Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
chamalin
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 12:20 pm

Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от chamalin »

За някои, тази тема може да им се стори несъществена и незасягаща ни, но съвсем не е така. Военният конфликт в Сирия, е на път да прерасне в световна война, а ние, за съжаление, сме съвсем близо до тая географска точка. Противопоставянето вече не е само между бунтовници и режима на Асад, а и между далеч по-големи играчи. От една страна, поддържаните от Запада, САЩ и Израел "опозиция", която в същността си е наемническа, муджахидинско-бандитска сбирщина, а от друга - режимът на Башар Асад, подкрепян от Китай, Русия и Иран. Русия и Китай вече изпращат свои кораби към Сирия, а Иран декларира, че няма да допусне, "опозицията" да вземе властта. Това има възпиращо действие за играчите в сянка, и засега предотвратява пряка военна намеса на САЩ и компания, по примера на Ирак и Афганистан.

Истината е проста - Сирия е плацдармът, откъдето да бъде ударен и превзет Иран. Да бъде превзет, не заради това, че там няма демокрация и човешки права, а заради големите му природни ресурси. Пука им на американците, за човешките права на иранците, всички виждаме, каква "демокрация" налагат на завзетите страни, Ирак е красноречив пример за това.

Въпросът е обаче, че ако Русия и Китай наистина решат да бъдат твърди докрай, играта неминуемо ще загрубее. И тогава, атентатът в Сарафово ще ни се види като коледен фойерверк с бенгалски огън. Дали ще се окажем отново въвлечени в една незасягаща ни война, и какви биха били последиците? Направо не ми се мисли...
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от nasenceto »

Недей. И без това ти куца... Квото и да става, когато големите си мерят п*шките, мишоците могат само да гледат сеир.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5030831

Kойто сее омраза, жъне война. Ако не бяха толкова фанатизирани срещи Израел иранците (за малко да се изпусна да кажа "арабите", ма иранците не са араби), нямаше да дразнят толкова много лъва и да го дърпат за опашката. Сега щяха да си живеят кротко и в мир. Е, квото повикало, тва се обадило. Сега да си сърбат попарата. Евреите квито са бесни и въоръжени до зъби... само гък да кажат и всичко ще е преключило. Да не говорим, че Израел може да е партньор на щатите, ама има изключително силно лоби в Русия.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от nasenceto »

Айде де... другата тема я зари от спам. пък тук един коментар не си ударил. Ще бистрим ли международната политика или пак ще скучаем...
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от Bul-Dog »

nasenceto написа:Недей. И без това ти куца... Квото и да става, когато големите си мерят п*шките, мишоците могат само да гледат сеир.

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5030831

Kойто сее омраза, жъне война. Ако не бяха толкова фанатизирани срещи Израел иранците (за малко да се изпусна да кажа "арабите", ма иранците не са араби), нямаше да дразнят толкова много лъва и да го дърпат за опашката. Сега щяха да си живеят кротко и в мир. Е, квото повикало, тва се обадило. Сега да си сърбат попарата. Евреите квито са бесни и въоръжени до зъби... само гък да кажат и всичко ще е преключило. Да не говорим, че Израел може да е партньор на щатите, ама има изключително силно лоби в Русия.
Евреите бесни и въоръжени до зъби :lol: , съгласен съм с второто! Евреите, ако не насъскват нонстоп народ срещу народ отдавна да са им закрили измислената държавица.
Има една приказка, кат си почнал с поговорки, дали си я чувал: "За евреина войната е жътва!" Сещаш ли се защо?
Мародери от от начало на вековете! И Господ е казал за тях:" Ако бяхте деца на Бог, щяхте да слушате гласа ми, но ваш баща е дявола!"
Цитата е по памет, ама всеки може да прочете Евангелие от Йоан!
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от nasenceto »

Абе, че не са цвете за мирисане, не са, ама и иранците не си тряат, ми само провокации от тях...
chamalin
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 12:20 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от chamalin »

Гледах кадри, как "бунтовниците" правят масови екзекуции в някакъв превзет от тях пограничен град. Събличат голи пленени сирийски полицаи, слагат ги на колене, и ги разстрелват от упор, като животни. И това са "борците за свобода", поддържани от САЩ и компания, шайка безмозъчни полухора, събирани от цял свят, изливащи диващината си върху мирните хора! А после цялата проамериканска пропаганда тръби, че Асад избивал народа си, как ли не! Избиват го ей тия наемници, щедро платени от прехваления Запад, с доставени от него оръжия, пълни примитиви!
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от nasenceto »

