Crysis

Задавайте Вашите въпроси, коментари и всичко което се досетите относно игрите.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Crysis

Мнение от sawo »

Забелязах че е излезнала и реших да я пробвам...
Като за начало играта не е нищо ново общо взето стария farcry стреляш малко качваш се на джипа стреляш още малко и пак се качваш и т.н с обновена графика естествено.
За съжаление обаче до тука свършват хубавите неща(?)
Играта е СТРАШНО бъгава толкова куц краен продукт не бях виждал издържах около час и бях принуден да си дам почивка.
снимка
Снимката няма да коментирам но това не е всичко.
Взимам една кокошка или друга подръчна птица от брега в ръка, която до сега си е кълвала нещо по земята... на пръв поглед нищо чудно... но почакайте защо продължава да кълве нещо докато съм я хванал?И това не е всичко - като я хвърля във водата мистериозно изчезва сякаш никога не я е имало...
video
Да не говорим за много по-изнервящи бъгове промъквам се под лодка, изплувам под нея удрям си главата и... умирам на всичкото отгоре този който я управлява някакси ме вижда явно под водата и веднага вика enemy down въпреки че няма как да ме е видял как умирам под лодката и още хиляди дразнещи елементи, които crytek явно не са си направили труда да проверят.
Само заради графиката бих и дал 5/10 и то с уговорката изобщо да не говоря за "изкуствения интелект" иначе всичко останало е на доволно ниско ниво.
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Ц-ц, бива ли такъв критичен поглед. Аз пък смятам в следващите редове да похваля играта. И така. Скъпи мои приятели, читатели, фенове и фенки по цялата Земя що крачите, тупате се гордо в гърдите и се наричате геймъри. Удари часът на истината. CRYSIS е тук, по-голям от живота.

Епопея на Замръзналия Рай

- Стига шава!
- Не мога, горещо ми е. Убива ми.
- Като малко дете си по дяволите. Спри да мрънкаш и стой тихо. Ние сме на М-И-С-И-Я. Тактическа мисия, разбра ли? Този костюм ни е нужен.
- Изглеждам нелепо.
- Хей, погледни от добрата страна на нещата. Можеш да скачаш, можеш да тичаш, можеш дори да ставаш невидим.
- Мога и да умра от жега, междудругото! Огледай се! Ние сме във джунглата. На тоя проклет плаж е 30 градуса, а аз съм затворен в тоя скафандър. Дори не мога да се изпикая на спокойствие!
- Виж, хлапе. И ти подписа доброволно документите както всички ние, така че запази мълчание и премини в невидим режим, защото идва патрул.
(минават покрай патрула, камофлажирани до безобразие)
- /Патрул1 към Патрул2/: Кои числа се паднаха вчера на лотарията?
- /Патрул2 към съседното дърво/: Хей, някой ме блъсна. Има ли някой там?
- Какво правиш момче, ще провалиш цялата операция?!?
- Не мога да се оправя с този костюм, има толкова много копчета
- /Патрул2 към Патрул1/: Ба, сигурно е бил вятъра. Чакай да забия нос в стената.
(Патрул2 забива нос в стената и остава да стърчи. На заден план се чува "warning, critical energy" при което камофлажа и на двамата се изключва точно по средата на похода)
- По дяволите, момче, маната ни свърши, пий една колба.
- Не съм си взел никакви напитки, защото не мога да си махна проклетата каска.
- Сега или никога! Аз ще поема ето този (поема го), а ти се оправи с другия.
(пауза)
- Какво правиш, по дяволите, раздвижи се?
- Сержант, ама...той просто си стои там и гледа стената. Какво прави?
- Лепи плакати! От къде да знам, убий го.
(убива го)
- Добре, нека да продължим към жълтата точка на дигиталната ти карта, вътре в шлема. За удобство съм ти изчертал позициите на всички врагове. И запомни - oръжията ти са супер-модерни. При всяко натискане на спусъка, куршумите хвърчат по трудно разгадаеми криви, така че не се опитвай да улучиш някого в главата. Готов ли си?
- Ъъъ.
- Добре! Тръгвай.


Раят, приятелю, не е онова прекрасно кътче, където голи красиви мадами те хранят с грозде. Раят е свят на война, на технологий и смърт. Това не е онзи обещан от дебелата книга Рай в който ти един ден щастливо ще припкаш по имагинерния плаж и представата ти за топлината на водата ще е толкова заседнала в теб, че ще я чувстваш как се разлива около краката ти, карайки те да се усмихваш. Това тук е раят на фалшивите магически цветове, в който припкането ти по плажа е възможно благодарение на технологията и ако не съумееш да използваш разумно предоставената ти от човечеството технология ще се превърнеш просто в черна сянка, захвърлена като мръсна кукла, някъде из храстите. Надявам се този увод да ти е дал да разбереш какво всъщност представлява играта. Колко прекрасно е всичко, което виждаш на екрана и в същото време колко нереално е всичко, което правиш. Да, графиката на играта е изпреварила времето си. Ако бяхме се любували на страхотните ефекти на Call Of Duty 4 или на пропадналия благодарение отново на човешката същност Рапчър, то тук просто всичко е живо. Виждали сме Cry енджина, знаем на какво е способен. Играта изглежда наистина феноменално. За жалост само това мога да кажа като неин плюс във времето, в което съм я играл. Разбирате ли, тя не е...лоша. Напротив, имаш и можеш да правиш толкова много неща и по толкова различен начин, и въпреки всичко за 4 часа прекарани в нея не успях да се докосна до нейният дух. Не и както в Bioshock, не и както в Call Of Duty. Силно се надявам и очаквам в следващите часове, този обещан замръзнал рай да успее да ме потопи в Crysis, защото според мен си заслужава. Играта определено има потенциал, но...не ми се играе FarCry отново. Ето няколко скрийна за това как всъщност изглежда играта. За жалост статичните картинки не могат да представят и 50% от графиката на играта, но все пак.


