, той томб райдъра ми върви и без нов ъпгрейд". Върви да, ама пусни next-gen ефектите да видиш зако иде реч. Е извинявам се, просто и само от тази гледна точка аз бих си взел конзола без да се замислям. Снабдявайки се с конзола от сегашното (не говоря за новото поколение, защото още не е дошло изцяло тук в България) ти печелиш следните заглавия които може да бъдеш сигурен, че ще вървят като хората: Silent Hill 2,3,4, Devil May Cry 1,2,3, Resident Evil 4, (eми по дяволите, ако си фен само заради тази игра требе да си вземеш подходящата конзола), Final Fantasy X,X-2,XI,XII, Tekken 4,5, Metal Gear Solid 2,3, Mortal Kombat 6,7,8,9, Burnout 1,2,3,4, Colin McRae 3,4,5, Valkyre Profile 1,2, Forbidden Siren 1,2, Fatal Frame 1,2,3, Halo 1,2, Dead Or Alive 2,3, Soul Calibur 2,3, Fable, NFS..., Call of duty 3, Splinter Cell 4, Onimusha 2,3, Castlevania, Prince.... и още и още и още много качествени заглавия, част от които може и да си ги играеш (и то по доста неудобен начин) на компа и за които ще требе да се ръснеш за съответния ъпгрейд. Всичко това не съм си го измислил преди малко, наистина това са си фактите и правейки елементарно сравнение аз стигнах до факта, че повече пари в компа няма да наливам! До гуша ми е дошло от пачове, кракове и сериални номера, от вируси и спай. Това разбира се не означава, че тотално отхвърлям компютъра като начин за забавление. Напротив. И това свойство притежава. Но тотално го отхвърлям като начин за игра. И тук бих желал да влезна в конфликт със себе си, защото все пак съм и RPG фен... е да, няма как да е по друг начин. Качествените RPG-та ще си останат за компютър. А за феновете на стратегийте... то си е ясно коя игрална платформа предпочитат. Но...все пак, Oblivion го има и за ХВОХ360.

И така, скъпи мой читателю, игралната индустрия както сам усещаш се развива с толкова шеметна скорост пред теб, че дори и да искаш няма да можеш да и насмогнеш на темпото, така че дори и със сдобиването с конзола нещата няма как да се решат завинаги, но разликата е, че се решават за един достатъчно дълъг период от време. Период, който напълно те освобождава от лизинга наречен компютър. Период, в който ти се чувстваш щастлив пред наистина бруталния God Of War на наистина бруталния ти 32' телевизор, знаейки че това, което виждаш на екрана...всичката тази страхотна графика и ефекти не са за сметка на $400-вата ти нова видео карта. Не знам за теб, но аз определено все повече обръщам взор към новото поколение конзоли и може да бъдеш сигурен, че когато излезе PlayStation 3 в България аз няма да си го купя веднага :) . Но и няма да се замисля да си го купя след няколко месеца, когато цената му падне и когато PlayStation 2 вече заслужено ще се е пенсионирал, показал всичко на което е способен във своя (така като гледам по God Of War 2) 7, а защо не и 8 годишен живот, и ще е освободил мястото си за своя по-малък брат. Игри като Gears of War, Crysis, Final Fantasy XIII ако въобще видиш на своя компютър, то ще е след доста години и специално за Crysis, защото знам че ще излиза и за PC, с цената на ама наистина вече баснословна сума за ъпгрейд...всъщност - за нов компютър.
Засега PlayStation 3 се е продал в щатите наистина скромно - 200 000 бройки на фона на Wii (600 000) и XBOX360 (330 000). Японците пък както винаги парите не са от значение за тях и така само през първия ден там са продадени над 80 000 бройки от PS3. За сметка на това пък PlayStation 2 продължава да се продава дори в края на миналата година, като това само по себе си поставя рекорд и извисява конзолата в топ 5 на най-продавани конзоли за всички времена. РЕСПЕКТ!
Така че, драги читателю, конзолното бъдеще е колкото известно, толкова и забулено в мистерия, но едно е сигурно. Хардуерната мощ която предлагат 3те конзоли от ново поколение не може да се пренебрегне просто така, което от своя страна автоматически значи, че в близкото бъдеще конзолните заглавия напълно успешно ще се конкурират с компютърните такива. А доколко ти ще им се наслаждаваш - зависи само от теб. Колкото до мен...смятам да си остана на PlayStation 2 и Heroes III.