Koня с капаци се обади. Те на Асад армите са цветя за мирисане. В една война има всякакви извращения, както от едната, така и от другата страна. Извращенията на бунтовниците ги виждаш, ама на милициите на Асад - не. Ако не се лъжа, перди време защитаваше и Ратко Младич по същи малоумен начин.
chamalin
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 12:20 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от chamalin »

nasenceto написа:Koня с капаци се обади. Те на Асад армите са цветя за мирисане. В една война има всякакви извращения, както от едната, така и от другата страна. Извращенията на бунтовниците ги виждаш, ама на милициите на Асад - не. Ако не се лъжа, перди време защитаваше и Ратко Младич по същи малоумен начин.
Ако аз съм с капаци, ти си направо кьорав, и то напълно. Защо Асад ще избива собствения си народ, за да падне по-лесно от власт ли? Та нали гръбнакът на войските му е от същия този народ? Също така, Асад няма милиции, не са му нужни, той си има армията, вземи се образовай, какви образувания са милициите изобщо! А тези "бунтовници", са си просто едни наемници, муджахидини, религиозни фанатици, пратени да свършат мръсната работа, нищо повече. Вчера бяха в Либия, днес са в Сирия, утре кой знае къде ще са...

За Младич не си спомням, но знам, че все някой е щял да бъде водач на сърбите срещу мюсюлманите, името не е важно. И едва ли е бил по-лош от Алия Изетбегович, твоя кумир. Но както знам, всичко е въпрос на пропаганда, тука масово се тиражира американо-турската версия за събитията в Сирия, никъде по нашите медии не се дава другата гледна точка, тази на законната сирийска власт. Дали е случайно? Едва ли...
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от nasenceto »

chamalin написа:
nasenceto написа:Koня с капаци се обади. Те на Асад армите са цветя за мирисане. В една война има всякакви извращения, както от едната, така и от другата страна. Извращенията на бунтовниците ги виждаш, ама на милициите на Асад - не. Ако не се лъжа, перди време защитаваше и Ратко Младич по същи малоумен начин.
Ако аз съм с капаци, ти си направо кьорав, и то напълно. Защо Асад ще избива собствения си народ, за да падне по-лесно от власт ли? Та нали гръбнакът на войските му е от същия този народ? Също така, Асад няма милиции, не са му нужни, той си има армията, вземи се образовай, какви образувания са милициите изобщо! А тези "бунтовници", са си просто едни наемници, муджахидини, религиозни фанатици, пратени да свършат мръсната работа, нищо повече. Вчера бяха в Либия, днес са в Сирия, утре кой знае къде ще са...

За Младич не си спомням, но знам, че все някой е щял да бъде водач на сърбите срещу мюсюлманите, името не е важно. И едва ли е бил по-лош от Алия Изетбегович, твоя кумир. Но както знам, всичко е въпрос на пропаганда, тука масово се тиражира американо-турската версия за събитията в Сирия, никъде по нашите медии не се дава другата гледна точка, тази на законната сирийска власт. Дали е случайно? Едва ли...
Виж, кво тролче нещастно. Аз за разлика от теб кумири нямам, така че не ми вкарвай думи в устата - смешен похват е, който непрестанно използваш. Напълно незапознат си с истината за Сирия. Прочети малко за клана на Асад и управляващите кръгове в Сирия. Може и да разбереш защо се опитва на всяка цена да задържи властта, пък било то и с цената на много кръв. Армия го слуша поради същата кланово - родствена причина. Образовай се и тогава влизай в спорове по тема с кояти си тотално незапознат.

PS: Така както те разбирам - все някой трябваше да изтребе 8000 мъже, младежи и невръстни момчета и то не в сражения или бой, а на стадион - един по един. Систематично! Типично в твоя начин на маолумни разсъждения!

