Бензин срещу газ плюсове и минуси?

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
vox
Новак
Новак
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Мар 12, 2005 19:16 pm

Re: Бензин срещу газ плюсове и минуси?

Мнение от vox »

nefelen написа:The enD - не се набляга на ускорението изобщо то си идва като бонус :D (ако незнаеш ел. двигателите имам доста по-голям въртящ момент от колкото ДВГ, най-простия пример забележи как тролейбусите се ускоряват мн по-бързо от автобусите) От гледна точка на екологията идва въпроса да заредиш тези батерии ползваш ток, който голяма част от него идва от ТЕЦ, АЕЦ - нещо което "зелените" също не долюбват много. :D
Но наистина дoкато има петрол няма как да навлезне друг вид двигател.
За това газ хем евтинко хем "по-малко вредни емисии" :D
За дизела който няма пари може с олио да го кара само да внимава зимата да не му замръзне :D
Значи аз не съм голям разбирач, но от всички ДВГ дизела има най-голям въртящ момент в /Nm /,газта е много временно решение понеже е много суха и трупа нагар в горивните камери ,изгаря много по бавно от бензина,ако не е настроена добре при излизането на газовете от камерата още горят и усукват шииките на клапаните.При двг кпд то е около 30% всичко друго е топлина,при ел двигателите кпд то е70% затова набират яко тролеите :)
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Бензин срещу газ плюсове и минуси?

Мнение от realprofesora »

Oт 1998ма година карам на газ всичките си коли .В момента също съм с газова уредба и ви казвам : Много е гадно на Газ.Никакви икономии ,никакво ускорение ,прецаква се двигателя,клапаните се усукват постоянно в шииките,шииката на матката се змърсява всеки ден ,опасно е и изобщо не си слагайте каквато и да е газова уредба. :spank:
Popopopopo
The Feeling
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 657
Регистриран на: Вто Фев 11, 2003 15:04 pm

Re: Бензин срещу газ плюсове и минуси?

Мнение от The Feeling »

realprofesora написа:Oт 1998ма година карам на газ всичките си коли .В момента също съм с газова уредба и ви казвам : Много е гадно на Газ.Никакви икономии ,никакво ускорение ,прецаква се двигателя,клапаните се усукват постоянно в шииките,шииката на матката се змърсява всеки ден ,опасно е и изобщо не си слагайте каквато и да е газова уредба. :spank:
Абсолютно си прав изключение правят случаите в които газовата е заводска т.е. идва си с автомобила.
Сафрана ми на времето беше с газ е спукаха се да го центроват (добре че колегите по сервизите ги познавам иначе не ми се мисли колко пари щях да дам)
то не бяха гарменета обратни клапани глупости.... и винаги от тук до софия ми гореше бутилка газ а на обратно натоварен ми гореше половин бутилка 8O
най накрая се оказа че в СЗ лаиняните газ станции предлагат некачествено гориво (това е като алкохола по кръчмите но е за друга тема) сега си представете нормален потребител който хал хабер си няма от ДВГ колко ще му коства поддръжката на такъв автомобил и дали евтиното не излиза по скъпо :wink:
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Бензин срещу газ плюсове и минуси?

Мнение от realprofesora »

The Feeling написа:
realprofesora написа:Oт 1998ма година карам на газ всичките си коли .В момента също съм с газова уредба и ви казвам : Много е гадно на Газ.Никакви икономии ,никакво ускорение ,прецаква се двигателя,клапаните се усукват постоянно в шииките,шииката на матката се змърсява всеки ден ,опасно е и изобщо не си слагайте каквато и да е газова уредба. :spank:
Абсолютно си прав изключение правят случаите в .............quote]
Ама ти сериозно ли мислиш ,че съм прав или не си ми прочел поста както трябва .
Или трябва да питаш някой газаджия как се почиства шийката на матката ,че голям зор виждам от мръсната газ. :spank:
Popopopopo
camron20
Потребител
Потребител
Мнения: 98
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 20:12 pm

Re: Бензин срещу газ плюсове и минуси?

Мнение от camron20 »

Откакто сложих газ се родих,отивам пълня догоре и не мисля че ще трябва да се изръся здраво.Чисто и просто ми излиза 50% по тънко на газ.Може и да се прецаква двигателя незнам но все пак няма вечно да съм един и същи автомобил.За хората с пълна инжекция,слагайте си газов инжекцион а не скапани клапи да ви гърмят и 1000 проблеми,разход 1:1 спрямо бензин,вървене почти недоловимо спадане на мощноста.
The Feeling
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 657
Регистриран на: Вто Фев 11, 2003 15:04 pm

Re: Бензин срещу газ плюсове и минуси?

Мнение от The Feeling »

Боли ме хея кола която не е със заводска газова независимо какъв тип
просто няма да и сложа газова урдедба независимо колко ми хвалят газов инжекцион и бла бла бла
поговорката гласи "мъжко дупе еди път се е..."
Аватар
deltas
Потребител
Потребител
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 12:24 pm

Re: Бензин срещу газ плюсове и минуси?

Мнение от deltas »

Все пак газта е алтернатива,не можем да очакваме да е по-доброто!Но все пак,с газ се удължава работата на маслото,ако не знаете,с по 1500 - 2000 км!
Публикувай отговор