Критики + Още Нещо... Part 2

Задавайте Вашите въпроси, коментари и всичко което се досетите относно игрите.
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Критики + Още Нещо... Part 2

Мнение от SniperBeta »

Така, тук е мястото да коментираме всички игри, които искаме/ можем/ трябва.Независимо какъв жанр са.Аз започвам с няколко quest-чета, защото предимно това играя.

Atlantis - Куест, както се изразих вече. Главния герой е в ролята на Сет - приближен на кралицата, който има за цел да я предупреди за покушение, срещу нея. Загадките са доста добри, най-вече логични. Графиката за онова време ('94-'95г) си беше истинска революция/еволюция.
Разработчик/разпространител: Cryo Interactive
ОЦЕНКА: 10\10

Atlantis 2 : Beyond Atlantis - Продължението на Атлантис е може би едно от най-добрите продължения за игра, които някога съм виждал. Използван е далеч по-добър енджин под името "Omni Synk", благодарение на който има синхрон между репликите и движението на устните на отделните персонажи.Лицевите анимаций са на убийствено ниво.Действието се развива в 5 различни свята - Китай, Юкатан, Тибет, Ирландия и Шамбала. С всеки нов свят ние влизаме в ролята на местен. Например в Ирландия се намираме на един остров и сме в тялото на монах. Музиката - за бога, музиката е нещото, заради което си заслужава да се изиграе тази игра. Удивителна е...невероятна. Най-наподобява на етно.
Разработчик/разпространител Cryo Interactive
ОЦЕНКА: 10\10

Atlantis 3: The New World - Няма нищо общо с втората част. Просто си е като самостоятелен куест. Действието се развива някъде в пустинята. Ние поемаме управлението над една архиоложка. Загадките са по-лесни, логични и достъпни от предната част (където има такива, че си е изкуство да ги минеш). Използва се същия енджин, лицевите анимаций не са претърпели промяна. Но иначе не е особено достоен завършек на трилогията!
Разработчик/разпространител Cryo Interactive
ОЦЕНКА: 7\10

Battlefield 1942 - Този път малко настрана от куестовете. Това е FPS ориентирано към отборната игра.В Single Player Mode не струва толкова, колкото в Multiplayer. Игра по Втората Световна Война.
Разработчик: Digital Illusions
Разпространител: Electronic Arts
ОЦЕНКА: 7\10 (за Multiplayer)

Blade Of Darkness - Или както е по другите части на света "Blade: The Edge Of Darkness". Добра игра в която можеш да поемеш от начало контрола над един от 4 герой. Джудже, Амазонка, Барбериън и Рицар. Всеки си има своите преимущества и недостатъци -
Амазонката стреля далеч и избягва близкия бой -> не хаби много кръв, но пък убива бавно. Барбериъна влиза "с ракетите и божията помощ" в битката, настава истинска кланница, хаби кръв като за 2 европейски и 1 световно, но пък убива 4 пъти повече и по-бързо. Гледката е Third Person View (или с други думи - гледаш героя отзад...в другия смисъл на думата)
Разработчик: Rebel Act Studios
Разпространител: Codemasters
ОЦЕНКА: 9\10
Аватар
DJ_LARS
Потребител
Потребител
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 20:30 pm
skype: mr-elf
Местоположение: -=DIsco Club=-
Обратна връзка:

Мнение от DJ_LARS »

Worms Armagedon - Познaтaтa може би нa всички игрa с лудите червеи . Имa пущкaлa и здрaво се мелят помежду си докaто игрaчите от единият отбор не измрът или докaто не остaне нищо от кaртaтa.

Оценкa 6/10
Аватар
NoBBy
Потребител
Потребител
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2003 15:38 pm
Местоположение: Анкх-Морпорк
Обратна връзка:

Мнение от NoBBy »

SniperBeta изтървaл си няй-якия куест (според мен :wink: ):
Syberia
Стaвa въпрос зa Кейт Уокър, една мадама чийто шеф я е изпратил във едно затънтено френско градче да закупи стара фабрика за автоматони (играчки с ключ за навиване). Но точно тук идва проблема. С пристигането си тя разбира че собственичката на фабриката е починала скоро. Това не би трябвало да е проблем, но от едно нейно писмо се разбира, че брат и, смятан за мъртъв е бил само изчезнал и че сега той е законнтият наследник на фабриката. Оттук нататък следват доста загадки по пътя на нашата героиня в търсене на изчезналият брат.
ОЦЕНКА: 10\10
Аватар
DJ_LARS
Потребител
Потребител
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 20:30 pm
skype: mr-elf
Местоположение: -=DIsco Club=-
Обратна връзка:

Мнение от DJ_LARS »

X-man Wolverine's Revenge - игрaтa е супер якa отнaчaлото ви пускa с wolverine и зaпочвaте дa се мелите с воиници ,по- нaтaтък в игрaтa се срещaте се противници от типa нa зомбите други мотaнти и стaвa яко меле . 8/10
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

noby, не съм забравил за Syberia.Просто ги карам по азбучен ред, а "S" е доооста по-надолу в списъка. Ще прибавя още малко игри:
Blair Witch Vol. 1: Rustin Parr - Най-добрата от трите серий на играта правена по Проклятието Блеър.Поемаме ролята на млада авантюристка, а също така и агент на "Spookhouse". Агенция, занимаваща се с паранормални явления, чийто член е и Stranger от NoCTURNE. Та младата жена бива изпратена в градчето Бъркитсвил за да разследва. От начало не се случва нищо особенно, само върви, пита, записва, анализира, но след няколко дни престой тя се решава да влезне и в гората. А гората е направена по страшно реалистичен начин. Камерата е стил Resident Evil - статична. Текстурите се пререндвани. Графиката е умопомрачително добра за музиката и звуковите ефекти няма да говоря. Препоръчително е играта да се играе вечер на загасени светлини и на усилен звук (по възможност 5.1) за да се изкарате по-ефектно акъла. Особенно на мястото, където наща отива до изгорената къща на серийния убиец Rustin Parr, времето се сменя с някви стари спомени, когато къщата е все още цяла, през прозореца на горния етаж се виждат детски призраци долу по поляната и се чува детски плач.
Производител/разпространител: Terminal Reality
ОЦЕНКА: 10\10