Ами това е от мен. Темата е със задължителен отворен край за всички, които желаят да се включат. Така като гледам всъщност колкото и да не исках написах нещо като PC vs Consoles за което се извинявам. Който иска да обсъдим, разгледаме, изчовъркаме по-обстойно даден въпрос нека се чувства свободен да изказва каквото и да е мнение, само да не е от рода на едноредово "consoles suckz".
Последно промяна от SniperBeta на Пон Яну 29, 2007 0:24 am, променено общо 1 път.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Честно казано съм против сравнението между трабант и ферари, щото видиш ли трабанта е едиколко си по-евтин и може да караш едиколко си десетки години без да подменяш и без това крехкия картон.Естествено сравнението е пресилено, но схвана смисъла :)
Като цяло предпочитам PC защото повече може да си върша работата пък от време на време и някоя друга игра за развлечение(как ги намазахме преди 2-3 вечери на HeroesIII :twisted: ) Понеже компютъра има огромен потенциал и възможности, една от тях е забавлението - било то филми, игри или каквото и да е.Естествено компютъра не е бил създаден за забавление затова и то си има цена.Ако исках само да цъкам джитки предполагам щях да си остана с конзолата, но съм сигурен че щях да пропусна много.Като цяло компютъра си остава скъпо струващо забавлени, което не всеки може да си позволи.Не съм съгласен обаче че забавлението е право-пропорционално на скъпия хардуер с който разполагаш.В момента разполагам със около 15 пъти по-скъп компютър отколкото примерно преди 8 години, но честно казано не съм по-доволен от тогава.Даже напротив от заливането на пазара със заглавия, конкуриращи се да рекламират най-новия хардуерен продукт далеч не ме радва повече от древните игрици отпреди 8-10 години.В крайна сметка ще кажа че не цената на хардуера прави забавлението а самия човек :)
И конзолите и компютрите си имат свои предимства зависи от човека кое ще избере.
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Tова ми беше и моята мисъл. Няма заглавия, които да си оправдават изискванията. Всичко е толкова полирано от комерсиализъм, че единствения водещ фактор е или най-най-новата технология която да представи невижданата графика (разбира се hardware-а е ясен) или най-най-младите геймъри, които едва прохождат за игрите и искат от мама и тати да им купи комп за 2000 лв че да им върви NFS 10 (който ще требе да се ъпгрейдне за да върви NFS 11). Наистина положението си е трагично. И да, прав си - няма го духът на старото време. Онова време което явно само аз и ти и други като нас помнят, когато Half Life ни показа наистина какво е това електронно развлечение. Времето, в което си гризахме ноктите ужасени от Шокът в Системата. И същото онова време, когато с гордост се промъквахме тихомълком през терасата на горния етаж, за да свием нещо от съндъка в Metal Age. ... че дори и времето преди това. Играта с приятел на Контрата, на Street Of Rage...
Нем... живеем във времена, в които според мен наистина не си заслужава да се дават пари за компютри, просто за да видиш по-яка графика. Духът в Машината е мъртъв.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Точно заради това което каза мисля да се сбогувам с новия хардуер и евентуалния му ъпгрейд, защото си е чиста загуба на пари, без никакво развлечение.Единствено ще си оставя вратичка за игрите на VALVe, които са единствените които ме спират да извадя кирпича отпреди 10тина години на които съм се забавлявал повече отколкото на всички нови компютри, взети заедно.
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

Още сме живи, но отвратени от това което ни се предлага от страна на производителите на РС игри. Ясно е, че старите времена в които по цяла вечер зяпахме в монитора, изпълнени с кеф и с невиждан интерес не отлепяхме очи. Последните дни ме обхвана нусалгия точно по тези времена когато с часове сме джиткали с приятели игри като, Revolt, Duke Nukem 3D, Heroes III(че и 1 и 2), Half Life, Starcraft, NFS 3, 4, 5 и по-късно 6, Warcraft 2... и още много много! Това бяха времената когато да правиш игри беше изкувство, а да ги играеш - приключение/изпитание/невероятно изживяване.
sawo написа:Като цяло предпочитам PC защото повече може да си върша работата пък от време на време и някоя друга игра за развлечение
Въпроса не е кое има повече възможности, а кое е по-добре спецялно за игрите.

