Win Server 2003: IIS проблем!

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
Аватар
EXO
Потребител
Потребител
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 14, 2002 8:48 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Win Server 2003: IIS проблем!

Мнение от EXO »

Проблема ми е следния:
задал съм си всичко за една страница в IIS (Windows Server 2003). Когато отварям страницата от компютър в мрежата всичко е ок - страницата ми се отваря. ( http://62.73.75.73/ ).

Проблем: страницата не се отваря от компютри в интернет (извън локалната ми мрежа) ?!

Някаква идея от какво е проблема, защо в мрежата се отваря а от интернет не ?
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Да нямаш firewall?
или минаваш през локален рутер?
Странно но нямам пинг към това iP :roll:
Аватар
EXO
Потребител
Потребител
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 14, 2002 8:48 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Мнение от EXO »

na Win Server 2003 не съм слагал допълнително firewall, а стандартния не може по принцип да се пусне когато е налице RRA (Routing and Remote Access). Tа не би следвало да е от firewall. Иначе самата машина е рутера - на нея са ми ланките на Верея и CTC и с RRA определям routing-га. Вече там не знам дали не е проблема, ако е идея какво да се настрои за да се вижда компа от нета.

Иначе за ИП-то - то е реално ИП но никога към него не съм имал пинг, за което нямам идея защо така, нито traceroute. Опитвах и с реалното ИП на CTC - пак същата работа - не се вижда в нета. Иначе преди се виждаха когато ЛАН-ките си бяха на отделни ПЦ и бях с XP а не със Server 2003. Та в настройките на 2003 е но кое ?
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Добре ако съм разбрал правилно имаш рутер с няколко лан карти, който рутира интернет и на компютъп от вътрешната мрежа има пуснат iis?
Ако e така трябва да настроиш така рутера, че порт 80, или който ползва iis да се препраща към машината от локалната мрежа за да се отваря отвънка страницата.
Ако обаче iis е пуснат на самия рутер тогава проблема трябва да е някъде в настрайките на самия win2k3 server той има dns dhcp и други сървъри така че нещо може да се е объркало.
И ако ти трябва просто файлов сървър както искаш в момента според мен по-добре е apache, по ми върши работа от iis
Аватар
EXO
Потребител
Потребител
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Май 14, 2002 8:48 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Мнение от EXO »

не, IIS е на самия рутер, не на комп във вътрешната мрежа.

а и проблема го оправих с рестарт на машината :twisted: server 2003 ... win XP ... все бози ... рестарт му майката било :evil:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Ако ти трябва windows server слагай 2000 по стабилна OS няма
Публикувай отговор