Blair Witch Vol. 2: Coffin Rock - Това е може би най-скучната част от трилогията.Не че е лоша. Просто не е толкова добра като първата. Тук главния герой е умрял и ние играем предсмъртните му спомени...или нещо такова. Действието се развива около скалата и тази местност, където са ставали ритуалните убийства - Coffin Rock.
Производител/разпространител: Humanhead Studios
ОЦЕНКА: 6\10

Blair Witch Vol. 3: Elly Kedward's Story - С тази част завършва и играта Blair Witch. Ели Кедуърд е вещица, която живее в гората и нашата задача е да я открием. Малко по-добра е от втората част, но не и от първата или от NoCTURNE.
Производител/разпространител: Ritual Entertainment
ОЦЕНКА: 8\10

Blood Rayne - Типично конзолна игра. Поемаме управлението над женски вампир, който има за цел да избие всички нацисти. Много кръв, много ешкан, много от всичко.
Производител: Terminal Reality
Разпространител: Majesco
ОЦЕНКА: 7\10

Bloody Roar 2 - Игра за PlayStation. Не, не не, това не означава, че е лоша. Това е VS игра - тупалка. Има голям избор от бойци, на които до като се бият им се пълни един индикатор и като се напълни могат да се превръщат в типичното за тях животно. С което и ударите и серийте стават по-мощни.
ОЦЕНКА: 8\10

Chaser - Аз останах приятно изненадан от играта. Става дума за един елитен боец (не знам как по друг начин да го нарека), който си е изгубил паметта при самолетна катастрофа (така започва играта) и сега търси някой да му помогне. Графиката е доста добра. Но ако нямаш нещо от калибъра на GeForce FX няма да можеш да се насладиш на красотата на играта.
Разработчик/разпространите: JoWooD
ОЦЕНКА: 6\10

Chrome - Не разбрах смисъла на тази игра. Просто вървиш, стреляш и...това е. Действието се развива навсякъде. Както в тунели, така и в гората на открито. Поразително прилича на Halo и Unreal 2. Енджинът е ненужно тежък. На T-Bird 1.4/ GeForce FX 128DDR/256DDR/800x600 32bit едвам крета. Графиката е сносна, но още в Serious Sam сме виждали какви чудесий може да се направи и с лек енджин.
ОЦЕНКА: 4\10

Clive Barker's Undying - На мен специално тази игра въобще не ми хареса. Като почнем още с изключително грозните хора и чудовища и стигнем до невероятно тъпата идея за First Person RPG. Знам обаче, че сега сума ти и народ ще ми казват колко хубавичка всъщност била играта. Е, за мен не е. Може би, защото я играх след като играх Unreal Tournament или Quake III ARENA. Един приятел каза, че в Undying имало толкова страх, колкото в един добър хорър филм. Също така прибави и че на първото чудовище напълнил гащите от страх. Е, аз също ги напълних, ама от смях. Както и да е. Поемаме управлението над...хм, над един човек, който незнайно защо може да развива различни способности (като мятане на различни магий от върха на пръстите си, виждане в тъмното/миналото и подобни щуротий). Та мисията ни е да влезем в едно имение и...и аз не знам какво да правим там. Та там се срещаме с различни обитатели на къщата, които отдавна не принадлежат към света на живите -> са проблем. И такива ти глупости...
Разработчик: Dreamworks Interactive
Разпространител: Electronic Arts
ОЦЕНКА: 3\10

Colin Mc'Rae Rally 2 - И ето, че опряхме и до най-доброто рали създавано някога в game индустрията. Сигурен съм, че няма човек, който да обича "игри с колички" и да не е отделил поне 1 час за този шедьовър. Аз от начало я играх за PlayStation и останах, разбира се, супер доволен. Голям избор от лицензирани коли, превъзходна графика, висока трудност, реално управление, реални двигатели, реалистични писти. Какво повече. Като споменах трудността искам да кажа, че е малко по-лесна от първата част, където имаше просто писти за душата. Пътя е широк колкото колата, а завойте са кошмарни. Е, от към тази страна тук сме малко по-улеснени. След това я играх играта за PC и все едно играх една чисто нова игра. Резолюцийте се вдигнаха до 1024х768, 32 битовия цвят галеше окото, колите станаха далеч по-детайлни... супер игра, какво да кажа повече?
Производител/разпространител: Codemasters
ОЦЕНКА: 10\10

Colin Mc'Rae Rally 3 - Размазваща графика. Няма какво друго да се каже за тази игра. Да сме доволни и на това, което излезе за PC. По-добре малко, отколкото въобще да няма. В третата част колите се броят на пръсти. Липсват Renault, Peugeot, SEAT и останалите рали коли, които вървят неотлъчно при всяка рали игра.Има само Subaru (1000 вида), Ford (10 000 вида) и още някви измислени глупости от рода на въздушна възглавница, самолет, бъги. Баси простотийте, ама какво да се прави. Иначе графиката ми събра очите в точка, признавам си. Колите са 10 пъти по-детайлни от 2-рата част, пистите - и те. При драстично намаляне на скоростта се вижда как дисковите спирачки се затоплят до червено (не знам дали миришат, сигурно). А за пистите мога да кажа само суперлативи. Много, в различни страни, всяка писта е индивидуална. В една и съща страна всяка писта се различава от предната по безброй неща. Само съм подразнен, както казах, от малкия (клонящ към ироничен) брой на колите.
Производител/разпространител: Codemasters
ОЦЕНКА: 6\10