Според мене и РС-то и конзолата си имат предимства. Има много страхотни игри за РС които са си казали думата през гдините. Предимство на РС-то също е интернета и възможността да се играят ММО-та или други игри в мрежа което при Х360 и ПиЕс 3-ката също е възможно(не съм запознат с това)
Но пък хубавата конзола + хубав телевизор и по възможност добра система за домашен театър е нещо неповторимо! За конзоли напоследак се правят повече и по-качествени заглавия. Както каза един пич от датата - не се съобразяваш ти с тях, а те се съобразяват с тебе.
Ако е за игри - твърдо гласувам за конзолите. Но само конзола без едно елементарно РС за скайп, кю, интернет, филми и т.н. работата куца.
Но в лицето на конзолите, не бива да забравяме и старите 8-битови джитки! Леле.... какви времена бяха т'ва никога няма да го забравя! Събираме се с още 2-3 приятелчета от блока в нас за вечерта с обещание към родителите, че ще спим и няма цяла вечер да играем... но кой ти спи братче взели сме 2 дискети от магазин Слънце на втория етаж или от Дедов и нямаме търпение да се смажем от кеф на кривото нинтендо. Приготвили сме си от вечерта безалкохолни, степчета и всякви такива и се наслаждаваме с максимален интерес 2D графиката. Вечерта минаваше неусетно и така всяка седмица това ни беше закон да сменяма срещу 1000лева(стари пари естествено :lol: ) дискетите и да джиткаме по цяла вечер. Ами след това? Като излезнаха 16битовите Sega Mega Drive 2 със яката графика и реален звук. Тогава РС-тата бяха онова на което леличките в офисите играят карти по цял ден :lol:
Каде отидоха тези времена? Каде отиде интереса в игрите? Каде отиде замисъла, качеството? Каде отиде магията на играта, която не ти дава да станеш от конзолата/РС-то? Явно нашето време нина вече. Всички произвотдители дори и Blizzard взеха да правят комерсиални боклуци които да се прекалено лесни за да може всеки индианец от пеще рата да ги играе. Дори и близ с новия си комерсиален, безсмислен шедьовър WoW по който и аз се бях вманиячил по едно време. Влизаш в WoW и какво гледаш? Клоникги. Наридили се 10 мага, с абсолютно еднакви итеми, еднакъв живот, еднакъв демич, еднакви резисти. Каде е интереса тука? Каде е смисъла?
Аватар
sourcemag
Новак
Новак
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 16:23 pm
Местоположение: stz

Мнение от sourcemag »

не е същото вече...спомням си едно време като взех компа как се зарибявах с игри от gamersin-а всяка седмица нова игрица и т.н. ,а помня и как залък не слагах в устата си в училище за да имам пари да играя кармагедон в 777 на плей стейсън 1 след училище.Помня и как пуцах на нинтендото...няма ги тези времена вече всичко е изтъркано единсвеното което имам мерак да играя в момента е поредицата сайлънт хил за пиес2 и резидент иивъл 4 (невероятна игра имах удоволсвието да погирая малко)обаче нямам пиес 2 и пак ще сменям компа понеже съм фен на стратегиите...лятото може да заработя някой лев да си купя пиес3 :)
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Тук като си говорите за старите времена, с умиление се сещам за далечната 1998ма година, когато над 2ро ОУ имаше една заличка, ама наистина много малка, с 3 PlayStation-чета вътре. И се сещам как по цял ден кибичех в това иначе супер тясно пространство, в което можеха да се съберат едва 5 човека, но бяхме поне 10 и всеки запалил цигара. Е - вътре не се виждахме дори :) Държаха го двама човека (Доктора и Яро) и вечер преди да затворят даваха за вечерта един PlayStation под наем. Е как да забравя че с неътрпение се прибирах у нас, за да се пренеса в света на Tekken 3 и Syphon Filter... a вънка един сняг, една виелица...


