Как се дава човек под съд?

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Публикувай отговор
carom
Потребител
Потребител
Мнения: 87
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 14:39 pm

Как се дава човек под съд?

Мнение от carom »

Тъй като никога не съм имал допирни точки със съдебна система, освен да си вадя свидетелство за съдимост, бих искал да разуча подробности относно това как да осъдя даден човек. Доколкото разбрах трябва да отида до РПУ-то и да се подаде жалба, а май можело да се направи това в съда като алтернатива вместо в РПУ. Интересно ми е дали жалбата се попълва на място или може примерно да се прибера вкъщи и да попълня каквото трябва, някои неща трябва да ги проверя на компа като дати и факти. :) И какво всъщност се попълва в жалбата - цялата история от А до Я или само да речем само данните на подсъдимия и като го открият се изяснява ситуацията. Също така разбрах, че наказателните дела са безплатни, а ако съм искал да заведа и гражданско дело, се заплаща. И всякакви други съвети ще ми са полезни. Мерси!
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Как се дава човек под съд?

Мнение от fantamaniaka »

ако не е наистина много сериозно никой няма да ти обърне внимание :)
Бях с един познат преди няколко години.Някакви мангали го бяха пребили и дори знаехме единия кой е.Отидох с него писа (на място) полицая по думите му обясняваше че имало смисъл и че щели да го приберат и тн..
Приказките важаха докато излезнахме от полицията :)
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Как се дава човек под съд?

Мнение от sawo »

Пише се жалба и се носи в съответното РПУ. Там се проверява, викат другата страна, пише обяснения, после викат тебе и ти пишеш обяснения. От там нататък вече те ще ти кажат как се процедира.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Как се дава човек под съд?

Мнение от admin »

Може да я пуснеш в прокуратурата, от там изпращат копие в РПУ-то и вече няма начин да изчезне. Мой съвет е обърни се към адвокат за тази работа, има разни врътки и е по вероятно да ти обърнат внимание.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Как се дава човек под съд?

Мнение от sawo »

Мда и в нашия случай имаше някакъв познат в прокуратурата и може и там да е пусната жалбата първоначално, но задължително се пишат обяснения в РПУ-то.
Публикувай отговор