The Witcher Enhanced Edition

Задавайте Вашите въпроси, коментари и всичко което се досетите относно игрите.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

The Witcher Enhanced Edition

Мнение от admin »

Тази игра някой да е играл ? Не мога да разбера от къде се вземат епроветки за да си правя колби и също така какво трабва да направя за да започна да разпознавам непознатите растения, а и как се вземат тези бронзови и златни точки ?
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от SniperBeta »

Малко със закъснял отговор, но чак сега почнах Вещера. Mass Effect-а ми изпи мозъка.
Така. Колби не знам от къде се взимат, но при изпълняване на куеста в криптата, в началото виждаш гътната девойка, която държи празна колба. Като "празна колба" съм само с нея засега.

Бронзови/сребърни/златни точки са ти спрямо левъла. То си пише като задържиш мишката там. Бронзовите са от 1+ lvl, сребърните са от 15+ и златните от 30+. Така че докато не станеш 15lvl ще имаш само и единствено бронзови точки с всяко вдигане на lvl (синия индикатор на вълчата глава горе в ляво ти е exp), които можеш да разпределяш между двата вида мечове (steel и silver (който все още нямаш)), Strength, Dexterity, Intelligence и четвъртото го забравих, уменията ти като вещер (те се научават в развитие на играта) и възможностите ти за водене на бой (силен удър, бърз или масово клане). Разпределяй мъдро.

Отностно растенията и животните. За да си изпълниш успешно куестовете, които хората ти дават, требе освен да си добър в боя, да си и начетен момък. Дори и да убиваш чудовища, докато нямаш книжка, която да те запознае с характера на съществото не можеш да направиш нищо друго освен да го убиеш. След като прочетеш няколко книжки за чудовищата и растенията, в журнала ти ще се появи това, което си прочел и вече по default ще можеш да извличаш различни ингридиънти от това което си убил или от растение. Книжките се продават от Abigale (май така се казваше вещицата, която живее в изолирана къщурка малко в дясно от Inn-а). Няма начин да я пропуснеш, тя ти е от main quest-а. Така че чети и слушай всичко, което ти дават и казват, за да знаеш какво да правиш. Примерно не можеш да си изпълниш куеста, в който требе да убиеш 3 drowner-а (същества, които се навъртат около реката !вечер!) и да им вземеш мозъците, както и ако нямаш entry за ghoul-овете в криптата, няма да можеш да извлечеш кръв от тях, която ти е друг куест. Така че купувай книжки (ако нямаш пари можеш да печелиш на dice. Само save-ай, че може и да загубиш все пак) и учи :) Също така за растенията ти требе да вдигнеш умението Herbalism от уменията на вещера при медитиране.

Играта е невероятно голяма и изключително добра. И аз не съм напред, тамън се разправям с hellhound-a (за който също има книжка) и нещо не мога да го надвия. И след туй влизам във Vizima.
Успех и ако имаш въпроси - давай смело. Може пък и да мога да отговоря. Явно само аз я играя в момента играта.


П.П. - Не се отчайвай от инвентара и lvl up-а. Супер лесно е, само си дай малко време да го разбереш.

:cheers:
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от admin »

Играта е доста завладяваща в интерес на истината. Малко куестите са глупаво направени ама играе се.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
TaO-DeadSocked
Модератор
Модератор
Мнения: 869
Регистриран на: Пет Ное 14, 2003 13:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от TaO-DeadSocked »

Снощи си я смъкнах по препоръки на бате Бета. Днес поиграх малко. Спасявах замъци, правих разни отвари, купувах си книжки, избих сигурно 100 хрътки, събирах мозъци от блатни чудовища, кръв от мумии, палих разни олтари докато по погрешка стигнах до ... "боса" на криптата. Не си бях регенерирал жизнената сила и ми спря тока - гейм оувър. ... абе с 2 думи - интересна игра.

Имам няколко въпросчета :
зеления бар какво показва? интоксикация ?
След като прочета книгите мога ли да ги продам/изхвърля, че нямам вече място.
Растенията май се регенерират/ растат и можеш ден през ден да си цоцаш едно растение нали ?

Добре обаче са се сетили. Като ползвам първата 'магия" (Force Push от Star Wars :mrgreen: ) и в криптата ми спира тока - не виждам нищо за 2-3 секунди. Иначе събаряш на земята и довършваш - яко.

