Darksiders

Задавайте Вашите въпроси, коментари и всичко което се досетите относно игрите.
Публикувай отговор
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Darksiders

Мнение от SniperBeta »

И тей, след 8 месеца трепетно чакане се оказа, че играта решава ДА НЕ МИ ВЪРВИ както требе на щайгата! За пореден път се убеждавам, че няма никакъв смисъл да се купуват компютърни игри просто защото те НЕ ВЪРВЯТ!
Конфигурацията ми е нормална средностатистическа (GB P35-DS3 // Core2Duo E4500 // HD4850 // 2x2GB Patriot DDR2 // Win7 Ultimate x64), с която съм нямал грижи с други игри до ден днешен, всички драйъври са ъпдейтнати до край, но явно тъпанарите от Vigil Games са решили, че 8 месеца чакане е крайно недостатъчно и като цяло няма смисъл да се оптимизира простата им игра.
Играта СЕЧЕ, не се играе. Понякога кадрите падат под 10, в повечето игрално време са от 11-30 като само ходят насам натам. Като сложим и постоянното зацикляне, което понякога преминава в замръзване на картината, играта става напълно неигруема!

Някой знае ли некви оптимизации, трикове, баяне или каквото и да е там... ?
Аватар
TaO-DeadSocked
Модератор
Модератор
Мнения: 869
Регистриран на: Пет Ное 14, 2003 13:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Darksiders

Мнение от TaO-DeadSocked »

ха! Като видях, че е излязла, си казах "Ще почакам 2-3 дена да видим дали Снапйера ще пусне тема".

Честно казано очаквах да я похвалиш, но като си почнал с проблемите :

Знам, че картата ми е антична ( GF 7600 GT) ама се надявах да ми тръгне :oops:

Драйвери, ДиректХ-ове ... а-у и шац ! Ефекта на прозрачния хоризонт.
Предполагам се сещаш за какво говоря. В центъра на екрана няколко пиксела цвят и останалото прозрачно. Тук-таме се появяват вектори и си личи, че движиш мишката, ама толкова. Утрепах там 2-3 гадини без да виждам и я изтрих.

Кажи ми сега че е от картата, че поне да не се дразня ;)
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Darksiders

Мнение от SniperBeta »

И аз много исках да я похваля. Играх и демото на PlayStation 3-ка някъде Януари, много ми хареса, защото ми напомни на прекалено любимия ми Soul Reaver, тей че с голям трепет я очаквах, но просто не мога да се впусна в приключението както подобава. Иначе нямам проблеми като твоите, тей че вероятно е от картата. 7600ГТ е доста назад в годинките и като нищо вече издъхва. Имай напредвид също така, че играта е много зле оптимизирана. Днес смених Бозичката с 32битова и ще видя дали този път поне няма да се реши да тръгне, защото наистина много искам да я похваля.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Darksiders

Мнение от sawo »

Пускам да се приточва на майта машина, като тестовам ще пиша как е :)
Машината, която ще се надявам да бори играта е ati hd 5750 1gb, 4gb ocz ram, intel c2quad @ 3,2ghz, creative xtreme music sound и т.н. От seed поне не мога да се оплача, като не ръчкам много други работи 9MB/s ги отлепя, по -късно ще инсталирам да видим...
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Darksiders

Мнение от SniperBeta »

Darksiders

Изображение


"Feed my hunger, and I shall feed your curiosity"

И така, след безкрайно чакане и още повече мъки, за да я подкарам, реших да нахраня компютъра си с 32битова 7ца, благодарение на което той най-накрая реши да ми се отплати като нахрани моето любопитство и играта тръгна перфектно!

Има малко игри към днешна дата, които поне мен ме вълнуват. Било то поради простата причиниа, че вече игрите се правят с много пари за още повече пари, било то поради това, че съм голямо дете и жаждата ми за игри вече не е толкова мъчителна. Или било то поради простия факт, че игралната индустрия се преквалифицира, като интересните игри излизат изцяло и само за конзоли, а на компютърните фенове остават ММО-тата. Няма значение обаче кой от всички случаи е верен. Darksiders е тук и е бил тук от много време.
Както вече казах, имах щастието да играя демото някъде около ранна Зима 2009 и още от там забелязах духа на една игра от старата школа и толкова много се надъхах, че започнах да очаквам компютърния и вариант може би с прекалено завишено нетърпение. Разбира се някъде към Април играта беше отложена за ранна Есен поради никаква причина, но прехапал конвулсивно устни аз геройски изчаках.
И ето ме сега, след 3 дни главоблъсканици как да я подкарам и защо не иска да върви играта, която чаках 8 месеца!

