Губи водата

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Аватар
Shtelian
Потребител
Потребител
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 15:43 pm

Губи водата

Мнение от Shtelian »

Здравейте, колеги
Имам проблем със моята количка Opel Astra H 1.7 CDTI 2004г.
Значи във петък си смених агренажния ремък и след това, колата ми като загрее се чува един много специфичен звук сякаш нещо стържи или опира (но нищо не се вижда).
И водата малко по малко намалява във разширителното казанче.
Зацепването на ремъка е както трябва там нямам грешка.
Ако на някой му се е случило нещо подобно да сподели.
Само да вметна се сега я карам със вода а НЕ С АНТИФРИЗ понеже преди 1 месец се скъса едно съединение и от тогава я карам на водичка.
Да не би от това да се е прецакала водната помпа и от нея да се чува това скърцане (защото само като загрее тогава).
Помагайте колеги ;)
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Губи водата

Мнение от besniaa »

Виж дали не тече , когато е запалена... Аз имах подобен проблем с едно Паджеро - губи вода, като спра и гледам долу - няма вода и не тече... Като го запаля - тогава почва да капе... Оказа се водната помпа...
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
Shtelian
Потребител
Потребител
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 15:43 pm

Re: Губи водата

Мнение от Shtelian »

Еми не е от това, вече гледах :( . При запалена няма теч и при загасена също.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Губи водата

Мнение от realprofesora »

+1 за водна помпа .
Ако намериш време ела да я погледна безплатно .тела ми е в подписа.
Popopopopo
Аватар
Shtelian
Потребител
Потребител
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Фев 03, 2010 15:43 pm

Re: Губи водата

Мнение от Shtelian »

Аз работя в сервиз колега ;) , но все пак мерси за предложението :)
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Губи водата

Мнение от realprofesora »

Само като вариант(дано не се окаже все пак) провери си тапите на блока да не са ръждясали и с язви.Виж дали има тапи от страната на ангр. ремък , но трябва да се сваля капака на ангр. ремък.Наскоро на един Фиат пунто имаше такъв проблем.
Popopopopo
Аватар
Lexx
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 16:41 pm
Местоположение: Града на ЛИПИТЕ и красивите жени
Обратна връзка:

Re: Губи водата

Мнение от Lexx »

Да дам и аз едно предложение за губенето на вода.Брат ми имаше същия проблем само че с 1.3 CDTI.Този двигател се слага на опел корса.Та въпросния двигател губеше по 300 до 500 грама вода на всеки 500 км.След голямо търсене и услушване за течове от съединения и водна помпа не открихме нищо за което да се хванем.Оказа се че проблема е в така наречение ЕГР клапан.Това е клапан който вкарва обрано изгорелите газове за допълнително доизгаряне.Та този клапан се охлажда от антифриза и вътре беше пробит и вкарваше вода в цилиндрите(цяло чудо се оказа че не е потрошил двигателя - вода в дизелов двигател всеки знае какво прави).А за самото стържене погледни помпата.Това каране само с вода и разкатава майката.Все пак антифриза не охлажда само но и смазва.
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Губи водата

Мнение от niggaz_nature »

Lexx написа:Да дам и аз едно предложение за губенето на вода.Брат ми имаше същия проблем само че с 1.3 CDTI.Този двигател се слага на опел корса.Та въпросния двигател губеше по 300 до 500 грама вода на всеки 500 км.След голямо търсене и услушване за течове от съединения и водна помпа не открихме нищо за което да се хванем.Оказа се че проблема е в така наречение ЕГР клапан.Това е клапан който вкарва обрано изгорелите газове за допълнително доизгаряне.Та този клапан се охлажда от антифриза и вътре беше пробит и вкарваше вода в цилиндрите(цяло чудо се оказа че не е потрошил двигателя - вода в дизелов двигател всеки знае какво прави).А за самото стържене погледни помпата.Това каране само с вода и разкатава майката.Все пак антифриза не охлажда само но и смазва.
И още нещо караш сравнително нова кола не смятам че не може да си купиш антифриз. А щом работиш и в сервиз , някой път на гаранционните коли им се сменя антифриза на 20 000 км. И такъв да сложиш ще си много по-добре отколкото с вода.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Публикувай отговор