П.С. В момента играя NOX, смятай!
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Мнение от PoSSeSSeD »

И аз съм изкарвал супер много време в същото клубче до 2-ро. Няма да забравя часовете изкарани вътре преди, след и по време на даскало :D
По темата!
Според мен конзолите са направени за игра, а комповете нъцки. Аз бях супер зарибен по конзоли (ръката ми се беше сраснала със джойстика). Първо беше неповторимата за мен SEGA. Ех, колко часове съм прекарал с нея, почти няма заглавие, което да не съм играл. И след това дойде любимият ми Playstation1. Той вече тотално си ме грабна. Аз не исках да ми вземат компютър вкъщи, а здраво ревях за конзола, но все пак се сдобих с комп. И първата ми работа като си го взех беше разбирасе да си купя джойстик. Ама на компа не е същото :cry: Това не знам как има хора, които да са цъкали на конзоли и после са се отказали за да цъкат на компове :?
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

aз мaлко по нaзaд ще се върнa aз имaх сегa .. в моментa кaто се сетя зa сегaтa.. нaпрaо ми се плaче че я продaдaх.
почти сaмо рипове игрaя нa компa пс рипове от сортa нa Сaйлънт хил Ресидънт Ивъл Девил Мей Крaй и тн.
ходих във фрaнция и тaм могa дa ви кaжa от лични нaблщдения 4е списaния зa пц нямa имa сaмо зa конзоли и тaм във всякa къщa имa компютър но съответно във всяко шкaвче имa по 1 конзолкa зa ИГРИ ....
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

arsenala написа:Поради засиления интерес към конзолата в последно време реших да направя тази тема в която всеки ще може да пита и да му се отговаря и всяко важно казано нещо ще го добавям тук в първия пост.

Изображение



Въпрос :Колко струва Xbox 360
Отговор :
XBOX 360 Core System - 694.80
XBOX 360 - 889.00
Xbox 360 Call of Duty 3 Bundle - 989.00
Xbox 360 Gears of War Bundle - 989.00

Въпрос:Услугата Xbox Live платена ли е ?
Отговор: Xbox Live Gold - За 12 месеца е 59.99 евро
Трябва да имаш Gold за да играеш онлайн
Иначе Xbox Live Silver e безплатно ама там можеш само да сваляш демота от Xbox LIve Marketplace
Xbox Live Gold НЕ се плаща месец за месец а с предплатен пакет
Има за 3,6 и 12 месеца

Има два варианта да се абонираш
Ако имаш сметка по Xbox Live т.е Online и другият е да се закупи от магазин някъде от Европа

А относно Microsoft Points - Това е разплащателна система в Xbox Live
Като си купиш точки (по интернит или от магазин) можеш да пазаруваш теми, аватари, видеота, допълнителни неща за игрите напр. автомобили, оръжия и др.

2100 Microsoft Points - 24,99 eвро
Това не са малко точки като се има предвид че пакет с 5 Bonus коли за Test Drive Unlimited напр. струва 300 точки

Темите са по 150 а комплектите от по 8 аватара са от 80 до 120,150 точки

Demo-тата на игрите принципно са безплатни и достъпни за Xbox Live Silver потребители но ексклузивни и нови демота могат да бъдат свалени само при активиран Xbox Live Gold

Ето как изглеждат:
http://store1.data.bg/dragsan/XBOX%2036 ... Points.jpg


Игри за Xbox 360 :
Всичко за Halo 3
Всичко за Тest drive unlimited


-------------------------------------------------------------

Ето и спецификациите на конзолата
Custom IBM PowerPC-based CPU 3 symmetrical cores running at 3.2 GHz each
2 hardware threads per core; 6 hardware threads total
1 VMX-128 vector unit per core; 3 total
128 VMX-128 registers per hardware thread
1 MB L2 cache


CPU Game Math Performance 9 billion dot product operations per second

Custom ATI Graphics Processor 500 MHz
10 MB embedded DRAM
48-way parallel floating-point dynamically-scheduled shader pipelines
Unified shader architecture