"Heaven hunts you, hell hates you"

Конниците на Апокалипсиса винаги са били неизчерпаема и интересна тема в редица филми и сериали, но честно казано поне аз не се сещам за подобна игра. Някъде около 2004та се бяха завъртели слухове за такава игра, но не беше Darksiders, а цялостния арт си спомням, че представляваше нещо като Dante's Inferno.
В Darksiders се въплъщаваме в кожата на Война, който е призован да сее псувни и жупел над мирното американско население. Той разбира се си свършва работата повече от ентусиазирано и успява да сведе човечеството на колена, но има един проблем. Оказва се, че той всъщност не е призован, защото ги няма останалите Конници. Съвета, който пази Mира и Баланса над вселената решава, че това своеволие требе да бъде наказано и лишава Война от повечето му умения. За да не бъде погубен тотално, Война предлага да поеме един кръстоносен поход срещу този, който го е призовал и да му види сметката. Съвета се съгласява, прикрепя един зъл демон към нас, който в много буквалния смисъл ни "влиза под кожата", бие ни два шамара и ние отваряме очи в подземния свят на Darksiders.

"Would you serve in heaven or rule in hell"

Първата мисъл, която ти идва на ум за играта идва непосредствено след гореописаните събития и гласи "Това е Soul Reaver"! Атмосферата още в началото е на Soul Reaver. Гласа на Съвета е гласа на Elder God-а - бавен, дълбок, интелигентен. Цялостната идея още в зародиш е идея на Soul Reaver - антагонист, който не е герой в никакъв случай, но е прекалено справедлив и донякъде добър, за да бъде наречен "лошко", бива предаден от свой. Отлъчен и заточен, той решава да си го върне и да намери кой и защо е виновен за това.
В процес на игра, Darksiders те запознава и с другите места, от които безочливо е крала идеи, като някои от най-фрапантните са Portal и God of War. Но за разлика от други игри, които привсе кражбата не могат да се справят със задачата, Darksiders обединява всичко в един изключително добре изпипан, приятен, надъхващ и динамичен геймплей.
Историята привсе, че не предлага нищо ново и иновативно е добре измислена, добре вписваща се в цялостното изживяване и със сигурност не повтаря нищо старо.
Света и арта на Darksiders е страхотен! Въпреки, че графиката не е нещо невиждано е точно правилната графика за такъв тип приключение. Изпити цветове в града, където демони и ангели сеят разруха и богати на цветове и ефекти подземни и адски терени. Цялостната архитектура на местностите е приятно разчупена, и въпреки, че самата игра е линейна, скритите бонуси из различните местности ни позволяват да търсим и преоткриваме. Също така някои места са недостъпни от самото начало и единствения начин да вземем примерно съндъка с души е, когато се върнем на по-късен етап и притежаваме съответното средство. Като на Shadowman, например, когато не можехме да достъпим желаните делви, защото не можехме да вървим по жарава или да плуваме в лава. Или пък в Soul Reaver, където в Носгот не можехме да достъпим скрита пещера на върха на водопада защото нямахме умението да плуваме.
И като сме тръгнали да си припомняме старите игри е добре да си спомним и за adventure частта от action-adventure играта, защото честно казано, колкото и action-adventure да се води една нова игра, единственото приключение, което предлага е да се дръпне някоя ръчка, да се примести някой камък и да се видят финалните надписи. Дори при някои игри търпението да се достигането до финалните надписи си е приключение само по себе си. Darksiders от друга страна предлага едно пълнокръвно приключение, което за миг не те оставя да скучаеш. Динамични битки следват интересни диалози и събития, които предхождат прекалено добре измислени пъзели водещи към епични битки с трудни босове.
Да, това е приключение!
А пъзелите наистина са страхотни и предоставят онова удовлетворение, което получаваш след като се главоблъскаш и стигнеш до истината сам!
Darksiders разбира се не е перфектна и има своите минуси, като например 8-месецово-чакане за да получим същата игра, неоптимизирана, без нито един DLC или някакъв тип бонус в играта. Просто са добавени OST и комикс по играта.
Друг минус, който отново е свързан с неотпимизираността е, че поне при мен Win 7 х64 беше смъртоностна комбинация с играта и беше напълно невъзможно да се играе. Но може би този проблем е бил само при мен. Но като цяло играта споделя донякъде сходна игрова механика с Devil May Cry 4, а той върви с 60 кадъра и не изглежда никак по-зле!
Възможен минус може би е мишка+клавиетура, но за това не мога да твърдя защото играта залепна за ръцете ми с Logitech Chillstream-а.

