Средновековна Европа

Задавайте Вашите въпроси, коментари и всичко което се досетите относно игрите.
Публикувай отговор
Glicerman
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Сеп 03, 2014 20:05 pm

Средновековна Европа

Мнение от Glicerman »

Здравейте,колеги от форума.
http://www.Medieval-europe.eu
Искам да ви запозная по-подробно с един различен тип браузърна игра Medieval Europe (Medieval-europe.eu). Няма да отнеме много време да се запознаете с основните неща, които ще изброя по долу. А в самата игра вече има ръководство на български език,а и какво ви интересува на място винаги ще ви се отговори. Играта е преведена на 10 езика,в това число и български.

И така какво можем накратко да кажем за МЕ:
• На пръв поглед прилича на Crusader Kings, но онлайн. Също така разделението на провинции, титли, царе и васали, рицари и селяни.Вие ще се появите като такъв.
• Основната цел на играта е ролевата игра, т.е. залагането на твоята роля. Без това, администраторите няма да се предоставят на всеки да обяви война или метеж. Много играчи (особено с благородна титла) ще игнорират съобщението ви, ако не е написано в стила на RP. Но за тези които не харесват тези неща няма никакъв проблем да играят,защото има и доста такива.
• Интересно е как направен икономическият компонент в играта. Кралете сключват съюзи, подписват пактове, парцели и обявяват война. Това се случва както на затворените раздели на форума, така и в лична кореспонденция.
• Не изисква много време на игра.Можете да играете с 2 клика на ден или с няколко стотин,според това колко искате да се развивате и какво лично време имате.
• Официалният език е английски,но играта е преведена на български,и ако незнаете други езици имаме българи ,които се грижат да ви помогнат за всичко.
• Играта е напълно безплатна.Има златни дублони,които могат да се купят с реални пари,но това е само пожелание на клиента.Има стотици хора в играта,които си купуват редовно дублони и ги продават по пазарите за сребро,което вие правите в играта.Така че,без да влагате истински пари,имате постоянен и бърз достъп до всички бонуси в играта.

И сега ако се интересувате директно от някои аспекти на играта,ще ги опиша по надолу.

Как е устроена играта
Действието в играта в момента се развива през 1314 г. сл.хр., като върви успоредно с истинското време.Светът на играта е разделена на провинции. Повечето от който бяха неутрални отначало. Вече практически такива няма. Всички вече са превзети от държавите и принадлежат на някого. Собствениците се променят от време на време следствие на войни, сделки, има и атаки тип разграбване,при което сгради могат да се разрушават къщи и т.н.
Има регент на всяка държава - повечето са крале(България е с Цар). Той може да се раздава титли и административни позиции. Така че, във всяка провинция, където той е построил замък, той може да си сложи васал, и той на свой ред да назначава рицари и други. По аналогия с позицията има съд, казарми, тренировъчни лагери, академии и други сгради.
Отделно църквата. Религиите в играта са малко, всяка има свой лидер, както и набор от позиции (има право да се превърне в средновековен инквизитор? Тези позиции също са на разположение). Всички религии са на базата на истинските религии,но с други имена. По този начин можете да практикувате езичество, ислям, католицизъм,православие,а новородените са атеисти,преди да приемат някаква вяра.В България ние сме приели езичеството поради политически причини. По този начин играчът в началото е селянин, ще получи само 1-2 основни неща.Вече има ръководство за начинаещи с 7 куеста,които се минават за 3-4 според това колко сте активни,и дават доста добри стартови бонуси.

Изображение


Гардероб и RP
Всеки играч може да си закупи гардероб и да си направи героят да изглежда по различен начин.Можете сами да си изработвате дрехите и доспехите или да ползвате готовите от играта.
Можете да пишете в средновековен стил или да пишете на царя,"Ко става шефе",всичко си зависи от вас.В България си говорим директно :) .
Външнополитически интригите нямат край.Има съзаклятия,договори,завети,споразумения и какво ли не.Съюзи и бунтове...В момента се води война с Русия,която искаше да превземе Полша...България пък от друга страна е една от най-развитите.Всичките ни територии са развити,имам голям достъп до ресурси следствие на голям съюз с Сърбия и Влашко и интригите с Византия нямат край,за това имаме нужда от по - голяма войска.И можем да се разширим :)