Polygon Performance 500 million triangles per second

Pixel Fill Rate 16 gigasamples per second fillrate using 4X MSAA

Shader Performance 48 billion shader operations per second

Memory 512 MB GDDR3 RAM
700 MHz DDR
Unified memory architecture

Memory Bandwidth 22.4 GB/s memory interface bus bandwidth
256 GB/s memory bandwidth to EDRAM
21.6 GB/s front-side bus

Overall System Floating-Point Performance 1 TFLOP

Storage Detachable and upgradeable 20 GB hard drive
12X dual-layer DVD-ROM
Memory unit support starting at 64 MB

I/O Support for up to 4 wireless game controllers
3 USB 2.0 ports
2 memory unit slots

Optimized for Online Instant, out-of-the-box access to Xbox Live features, including Xbox Live Marketplace for downloadable content, Gamer Profile for digital identity and voice chat to talk to friends while playing games, watching movies or listening to music
Built in Ethernet Port
Wi-Fi Ready: 802.11 A, B and G
Video Camera Ready


Digital Media Support Support for DVD-Video, DVD-ROM, DVD-R/RW, DVD+R/RW, CD-DA, CD-ROM, CD-R, CD-RW, WMA CD, MP3 CD, JPEG Photo CD
Stream media from portable music devices, digital cameras, Windows XP PCs
Rip music to Xbox 360 hard drive
Custom playlists in every game
Windows Media Center Extender built in
Interactive, full screen 3D visualizers

HD Game Support All games supported at 16:9, 720p and 1080i, anti-aliasing
Standard definition and high definition video output supported

Audio Multichannel surround sound output
Supports 48 KHz 16-bit audio
320 independent decompression channels
32-bit audio processing
Over 256 audio channels

System Orientation Stands vertically or horizontally

Customizable Face Plates Interchangeable to personalize the console
а относно допълните устройства за Хбокс можете да прочетете тук...наистина съм изненадан от разнообразието на артикули...
ТУК

Ето и сравнение м/у Xbox 360 Sony и Playstation 3
oldschoolbg написа:Нека погледнем адреса, който dragsan ни даде. Започвам поред да обяснявам за разликите между двете конзоли.

Процесорите стоят на първо моясто.
Този на Бокса е следният: 3.2 GHz PowerPC with 3 dual-threaded processor cores.
За PS3 е: 3.2 GHz Cell processor with 7 single-threaded synergistic processing units cores (not directly comparable to Xbox 360 processor cores)
Кажи речи са еднакви дори пише, че не може да се сравняват директно двата процесора. Искам да обърнете внимание само на тази част. При бокса ядрата са три обаче са dual-threaded, а при 3-ката са 7, но са single-threaded. кажи речи умножаваме 3-те на Бокса по 2 и стават 6 ядра подобни на тези при 3-ката. Все едно 3-ката води Бокса само с 1 ядро. Това разбира се са груби сметки, както вече казах и е написано не са съвсем директно съпоставими двата процесора, но пък не са и кой знае колко различни като производителност.

На второ място имаме видео картите на двете конзоли.
При Бокса е: ATI-based custom processor с честота на ядрото 500 MHz и памет Up to 512 MB GDDR3 system RAM (700 MHz) plus 10 MB embedded DRAM (eDRAM) frame buffer.
При 3-ката имаме: NVIDIA-based RSX "Reality Synthesizer" с честота 550 MHz и памет 256MB GDDR3 (700MHz).
Честотната лента не е толкова интересна. Разликите са че графичният процесор на 3-ката е с 50 херца по-бърз от този на Бокса. Паметта им обаче си е еднаква GDDR3 на по 700 мегахерца. За количеството видео памет при Бокса ще кажа няколко думи след малко.

Разделителните способности на които работят двете конзоли са кажи речи еднакви в смисъл, че и двете конзоли поддържат пъният HD формат. С това казвам, че която и да вземете ще си гледате неща с HD качество.

Аудиото също не мисля да го говоря на дълго и широко и двете конзоли предлагат качествен звук стига да имате нужните колони или съраунд система, за да го възпроизведете.

