Blacksite: Area 51

Задавайте Вашите въпроси, коментари и всичко което се досетите относно игрите.
Публикувай отговор
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Blacksite: Area 51

Мнение от SniperBeta »

Изображение


Отпивайки поредната глътка мляко с кафе, аз продължих бавно и методично да обстрелвам земната био-напаст и черните сили от тъмния свят на нощните кошмари, имали нещастието да вгорчат живота на мирните граждани на Ирак. Системата беше проста. Стреляш, зареждаш, отпиваш, стреляш, отпиваш, стреляш, умираш (защото си забравил да презаредиш). Идеята на играта е по-проста дори от тази на Quake. Твоята задача се поставя на място, като всяка нова задача е като по-грозен брат-близнак на предната такава, но като цяло делят една концепция - напред с ракетите и божията помощ. Единственото, което се иска от теб е да се набираш на "W" с лявата ръка и да държиш левия бутон на мишката с дясната. С "Q" хвърляш граната. С "Е" даваш команди. Това е. И като споменах команди - тук те са напълно излишни. Командите са винаги и само за отваряне на врата. Незнайно защо авторите са ти отрязали и двете ръце и ти си напълно неспособен да отвориш врата. Но дотук не свършва най-хубавото - никой не отваря вратите с ръце. Всички използват краката си или експлозив, така че наистина съм шокиран от факта, че не мога собственоръчно/крачно да отворя врата. Така. Тук е момента да кажа, че играта няма нито един плюс, което безкомпромисно я прави уникална. Аз по-лош nextgen порт досега не бях виждал. За жалост новата игра, носеща гръмкото име Area 51 страда от редица заболявания, кое от кое по-смъртоносни. Страда от природна грозота, страда от сериозни мозъчни увреждания още в най-ранна степен, страда от безброй плътски недъзи (познати още като бъгове)...страда още от много много много неща, но най-вече страда от липса на дух. От живец. От атмосфера.
И след като нямам какво хубаво да кажа за нея (освен може би менюто), ще кажа всичко анти-хубаво, което имам да кажа за нея.
На първо място е големината на играта. 11GB бият дори Crysis и Lost Planet и я нареждат рамо до рамо с другия потенциално хвръкнал от харда ми проект - Stranglehold.
На второ място определено бих желал да дам тежест на отвратителната графика. Тя е в пъти по-зле от всичко виждано досега и не може да се конкурира с нито една от съвременните игри. Просто хардуерните ограничения нанесени от конзолата явно генетично са се придали и на нейния PC клонинг, защото единственото, което спасява графиката са blur и bloom ефектите. Всъщност, други ефекти няма. Particle ефекти почти липсват, кръв има в цялата игра колкото за мензис, а интерактивността е сведена до минусови стойности. За сметка на това пък, в тези 11GB са се поместили толкова много графични бъгове и толкова безумно глупави противници и съотборници, че просто ти идва отвътре да стиснеш ръката на разработчици и тестъри и да им кажеш, че те са най-болните хора, които познаваш. Пример: качих се аз в един асансьор с още 4ма съекипници и тръгнахме нагоре. По пътя, напълно неочаквано, но пък изключително идейно, тавана мина през мен, заедно с още 4 черни черти. Явно паранормалното е навсякъде. Ето това тук си беше стряскащо, признавам си. В следващите картинки се вижда ясно "красотата" на играта, както и една свободно рееща си в разрез със всякакви физични, химични, но не и парапсихологични закони базука. Всъщност всичко в тази игра лети. Направо започнах да си задавам въпроса дали действието се развива на Земята или на Марс. И без това преобладаващия цвят е оранжево-кафяв...може пък и да съм на Марс. И преди да сте видяли неповторимите фотографии, които моя милост направи специално за вас, държа да кажа, че това определено е най-неоптимизираната игра, която съществува до момента. Crysis-а ми върви с 30 кадъра, а туй се влачи с нестабилни 25-60 кадъра. А споменах ли, че няма никакви опции за настройване на графика освен shadow on/off, vsync on/off ? И така - картинките:

В тези няколко картинки виждаме паранормалната графика на Area 51. Играта е достигнала до такива висоти в технологичния си напредък, че е преминала отвъд реалността и е започнала да се връща обратно. За сметка на това пък някои от текстурите наистина са хубави.

Изображение

Изображение

Изображение



В тези картинки виждаме извънземната базука и анти-гравитационния снайпер, които са напълно неподвласни на гравитационното малтретиране, което ние сме принудени да търпим. Туй е расизъм!

Изображение

Изображение



И това вече ако не говори за извънземно присъствие...

Изображение




Не, това е женски задник! Не ме гледай учудено!

Изображение



Тук ставаме свидетели на истински феномен - съотборниците ти са безсмъртни. Е и това вече ако не се дължи на Ареата - не знам!

Изображение



Някой ще ми каже ли защо този е толкова лъскав? Ся признавам, че в раьона може да има радиация, а и генерала леко се е запотил, ама...ебати!

Изображение


Какви хубави картинки, нали. Всъщност играта се оказа един доста голям фън за около 1 час, след което почнах да се въртя, да ям, да пия, да се разхождам насам-натам, да разглеждам кво става в интернет... Но о, Боже, аз не съм ви казал едни от най-силните черти на играта. Една от отличаващите я черти (и тук вече съм силно убеден че има извънземна намеса) е че взимането на каквото и да било оръжие от земята е само по себе си истинско приключение. Другата черта е, че мунициите са стратегически разположени по картата и просто чакат блестейки да ги вземеш. Абсолютно никакъв хорър привкус, ти просто се спъваш в (забележете) поставени едно върху друго кутий патрони. Дори не са безцелно пръснати от някой умиращ си марин. Те са изложени там. И разбира се, третата черта е, че за разлика от други игри, тук авторите са проявили ъъъ авторство и са те лишили от единствения светъл лъч в останалите игри - картата ти. Не че има повече от един път, но съгласи се че като си натиснеш табулацията и ти изчезне on screen индикатора за мунициите вместо да се включи някакъв вид карта си е ебати безсмисленото. Може пък и да е паранормално, кой знае.


Те та това е играта на игрите! Разбрах че освен всичките си плюсове, тя е и с продължителност 5 часа. Аз мисля да се доверя на това твърдение и да не разбирам сам колко е продължителността и. Единственото, което мога да кажа в заключителни думи е хубаво, че има пирати! Аз щях да изпадна в пара-пост-трансцедентно самовъзпроизвеждащ се континум, ако бях дал 100лв за това извънземно недоразумение. По-пръднала игра от тая просто за в момента няма. Приятно разцъкване.




ОЦЕНКА: 2/10
Аватар
boyzone
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 16:14 pm

Мнение от boyzone »

еее,ти направо ме отказа да я пробвам ...интересното е,че мнението ти съвпада почти 100% с коментарите ,които чета по форумите за играта.Тъкмо се чудех дали да тегля "колосалните" 11GB ,но явно е че ще пропусна.
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Ето това филмче вече трябва да се види. Shoot the ducks! Shoot them all!


Изображение
Публикувай отговор