WoW VS Lineage 2

Задавайте Вашите въпроси, коментари и всичко което се досетите относно игрите.
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

WoW VS Lineage 2

Мнение от SniperBeta »

Както може би всички вие сте забелязали, аз съм един изключително подъл човек и благодарение на нестихващия ми стремеж да създавам нецивилизовани дискусий (а и както си седях и гледах стената), ми хрумна прекрасната идея да сбия маняците на WoW с маняците на Lineage 2. Така че тук, в тази тема имате право да се нападате, отбранявате и пълните с кръв и мана колкото ви душа сака. Единствените правила са, че няма правила. Аз принципно нищо не разбирам от Lineage и WoW, но колкото съм гледал мога да кажа само едно (с което смятам рунда да започне): По-грозна игра от WoW и по-тромава игра от Lineage 2 дося не бях виждал !!!

>>> FIGHT <<<
Аватар
NGP
Потребител
Потребител
Мнения: 110
Регистриран на: Пет Авг 06, 2004 21:58 pm
Местоположение: Manchester

Мнение от NGP »

Аз лично играя Lineage. Бях зарибен по WoW леко ,обаче поради липса на свестни сървари я спрях рано и не знам мн от нещата. Идеята в Лин за завладяване на замъци доста ми хареса още в началото, доста е интересно по време на самото завземане, а и доста трудно ;)
1вото предимство пред УоУ за мен са сърварите - много сървъри с много хора и малко лаг, УоУ сървъри с повече от 500 човека май са рядкост.
2рото предимство е че можеш да се сбиеш със всеки, без значение от расата. На УоУ си спомням имаше нещо ,което да си вкл. Дуел ли какво беше :)
3тото предимство за мен е доста по-малката карта, което позволява мелета дори и с малко хора на сървър, без да се налага "договаряне" за място и време.
4тото е битката - не е продължителна и отегчителна, стават големи мелета от порядака на стотици души. На siege стават най-жестоките битки. Не знам за оригиналния сървър на УоУ но на пиратски това е невъзможно.
5тото не е нужно да си от някоя определена раса ,за да си добър или лош :P (съжителство м/у орки и хора е възможно)
6тото предимсто за мен (и недостатък за други ;) ) е по-малкото куестове. Лично на мен ми е писвало от някакви безсмислени задачки, а на УоУ това е начина за лвл.
7. Доста често съм чувал от УоУ играчи "Вдигнах мах лвл и се чудя кво да правя". Естествено и при Лин го има това обаче за разлика от УоУ в Лин играта "започва" на висок лвл. Има куестове за ставане на Благородник, което позволява доста неща. Може да се участва в Олимпиада, става се Hero. Завладяват се замъци, войни м/у кланове и алианси ,нон-стоп битки.
Еми това е засега .Ако се сетя нещо ще добавям :P Пак казвам не знам как е на оригинален УоУ сървър ,правя сравнение м/у пиратски :) така че не ме псувайте много :D
Аватар
[Sz]T-Rex
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 782
Регистриран на: Чет Фев 05, 2004 15:34 pm
Местоположение: по света и у нас
Обратна връзка:

Мнение от [Sz]T-Rex »

аз не съм играл нито едната , нито другата .. даже Lineage не съм я виждал .. но по сведенията които имам (интернет статистики , беседи с приятели и т.н.) според мен WoW има страшно много играчи , което показва , че е по-добрата игра .. не знам , не защитавам нито 1та нито другата игра .. и 2те са ми безкрайно тъпи .. в смисъл , този стил игри не ме зарибяват :]
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

И двете игри са извънредно тъпи.
WoW.... долно подобие на игра, пълен комерсиален боклук. Само дето няма банерчета с >CLICK HERE<. Играта е направена ПРЕКАЛЕНО ЛЕСНО И ПРЕКАЛЕНО ЕЛЕМЕНТАРНО. Да, и аз бях зарибен. Да, и на мене ми харесваше ама вече се отвратих.
С риск да се потретя... ситуацията в WoW, отиваш при някой бос и какво виждаш?? Наредени 10 героя от еднакъв клас/примерно магове/ които са еднакъв левел, със еднакво облекло, с еднакви оръжия, с абсолютно еднакви статистики/поражения, защита, живот, мана, резисти и т.н./ и само се различават по имената. Те хитро са го измислили близард да може да са с различни лица, цвят на кожата и даже пол. Всеки индианец който преди дори не се е доближавал до RPG-та камоли MMORPG-та за 1-2 месеца и е станал майстор на WoW и ходи с бандата да пердашат лодр Казак или лейди Ониксия.
Иначе като замисъл, като възможности играта е страхотна, търкаляха я сумати време, дългоочаквания Warcraft 3D, забавяха и замръзяваха проекта многократно и бяха принудени да я пуснат предварително щото конкуренцията щеше да залее пазара. За тази игра за 1 година излезнаха толкова пачове с поправки колкото на Diablo не излезнаха за 7 години и на Starcraft не излезнаха за 9 години - тотална излагация от страна на близард.
Със излизането на WoW и Expansion-а Burning Cruside буквално погребаха другите си 2 проекта Starcraft и Diablo. A и това ще е само първия Expansion по думите на близард.