Следва оперативната памет на конзолите:
При Бокса тя е: 512 MB GDDR3 RAM (700 MHz), shared with GPU
При 3-ката е: 256 MB XDR RAM (3.2GHz)
Разликите тук са следните. Първо честотата, на която работи паметта на 3-ката е доста висока и това ще рече че и производителността е висока. Другото характерно е това, че оперативната памет на Бокса е споделена с тази на видео картата. Ако например една игра използва 128 мегабайта от паметта другата 384 остава свободна да се иползва от видео картата и обратното. Но ако разделим оперативната памет на Бокса (която е 512 мегабайта) на две и дадем по 256 мегабайта на видео картата и 256 за системна памет ще получим същото каквото е при PS3. В смисъл PS3 има 256 видео памет и 256 системна памет, така че остава само разликата в скоростта с която работи паметта и тя е в полза на 3-ката.

Не смятам да се спирам подробно и на опциите за съхранение на информация, които предлагат двете конзоли. Ще кажа само, че ако искате да си запаметите нещо има достатъчно слотове за USB памети или харддискове пък си имате и вградени такива. Това не означава да ги напълните с п***о!

Стигаме до момента с мрежовите възможности. Като тук главната разлика е в това, че Бокса поддържа Ethernet мрежа само до 100 Mbs, а 3-ката поддържа същата тази мрежа до 1 Gbps. Щях да забравя другата основна разлика е, че Бокса си има онлайн услугата Live докато от Sony не са разработили още толкова пълна и функционална услуга. Така че ако ще съдим за мрежовите възможности е редно да изберем услугата която Бокса поддържа (Live), а не 1 гигабитовата мрежа на PS3. Пък и замислете се в България след колко години ще използвате 1 гигабитова мрежа в домовете си?

Идва ред на мултимедийните възможности на конзолите:
При Бокса са: Поддръжка на Full Media Center Extender 2.0 experience и Live and recorded TV support (including HDTV). Също така имате възможност да свържете Бокса към всякакви преносими медия плеъри (mp3, iPod), дигитални камери и фотоапарати, дори към Sony PSP. Бокса също така плейва и защитени WMA файлове.
PS3: Не поддържа първите две неща. може да се свързва само към някои плеъри и дигитални камери. Не плейва и защитени WMA файлове.
Двете конзоли обаче четата мултимедийните файлове, които можете да сложите на преносими устройства за съхранение (флаш карти и други тем подобни). Това ще рече, че ще Ви пуснат jpg-тата, avi-тата и другите мултимедийни файлове. Тук Бокса обаче води понеже може да се свърза с доста повече устройства от 3-ката (ами радвайте се че прилича малко и на PC тази конзола).

Контролерите на конзолите се различават главно по това, че 3-ката има сензори за движение а Бокса ги няма. Тук предимството е за PS3.

Обратната съвместимост на двете:
Бокса прави следните неща: За сега поддържа само част от игрите за предишният Бокс, но списъкът им се увеличава с времето. Много важна част към частта обратна съвместимост! Бокса подобрява усещането от старите игри. Как става това ли? Ами много просто Бокс 360 пуска старите игри за Бокс на HD резолюция, като при някои (Halo 2) има и подобрения в графиката. Това с вдигането на резолюцията до HD ще рече следното. Ако старата Ви игра за Бокс е работила на 640х480 и я пуснете на Бокс 360, то той ще Ви я пусне с по-висока резолюция, примерно на 720p или 1080i. Всички знаем, че колкото е по-висока разделителната способност толкова по-добре.
PS3: има почти пълна обратна съвместимост с предишните 2 конзоли на Сони (PSOne и PS2), като само малка част от игрите не вървят. Лошото при 3-ката е че не вдига разделителната способност на старите игри до HD, както Бокс 360. Това означава, че ако играта е била направена да работи на 320х240 на 3-ката ще работи пак на 320х240. Ако играта е била за PS2 и е работела на 640-480 или 800-600, то 3-ката пак ще я пусне на същата.
Тук с възможността да вдига разделителната способност на старите игри до HD Бокса определено води.