Crazy Taxi - За щастие аз бях един от малкото привилигировани да играе тази игра в момента, в който тя излезе за новата тогава конзола на SEGA - Dreamcast. Един от малкото, защото за жалост малко хора в Стара Загора имаме тази конзола. Та, играта не знам дали излезе за PC, знам че за PS2 излезе. Тя е супер забавна. Ние поемаме ролята на един от четирима таксиметрови шофьори (с 4 различни нелицензирани коли) и имаме следната цел: за определено време да качим и закараме колкото се може повече клиенти. Действието се развива в измислен град, но създаден с конска доза реализъм. Хората си щъкат по улиците, светофарите си светят, трафика е натоварен, всеки бърза за някъде, рейсовете си вършат и те определената им като такива работа, а ний с мръсна газ фучим и събираме клиенти. Музиката е типичен стил: "Red Hot Chilli Papers", "The Offsprings" и други подобни, които най-вече пеят така наречените "teen" парчета. Може и да се изпълняват лицензи в тази игра. Но това съвсем не са познатите ни от Gran Turismo лицензи. Ооо, не. Някой от лицензите тук са: "Засили се с всичка сила, скочи с колата от рампата и гледай да се прибиеш по най-ефектния начин" или "Пукни всички балони в даденото време". А има и такива юнашки лицензи като ти се намираш на една широка колкото колата криволичеща улица някъде в небето и трябва да я вземеш тази отсечка възможно най-скоростно без да падаш далеееч долу...
ОЦЕНКА: 8\10

Crazy Taxi 2 - В продължението на играта няма нищо особенно. Всичко си е пак същото, само че е и прибавена една друга опцийка - да прескачаш трафика който ти пречи (просто скачаш с колата напред), като това и улеснява качването по покривите на сградите. Най-голямо шоу както и в първата, така и във втората част идва след като отключиш бебешката количка. Нашия и слага една табела TAXI и тръгва на бегом да взима клиенти :) Лудница.
ОЦЕНКА: 8\10

Dead Or Alive 2 - Като привърженик на игрите, в които се пердашат един срещу друг няма начин да пропусна този супер хит. Играта я има във варианти за SEGA Dreamcast и SONY PlayStation 2, като Dreamcast варианта е по-чист и ясен. Имаме на разположение 12 бойци всеки индивидуален. Кечисти, нинджи, каратисти и други. Стиловете на бой са много...обобщено - кунг фу. Графиката е супер яка. За мъжете има и специален бонус - до като женските персонажи се пердашат, техните...женски красоти се...бландикат и люшкат по много възбуждащ начин :twisted:
Производител/разпространител: TECMO
ОЦЕНКА: 8\10

Deus Ex - По принцип трябва да предоставя написването на рецензия на един приятел, но ще се помъча аз. Така, играта за пръв път я видях тествана на Duron 800Mhz/64SDRam/Riva TNT2 32mb. Имах чувството, че разглеждам фото албумче. След това я видях на Celeron 333Mhz/128SDRam/Voodo Banshee 16mb (оригинално) - картинката позамяса малко. Ние поемаме ролята над J.S.Denton - агент някъф там. Специалното в него е, че с течението на времето може да развива различни умения като си купува и слага различни имплантанти. Ние трябва да изберем дали да бъдем безшумни като листо, или бързи като куршум. Дали да виждаме в тъмното или да бъдем невидими през деня. Доста интересна и трудна е играта. Енджина е специално разработен, като позволява доста новости по онова време. Изкуствения Интелект е също на доста високо ниво, дори и за сегашните стандарти. Ще дам за пример следната ситуация:
Двама бодигардове стоят на една тераса и си говорят. Аз съм на покрива над терасата и със снайпер със заглушител гръмвам един лошко от отсрещната сграда. По едно време единия бодигард казва "чу ли нещо?" "не" "сигурен съм, че нещо чух" "да идем да проверим тогава". Аз останах много озадачен от факта, че са чули изстрела въпреки заглушителя. В последствие се оказа, че не са чули изстрела, а падналата гилза на терасата. (това всичкото са перифразирани думи на главния разработчик на играта).
Производител: Ion Storm
Разпространител: Eidos
ОЦЕНКА: 10\10

Devastation - Опустошително глупава игра! Така и не разбрах за какво всъщност става дума и защо, аджеба, ходя да ги стрелям всички тия навсякъде. Играта е Firs Person Shooter. Графиката е доста хубавичка, но енджина е ужасно тежък, незнайно защо.
Производител/разпространител: Arush Entertainment
ОЦЕНКА: 3\10
Аватар
NoBBy
Потребител
Потребител
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2003 15:38 pm
Местоположение: Анкх-Морпорк
Обратна връзка:

Мнение от NoBBy »

Neighbours from hell
Игрица с неопределен жанр. Много забавна, състои се в това да правите номера на съседа си. Събирате всякакви предмети от къщата му, скоито после му вгорчавате живота. Много е кратка което повлиява на оценката и.
ОЦЕНКА 9/10
Аватар
DJ_LARS
Потребител
Потребител
Мнения: 173
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 20:30 pm
skype: mr-elf
Местоположение: -=DIsco Club=-
Обратна връзка:

Мнение от DJ_LARS »

BLOOD OMEN 2 - еднa изклиучителнa игрa . Вие сте вaмпирaт Кеин които след е бил принц но след биткa губи нaпълно пaметтa си и боините си омения и неговaтa съотечественичкa която помни всичко от битките зaпочвa дa го обучaвa и постепенно дa го доусъвършенствa зa дa продължи дa се бори с тaкa нaреченaтa дaрк сиде - кеин трябвa дa обие вaмпирaт които сегa е зaел мястото му и дa си прибере обрaтно товa което му пренaдлежи мечът му . ОЦЕНКA 10/10
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

1. Devil Inside - Доста свежа идея се е пръкнала в тази игра. Ние играем от името на шезофреник. Той страда от раздвоение на личността и така в течение на играта можем да играем и с другото му "Аз" - облечена в черна кожа, красива демонка, която не използва пушкала, а магий.Графиката е поносима, все пак играта е старичка.
Производител: Gamesquad
Разпространител: Cryo Interactive
ОЦЕНКА: 8\10
2. Disciples II - Трите части ще ги обединя в едно ревю. Значи играта е разкошна. Такива игри най-харесвам. Жанра се води нещо от рода на походово RPG/Стратегия. Точно като при Heroes, при започване на битка терена се сменя, а също така и чудовищата/ геройте, които се бият. Има 4 раси на разположение: "The Mountain Clans"; "The Empire"; "Undead Hordes" и "The Legions Of The Damned". Всяка от тях притежава различни неща, но е направено така, че да няма най-добри и най-лоши.Всичко е уравновесено. Един герой има на разположение 1-2-3-4 или 5 война да вземе със себе си, в зависимост колко му е Liedership-а. По време на битка се бие и героя, за разлика от Heroes, като след всяка битка се трупа опит. С натрупването на достатъчно опит се вдига level, а оттам и чудовището си сменя формата и способностите. Графиката е изключителна!
Производител/разпространител: Strategy First
ОЦЕНКА: 10\10
3. Discworld Noir - Някой да е чел "Света на Диска" на Тери Пратчет? (за noby знам :) ). Е, играта се придържа доста към главната идея на книжките. Ние поемаме управлението над частния детектив Lewton. Първата му задача е, да се разлседва убийството на Мънди. След това задачите идват една след друга, убийство след убийство. Действието се развива в най-големия и най-мръсния град от Света на Диска Анкх-Морпорк, а Lewton има и удоволствието по време на разследването да се наслади на преобладаващата зелена миризма, идваща от реката Анкх (чиято единствена разлика със сушата е, че се движи малко по-бързо). Играта не признава hardware-ните благинки на новото време, а упорито си върви под software-но рендиране. Тя е и писана така де, не че е бъг. С няколко думи: Прекрасен детективски куест, с красива графика, въпреки липсата на hardware-на намеса.
Производител: GT Interactive
Разпространител: Perfect Entertainment
ОЦЕНКА: 10\10
Аватар
dGeneRator
Потребител
Потребител
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 10:29 am
Местоположение: Гр. Сталин
Обратна връзка:

Мнение от dGeneRator »

Divine Divinity: Значи тази игра е нещо като смеска мжду диабло 2 и hardcore rpg. На диабло прилича по битките и опростеното развитие на героите. Разликата е в големия брой куестове(някои доста трудни), интересната история, много диалози и т.н Главен недостатък на играта е голямото количество бъгове, нищо сериозно ама дразнят.
9/10 заради бъговете.

Fallout 2: Играта е стара(края на 98), графиката е грозна но...това си остава най великата игра която съм играл досега действието се развива след третата световна война и историята е доста интересна, огромен брой куестове и диалози, дава възможност за голям брой преигравания. Всеки който поне малко се интересува от rpg-та трябва да я пробва. Това е единствената игра която буквално ме е завладявала, в продължение на седмица съм играл по 10-12 часа на ден.
10/10

Septerra Core: Играта отново е старичка, но това е едно от малкото зарибяващи rpg с японска анимация, който си пада по нея му я препоръчвам. Основния и недостатък са битките(те се водят като на disciples)не че са лоши обаче са толкова много че писват, а играта не е толкова класическо rpg с куестове и т.н. а е по-скоро куест с битки абе нещо като king's quest(май така се казваше).
8/10 еднообразни битки и всичко е изплагиатствано от Final Fantasy.

Final Fantasy VII-VIII: Като идея и начин на водене на битките тия две игри много приличат на по-горната(по-точно обратното) разликата е че са доста по интересни. Само дето septerra core е на едно сд а final fantasy и двете са на по 5. Но ако някой се интересува поне малко от японска анимация трябва да пробва тези игри. На мен 7 по ми хареса(а е по-стара 97 година някъде), въпреки че са стари игрите имат сравнително добра графика все пак става дума за анимация.
10/10

Fallout Tactics: Това се явява нещо като продължение на fallout 2(въпреки че единственото общо нещо между двете е света в който се развива действието т.е. земята след ядрен катаклизъм). Значи тая игра е тактическо rpg, като цяло прилича на ufo:aftermath но само по битките, има по линейна история. Главната интрига се върти около едни роботи но като цяло не е нещо кой знае какво, готиното в играта са битките и развиването на героите, може да се карат разни колички абе който харесва игри като командoс ще му хареса.
7/10 аз такива игри не харесвам.