Lineage не мога да коментирам, но по това което съм виждал е общо взето MU-Online - 3D. Игрите аниме стил никога не са ми харесвали/изключение можеби прави Devil May Cry която много ме кефи/. Но определено от това което съм видял не ми харесва играта. Но можеби е доста по-добра от WoW.
Аватар
TaO-DeadSocked
Модератор
Модератор
Мнения: 869
Регистриран на: Пет Ное 14, 2003 13:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от TaO-DeadSocked »

Имам бегли впечатления за Л2 и по коментарите в един форум (месец - два цъках РОСЕ а форума на хоф за росе и Л2 е един) тва да си "ъпгрейдваш" оръжията да се трошат когато им скимне да имаш 10 героя максимален лвл и да се чудиш какъв да направиш след като си пробвал почти всички класове ... не е за мен. За това спрях РОСЕ след 40-50 дена блъскане по 3 часа на ден :? Да не се замислям колко време съм загубил в миналото за игри, че ще зема се гръмна :lol:

Относно УоУ - :x
Цъкнах наскоро на 1 познат на акаунта 3 седмици или 20-25 дена ... някъде там ...
Адската скука още на малки нива ... Ако ги нямаше задачките може да си стоиш и да кампваш по 2 дена на едно и също място. (говоря за Близ УоУ)
Ходих на Ониксия с прийста на моя човек ... ами то от модове, барове за ХП/Мана и т.н. не можеш да видиш Ониксия.
Само някви статистики гледаш и пълниш.
Нз как е при другите класове в близ, но тва ми се стори адски тъпо.
да не забряваме "100 GOLD + Cristmass bonus 5-15 (различни оферти) ONLY $3.95 Visit us at http://*.*.*"
А за пиратските съвръри ... и дам ми отидоха към 2 седмици ... Да не говорим, че не работи "AGRO" системата (който удари първи - той си танква) :x Различни бъгави сетове (вместо 10% блок - 100% блок) над 30% от уменията не работят ... Преди време бях на мнението "Ако играеш УоУ или Близ или нищо" Сега съм "УоУ Съкс" :lol:
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

сaмо DIABLO !
Аватар
MasterCop
Потребител
Потребител
Мнения: 184
Регистриран на: Съб Апр 19, 2003 21:47 pm
skype: mastercop7708
Местоположение: Cop Land
Обратна връзка:

Мнение от MasterCop »

Вчера разцъквах Lineage II C5 на един руски сървър - не е лоша :D !
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Ае нидейте си игра бе. Само толкоз хора ли от целия форум играят въпросните две игри. Хайде, хайде, показвайте се. Всички ще си признаете рано или късно.
Аватар
NightWolf`
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 565
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 17:30 pm
Местоположение: Из Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от NightWolf` »

И двете игри немога да ги понасям, но това си е лично мнение.
Now the magic has gone
Аватар
kitikri
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 552
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 14:50 pm
Местоположение: /dev/null
Обратна връзка:

Мнение от kitikri »

Играл съм и двете (на пиратски сървъри) и предпочитам Enemy Territory :lol: Тези игри ако седнеш да ги играеш сериозно в официалните сървъри трябва да си забравиш нормалния живот :?
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

DeathLord написа:сaмо DIABLO !
Още няма по-добро в жанра. Може да не е ММО но е сто пъти по добре и от УоУ и от Лайнейдж.
Аз наскоро се отказах от диаблото... отвратих се от всичко! Диабло вече за мене е офицялно мъртво! След като не се намира място в което да се играе без ботове, год и други глупости значи няма диабло.
Дори и в вип реалма на хеадоф, дори и в европа пускат ботове...
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Горкия наш jerry вече май е тотално отчаян от живота. Края на Still Life му обърна представите за малоумщина, а сега виждаме че и Diablo му е на върха на езика... тц тц, jerry, защо го направи! jerry, ти имаше всичко...
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

jerry написа:
DeathLord написа:сaмо DIABLO !
Още няма по-добро в жанра. Може да не е ММО но е сто пъти по добре и от УоУ и от Лайнейдж.
Аз наскоро се отказах от диаблото... отвратих се от всичко! Диабло вече за мене е офицялно мъртво! След като не се намира място в което да се играе без ботове, год и други глупости значи няма диабло.
Дори и в вип реалма на хеадоф, дори и в европа пускат ботове...
аз го играя само прайвът .. сабираме се 4-5 френда и си цъкаме .. че инъче не се трае а и е супер по интересно ...
Аватар
jerry
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1137
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 3:56 am
Местоположение: S. Wind Основен Клас: Mage Слабост: Mele Damge Питие: Бира

Мнение от jerry »

DeathLord написа:
jerry написа:
DeathLord написа:сaмо DIABLO !
Още няма по-добро в жанра. Може да не е ММО но е сто пъти по добре и от УоУ и от Лайнейдж.
Аз наскоро се отказах от диаблото... отвратих се от всичко! Диабло вече за мене е офицялно мъртво! След като не се намира място в което да се играе без ботове, год и други глупости значи няма диабло.
Дори и в вип реалма на хеадоф, дори и в европа пускат ботове...
аз го играя само прайвът .. сабираме се 4-5 френда и си цъкаме .. че инъче не се трае а и е супер по интересно ...
Супер! Може ли и аз да джиткам с вас?
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

като почнем ще ти пиша .. сега играхме един мод .. Hell Unleashed и аз приключих като цяло те още играят ..
Публикувай отговор