The Witcher Enhanced Edition

Задавайте Вашите въпроси, коментари и всичко което се досетите относно игрите.
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от SniperBeta »

- Ами да, failed са. Глава 4 много ще ти хареса. :wink:
- Мравката Кралица - ъхъ :mrgreen:
- Не си спомням Триш да ми е казвала нещо за "стария Гералд".
- Тва за розите е интересно измислено, не го знаех. Виж кво е хубу да се коментира игра.
- Аз имам една стоманена сабя, която е +40% Dmg. и вкарва един куп щуротии, между които и Bleed. Ако смяташ, че сабята, която си си харесал е по-добра от меча, с който си в момента - слагай я. Само прочети дали се възползва от вещерските ти комбота, защото има и такива, които са по-силни, но не можеш да правиш комбо -> не ти требе.
- Винсънт не е особено добра идея да го убиваш, защото към края помощта му е незаменима.
- Това дали се наслагват 15+15+20 нямам никаква идея и ще ми е интересно ако успее някой да разбере дали е така. Според мен не се наслагват. Защото при 125% шанс за нещо си е общо взето всеки удър... няма особена логика. Освен ако не са 125% от да речем 1000%.
- Precise-а си е финиш.
Аватар
TaO-DeadSocked
Модератор
Модератор
Мнения: 869
Регистриран на: Пет Ное 14, 2003 13:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от TaO-DeadSocked »

То само на специалната атака е 75% (не знам дали взима и базовия бонус от 15 15 30 = 50).
Виж ми промяната на предишната страница. Като ми гледаш логиката искам ли да го заколя ? :) Дано като(ако може) му помогна да се сдобия с мутагена.
Та питах триш след банковия обир (тогава избрах съпротивата) "Мислиш ли, че Гералд който си познавала би постъпил така? - Да той би постъпил точно така". Все пак героите в играта познават героя много повече от колкото той самия.

Относно глава 4 - ммм интересно ми е дали най-после ще намеря Беренгар в тая крипта ама сега съм на глава 3 отново. Ще пробвам да го излекувам. Уви риза с билки не работи. А и бях забравил да си накупя всички възможни книги преди да слеза да се бия със саламандрите така че ....
Аватар
TaO-DeadSocked
Модератор
Модератор
Мнения: 869
Регистриран на: Пет Ное 14, 2003 13:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от TaO-DeadSocked »

Страхотна игра. До сега на края на никоя игра не съм бил заинтригуван. По скоро borred.
Искам да сравня края с Бета, който е избрал Розата. Аз накрая се бих с "Дъ Гранд Мастъ", който се оказа фанатик, мразейки всички останали раси освен хората и техните ъпгрейднати братя - мутантите.
И все пак така и не разбрах какво стана с Алвин. Той ли беше вещера от последната сцена ? Че не ми се връща назад да му гледам очите.
И в крайна сметка нищо не се промени. Смениха се 1-2 поколения и нещата се върнаха към старите нрави.
А да забравих. към края на битката се появи .. господаря на войната или както беше там (синия дух) и поиска ГМ. Добре, че сейфах преди това. Пробвах и каквото и да направя нищо не се променяше.
Във финалната карта, малко преди дуела се появиха Шани, Абигейл, която пощадих и накрая Ада (принцесата).
Този синия призрак така ме накълна накрая ...

- Изпълни ли съдбата си ? Наблюдавам те откакто те възкресиха ... където минеш сееш само смърт и разрушение ... (района от глава 1) остави опожарен и изкла доста народ,
След това изколи маса саламандри (хора), застраши живота на Шани след това наля масло в огъня и подтикна Скоятел да възстане и подпали Визима ... и онова село в блатата със заложниците и прочее ...

Който е дал Алвин на Триш да каже той изчезва ли накрая или ... ?

Понеже нямах интернет за ... доста време искам да кажа : Язък! трябваше да убия Винсент, въпреки че Кармен/Хала (бременната дъщеря на пастора от глава 1) се беше оженила за него.
До края на играта не получих най-добрия мутаген в играта. Така или иначе призрака ме накълна, че мисля само за себе си поне да беше вярно :0


Предполагам ако си с розите накрая се биеш с ... нямам идея. Бих казал Йейвин, ама той е от ранга на Зигрфид. Ама се чудя кой е по-голям от него от страна на елфите. Забравих й името ... тази, която ги предвождаше в блатата.



