Pan's Labyrinth

Ако искате да коментирате някой филм или имате проблеми с него .. тука е мястото да го направите.
Публикувай отговор
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Pan's Labyrinth

Мнение от SniperBeta »

Хм... добре де. Аз ли бъркам нещо? Гледам режисьора - Гилермо дел Торо. Се хубай филми правил човека. Или поне не се е осирал като негови колеги, които са се заели с подобни задачи. Блейд 2, Хелбой, Гръбнака на Дявола... Гледам хората които участават - все непознати. Чудесно, ама.... хубу де, туй не требеше ли да е новия супер-мега-як хит на въпросния режисьор, който да ни запознае с нов и непознат супер-мега-як свят? Е да да, така си изглеждаше от трейлъра. Дам и от снимките. Добре тогава, значи имам един въпрос в такъв случай - какво по дяволите гледам? Защо този филм е толкова...ммм противоречив? От една страна като замисъл е.... оригинален, въпреки някой тотални безумия. От друга страна тази "фантастична приказка", която е интегрирана в гражданската война в Испания някак си сякаш не се преплете добре с историята. Всъщност за жалост филмът ме изгуби като наблюдател някъде по средата и то не заради липса на интерес, напротив, филмът е интересен, а защото вече започнах наистина да не разбирам какво става на екрана. Значи - историята разказва за малко момиче, което отива заедно с бременната си майка към лагера на доведения си баща. Момичето, присъщо за повечето малки момиченца, живее в своя приказен свят на книги и феи но с напредването на историята виждаме как тя се изправя срещу наистина грубите условия за живот които по магически начин са се преплели с нейната фантазия. Аха, и аз се обърках. Но именно това прави филма колкото реален, толкова и измислен. "Лабиринтът на Сатира" както имах честта да разбера че е на български е един свеж натоварващ филм. Работата е там че той всъщност не те натоварва с някакви общочовешки въпроси или с някоя крайно просълзена драма. Той те натоварва до един момент с интерес, от там нататака с глупост и в крайна сметка ти се намираш умно гледащ във финалните надписи. Това обаче не прече филмът да си има и силните страни и единственото нещо което ме съмнява за него е че или е имал двама режисьори или просто Гилермо този път не се е разбрал какво иска да каже с него. Разбира се има и трети вариант, в който вярното подусловие е това, че аз съм кръгъл идиот и нищо не разбирам от испанска култура. Което...си е вярно ;)
И все пак ми е интересно да видя няколко мнения по въпроса.

Оценка: 6/10
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Никой не е гледал филма или просто на никого не му се пише?
Аватар
angel
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 15:17 pm
Местоположение: The Dark Side Of The Moon
Обратна връзка:

Мнение от angel »

Не сме го гледали :roll:
Аватар
*NIKITA*
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 548
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 15:34 pm
Местоположение: СТРАНАТА НА ДЪРВЕСАТА
Обратна връзка:

Мнение от *NIKITA* »

Филма е хубав,поне на мен ми хареса.Няма кой знае колко трудно за режисьорското виждане на Дел Торо.Малко момиче пречупва света през своята призма на приказка като с това се опитва да избяга от действителността.В света й има болка /загуба на баща й/ и затова на подсъзнателно ниво точно нейната приказка е свързана принцеса,която трябва да се върне при баща си. Сатира - общо казано живота,който я подлага на всякакви изпитания.Във всяко едно нещо което и се случва тя намира връзка с приказния си свят.Дори накрая нейната история завършва точно с прибирането на принцесата при царя и царицата ..смъртта и я връща при майка й и баща й .Филма - приказка за възрастни,все пак има доста брутални неща и едва ли е правена и за детската аудитория,не и от Дел Торо. IMDB му дава рейтинг 8.5 /10 и е напълно заслужено,много малко филми успяват да стигнат дори до 8 ;) Браво! Гледайте го,заслужава си :)
Публикувай отговор