Абе има още много rpg. Май не написах нищо съдържателно но карай...
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Dracula - Дракула е страшно лесен куест на френската фирма Canal +. Ние сме по петите на Дракула, който е отвлякъл Мина (нашата годеница). Загадките са за второкласници, а играта не е по-дълга от 3 часа. Графиката е поносима. Има я и за PlayStation (PSOne).
Производител: Wanadoo Publication
Разпространител: Canal +
ОЦЕНКА: 5\10

Dracula 2: The Last Sanctuary - Втората част на играта е значително по-добра. Разположена е на 2 диска. Ухапаната Мина от Дракула вече не може да устои на изкушението да отиде при него и историйката си продължава. Графиката е малко по-добра, но за сметка на това загадките са доста добри.
Производител: Wanadoo Publication
Разпространител: Canal +
ОЦЕНКА: 8\10

Driver - Играта е правена по едноименния филм. Ние поемаме ролята на наемен шофьор, на който се възлагат различни задачи. В повечето случай те са: "отиди от там до там за еди какво си време"; "вземи това от там и го закарай ей-там"; "еди кой си те чака ей там, вземи го и го закарай на другия край на града, като гледаш максимално да го впечатлиш". Графиката за онова време беше истинска революция. А играта е супер интересна.
Производител: Reflection Interactive
Разпространител: GT Interactive
ОЦЕНКА: 7.5\10

Driver 2 - Втората част на играта я има във версия само за PlayStation. В играта няма нищо ново откъм сюжет. Пак изпълняваш мисийки. Новостите са, че вече можеш да излизаш от колата си и да си вземеш друга от пътя, която най ти допада, можеш да управляваш всяко МПС от кола до рейс, та дори и пожарна. Играта е разположена на 2 диска, графиката е значително по-добра (всъщност най-добрата за PlayStation), а действието е вече много по-мащабно.
Производител: Reflection Interactive
Разпространител: GT Interactive
ОЦЕНКА: 10\10

Duke Nukem: Time To Kill - С тази игра отвори сънени очички за игралния свят триизмерната конзола на SONY - Play Station. Милионен тираж, милионни фенове, милиарди продажби, милиони отворени сърца за тази игра. Моето беше едно от тях. Играем от името на Дюк, който се бори срещу извънземната прасешко-човешка паплач, която нахлува на Земята от друго измерение. През целите 28 нива има здрав ешкън. Или както казва Дюк : "Lets kick some ass". Страхотна игра.
Производител: 3D Realms
Разпространител: GT Interactive
ОЦЕНКА: 10\10

Dungeon Siege - Това ми е едно от любимите RPG-та. Тук, за разлика от Diablo, Divine Divinity, Icewind Dale, Neverwinter Nights, се залага на чистото меле. Няма ги хилядите диалози и безсмислените куестове. По-линейна игра от тази надали има. Вървиш и переш наляво-надясно. Играта е страшно красива. Героя си го развиваме какъвто искаме. Така можем да изберем общо взето между амазон/ка, бъхтар/ка и магосник/чка.С вдигнатия опит - вдигаме и показатели. Има страшно много оръжия, брони, щитове и магий. Играта е супер различна. С всяко ново ниво се сблъскваме с нещо невиждано до сега и иднивидуално. Преминаваме както през широколистни гори, така и през пещери, иглолистни гори, крайбрежия, заснежени райони, ледникови пещери, катакомби, блата, градове, средновековни замъци, отиваме дори в Ада... и други още много неща, ярко контрастиращи едно с друго.
Производител: Gas Powered Games
Разпространител: Microsoft
ОЦЕНКА: 9\10

Enter The Matrix - Това е една от най-грозните игри и определено най-бъгавата игра, която някога съм играл и която (надявам се) някога ще играя. От всичко свързано с Матрицата, това е най-голямата издънка и разочарование. Тъпаците от Shiny Interactive са направили една грандиозна глупост. Така, от къде да започна сега, то всичкото...Графиката е под всякаква критика. Хората са грозни, ръбати и малко полигонни, а околния свят е най-залепения, нереалистичен и разбира се грозен. Управлението на геройте е истинско изкуство. Трябва да си виртуоз пианист, за да успееш да се пребориш с него, а коповете са пръснати по цялата клавиетура. Камерата - не искам дори да се сещам за нея. Движенията са по-дървени и от филмите за роботи правени през '50-та година. Motion Capturing-a с който са правени май не е проработил както трябва или незнам, но във всеки случай на Тетриса падащите блокчета са по-раздвижени. И като капак на всичко играта е пръсната на цели 4 диска (незнайно защо). Има и вариаций за PS2 и PlayStation. Който има PlayStation му предлагам да се кефи, защото и на 1024х768 на всичко докрай, играта си изглежда точно като PSOne заглавие.
Историята плътно следва историята на The Matrix Reloaded; The Matrix Revolutions и The Animatrix.
Производител: Shiny Interactive
Разпространител: Atari/Infogrames
ОЦЕНКА: 1\10
Аватар
dGeneRator
Потребител
Потребител
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 10:29 am
Местоположение: Гр. Сталин
Обратна връзка:

Мнение от dGeneRator »

