Влиянието на зодиите върху нас

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Публикувай отговор
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Влиянието на зодиите върху нас

Мнение от sawo »

Ясно е, че зодиите до голяма степен разкриват какъв човек сме, но се замислям влияе ли знака на зодията върху духът и душата ни? За душата съм почти сигурен, че влияе, но за духът? С други думи до каква степен зодията е определяща за същността ни?
В предишен живот възможно ли е да сме били друга зодия? Ако да, значи това определя само насоката на душата и повърхностния ни характер, а в същото време човек е нещо много по-сложно, отколкото астрологията може да обясни.
Ако в различни животи сме били различни зодии какво определя характера на душата ни? Опита който се натрупва през всеки живот, някаква конкретна цел, стремежа към божественото или нещо друго?
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Влиянието на зодиите върху нас

Мнение от The enD »

Аз си отговарям едно 90% на зодията. Случайно намерих някаква статия за зодиите и направо бях изумен колко точно ме описва. Не мога да си го обясня.
В предишни животи обаче не вярвам.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Влиянието на зодиите върху нас

Мнение от sawo »

При мен е същото, но ми e интересно дали зодиите влияят само на земния ни живот и възприятия или е нещо повече.
frvx
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 19:44 pm
skype: hackera708

Re: Влиянието на зодиите върху нас

Мнение от frvx »

Зодиите като цяло описват характера ни и развитието ни в бъдеще, не смятам че имат огромно значение в душевен план. Чрез астрологията (с точна дата и час на раждане) може да се разкрие бъдещето на човек, като се види съответно подредбата на планетите на дадения зодиакален знак. Та, при положение че чрез датата си на раждане и зодията можеш да погледнеш напред в Плана(и да го променяш), влияят до някаква степен и в душевен план.
Аватар
vnmilen
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 55
Регистриран на: Вто Мар 09, 2010 23:00 pm
skype: vnmilen
Обратна връзка:

Re: Влиянието на зодиите върху нас

Мнение от vnmilen »

Астрологията е бизнес :)

С пожелания за успешен ден,
Милен Атанасов
Инфомационен портал за Новини, Снимки, Флаш игри, Вицове, Клипове и много други:
http://www.designbordeaux.com/bg/

Изображение
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Влиянието на зодиите върху нас

Мнение от Bul-Dog »

За мене са шарлатанщина от най-долна класа! Зодиаци, астролози-само като гледам тия смешници по Бтв, Алени разни и други измекяри-намерили са начин да тровят хората, че и да си припечелват от това. Планетите влияели, не знам си кво-ами то и преди земетресението в Япония сигурно в Южна Америка се е случило някоя пеперуда да пръдне-няма начин да не е оказало влияние. :mrgreen:
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Влиянието на зодиите върху нас

Мнение от sawo »

Това е все едно да кажеш, че науката е вятъp pабота, защото има пишман учени. Няма да е зле да влагате малко повече идея и обосновка в постовете си, все пак не сме в pаздел на лафче :)
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Влиянието на зодиите върху нас

Мнение от Bul-Dog »

Добре, не съм запознат с астрологията като наука, нито със зодиакологията, изказвам личното си мнение. Не виждам как може движението на небесните тела да имат отношение към нашето ежедневие-нещата които ни се случват, че и да ги направляват или пък предсказват.

:lol: :lol: Хах! Току-що написах "астрология" в уикипедия и гледай какво пише:
"Научни изследвания показват, че успеваемостта на астрологичните методи да познават бъдещи събития е не по-добра от тази при безразборно налучкване.

Противоречията с научния метод, манипулативният език и липсата на практически доказателства за правилността на астрологичните методи дават основания в научните среди астрологията да се счита за лъженаука, а в съвременното общество − за „социален наркотик“ и „утеха за невежите“
край на цитата
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Влиянието на зодиите върху нас

Мнение от sawo »

Прегледах материала, който е цитиpан във wikipedia но според мен там подхождат чисто математически към цялото това нещо. Около 90% от всички дадени отговори не е можело да бъдат проверени със 100% сигуpност, понеже не е можело да се проверят стриктно, затова са били зачетени автоматично за грешни, които според мен не е правилно. Щом не можеш да провериш нещо, по-скоро трябва да търсиш грешката в себе си според мен, а не да пускаш някакви научни трудове твърдейки, че имаш някакви резултати.
btw, в тази тема, пусната от lutar, доста интеpесно описват за Аpиманите и защо не тpябва да гледаме само голата математика за всичко. Съвсем случайно туку що я пpочетох, след като пуснах поста и доста съвпада с написаното по-гоpе от мен :)
Така или иначе темата далеч не беше, дали астрологията е шарлатанщина или не, а дали зодията ни влияе на нас самите като определяща за същността. :)
Публикувай отговор