Помогнете!!!

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
Аватар
crazy_dog
Потребител
Потребител
Мнения: 425
Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 21:35 pm
Местоположение: WWW
Обратна връзка:

Помогнете!!!

Мнение от crazy_dog »

Въпросът ми е как да си инсталирам Mandrake Linux!Имам и windows но съм направил празен дял за linux-са но незнам точно какви стъпки трябва да се направят.10x предварително! 8O
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

който и да ти го обясни, не ти ли направи картинки по който да се водиш и не го ли схванеш сам ... няма спасение.
Аватар
kitikri
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 552
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 14:50 pm
Местоположение: /dev/null
Обратна връзка:

Мнение от kitikri »

Ползвай Norton Partition Magic. По-старите версии се наричат Powerquest Partition Magic. Има си и wizzard за инсталиране на 2ра ОС :wink:
Аватар
crazy_dog
Потребител
Потребител
Мнения: 425
Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 21:35 pm
Местоположение: WWW
Обратна връзка:

Мнение от crazy_dog »

И така каде по точно трябва да цъкна защото имам Partition Magic 7.0!!!
Аватар
crazy_dog
Потребител
Потребител
Мнения: 425
Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 21:35 pm
Местоположение: WWW
Обратна връзка:

Мнение от crazy_dog »

Добре направих си бутваща дискета.Освободил съм един дял с 15 Gb свободно пространство.Та значи рествам компа предварително съм вкарал бутващата дискета.Всичко е шес после му давам да инсталва и ми дава метода чрез CD-ROM-a и ми казва да вкарам диска да почне да исталирава.Вкарвам първият диск давам му "OK" почва да го чете и ми изписва:"That CDROM disc does not seem to be a Mandrake Linux installation CDROM".И незнам да не би диска да е прецакан или аз неправя нещо правилно.Ако знаете кажете кво да правя!!! :(
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Пише че диска не му приличал да е инталационен на мандрейк, най-вероятно си огелпил дисковете.
Аватар
crazy_dog
Потребител
Потребител
Мнения: 425
Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 21:35 pm
Местоположение: WWW
Обратна връзка:

Мнение от crazy_dog »

Пробвах и с другите два но все същото показва!Да не би да трябва да ги изтегля други дискове?
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Чесно казано нямам си на идея, пробвай да видиш който от дисковете ще бутне (инсталационния диск трябва да е бутваш). Никога не съм инсталирал мандрейк, не съм фен на "десктоп, юзер фрейндли" операционни системи.
plamen2286
Потребител
Потребител
Мнения: 101
Регистриран на: Пон Мар 22, 2004 7:45 am

Мнение от plamen2286 »

crazy_dog написа:Пробвах и с другите два но все същото показва!Да не би да трябва да ги изтегля други дискове?
абе побъркан дог от каде свали дисковете аз свалих мандрикето от кебапа ония ден и вчера си го инсталирах без проблем (е имах проблем със мишката но тов си беше по моя вина) 8O 8O
Публикувай отговор