Сега финални думи касаещи игрите за двете конзоли и това, че се намираме в България.
Ексклузивни игри ще има и за двете конзоли в това бъдете на 100% сигурни. Така че и за Бокс и за 3-ка ще има игри, които няма да излезят за другата конзола. Точка по този въпрос.
Сега за това че сме в България. Понеже и за двете конзоли ще излизат хубави игри някои от които екслкузивни само за едната конзола, за да играем на всички игри е ясно че трябва да си купим двете конзоли. Е това е за тези, които могат да си го позволят. Останалите които не могат ще си купят само едната от двете. Ако обаче нямате пари да си купувате оригинални игри, то ще трябва да си теглите и правите пиратски. Сега за Бокса има чип, има и игри в нета. Конзолата ползва DVD-та, а една такава записвачка струва 60 лв. Един празен диск пък е 70ст., ако е двуслоен е малко по-скъп, но пак можете да си го позволите. Това ще рече, че ако нямате пари за оригинални игри и си вземете Бокс ще можете да си играете на него без сериозни проблеми. Ако вземете обаче 3-ка и нямате пари за оригинални игри ще имате сериозни проблеми. Първо няма в нета качени игри за тази конзола. Второ дори да има и да си изтеглите такава ще Ви трябва Blue Ray записвачка и съответно такъв празен диск. Е няма защо да Ви обяснявам, че подобно устройство е доста скъпо към този момент и едва ли ще можете да си го позволите при положение че нямате пари за оригинални игри. Пък дори да имате пари за оригинални игри пак не съм сигурен дали ще можете да си го позволите. Третото, което е 3-ката не е чипната още, което ще рече че дори да имате записвачка и игри няма как да ги играете на конзолата, защото няма да имате чип. Ето защо ако сте като повечето хора с недостатъчно средства и ще ползвате пиратки то по-евтиният начин да правите това е като си вземете Бокс, а не 3-ка. След 2-3 години нещата може да се променят, да чипнат 3-ката, да поевтинеят Blue Ray дисковете и запивачките, но към този момент действителността не е такава.

Ако искате използвайте съпоставката която направих между двете конзоли при избора си на такава, ако не искате недейте. Едно ще Ви кажа обаче, ако Ви се играят качествени заглавия с невероятна графика, звук и геймплей, по един нормален начин, без насичания, без да давате на всеки 6 месеца пари за нов хардуеър, то определено си купете конзола от ново поколение.

П.С. Извинете ме ако съм допуснал правописни или пунктуационни грешки.
Аватар
kitikri
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 552
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 14:50 pm
Местоположение: /dev/null
Обратна връзка:

Мнение от kitikri »

Супер тема :D
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Zac »

SniperBeta написа:Тук като си говорите за старите времена, с умиление се сещам за далечната 1998ма година, когато над 2ро ОУ имаше една заличка, ама наистина много малка, с 3 PlayStation-чета вътре. И се сещам как по цял ден кибичех в това иначе супер тясно пространство, в което можеха да се съберат едва 5 човека, но бяхме поне 10 и всеки запалил цигара. Е - вътре не се виждахме дори :) Държаха го двама човека (Доктора и Яро) и вечер преди да затворят даваха за вечерта един PlayStation под наем. Е как да забравя че с неътрпение се прибирах у нас, за да се пренеса в света на Tekken 3 и Syphon Filter... a вънка един сняг, една виелица...