PS2: Tи за тва ли взе отпуска - да пишеш тъпни по форумите. Вземи се разходи малко до морето поне, че барем да видиш хора. Явно ти липсва социалния контакт.
chamalin
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 12:20 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от chamalin »

Виж, кво тролче нещастно. Аз за разлика от теб кумири нямам, така че не ми вкарвай думи в устата - смешен похват е, който непрестанно използваш. Напълно незапознат си с истината за Сирия. Прочети малко за клана на Асад и управляващите кръгове в Сирия. Може и да разбереш защо се опитва на всяка цена да задържи властта, пък било то и с цената на много кръв. Армия го слуша поради същата кланово - родствена причина. Образовай се и тогава влизай в спорове по тема с кояти си тотално незапознат.

PS: Така както те разбирам - все някой трябваше да изтребе 8000 мъже, младежи и невръстни момчета и то не в сражения или бой, а на стадион - един по един. Систематично! Типично в твоя начин на маолумни разсъждения!

PS2: Tи за тва ли взе отпуска - да пишеш тъпни по форумите. Вземи се разходи малко до морето поне, че барем да видиш хора. Явно ти липсва социалния контакт.
Ооо, имаш кумири, и още как, лошото е само, че са до един са чужди на българското. Няма да припомням какви глупости плещеше за Велика Турция, и как уж се канеше да се изселваш там, ама нещо не ти стиска, май... И едно въпросче - а ти как прекарваш работното си време, затуй ли ти трябва хубав интернет в АТЗ, за да пишеш скудоумията си в работно време ли? Живко знае ли за това твое "хоби"? И не ми давай акъл аз къде да ходя, където, когато, и както трябва, съм ходил, ти си гледай ламарините, че току-виж от 20-30 санта си ги изкривил с няколко метра, тогава кво прайм, наклонената кула в Пиза ли?

Спирам да дискутирам тая тема, прекалено е сериозна, а такива като тебе така я осират, че чак ми става неудобно да продължавам. Нека модераторите пристъпят към изтриването и!
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от nasenceto »

Виж, кво нещастник. Изпроси си го. Утре ще си говорим с Деян надълго и широко за твоите творения в нета. Мисля да му покажа всичките ти малоумщини, които се пазят във форума, че да е наясно какво лайно храни. Мислих да не се правя на гадняр, ама квото повикало, такова се обадило :twisted: :twisted: :twisted:
Аз за разлика от теб ползвам компютър в работата си, както и световната мрежа. Не ми бери гайлето за това как си върша работата, щото не съм нещастен стругар като теб, който два елемента верни не може да изкара, а имам доста повече отговорности, дори и към ваша фирма.
Не се ли виждаш какъв нещастен комплексар си, дъвкан и изплют от живота. Много мразя хора, които не са създали нищо, да ми казват как да живея моя и да се месят в него. Още повече мразя хора пети клас да ми казват как да си вършя работата и да ми дават оценки. Дъртите ергени, дето някак са успели да се оженят, ама после са ги ракарали, щото не са ги изтраяли още повече не ми допадат. :twisted: :twisted: :twisted: Подготви се нещастнико! :twisted: :twisted: :twisted:
PS: И престани да ми навираш в устата думи и мисли, които никога не съм казвал или споделял. Бана те чака. Нарушаваш няколко точки от правилата а форума. Жалко че няма да можеш да споделиш нещастията, коит ще те споделят в скоро време :twisted: :twisted: :twisted: Само да не почнеш да ми заекваш сега :lol: Чудя се дали някой от нашите "некадърници", няма да може да бачка на твоята машина когато остане свободна :roll: Между другото, оня ден Галин бая се чуди колко си тъп, щом пишеш такива глупости из форумите :lol:
PS2: Да разбирам, че почивката си я изкарал в града? Може би нямаш приятели, с които да я споделиш? Не се учудвам :lol: Все пак не познавам друг човек, който може да излага толкова колкото теб :lol: Диньо, Диньо... вместо да се осъзнаеш и да промениш държанието си към малко по балансирано, ти си навличаш още повече неприятности на главата. Толкова си глупав, че чак се чудя как е възможно... Ще си намериш майстора...Който търси намира :twisted:
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от nasenceto »

Гледам, че отново чоплиш из форума. Внимавай какво ще напишеш, че точно взе да ми минава.... :lol:
Пък и май е време отново да си "обновиш" ника... :lol: :lol: :lol:

Mисля си за теб... и се чудя, колко ли загубен трябва да си, че да се превръщаш в най-голямия спамер в собствените си теми. Чак толкоз ли ти е ниско самоуважението. Чудя се и на моя акъл и кога ли най-накрая ще те игнорирам тотално. Ня някоколко пъти си мислих, че си направил завой в държанието си и вместо да си изливаш комплексите и омразата си към живота във ворума, ще станеш просто един партньор в спор, ама не би. Смятам повече да не си отделям от времето да се занимавам с овяхналата ти същност...
PS: Един съвет като за последно - като отваряш няква тема, запознай се със основните подробности околко заглавието й, че в тая за Сирия, голям смях падна...