П.П.> Това съм го писал преди около седмица и не съм си правил труда да го чета по-горе може да съм споменал, но ... до сега нямах интернет и за това си минах останалата част без коментари.
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от SniperBeta »

Аз пък напоследък нямам време да седна да играя, така че е разбираемо отсъствието на нови мнения в темата. То не че някой друг освен тези, които пишем вътре играе Witcher...

Историята при розенкройцерите не е чак толкова по-различна. Последния гад беше един магесник, на който му забравих името, но не беше Йевин. Него го пречуках още във Визима (при което си прецаках един куест взет от него), а с предводителката на елфите на острова не си спомням какво стана, ама и се случи нещо неприятно. Появи се духа и ме надрочи по духски, ама на мен като вещер ми беше през медалюна какви древноезически проклятия мята срещу моята белокоса натура.
Винсент и аз не го убих и накрая се оказа доста полезен срещу онези големите рицари на снежното ниво. Както и помощта на Триш, която беше доста стабилна. Алвин разбира се изчезна. Но не беше ми хрумвало, че онзи вещер може да е Алвин. Ако е така, то навлизаме във времево противоречие, защото непосредствено след битката (или там в промеждутък от няколко дена) Гералт отиде при краля и си взе наградата. А вещера беше вече...ъъъ вещер. Голям. Едва ли Алвин е пораснал за няколко дена, а нещо ми подсказва, че Гералт няма да чака 20 години да си вземе наградата.
Като спомена мутаген, та се сетих - като се рових из криптите за прашки на девици, бях си заушил един амулет дето отблъсва призраците надалеч. Само че бях забравил, че е на врата ми и се побърках да ги гоня тия призраци с цел физическо малтретиране. Всъщност не знам защо се сетих, ама всички призраци в играта бягаха от мен.

Шани как помага в края?
Ще почваш ли сайд-мисийте от експанжъните?
Аватар
TaO-DeadSocked
Модератор
Модератор
Мнения: 869
Регистриран на: Пет Ное 14, 2003 13:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от TaO-DeadSocked »

Не, нямам време за допълнителните мисии сега.
Мисля, че винсънт трябваше аз да го убия. На мен първо ми се яви Шани, която никакви магии не правеше. Само кълцаше там с камата. След това се появи Абигейл, която в блатата пък беше на мястото на лечителя на селото. Предполагам ако я бях оставил да умре щеше да е някой друг. И накрая ама точно преди да скочим от моста прицеса Ада.
След абигейл и преди Ада се появи Зигфрид с още 2ма и ме накълна. Очаквах да е някакъв по-силен, но не - Force Push и го заклах. (завършващия удар, който буквално го коли).

Едно въпросче - ти уби ли вампиресата в публичния клуб ? Аз не. Нищо не ми донесе освен една картинка/карта.

"Проблема" с медалиона не е точно проблем. По едно време ми писна от удавници сложих медалиона, който ги плаши и този за духовете и частта през блатата (преди принцеса Ада) просто си тичах. И без това даваха само по 1 ХР.

Не знам за теб, но на мен ми беше изключително лесно на снежното ниво. Само единия път след моста единия великан ме събори (зашемети) и ме утрепа (завършващ удар). като казах великан имах в предвид мутант. При теб такива ли бяха ? Понеже в моята игра "ГМ" ги беше създал с помощта на ... саламандрите.

Само едно нещо не ми хареса - юмручния бой. Бъгав беше. Дали ще удряш/блок/удар/блок или ще помпиш левия бутон (бъгва се и след 2-3 секунди летят цифри без дори да го удряш и пада).

Иначе аз честно бих и най-големия бияч и краля на покер :smoukin: трябва да си купя аз 5 зара :mrgreen:



Тук първо пих отвара с Албедо после Нигредо и Рубедо и ... всичко, което мога. Имам и златния талант на "Издръжливост" за по-малко токсични отвари. Както казах по-горе не убих принцесата. Отварата от косата й би ми дала само 1 златен талант, който в края на играта не е много. Бях ниво 36 мисля. (нормална трудност). Понеже да си призная на някой места компа ми не се справяше добре с масовката на максимални детайли а и леко да секне и пропускам комбото. За това има нужда от "огнения меч".