В крайна сметка въпреки чакането и премеждията, Darksiders за PС е една не-по-слаба игра от това, което беше на конзолния си дебют и благодарение на професионалния начин, по който комбинира всички идейни кражби на повечето заслужаващи си игри през изминалите 10г, тя се превръща в едно незабравимо приключение, което ще помним още дълго време. Пуснете я на Нормална трудност, въоръжете се с джойпад и 20ч свободно време (което сочи още веднъж за желанието и успеха на Vigil Games да направят една класическа игра в едно крайно комерсиално време) и се потопете в уникалния и в същото време умиляващо познат свят на демони и ангели.


Ulthane: "You think I fear death boy?!"
War: "It's not Death you should fear."


Системна конфигурация, на която работи перфектно:
Win 7 x32 (!)
MB: GB P35-DS3
CPU: Core2Duo E4500
GPU: HD4850
RAM: 2x2GB


Производител: Vigil Games
Разпространител: THQ
Оценка: 9/10
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Darksiders

Мнение от Zac »

Играя я в момента. Честно казано, след DMC4 тази игра не ме зарибява толкова. И то не заради друго ами заради това, че тя си е направо DMC4, но не чак толкова изпипана. Можеха малко да по променят нещо. Chaos form, това дето събираш фрагменти и си увеличаваш кръвта, и душите които събираш.. абе направо си е всичко същото. Иначе историиката си е супер, пъзелите също са на добро ниво. Липсват (поне за сега) комботата, спомням си в DMC4 не падах на земята в продължение на 1 минута. Иначе като цяло си струва игричката.
Когато я изиграя ще мога да дам някъква оценка, но ако DMC4 е с оценка 10, то Darksiders най-вероятно ще бъде с 8.. :cheers:
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Darksiders

Мнение от SniperBeta »

Неее, DMC4 е много по-аркадна, някак по на "нива" и доста по-екшън ориентирана. Пъзели и скришници почти няма както липсва и мащабност. Darksiders е точно приключение, в което тупалките са достатъчно много, но повече за вкус и мирис отколкото главна механика на която играта разчита. Darksiders е приключение, а DMC4 е аркаден екшън.
Аватар
TaO-DeadSocked
Модератор
Модератор
Мнения: 869
Регистриран на: Пет Ное 14, 2003 13:26 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Darksiders

Мнение от TaO-DeadSocked »

Честно казано аз не обичам много такива аркадни игрици, но няма с какво да си убивам времето за 5-6 часа седмично. Преди си теглех филмчета, някое сериалче а/у ... ама вече са под всякаква критика.

Значи дори да ми беше тръгнала нямаше да ми легне на сърцето :С

Ще ми препоръчаш ли някаква цъкалка с много модване по героя, 99 статистики, 999 предмета и най-най-важното - хубава и неправолинейна история ?

Последното добро такова беше Вещерът и чакам продължението сега ^^

Под хубава история имам в предвид да не ме стимулира да помпя "скип" и да ходя да трепя поредните гадове, а да се зачета.

А докато чакам за другата седмица изкопах дисковете на Legend of Dragoons[PSX] :D
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Darksiders

Мнение от SniperBeta »

Darksiders не е аркадна! Честно казано не мога да ти препоръчам такава игра, дето искаш просто защото няма такава на пазара. По-добре си преиграй нещо старо като Final Fantasy 7/9/10/12.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Darksiders

Мнение от admin »

Много корава игра, с кеф я изиграх 2 пъти :lol:
"There is no 'patch' for stupidity."
Публикувай отговор