Изображение

Успех в тролственто.... Мен не изгуби като читател. Не мисля да си правя повече нерви с теб.
chamalin
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 12:20 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от chamalin »

Брех, ама ти си можел да ругаеш кат каруцар бре, а аз те мислех, че уж инженерство си завършил. Кво пък, явно съм грешил, толкова ти е било завършването, все пак, от всяко дърво свирка не става, както е казал народа...

Приказвай си, с когото, когато, и както си искаш, ще вземеш да уплашиш гаргите, или пък, иц краво, ша ма ръгнеш! И какво ще кажеш на Деян, да ме изгони, задето те изхващах да пишеш скудоумия през работно време ли? :lol: Е, сега поне ще е ясно, що всичките ти ламаринаджийски творения са криви...Абе то няма и една тема, дето да не си изръсил глупост, чак за такъв вундеркинд ли се имаш? И преди да вземеш да плашиш когото и да е, което отново си е пълна глупост и комплексарщина, вземи се плесни по челото, и се замисли, дали не ставаш за смях така? Ама де толкоз акъл у тебе, то положението ти вече не е смешно, а трагично...

И аз поназнайвам туй-онуй за твоята персона, но ако не се открехвам като тебе, то е, защото си имам принципи, нещо, което напълно липсва при тебе. Като си толкова ербап и мераклия да работиш на моето място, ела, ще ти го отстъпя веднага, но само на тебе, това е уговорката! Да те видя ТИ що чиниш, а не някой трети, оттук-оттам, ТИ ела да покажеш, колко си кадърен надарен?

Един съвет, ако ще отправяш нападки по личния живот на хората, което си е пълна комплексарщина, първо си дай труда да понаучиш достоверни факти, иначе си гола вода! Ето ти първи факт - даже името ми не знаеш, за какво друго да говоря...
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от nasenceto »

Бях решил да си трая... ма ме радваш...
Aз да работя стругар - мерак нямам :lol: :lol: :lol: Мерси. Бачкай си ти... За толкоз си учил толкоз, бачкаш... (в тоя живот има място дори и за такива като теб :lol: ) Що ти не дойдеш малко на компа да ми поажеш инженерни знания. Толкова много ще се смея, че ще си наема оператор да те снима за youtube :lol: :lol: :lol:
За комплексарщината - то се видя. Ти първи започна да чоплиш в личния ми живот, в работата ми и т.н (и продължаваш в последния си пост, въпреки многоборйните ми забележки, които ще пропусна, щото от прост стругар оценки за работата си не приемам). Аз те чопля за същото, само да си насяно, че квото повикало-такова се обадило. Просто ползвам твоите приоми, толкоз ли не схвана тоя сарказъм до сега във всичките ми писанки към теб :lol: Не мисля да ти търся уволението, просто да те поставя в неловка ситуация, че да си начуиш мястото в житейската йерархия, в която ти си последно стъпало и го доказваш постоянно. Дали пиша в работно време, ти не можеш да кажеш. Аз съм постоянно на комп и си имам на всеки час почивка. Дали "поназнайваш туй уний за моята персона" доказва само, че много съм те ядосал и изпитваш огромна злоба и най-вече завист към мен :twisted: .

За каруцарщината - така е. Като си пиша с каруцари, се старая да сляза до нивото им, че има големия шанс да не те разберат какво точно искаш да им кажеш. Доказано от теб многократно.
Айде успех момко. Дано успееш някога да направиш нещо качествено в тоя живот, че само от пинявене по форумите файда няма. Препоръчвам ти да идеш в градската градинка и там да си чоплиш конспирациите с другите пенсионери. Много ще ти ходи :mrgreen: . Продължавай да дърпаш спящия лъв за опашката и наистина ще разбереш още неща за мен от първо лице. За сега много бързо ми минава (нали съм душа камбана), ама внимавай с виртуалните караници да не се превърнат в реална смехория. Напомням ти, че скоро се очертава да сме заено на фирмен банкет. Дръж се естествено и балансирай малко поведениет си!

