Въпрос за настройка на wifi рутер с blizoo

Задавайте Вашите въпроси, относно софтуера който вече имате инсталиран на компютъра си и имате проблеми с него или как сте разрешили даден проблем.
Публикувай отговор
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Въпрос за настройка на wifi рутер с blizoo

Мнение от niggaz_nature »

Въпроса ми е с повишена трудност :) . На първия отговорил правилно има една бира от мен .

Проблема ми е следния : Имам модем на blizoo cisco ,като се закача с кабел към него си качвам 35 mb колкото трябва . Нагласям рутера да получава по DHCP адрес от модема и му слагам кабела в WAN порта . Рутира си без проблем и раздава адреси . Скороста ми пада малко разбираемо има няколко стени но не е там проблема. След няколко часа работа (някой път не толкова много ) самата мрежа на безжичния рутер се губи и се налага да го рестартирам ( само него ) . Модема на blizoo си работи !!! . Точно в момента когато се губи мрежата пинг а става с много голямо закъснение от рода на 2000-3000 ms и забива рутера.

Така до тук какво съм пробвал :

Рутера ми е tp-link 740n
Смених му каналите на предаване
Смених адреса на LAN в случай че се бърка нещо
Смених му firmware a с този на dd-wrt
Сменях му криптирането

Същия рутер си работи нормално без да забива с IG .

Приех че може да не се харесват нещо с модема на близо :lol: , затова взех друг рутер tenda нагласих го и пак същото нещо. Даже с него по бързо забива не издържа по толкова време.

Не е и от загряване , рутера тенда на работа ми работи постоянно и до сега не е забил нито веднъж.

И така някой да има бегла идея какво може да се направи по въпроса ????? Вече се изчерпах като идеи .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Въпрос за настройка на wifi рутер с blizoo

Мнение от sawo »

Като си свързан с кабел към рутера има ли го този проблем? Или само безжичната мрежа се губи? Пускал ли си логове на рутера да видиш какво става?
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Въпрос за настройка на wifi рутер с blizoo

Мнение от niggaz_nature »

с кабел няма проблем.
лог не съм пущал само пинг към IP на рутера и пинг примерно към ABV и в момента когато се загуби мрежата изведнъж става от 10-15 ms на 900 -1500 -2000 -3000 и блокира .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Въпрос за настройка на wifi рутер с blizoo

Мнение от sawo »

Пробвай с логовете и виж какво точно пише в тях DD-WRT трябва да има доста опции в тази насока. Щом проблема е само с WiFi, по-скоро някакви смущения, може би?
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Въпрос за настройка на wifi рутер с blizoo

Мнение от niggaz_nature »

В интерес на истината като забие рутера не съм пробвал по кабел дали работи още . А от логовете не знам какво може да ми помогне това .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Въпрос за настройка на wifi рутер с blizoo

Мнение от sawo »

Виж с кабела след забиването как е, а в логовете може да научиш какво казва рутера по въпроса, което е най-важното :) Наскоро имах проблем с моя рутер който е линукс машина и ако не бяха логовете, още щях да се чудя и мая какво му е :)
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Въпрос за настройка на wifi рутер с blizoo

Мнение от niggaz_nature »

:arrow: , и къде трябва да ги видя тези логове в dd-wrt to
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Въпрос за настройка на wifi рутер с blizoo

Мнение от sawo »

Във менюто Services слагаш enable на syslogd. Трябва обаче да прочетеш как се работи със syslog, ако не си го правил досега.
Публикувай отговор