Изображение

Изображение


Както се вижда от двете картинки, шубраците и храсталаците преобладават в индустриални количества, така че всеки скаут или просто всеки, който обича природата може да кисне по цели часове на едно и също място, само за да гледа и да гледа, отново и отново.

Кризата в Системата
По-лакума игра за ресурси от тази, надали ще се намери в момента на пазара. Дори Unreal 3 има на какво да се научи, гледайки Crysis. Тя е...като някакъв benchmark. Все едно гледам бъдещото 3DMark 2007. Тествах я на 2 различни конфигурации. Едната беше с двуядрен Атлон на 3 гегахерца, с 1 гигабайт системна памет и с GeForce 7600GT. При стартиране на Crysis, компютъра получи инфаркт, примигна два пъти за сбогом и предаде богу дух. Погребението ще се състои утре, моля близките да присъстват. Другата конфигурация на която я пробвах беше моята и там си държеше стъбилни 20 фрейма, като понякога се качваха до 25 и 30, което си е напълно адекватно и допустимо за игра. Това е при условие, че е на high. На very high не можах да я пробвам, защото нямам DX10 видео. Така че за да играете успешно Crysis, минималната ви системна конфигурация трябва да е оборудвана с Core2Duo, 2GB RAM и ПОНЕ X1900XT/GF7900GT. Играта гълта около 1GB от паметта, така че колкото повече - толкова повече.


Райски бъгове или как Господ има чувство за хумор:
Ето тук вече може да се изпише цял ферман. Играта е преблъскана с кой от кой по-цветущ и по-цветущ бъг. Поне не крашва. При такова колосално наличие на бъгове и игра от порядъка на 7 гигабайта, наистина не съм особенно убеден, че patch-а ще бъде по-малък от 1 гигабайт. Най-главния проблем при Crysis не е проблема с clipping-а, нито с отчайващо малоумните лошковци, още по-малко с множеството графични бъгове които изкачат тук и там. Проблемът на Crysis е, че тя е толкова голяма, че просто не може да си позволи да ги има тези неща!
Ето в тази картинка ясно НЕ виждаме...ебати тъпата картинка...добре де, в стената има помпа. Та те тази помпа тръгна да пада от горната част на стената и когато стигна доло почна да трепери.

Изображение


В следващия прекрасен кадър, пищно показващ ни изобилието от природа навсякъде дори във скалите, ако се вгледаме по-внимателно ще видим един изтупан бабаит, който по всичко личи че е напълно наясно с факта че самият Аз съм застанал пред него, но с нищо не показва дори наченък на привързаност към идеята за моето унищожение. За сметка на това, след като се гледахме около 2 минути, той реши да каже "Come On, Let's Get Him", при което аз се задавих с бирата си вече и му теглих един куршум.

Изображение


Работата е плачевна, дами и господа. Crysis е красива, да. На този етап от играта, единственото, с което ми хрумва да я определя е един много много много красив диаманд, които е от онзи тип диаманти, които не се подаряват. Дори не се продават. Просто си стоят и биват гледани. Биват наблюдавани. Биват харесвани и...биват забравяни. Има още време, ще се поиграе, ще се види. Заредена е с потенциал и се надявам по-късно да го видя. Но засега...засега е просто графика.



ОЦЕНКА: 6/10
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Ами и твоята оценка е сходна наистина в първия част бъговете са забавни, но след това писва то не е да са един и два няма да се очудя ако половината екип на nvidia е работил по играта, но това не е достатъчно.Иначе на XP може да се играе на Very HiGH, но смъква 10 кадъра при мене държи 20-40 като в повечето време са около 30 което е напълно играемо за разлика от други игри при този фреймрейт.
За да не си играете ето ви файл с настройките, при които като изберете High, играта ще върви на максималното възможно за XP, което е МНОГО близо до това във vista, и много по-добре от стандартните high настройки.
rar
разархивира се в Crysis\Game\Config\CVarGroups
Другото, което съм променил по тези config файлове е да спра motion blur-a, което наистина много ме дразни ако искате да го пуснете пак променете sys_spec_PostProcessing.cfg r_motionblur на 1,2 или 3
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Не знам за системата ми, обаче аз съм на ръба на нервна Криза. Пак се бъгна играта, тоя път вече сериозно. На нощната мисия съм, в края, където има едни лошковци и те с камофлажи и требе да ги изчистя. Проблема е, че убивам 2ма и ми казват, че има още движение. Къде ли не го търсих тоя, как ли не стрелях за да почне и той да ме стреля - няма и няма. Или се е забил някъде и не мога да го видя или просто не се е появил, за да го убия. Или там колкото са...2ма, 3ма... Нещо...ми намирисва на uninstall. При следващия подобен гаф няма да съм толкова снизходителен!
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Аз за какво говоря :)
Пускаш Cheatz, взимаш най-мощното оръжие дето пуска нещо като атомни бомби и почваш да прочистваш района :twisted:

http://www.tomsgames.com/us/site/flash_ ... ssery.html
http://www.tomsgames.com/us/site/flash_ ... ssery.html
струва си да се видят!
Аватар
kitikri
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 552
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 14:50 pm
Местоположение: /dev/null
Обратна връзка:

Re: Crysis

Мнение от kitikri »

sawo написа:снимка
Дървото левитира :lol:
Отново се доказва че Crysis е енжин, а не игра :)
Кога ли най-накрая ще излезе Assassin's Creed? :twisted:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Ти да видиш кокошките какво правят ходят си по въздуха като луди :)
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

boyzone, теб докога ще те чакаме да се разпишеш в темата за Crysis? А беше най-надъхан да я играеш.
Аватар
boyzone
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 16:14 pm

Мнение от boyzone »

@SniperBeta,много бъгава е тая игра ...а и иска майка си и баща си,за да й се порадвам на поне прилична графика...не,благодаря.Никак не съжалявам,че пропуснах ъпгрейд на щайгата заради нея.Пробвах демото на медиум и чат-пат некоя друга опция на low,ама нещо не ме грабна.А и след като прочетох няколко коментара относно Кризата ,между които и твоя ,така че ще си остана с Call Of Duty 4-ката :wink:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

http://rapidshare.com/files/80175745/d584d9.zip.html
Това е най-доброто Crysis ревю, което съм чел :lol:
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Zac »

Играя ... прелива наистина от бъгове (имам едно мнение, незнам дали съм прав.. ама когато участват EA винаги ги има .. ), обаче тази графика.. просто е уникат. Пък и изторииката е зарибителна или поне до където съм стигнал...
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Zac »

Врътнах я преди 1-2 дена... играта е добра. Обаче ми падна в очите с един тотален бъг на последното извънземно... тва дето пушката накрая дето се взима не можех да прихвана боса по никакъв начин.. четох четох из нета.Изнервих се и минах мисията на ново.. и се получи.Ама тези 2-3 часа изгубени (2-4,5 сутринта) направо ме отказаха от играта.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Колко места има такива с бъгове... :) Просто си имал късмета да не ги забележиш ;)
Аз стигнах до някви подводни пещери въртях сучих не намерих пътя и повече нямах желание да я играя.
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Crysis

Мнение от SniperBeta »

Аз отново се върнах към добрия стар Кризис и съм на мисията с танковете. Реших като типичен шафьор на танк да дам газ и да мина през ей-тия няколко схлупени къщурки с 2 джипа отпред. Оказа се че по пътя ми към успеха някой беше решил да сложи извън-времева ламаринена ограда, която бе напълно непоклатима и непробиваема за моята бронирана американска гордост! Блъснах се в алуминия, който явно беше подсилен с титаниеви плочки и поне 5 ката лята стомана и танка ми за малко да се счупи! След като направих няколко сложни маневри благодарение на половината клавиетура и две мишки в дясната ми ръка аз реших да насоча малкото ми танкче с голямото оръдие и да изпратя една честитка на хвърчикоптера, който весело жужеше над мен, обсипвайки ме с гилзи. Гръмнах го копелето, при което перката му падна през танка ми и заседна в колелата, напълно обездвизвайки бронирания дзвер. И - разбира се - това ме направи лесна мишена за околните вражески анти-панцер ракети.
Проблема е следния - имам хибрид между танк и хвърчикоптер...
МОЛЯ ВИ, МАХНЕТЕ МИ ПЕРКАТА ОТ ТАНКА ! :cry:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Crysis

Мнение от sawo »

Дам танковете в crysis имат предвидливо оставени доволен брой пробойни, през които влизат най-различни предмети от дърва и съчки през тенекии и какви ли не други работи и в последствие танка става леко неизползваем а упрявляващия го леко мъртъв.За щастие минах от първия път мисията, но след доста игра както си газя в горите и изведнъж някак се озовах в някакви подземни пещери пълни с вода и всякакви гадини а изход така и не намерих.Лутах се лутах се минах 4-5 камери но изход така и не се намери.Явно е че crysis освен че е бъгава просто е некадърно направена - такива "пропуски" се забелязват за няма и няколко дни тестване, но кой да си губи времето с такива работи щом nvidia дават парите, а не геймърите.Та затрих я с бодра стъпка и предполагам повече няма да се видим с това недоразумение на новите технологии.
Публикувай отговор