Baldur's gate 1-2+Throne of Baal:За тези игри пиша на едно място по простата причина че са много тясно свързани, различават се главно по историята и мястото на което се развива действието(в смисъл в различни области на света forgotten realms)е има и разлики между 1 и 2 но като цяло нищо съществено. Тези игри са образец за всяко рпг и от както са създадени BG1-1999. Са се превърнали в еталон за всяко hardcore рпг излизало след това. Което ще рече че тези игри са много яки. Препоръчвам ги и на хора които не са играли сериозни рпг до сега(такива за които diablo 2 и гореспоменатата денджън сиидж са рпг). Историята най общо се върти около факта че вашият герои се явява нещо като син на убития бог на убийствата Baal и от това следват куп тъпотии, вие естествено не сте единствения син на тоя бог и останалите му амбициозни деца се опитват да ви видят сметката защото този който остане ще заеме мястото на баща си(бога) с една дума нещо като шотландски боец само дето няма нужда да ви режат главата за да умрете. В играта има огромно разнообрзие от магии, предмети, куестове и най важното купища най различни чудовища за трепане. В играта има над 100 различни магии и голям брой уникални предмети като за всеки премет като го идентефицирате може да прочетете легндата за него и т.н Битките се управляват в реално време с възможност за пауза за да си изградите стратегия и да дадете заповеди на хората си които са 6 на брой. Има различни класове герои и около 10 раси, в зависимост какви сте си избрали дава различни куестове и различни плюсове и минуси.
10/10 най доброто рпг излизало през последните 4 години.

Icewind dale 1+Heart of winter: Няма да правя коментар на тази игра, това е Baldur's Gate за глупаци, нещо като шоуто на Кътци пред стани богат, изключително тъпа игра. На теория би трябвало да прилича на балдурс гейт но изобщо не е така, срам и позор за Black Isle(компанията която е направила повечето съвременни рпг-та).
3/10

Icewind Dale 2: За моя изненада тази игра се оказа доста добра, със доста трудни куестове и загадки дори и от моя гледна точка. Има добро равновесие между бой и мирно действие т.е нито едното не е в повече. Героят се развива po правилата от Neverwinter nights и The temple of elemetal evil. Отново голям брой предмети и различни чудовища. Действието се развива в областа която се явява нещо като северния полюс за света на forgotten realms. Историята се върти около двама близнаци полу-демони които отритнати от обществото които събират околко себе си армия от себеподни с цел да създадат нещо като кралство на изродите, обаче местните власти наемат вас и групата ви и вие им ебавате майката от всякъде направо ги разревавате(в буквалния смисъл на думата)като наред проваляте всичките им пъклени планове, има и опция ако и вие самия сте мелез(моя герой беше смеска между ангел и човек aesir)да се присъедините към каузата им, за жалост моя герой беше паладин и не можах да резбера какво става.
9/10 играта си струва, почти няма бъгове...само някои дребни недостатъци.
Аватар
Otherside
Потребител
Потребител
Мнения: 419
Регистриран на: Пон Мар 31, 2003 23:25 pm
Местоположение: До ДНА-то
Обратна връзка:

Мнение от Otherside »

Conflict Desert Storm II - Back To Baghdad 7/10
Много прилича на Delta Force-овете, само че тука се разкарваш с бая хора, и се гледаш отгоре(може и нормална камера, ама е супер гадна)..Графиката не е нищо особено, нито пък звука- типичен 3д шутар..Имаш докта възможни действия...Това ми хареса - че всеки човек си има няква срецялност - единия сапьор, другия снайперист...И така, имаш възможността да паткаш с повече оръжия :D Много гадно е направено управлението...нетипично трудно за 3д шутар...
Hot Rod American Street Drag И всички производни игри..8/10
Ами това са типичните състезания от fast and furious..Е там има повече екшан, ама...Тука си на правата, и всичко което се иска от теб е да можеш да си служиш със скоростния лост и да избираш правилните ъбгрейди за колата си..Получаваш респект с едни ъбгрейди(стерео уредба, яки неонови светрини) и такива за performance(нитрос, по- як не знам си кво и не знам си що) На мен много ми харесаха тия игри(+ тва са по 200мб 8O )
Mercedes Benz World Racing - 9/10 Това е ралито което ще играя когато си взема кормило! Спецялно съм си го запазил без да го играя много..Ами в играта има само мерцедеси, графиката е яка, звука също, взеимодействието на колата с дървета, стълбове и други такива предмети е доста гадно, ама мене ме кефи като правя някой остър завой с газ и съм на 3та, преминавам на 2ра,гумите се завъртат на празно,а с тях и задницата ти...Направо излизаш от завоя кат пич 8) Има различни нива на simulation <->arcade, и се определя "колко" реална да е играта..
Midnight Club 2 10/10 Това е играта която ще преиграя като си взема кормило :P Супер яки коли, много скорост, много меле, супер яка графика! И звук!;)

Аре после ще продължа..
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

FAUST 7: The Seven Games Of The Soul - Още един дълбоко уважаван от мен куест. Намираме се в увеселителен парк в "Dreamland" и играем от името на неговия създател, който е сключил договор с Мефистофел. Играта е страшно интересна, графиката е невероятно добра, а музиката е смайваща. Загадките - трудни и оригинални.
Производител/разпространител: Cryo Interactive
ОЦЕНКА: 10\10

Freelancer - Никога не съм си падал по космическите игри. Намирам за супер скучно да се шматкам с някакъв кораб из галактиката, всъщност в една определена част от нея, или както е при космическите стратегий - да създавам въздушни бази и други подобни глупости. Но няма как да си изкривя душата и да не кажа, че тази игра е най-страхотната космическа симулация, която ми е попадала в ръчичките. Действието е...глобално, ако мога така да се изразя. Графиката е на много високо ниво, вселената е пипната перфектно. За един диск, тази игра предлага нещо велико. Мисийте, които трябва да изпълняваме като "космически каубой" са различни и интересни. Всяка мисия взимаме от някоя планета. Това става по доста интересен начин. Кацаме на дадената планета, влизаме в местното кафене и там някой чичко с куфарче ни казва да отидем на Frankfurt am Main (прекръстил се във Франкфурт на майната си), или с други думи в другия край на вселената и да изтребим каквото и под каквато форма се намира там. Качваме се на космическото си корабче (от начало е точно такова), оборудвано само с няколко пушкала и тръгваме натам. За улеснение са направени и time portal-и, които значително съкращават летенето ни, а и ние си имаме нещо като турбо. Галактиката е както шарена и красива, осеяна с безброй звезди, така и мрачна и тъмна, заобиколена с гигантски ледени блокове или отпадаци от "cargo ships". И разбира се след успешно изпълняване на мисията ни, кеш сметката набъбва като вътрешния джоб на корумпиран бюрократ. С тези пари си купуваме все по-мощни и по-мощни "оружия". Нещо от рода на плазмен турбо-бластер, който изстрелва замразен живак :)
Производител: Digital Anvil
Разпространител: Microsoft
Оценка: 10\10