П.С. В момента играя NOX, смятай!
Хахаха там и аз съм ходил още бях малък. Спомням си тогава Grand Turismo на PS1 как сме се събрали 5 човека и гледат 1 и се редуват на двучасовите състезания. И после като се почна с Pro Evolution Soccer-a .. че до днес. А и тогава се появи омразната Sega Dreamcast дето 1 човек не сядаше на нея. Ееех времена. Пък за Доктора и Яро голям смях си беше :)
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Е, Zac, чак па омразна. Супер яка си е конзолата. Има много добри игри за нея - Shenmue, Shenmue 2, Head Hunter, Soul Calibur, Resident Evil Code: VERONIKA.... Просто тъпо се получи, че новата 128bit машина на SEGA излезе горе-долу по същото време със 128bit машина на SONY и всички погледи бяха отправени към PS2. Иначе Dreamcast-а си е супер здрав.
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Бaх мaaму от Февруaри не сме писaли. Време е.
И тaкa. Имaх къде щaстието, къде нещaстието дa се нaгледaм нa нaй-новите джиджaфки и ултрa модерните конзоли от новото поколение и имaм сaмо едно нещо, което дa кaжa - и тоя път Microsoft се изaчкaхa нa метеното. С всеки изминaл месец, конзолaтa им зaпочвa все повече и повече дa губи фенове и фенки и точно кaкто aз смятaх (и което си беше нaй-логично), отрочето нa SONY PlayStation 3 бaвно но сигурно зaдминaвa своя конкурент - XBOX360. Игрите зa PlayStation 3, които вече излезнaхa сa меко кaзaно брутaлни, кaто зaсегa слaбa игрa нямa. Resistance, Virtua Fighter, The Darkness...и още и още и още. Счупения XBOX360 може дa се похвaли с еднa счупенa Forza Motor Aлa-Бaлa, еднa безобрaзно крaткa Lost Planet и в евентуaлното дaлечно бъдеще ново Halo. Епa туи си е ебaти и счупенaтa рaботa. Другото нещо, което постaвя PS3 достa нaд XBOX360 е фaктa, че конзолкaтa нa SONY е въорaженa с Blu-ray четец. Предполaгaм всички знaете зa Blu-rayдисковете и техния 25ГБ кaпaцитет нa еднослоен Blu-ray диск. XBOX360 - нямa. A кaкто се виждa, новото време нaлaгa и нови тенденции зa гледaне нa филми, което прaви вгрaдения Blu-ray четец нa PS3 един достa голям плиус. И товa сaмо зa 1200 левa. И конзолa зa игри и Blu-ray player. Вий знaйте ли, че Blu-ray player-a нa Panasonic струвa нaд 4500 левa? A сегa дa се върнем нa XBOX360. Той не стигa, че нямa вгрaден подобен четец, aми дори не искa и дa чуе зa съществувaнето нa Blu-ray дискове. Зa сметкa нa туи, при XBOX360 требе дa си купиш допълнително еднa джиджaфкa, която е половинaтa рaзмер нa конзолaтa и която се води HD DVD. Товa си е рaзновидност нa DVD-то, сaмо че пaк се помещaвa нa 25ГБ-ов диск и кaртинaтa е HD. Еми прощaвaй! A, дa, зa XBOX-a нямa дa е лошо дa му вземеш и еднa допълнителнa охлaдителнa стойкa.
Колкото нaпредвaме във времето, толковa покупкaтa нa PS3 ме съблaзнявa все повече и повече, a и ценaтa му зaпочвa вече дa пaдa. Тук се продaвa зa 425 пaундa, което не е никaк много пaри. Дори в БГ е по-евтин, което може сaмо дa ни рaдвa. Ценaтa пък нa XBOX360 е някъде около 280 пaундa, сaмо че aз повече от 50 зa него не дaвaм. Дaже тей и тей съм тръгнaл, дa земa дa си земa нaй-грознaтa конзолa нa светa - GameCube зa 30 пaундa ли... :roll:
Аватар
NightWolf`
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 565
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 17:30 pm
Местоположение: Из Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от NightWolf` »

Виждам, че конзолните фенове са доста...но каквото и да ми кажете мисля, че сега секи цъка на PC-to а не на конзола...Фирми като Близард и Валве, Атари никога няма да оставят PC-игрите назад..Преди и аз играх само на конзоли, защотото нямаше PC-та така масово...Поне за мен лично много са малко игрите, който са наистина само за конзоли като файтинг игрите и сървайвър хорорите. На конзолата стратегия и RPG, Quest?!?...налии.. Пък тези жанрoве са уникални просто..., така че да не преписваме чак толкова предимства на конзолите...това с hardware е безпорно, но все пак компа си е комп.
Абе истината е че истинския гаймър трябва да има и двете...ама пусти пари....
Now the magic has gone
Публикувай отговор