Ingress - съвместен проект на Google и Niantic Labs

Задавайте Вашите въпроси, коментари и всичко което се досетите относно игрите.
Публикувай отговор
Аватар
PTS
Модератор
Модератор
Мнения: 799
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 14:47 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Ingress - съвместен проект на Google и Niantic Labs

Мнение от PTS »

Изображение

Google и Niantic Labs заедно представиха нова игра, която се казва Ingress. Сюжетът й е базиран на алтернативна реалност, в която на практика два отбора се борят един срещу друг на страната на просветлението или на съпротивата. На практика играта се провежда в реалния живот, а ако искате да победите, задължително трябва да взаимодействате с други играчи, тъй като целта е да завладеете колкото се може по-голяма територия. Победител се очаква да има най-рано след година или дори повече.
Играта е малко по-различна от това, с което са свикнали повечето геймъри, тъй като тя стимулира физическото движение в реалния свят. За да съберат "виртуална енергия" играчите трябва да излязат навън и да вървят по указаните маршрути. "Порталите на виртуална енергия" в реалния свят са различни сгради и институции като библиотеки, галерии, музеи и други.
Играчите на Ingress избират да се присъединят към един от двата екипа: "Просветените", които добиват силата, и "Съпротивата", които се борят срещу силата. Можем да играем от където и да е по света, като в по-гъстонаселените райони ще има повече конкуренция в добиването на ресурси.
Играта, която в момента е в период на затворени бета тестове, има уеб версия и мобилно приложение. Мобилното приложение ще ви осигури възможност да не изпускате развитието на събитията, но уеб версията предоставя достъп до пълната картина. За момента мобилно приложение има само за Android, но Google и Niantic Labs готвят и версия за iOS.

За получаване на код за включване в бета тестовете можете да се запишете на тези два адреса:
http://www.ingress.com и http://www.nianticproject.com/

Трейлър

Линк към маркета

Уеб версия

Официален сайт на играта

Българския форум на играта създаден от s01o

Официална страница на Ingress България във фейсбук

Във форума има отговори на вашите въпроси каквито и да са те.
Аватар
PTS
Модератор
Модератор
Мнения: 799
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 14:47 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Ingress - съвместен проект на Google и Niantic Labs

Мнение от PTS »

Играта е доста интересна и определено те кара да се движиш. Препоръчвам я на всички, но е малко трудно сдобиването с код! :)
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Ingress - съвместен проект на Google и Niantic Labs

Мнение от System_error »

Много зарибяващо изглежда, а идеята е много интересна. Играеш ли? Какви са впечатленията?
В заявката на поканите си написах само мейла. Гледам форма не е малък. От колко време съществува тав чудо?
Аватар
PTS
Модератор
Модератор
Мнения: 799
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 14:47 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Ingress - съвместен проект на Google и Niantic Labs

Мнение от PTS »

Играя, да (на 7 декември ми пратиха покана). От средата на ноември съществува някъде играта. Но от около месец е по възможно да се сдобиеш с покана. Днес обиколих почти цяла Стара Загора. :mrgreen:
Тук също можеш да разгледаш - http://www.androidbg.com/forum/topic500 ... -labs.html
Иначе ако чакаш по мейл код, месец не ти мърда май. Пускат от време на време някакви игри с които може да спечелиш. Аз вчера имах един код и бях писал във фейсбук, че давам ама явно не си видял. Вече замина, иначе щях да ти го дам.
Ако имаш желание да се разкарваш и да видиш паметници, които не си виждал (предимно за София говоря, защото тук още няма толкова много направени портали) играта е точно за теб.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Ingress - съвместен проект на Google и Niantic Labs

Мнение от System_error »

Ако изскочи пак код, свиркай. Перфектния повод за разходки :)
mitice
Потребител
Потребител
Мнения: 107
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 16:33 pm

Re: Ingress - съвместен проект на Google и Niantic Labs

Мнение от mitice »

Аз я играя супер е ;).
Аватар
PTS
Модератор
Модератор
Мнения: 799
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 14:47 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Ingress - съвместен проект на Google и Niantic Labs

Мнение от PTS »

mitice написа:Аз я играя супер е ;).
Към кой отбор си и с какъв ник играеш ако не е тайна?
mitice
Потребител
Потребител
Мнения: 107
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 16:33 pm

Re: Ingress - съвместен проект на Google и Niantic Labs

Мнение от mitice »

mitice но ся не съм влизал понеже си сложих друг ОС на телефона,тия дни ще я инстална пак :).
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Ingress - съвместен проект на Google и Niantic Labs

Мнение от System_error »

Някакви съвети откъде да дебна за код? И след като излезе от бета, дали няма всичко да е наново?
Аватар
PTS
Модератор
Модератор
Мнения: 799
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 14:47 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Ingress - съвместен проект на Google и Niantic Labs

Мнение от PTS »

System_error написа:Някакви съвети откъде да дебна за код? И след като излезе от бета, дали няма всичко да е наново?
Направи някаква снимка на фотошоп в която да има логото на играта. Изпрати им я и до 1-2 дни ще ти пратят код. SanDRo така направи. http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 07d58f31b8
Това е неговата снимка за пример.

Тук пускат кодове също - https://plus.google.com/communities/102 ... 6455002450
Тук - http://www.androidbg.com/forum/topic500 ... s-p21.html НО трябва да си МНОГО бърз!
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Ingress - съвместен проект на Google и Niantic Labs

Мнение от System_error »

Благодарение на PTS и помощта му (както и на Ивето), вече съм от отбора на зелените :cheers:
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Ingress - съвместен проект на Google и Niantic Labs

Мнение от System_error »

Oня ден се утрепах да хаквам порталите на Алана и да им пускам XMP-та и почти нищо не им стана. Знам обаче един портал, който е ничий и в събота мисля да го чопна :mrgreen:
Аватар
PTS
Модератор
Модератор
Мнения: 799
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 14:47 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Ingress - съвместен проект на Google и Niantic Labs

Мнение от PTS »

System_error написа:Oня ден се утрепах да хаквам порталите на Алана и да им пускам XMP-та и почти нищо не им стана. Знам обаче един портал, който е ничий и в събота мисля да го чопна :mrgreen:
Ами нормално. Единия е мой, другия е на Ивелина. Иначе когато превзех моя, беше зелен. Обстрелвах го с 30+ Xmp Burster-a и едва се помръдваше... Иначе тоя, който е ничий да не е този на Самарското? Ако е той, вече е ваш. :lol:
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Ingress - съвместен проект на Google и Niantic Labs

Мнение от System_error »

Не е. Те там вече са два наши :mrgreen:
Аватар
PTS
Модератор
Модератор
Мнения: 799
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 14:47 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Ingress - съвместен проект на Google и Niantic Labs

Мнение от PTS »

System_error написа:Не е. Те там вече са два наши :mrgreen:
Видях го. "Самарското знаме"
Публикувай отговор