Gabriel Knight 3: Blood Of The Sacred, Blood Of The Damned - В третата част от поредицата Гейбриъл Найт, ние се сблъскваме с вампири и се запознаваме по от близо с мистиката около свещения Граал. Детето на принц Едуард (наш стар приятел) е отвлечено и той се обажда веднага на частното ченге Гейбриъл Найт (ний, дмек), което тръгва по петите му. Воден от и по стъпките на похитителя ние пристигаме в местното градче Рен ле Шато (Rennes le Schatau мисля, че беше на френски.Ако греша ме поправете) - реално съществуващо място с наистина мистична история (намира се в североизападна Франция). Наемаме една стая в местния хотел и...от там започва играта. Питаме всички, разглеждаме града (голям +, защото той отговаря 1:1 с оригиналния град), решаваме различни загадки - отначало лесни, но след това стават доста трудни, научаваме и много неща за ордена на Тамплиерите. Въобще играта е една голяма енциклопедия. Две думи и за графиката. Преди 3-4 години беше наистина смайваща...както и на Half-Life-а, де. За сегашните стандарти не е нищо особенно, но мен продължава да си ме кефи.
Производител/разпространител: Sierra
ОЦЕНКА: 10\10

Giants: Citizen Kabuto - Една страшно оригинална и забавна игра. Ние сме едно от 3-те извънземни приземили се по погрешка на земята и търсим другарите си. В последствие трябва да спасяваме и едни същества от други такива. Ние, като извънземно, имаме футуристични пушкала (играта е FPS). Бе, много е яка... и шарена (но не и неприятно шарена, каквато е War Craft 3).
Производител/разпространител: Infogrames
ОЦЕНКА: 8\10

Gothic 2 - "Готиката" е по-красива от всякога. За съжаление, не мога да направя голям коментар, защото не успях да я превъртя. Прекалено много ми сечеше и се отказах да я играя и да си развалям кефа от иначе страхотната игра. Ние сме пак някакъв, който може да развива различни умения, дават ни се различни задачи (една например беше като "набери морковите от градината и ми ги донеси. Ще получиш малко храна и дрехи" :) ), ние си вдигаме уменията (сила, издръжливост и другите подобни) и така нататак. Играта си е супер интересна, ама...
Производител: Piranha Bytes
Разпространител: JoWooD
ОЦЕНКА: 8\10

Gran Turismo 2 - Може би най-великата симулация на коли правена някога. Играта е само и единствено във формат PlayStation и предлага страхотна графика (колкото позволява конзолата), голям набор от коли (600 на брой), два диска, най-реалното управление (на някой коли е наистина доста трудно. Така например TVR-а не успях да го вкарам в пътя...). Всяка кола си е реално съществуваща. Платени са луди пари за лицензи и други подобни, но в крайна сметка отрочето на SCEE е било и ще бъде винаги с едни гърди пред всички компютърни симулаций на коли.
Производител: SCEE
Разпространител: Poliphony
ОЦЕНКА: 10\10

Grandia 2 - Както Грандия, така и Грандия 2 е тактическо РПГ. Какво искам да кажа ли? Искам да кажа Final Fantasy (всичките му части). Графиката не е добра, но поне не затормозява. Ние играем от името на 2 (в последствие стават до 4) бойци търсещи силни усещания и изпълняващи разни мисийки за пари (отиди освободи / убий...). Управлението е 1:1 с това на Final Fantasy. Битките се водят на специално рендирана местност. Първо започваме ние, избираме предварително и на 4-римата бойци какво ще правят (1-удря, 2-магия, 3-пълни кръв ...) и след това започва боя в който ние оставаме джойстика и гледаме с удоволствие. Може да задаваме и предварително комбота и на четиримата, така че ако ги насочим срещу един и същи враг, а комбото се състои от 4 движения, "гада" ще понесе 16 удара от раз (в последствие може и да умре преди да му е дошъл реда да бий). Типично Final Fantasy, както казах. Играта мисля, че я портнаха и за PC, но оригиналната версия, която аз играя е за SEGA Dreamcast.
ОЦЕНКА: 9\10

Grim Fandango - Ето едно супер оригинално и весело куестче. Типично за всички куестове са решаването на загадки. Е, и тук има от тях - иновативни и весели. Интересното тук е, че поемаме управлението над едно скелетче. Всяко NPC с което се срещаме е скелетче...въобще се намираме в град на скелети (Skeleton City, ский как звучи).
Производител/разпространител: Lucas Arts
ОЦЕНКА: 8\10