Не съм ползвал/развивал нито щита нито капан нито урочасването. Само блъскащата и огнената.

Изображение

Само едно нещо не разбрах и то е за оръжията :
Имам на ниво едно Bleed 10% (copper), на ниво 2 Bleed 15% (copper), на ниво 3 Bleed 25% (Silver). Това 50% ли прави ? Според мен да, но не съм 100% сигурен.
Също така как при положение, че имам талант -50% шанс да ме съборят и съ пуснал щита (там има още 50%) и ме събарят ? или е 50% + 50% от 50% = 75% ?

В краен етап на играта ставам практически некървящ, а има талант който изисква да кървя. Знам че това е избор и аз този талант го нямах, но все пак ...

Както и да е към 16-17ти може да пробвам бонус мисиите и пак да пиша / пишем 3мата.

ЕДИТ : Еее забравих. Не забравяй, че Алвин е такъв висш. Може да пътува из времето :roll: Каквото си помисли такова става (Хмм това ми напомня на една класика от едно време "Сферата" трябва да си го потърся) . Но най-вероятно е бил друг вещер и това показва, че нашия вече е мразен и от своите ... Все пак след пролога не вияхме (не помня имен ата) абе мъжете от крепостта.
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от SniperBeta »

Аз в публичниядом мисии не съм изпълнявал. Даже не знам, че има вампиреса. Оня маняк ми даде мисията да докажа, че сестра му е курвичка, ама на мен не ми се занимаваше с глупости и влезнах там само да разкърша стави.

Снежното ниво беше лесно, да. Но интересно. И при мен бяха някакви великани...май. Или големи рицари... не, великани бяха.

Юмручния бой и на мен ми се видя бъгав, затова нито една точка не съм качвал на него.

А момента с разпределянето на процентите и за мен е мистерия. Дали е 15% или се трупат, защо при 100% шанс да не те ударят те удрят - нямам никаква идея. Вероятно е нещо недосмислено или прекалено остроумно и ние не може да го проумеем.

Сферата я качиха наскоро на dvd в един от тракерите. Аз също я имам, много голям филм! :cheers:
Beco
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Дек 15, 2009 14:41 pm

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от Beco »

пИЧОВЕ ПОМОГНЕТЕ МИ, СТИГНАХ ДО БЛАТАТА НА 2 ГЛАВА, НЕЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ ПРЕД ГОЛЕМА И 3 КАМЕННИ ПИАДЕСТАЛА КОИТО КАТО ГИ ДОКОСТНА ПАДА СВЕТКАВИЦА,ВЪРТЯ СЕ ТАМ КАТО ЛУД ЦУКАМ СВЕТВАТ ИЗГАСВАТ. (ХЕАДБАНГ). ТРЯБВА ДА НАМЕРЯ ДВА СЕФИРОТА ИЛИ ТАМ КАКТО СЕ КАЗВАТ
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от admin »

Я и напиши името на играта на английски, аз май съм я играл и ако правилно се досещам трябва да вкараш голема в средата и да активираш пиедисталите и светкавицата ще удари него. Искаше май нещо за да го активираш ама не помня от къде се вземаше.
"There is no 'patch' for stupidity."
Beco
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Дек 15, 2009 14:41 pm

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от Beco »

Е значи това беше с играта, а ми беше така интересна :(
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от admin »

SniperBeta повече я е играл и може да се досети от къде се вземаха двете неща. Аз специално съм я играл преди година и не се досещам вече къде какво се правише, но играта е страшно интересна.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
TaO-DeadSocked
Модератор
Модератор
Мнения: 869
Регистриран на: Пет Ное 14, 2003 13:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от TaO-DeadSocked »

И аз не се сещам. Ако отново се върнеш, гледам имаш само 2 мнения и то с втази тема, прочети страниците назад.
Налял съм доста spoilers :lol:
Публикувай отговор