Изображение

Независимо от възрастта ти в играта,новак може да получи доста неща (а ако си с няколко приятели, можеш да очакваш най-малко развита производствена верига). Има много титли в играта.Ако имате желание, можете да се сдобиете с благородна титла и някои интересни позиции.
А сега за производството и добива на ресурси. Всяка една от провинциите съдържа ресурс. Камъни, глина, дърва, въглища, желязо,сол,пясък и т.н.. След добива им в своите работилници ги превръщате в потребителски стоки - оръжия, съдове (с които се правят сирена или супи), тухли (те отиват в строителството на сгради и подобрение на работилниците и полетата ви). Някой неща естествено се продавате по-лесно от други.
Както казах по-горе, играчът получава в началото на един инструмент, с който да се започне- брадва.Така че почвате със сечена на дърва.
В кои страни е по-добре да започнем игра? За това спор се надявам да няма.България има нужда от много хора.На разположение на тези страни същите ресурси са много различни. В много държави има много бедни пазари и на практика царете са бедни.Това не е така с България.Ние имаме едни от най-динамичните и евтини пазари в Европа.Едни от най-добре развитите ресурси,достъп до всички видове ресурси и ферми за животни. Освен това царят споделя всички свои канали за износ на едро и благодарение на връзките си всеки може да си пласира стоката.

Военен Модел

Той е неразделна част от играта.Все по-често хората прибягват до оръжието.Всяка държава се ангажира да обучава войските си в академиите и производство на оръжие и брони.В България царството обаче снабдява всички войници с всичко нужно - в това число храна за из път,хапчета за пълнене на здравето,оръжия,брони и т.н.Броните са много скъпи.Има и наемни групи.До сега имаше няколко големи световни войни,всички спечелели от нас или нашите съюзници.Но в момента се образуват лоши съюзи и България и нейния съюз може да бъдат изолирани,но един приток на хора може да промени това.
В играта няма как да умрете,освен ако не си оставите героя да му свърши здравето,което става ако не сте яли и ситостта ви падне на 0.От там всеки ден започва да ви пада здравето с 10% докато умрете. На бойното поле не можете да умрете,а само да бъдете зашеметен за определени часове,а здравето ви да се възстанови(съвсем реално,въпреки че няма смъртност).

Има още хиляди неща в играта ,които се разучават много бързо и лесно.И практически всеки по - стар играч може да ви упъти.В Царство България,управляващата династия изцяло се грижи за всички новородени. Благодаря за вниманието,надявам се ,че съм ви заинтригувал поне малко.Играта е в постоянно развитие и то под влияние на играчите.Има вот система за предложения и т.н. Админите са много отзивчиви като цяло.Пробвайте,нищо няма да загубите.
TheIsco
Новак
Новак
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 15:30 pm

Re: Средновековна Европа

Мнение от TheIsco »

Отскоро имам малко кученце, така че се заинтересувах как да го храня. Намерих чудесна храна за малки кучета. Вече стана доста време я ползваме и съм изключително доволна. Вижте тук: https://hranazakucheta.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F/%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B0-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0/%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B8-%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B5%D1%82%D0%B0/
Последно промяна от TheIsco на Пет Май 27, 2022 16:19 pm, променено общо 1 път.
nataligeorgieva
Новак
Новак
Мнения: 19
Регистриран на: Нед Мар 05, 2017 20:21 pm

Re: Средновековна Европа

Мнение от nataligeorgieva »

И аз играех много браузър игри едно време, но напоследък не намирам нещо, което да ме запали толкова. Може би и аз съм поостаряла.
todorhristov
Новак
Новак
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Дек 01, 2017 8:28 am

Re: Средновековна Европа

Мнение от todorhristov »

И на мен не ми остава време, ама винаги като видя някоя нова и разглеждам за какво става въпрос.
Maria55
Новак
Новак
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Май 08, 2019 20:16 pm

Re: Средновековна Европа

Мнение от Maria55 »

Ще продавам апартамент софия, та се поинтересувах за това как вървят цените. Не знам оттук-насетне ще падат ли, ще се вдигат ли? То сега положението е толкова променливо, че как да знае човек.
Последно промяна от Maria55 на Сря Апр 22, 2020 22:45 pm, променено общо 2 пъти.
Rozzza
Новак
Новак
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Юни 09, 2019 18:08 pm

Re: Средновековна Европа

Мнение от Rozzza »

Трябваше ми дубликат на ключовете за колата и тръгнах да търся автоключар София. След доста ровене и питане, един приятел ме изпрати на правилното място. Който се нуждае може да потърси помощ.
Последно промяна от Rozzza на Вто Юни 16, 2020 12:23 pm, променено общо 1 път.
coolmimi
Новак
Новак
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Авг 18, 2019 16:52 pm

Re: Средновековна Европа

Мнение от coolmimi »

Браво! Много добра идея, ще я погледна по-задълбочено със сигурност.
galinmm
Новак
Новак
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Окт 29, 2019 23:08 pm

Re: Средновековна Европа

Мнение от galinmm »

За да тръгне човек да кара ски, първо трябва да се погрижи за оборудването си и да си набави всички необходими и качествени неща – ски каски, обувки и въобще пълен комплект от https://maxsport-bg.com/category/ski-kaski
Публикувай отговор