GTA 3 - До преди излизането на третата част на авто-джамбазката игра GTA аз лично нищо не бях чувал. Въобще не знаех, че ще има продължение. За това и бях много приятно изненадан от новината, screenshots в интернет и пробата на играта, което стана в рамките на 4 дни след като разбрах. Съмнява ме да няма човек, който да не я е разцъквал с кеф, за това ще намятам на две на три най-важните нещица. Графиката е претърпяла революционни промени, като от 2D е станала 3D. Ние пак сме си върл крадец на коли, но кефа да откраднеш кола в 3D свят е далеч по-голям от това да свийш някой кашон (защото точно така изглеждаха) в 2D такъв. Още една приятна изненада дойде и с Car Damage-а. До момента нямаше друга игра предлагаща толкова добър car damage (не говоря за PS2 заглавията, където Burnout си беше истински учебник по автомобилна анатомия). Който пък не е играл GTA и GTA2, не може да е пропуснал Driver или Driver 2, където нещата бяха почти еквивалентни (само дето едното беше 2D, а другото - 3D).
Производител: Rockstar North
Разпространител: Take 2
ОЦЕНКА: 9\10

GTA Vice City - Абсолютно същото като предната игра, само дето тука действието не се развива в града (с трите му огромни квартала) а на доста по-екзотично място в което палмите, жените по бански и ролерите преобладават (сещайте се сами). Ааа, и вече можем да караме матор.
Производител: Rockstar North
Разпространител: Take 2
ОЦЕНКА: 7\10

Guilty Gear X - Страхотна тупалка стил ала Street Fighter. Много си ги обичкам онези стари двуизмерни тупалки в които всичко се свежда до помпене бързо на коповете. Тук също всичко е двуизмерно но направено съвършенно. Светлинните ефекти са много красиви, издържани в 32bit цвят, бойците са различни и специфични (всеки за себе си). Играта я има както за PS2, така и за PC. Много бойци, различни и красиви комбота, труден gameplay (искам да кажа, че в повечето случай стварваш двете ръце на клавиетурата и гледаш сеир)... какво и трябва повече на една качествена тупалка?
Производител/разпространител: Cyber Front
ОЦЕНКА: 7\10

Gundam Battle Assault - Отново двуизмерна тупалка, но този път с различни роботи. Играта е само за PlayStation и не предлага нищо интересно. Дори е доста грозна.
ОЦЕНКА: 3\10

Half-Life - Светотатство е ако не си играл тази игра !
Производител: Gearbox/Valve
Разпространител: Sierra
ОЦЕНКА: 10\10

Half-Life: Opposing Force/ Opposing Force 2 - За разлика от оригиналния "халф", тук поемаме ролята на един от войниците изпратени да разрушат всичко. Нови неща, нови оръжия, страхотен gameplay както винаги, интересна история, хубава графика...
Производител: Gearbox/Valve
Разпространител: Sierra
ОЦЕНКА: 10\10

Half-Life: Blue Shift - "Welcome to Black Messa transit system". Така започва най-краткия Half създаван някога. Чак съм разочарован. Blue Shift е толкова кратък, защото е замислен първо за конзолата на SEGA Dreamcast, но в последствие са решили да го портнат и за компютър. Играта е с времетраене не повече от 4 часа. Ако не беше този недостатък, щеше да е една от най-добрите части от поредицата. Графиката е претърпяла доста промени, оръжията са "облечени" с Fuction Pack-a (или нещо подобно) на Counter Strike, което ги прави 3 пъти по-детайлни, а също така и NPC-тата в играта. Ние сме в ролята на един от охраната на Black Messa и се чудим как да излезем. Борим се както с извънземните, така и с командосите изпратени да разрушат всичко до основи.
Производител: Gearbox/Valve
Разпространител: Sierra
ОЦЕНКА: 8\10 (заради краткостта)

Half-Life: Counter Strike - Едва ли производителите от Valve са смятали при създаването на add-on-а Counter Strike, че това ще се првърне в глобална мания. Убеден съм, че няма човек, който поне да не я е виждал. На мен специално ми хареса невероятно реалистичните оръжия (падам си по оръжия) и стрелба, както и ешкъна, който става. Прекарал съм около 5-6 години в стрелба по терористи и контри и ми е втръснала играта до основи. Сега като направя бегла сметка на парите пръснати по клубовете за CS-a.... :? Но въпреки всичко, не може да отречем перфектността на тази игра. Зарибявката по нея беше тотална, глобална, колосална. Това са трите епитета с които мога да я определя най-точно. Всички по цял свят джъткаха и продължават да джъткат CS в несвяс. Манията беше стиглана до такава степен, че термини от CS се проявяваха и в реалнич живот. Пистолетите биваха наричани не "Glock", "Beretta", "Desert Eagle", а с техните еквиваленти от играта - 1-1, 1-5, 1-3. Далекобойните пушки с оптики престанаха да се наричат "снайпери", а "Слонски" (в последствие "Конски" или "Кравешки"). Автоматичните пистолети и картечници се превърнаха в 3-1, 5-1, 4-2, 4-3, помпите - 2-2, 2-1. Така целия свят се обърка, а масата от геймъри говореше на техен език. Когато двама обикновенни приятели трябва например да минат през една тясна врата, веднага репликата на единия е: - Ти мини пръв, аз ще те прикривам. Ако някой биваше уцелен в главата с топка/хартийка/молив/химикал, израза не беше "извинявай", а "глава/headshot". При падане тежко на някой човек въпросът не беше "Добре ли си?" , а "На колко кръв остана?"... такива ти неща. Въпреки всичко, аз съм горд до известна степен, че Стара Загора беше градът който всяваше ужас с CS в България и именно от тук се пръкнаха най-добрите играчи и шампиони. Браво.
Производител: Valve
Разпространител: Sierra
ОЦЕНКА: 10\10
Публикувай отговор