На глава 1 съм и надали ще играя глава 2, понеже утре сутрин заминавам, но като се прибера тази вечер може и да мина 1ва глава. Играя на средна трудност, понеже 1вата ми се стори много лесна, а това "Alchemy is required to live" ме изплаши да се пусна на най-трудното :roll:
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от SniperBeta »

Yes! Още един приобщен към света на Вещера. Аз сега чета и книжките и съм се вманиачил до полуда. Така не бях се зарибявал на игра от мнооого време.
Трудността - алхимията не ти трябва на първа трудност. Там си практически безсмъртен и без отварите. Но на последна трудност си проличава истинския чар на играта и на това, че си Вещер. Препоръчителна трудност - последна.

- Зеления ти бар е точно интоксикацията. Вещера по рождение е имунизиран към това, но на по-висока трудност си оказва влияние.
- Веднъж прочетена книжката си се запазва в журнала ти, така че фийл фрий да я продадеш. Все ще изкрънкаш някой лев.
- За растенията нямам никаква идея, може и да си прав. Аз такива неща не събирам защото не ми трябват. Само от някой куест, но то вече там си ги има.
- Force Push-а ще ти е най-необходимата магия завбъдеще, когато се изправиш срещу wyvern-ите примерно (и по-специално Moa-та). С нея можеш да свалиш половината кръв след удар в повечето пъти. Развивай я в началото повечко (даже повече от мечовете). После ще ти трябва и защитната магия (която още не си взел). Огъня не е особено полезен, въпреки че е масова. Но и на него можеш да вдигнеш някоя точка.

Успех с играта, заслужава си да се изиграе отначало до край, а ако питаш мен, заслужава си да се купи оригинална, защото благодарение на D'jiin редактора, нови мисии излизат всяка седмица. Засега има 4 нови (ако не станали и повече) мисии от които 3 са официални, а 1 фенска. До 1 година ще имаме доста expand-нат Вещер, сигурен съм.
Играта е напълно уникална!
Браво Полша! :cheers:
Аватар
TaO-DeadSocked
Модератор
Модератор
Мнения: 869
Регистриран на: Пет Ное 14, 2003 13:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от TaO-DeadSocked »

Благодарско. За сега ще си продължа на тази трудност да навлеза навътре в нещата, а като се завърна и имам време за цък ще се опитам на последна трудност.
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от SniperBeta »

Tips & Tricks


Хайде още малко лични наблюдения и помощи освен дадените по-горе.

- ПЪРВОТО КОЕТО Е : Ако играта наистина ви е харесала, силно препоръчвам да прочетете и двете книжки, защото има много неща от тях, които допълват света и историята на играта. Така и преживяването на приключението и разбирането на диалозите ще ви бъде по-интересно и ясно.

- Отварите са изключително необходими за вас като Вещери. В по-напреднал стадии на историята има същества, които са изключително трудни за еднолична разправа ако преди това не сте се насмъркали и надумкали като за 2 европейски и 1 световно. Събирането на съставки и сваряването на колби е неделима част от вещеруването !!!
- Интоксикацията: Както казах вещерите са защитени към болести и натравяния, но при използването на редица отвари (за регенериране на издръжливостта, живота, увеличаване на кръвта или предпазване от редица вражески умения) нивото на "натравяне" се покачва. Затова отделете 1 златна точка, която ще ви направи по-издръжливи към отварите (без които както вече казах на висока трудност е напълно невъзможно)
- На по-късен етап от играта, когато навлезете в последния Chapter V, обходете навсякъде из местността, за да намерите парчетийте за вещерската убер-броня. След като се разправите с Вампирката в църквата се върнете до Old Vizima, за да сглобите бронята ПРЕДИ да сте навлезнали в местността "Old Manor". Веднъж стъпили там, връщане назад няма и ще останете без този наистина уникален предмет.
- На Chapter II има един остров, на който се намира гнездото на няколко големи wyvern-а, както и на майката wyvern - Moa. Това място не се дава на главния куест, така че обходете добре блатата и го намерете. Ако случайно имате късмет и желание може да се пробвате да изселите гнездото, защото на същия остров има един доста силен меч, който ще ви върши добра работа до късен етап в играта.
- Четете и се опитвайте да разберете всичко, което ви се приказва, защото не винаги е ясно какво се иска от вас ориентирайки се по стрелката на картата.
- (това е един от най-големите трикове)В криптите има така наречените Wayfarer Stones, които на пръв поглед изглеждат като нещо, което е там за да допълни интериора и при все че има опция на тях, нищо не може да се прави. Това е само за заблуда. Камъните са портали към други секции на криптите, в които обикновено има доста глезотийки и се активират с комбинация от 3 последователни вещерски магии. Чрез активирането на единия камък примерно беше единствения начин да се добера до част от бронята, която все още не бях сглобил.
- Ако имате проблеми със звука (както аз), то това е благодарение на уникалните Realtek HD Audio, които не се разбират с доста игри напоследък. Ако аудиото излиза само от един канал, то тогава: Options -> Audio -> махате отметката на ЕАХ, отново влизате в Options -> Audio и поставяте обратно отметката. Така при мен звука текна от две места.
- Ако имате проблеми със самата игра от сорта на изхвърляне, забиване или изчезване на World Map-a:
+ уверете се, че сте с последните драйвери на видеото
+ уверете се, че имате последните ъпдейти на DirectX-a (Ноември 2008)
+ изключете ААА от настройките на картата
+ уверете се, че картата не прегрява
+ махнете отметката на Auto save (това при мен оправи проблема с краша на рандъм места...май)
- Patch за Witcher Enhanced Edition все още няма. Последната кръпка е 1.4, която всъщност е кръпка за притежателите на Witcher, за да стане Енханснат.


Това е засега, ако се сетя нещо друго ще напиша. Въпроси винаги са приети.
И не забравяйте - това не е action RPG, което може да се мине с прицъкване на диалога и левия бутон на мишката. Това е игра, която иска време!
Аватар
TaO-DeadSocked
Модератор
Модератор
Мнения: 869
Регистриран на: Пет Ное 14, 2003 13:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от TaO-DeadSocked »

Само набързо, че нямам много време - Пиянството е направено много добре. Преди няколко дена (вж датата на предишния ми пост) минах първа глава и нали има една част, където докато спорите за цената къркате ... еми ... 2 не виждах докато се бих с тези 2 растения.
Иначе магьосницата виновна ли е или не ? Както и да го погледнеш всички са виновни. Само на едно нещо не мога да свикна - отварата ... как се казваше ... абе ефекта на матрицата. Уж аз се движа бързо, а той света се забавя. Нещо не мога да си целя комботата и песа 2 пъти ме изяде. Имах умението, което ме имунизира откъм болка, но кучето пак ме "зашеметяваше" от болка ... потрепах малко в каналите, едно пиле и т.н.
Мисля ей сега събота и неделя да почна отначало на най-трудното. Може и да съжаля, но добре, че има куик сейфове :mrgreen:
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от SniperBeta »

Ами да, на последна трудност бая ще се озориш. За отварата не мога да ти помогна, явно е такава. Всичко друго се забавя и комботата трудно се нацелват.
Света на Вещера е отворен. Или с други думи ти избираш какво да правиш и какво да говориш. Това именно е едно от най-ярките качества на играта - сам изковаваш съдбата си. Така че ти ми кажи, TaO, вещицата виновна ли е за теб или не? :wink:
Аватар
TaO-DeadSocked
Модератор
Модератор
Мнения: 869
Регистриран на: Пет Ное 14, 2003 13:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от TaO-DeadSocked »

Ножът виновен ли е, че вместо да реже хляб реже нечие гърло :roll: Тя си го каза и в диалозите - ако не беше тя някой друг щеше да е, а й трябвали пари. Не я оправдавам напълно, но ... Жалко че не се възползвах от нея :smoukin:
Аватар
TaO-DeadSocked
Модератор
Модератор
Мнения: 869
Регистриран на: Пет Ное 14, 2003 13:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от TaO-DeadSocked »

Днес поиграх още малко и съм до блатата. Някой ще ми каже ли тактика срещу тези големите растения ? :roll: Имам умението, което намалява шанса да ме отровят, пил съм 3 отвари и пак ме събаря ... забравих да сейфам (2 пъти) и ме връща на авто сейфа като излизам от града (20 минути назад) :angry:
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от SniperBeta »

1. Махни си autosave-а ако все още не си го направил и припомпвай F5 все едно играеш Халфа!
2. Хм...не би требило да те събаря толкова лесно. Мисля, че се биха най-лесно със steel->strong. Не подлежат на зашеметяване, но огъня може да ти помогне. Върти се повечко около тях, че атаката им пръска на 3 посоки.
Аватар
TaO-DeadSocked
Модератор
Модератор
Мнения: 869
Регистриран на: Пет Ное 14, 2003 13:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от TaO-DeadSocked »

Станах ниво 15. На ниво 16 ще ми даде ли бронзови таланти или край ?
Според мен би трябвало да ми дава. понеже имам сигурно към ... 18-20 бронзови таланта на Магии, които все още не съм взел. В момента имам 6 бронзови и мисля да ги сложа на огнената, понеже уви това е единственото, което убива растенията в блатата. Имунизирано е към кървене, отрови, страх/зашеметяване ... податливо е само на физическа атака и огън. А Аз докарах до ниво 15 без да слагам точки на огнената. :oops: Като се замисля май трябва да сложа, че на сребърния меч някой неща искат противника да е запален.
Имам на 6те атаки (сребърени стоманен х3) само вдигнати комботата и дмг. На стоманения имам и шанс за кървене. От интелекта съм вдигнал всичко (правене на колби, мазила за оръжия и т.н.) почти всичко от ловкост и сила (освен париране и юмручен бой) "Форс - Push" съм вдигнал всичко освен обезоръжаването, но ще го вдигна малко по-нататък. Ако не ми дава точки след ниво 15 - 1 точка ще иде там. Но все пак логично е да дава. Все пак иначе нямаше да има бронзови таланти за останалите магии :roll:

Промяна :
Е, вървях си из блатата и видях пещера. Насмуках се с колби, очаквайки да е пълна със зомбита, но не ... само вълци и ... един дух :) Както и да е намерих още една магия (щит) Значи остават още 2.
Вече мога да правя бомби :cheers: Имах един сребърен талант от колба и на ниво 15 ми е дало сребърен талант :mrgreen:
То май само аз още не съм я превъртял :roll:

промяна 2 ;
хмм намерих и един капан (магия) ,,,, Последния "знак" намирам ли го в глава 2 ? (само да или не не ми казвайте къде) че намирането на тези 2 знака оборва горната ми теория за бронзовите таланти :wink:

Също така срещнах и една дриада. Странно как е с кестенява коса, а отдолу и зърната й са зелени :roll: недомислено ?

EDIT последен.
В момента трябва да избера дали да помогна на старата ми дружка Зигфрид, който си е член ан клу-клу клан ( А героя ми вече не е точно човек ) Или да помогна на съпротивата ... F5, Alt + F4.
Зигрфид ми е помагал и т.н. Другия не го познавам, но пък каузата е важна. Ще решавам другия път като имам време.
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от SniperBeta »

Явъх, отде да започна. :mrgreen:

- Казах ти за огнената магия в блатата а и по принцип.
- Да, бронзови точки ще ти дава още дълго време, дори когато опреш до златните.
- Гералд го развиваш добре. Обезоръжаването е един от най-силните козове на force-push-а. Но огнената магия също ще ти требе привсе, че аз не съм я използвал специално за да комбинирам с меча докато са запалени (което междудругото върши работа).
- Щита е полезен знак, но времетраенето му е изключително краткотрайно. На по-високо ниво дори рефлектва атаката на врага, което е добре. Но не е траен. Може би ще те спаси от 2-3 атаки ако си нападнат от повечко противници. За по-високите нива на трудност на самата игра, може би ще е по-полезен.
- Ъъъ не си спомням точно за последния знак, но мисля, че е да.
- Отностно дриадата... приеми го като цензура...sort of ;)
- Аз помогнах на старата си дружка Зигфрийд, защото сме комбина през цялата игра. Както може би си забелязал, в зависимост от това на кой помагаш, различни хора отварят или затварят вратите си за теб. Ако помогнеш на Зигфрийд, съпротивата ще ти се нацупи и няма нито да ти дава куестове, нито да може да търгуваш с тях. Обратното също е в сила. Всъщност от съюза не печелиш почти никакви облаги, така че мисля, че правилния изход от ситуацията е единствено и само на лични предубеждения. На последната глава има епична битка между съпротива и ройзенкройцери. Аз бях към Розата, но ако бях със съпротивата предполагам щех да съм на противниковата страна.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: The Witcher Enhanced Edition

Мнение от admin »

Игрицата си е готина, много и се изкефих. Заслужава си.
"There is no 'patch' for stupidity."
Публикувай отговор