PS: Мислиш ли все пак да си пишеш по темата или те хвана срам от липсата на знания и информираност по толкова "конспиративни" теми :mrgreen:
chamalin
Потребител
Потребител
Мнения: 122
Регистриран на: Пет Юни 08, 2012 12:20 pm

Re: Войната в Сирия - Апокалипсис сега?

Мнение от chamalin »

nasenceto написа:Бях решил да си трая... ма ме радваш...
Aз да работя стругар - мерак нямам :lol: :lol: :lol: Мерси. Бачкай си ти... За толкоз си учил толкоз, бачкаш... (в тоя живот има място дори и за такива като теб :lol: ) Що ти не дойдеш малко на компа да ми поажеш инженерни знания. Толкова много ще се смея, че ще си наема оператор да те снима за youtube :lol: :lol: :lol:
За комплексарщината - то се видя. Ти първи започна да чоплиш в личния ми живот, в работата ми и т.н (и продължаваш в последния си пост, въпреки многоборйните ми забележки, които ще пропусна, щото от прост стругар оценки за работата си не приемам). Аз те чопля за същото, само да си насяно, че квото повикало-такова се обадило. Просто ползвам твоите приоми, толкоз ли не схвана тоя сарказъм до сега във всичките ми писанки към теб :lol: Не мисля да ти търся уволението, просто да те поставя в неловка ситуация, че да си начуиш мястото в житейската йерархия, в която ти си последно стъпало и го доказваш постоянно. Дали пиша в работно време, ти не можеш да кажеш. Аз съм постоянно на комп и си имам на всеки час почивка. Дали "поназнайваш туй уний за моята персона" доказва само, че много съм те ядосал и изпитваш огромна злоба и най-вече завист към мен :twisted: .

За каруцарщината - така е. Като си пиша с каруцари, се старая да сляза до нивото им, че има големия шанс да не те разберат какво точно искаш да им кажеш. Доказано от теб многократно.
Айде успех момко. Дано успееш някога да направиш нещо качествено в тоя живот, че само от пинявене по форумите файда няма. Препоръчвам ти да идеш в градската градинка и там да си чоплиш конспирациите с другите пенсионери. Много ще ти ходи :mrgreen: . Продължавай да дърпаш спящия лъв за опашката и наистина ще разбереш още неща за мен от първо лице. За сега много бързо ми минава (нали съм душа камбана), ама внимавай с виртуалните караници да не се превърнат в реална смехория. Напомням ти, че скоро се очертава да сме заено на фирмен банкет. Дръж се естествено и балансирай малко поведениет си!

PS: Мислиш ли все пак да си пишеш по темата или те хвана срам от липсата на знания и информираност по толкова "конспиративни" теми :mrgreen:
Сега ме чуй ти! Хората са казали, че не е важно какво работиш, а как го работиш. Да се правиш на нещо повече от някой друг, само щото си мислиш, че си с по-престижна работа, е проява на неведение и комплексарщина! Откъде си сигурен, че няма да се справя с твоята работа? Пробвал ли си ме? Или смяташ, че като не съм си купил диплома като тебе, съм на по-ниско ниво ли? Или май е обратното? И като не познаваш работата на другия, отде знаеш, че той е ПРОСТ еди-какъв си? Като смяташ, че е толкова проста работа, ела и пробвай, чак тогава ще имаш правото на да определяш.

За личния живот, отново бъркаш определенията. Работата ти е СЛУЖЕБЕН живот, личен е, когато си в извънработно време, или отпуска, както съм аз сега. Както виждаш, аз не ти се меся, кога си се женил, коя е жена ти, кога ще те гони, къде и как ще караш отпуската, и прочие, нещо, което ти редовно правиш, отново признак за малоценност и комплекси. Дори не обсъждам, защо не ходиш на сбирките на форума, макар че ми е пределно ясно, беше ми достатъчно само, когато те видях, като идвахте с италианците. Както казах, имам си принципи, не злоба, иначе бих паднал на твоето ниво.

Можеш да ми търсиш каквото искаш уволнение, просто не си наясно, с какъв човек имаш работа. Не можеш да разбереш, че на мен изобщо не ми дреме, какво уволнение ще ми търсиш, вече го изразих в предния си пост. Там, където аз съм работил, ти дори и насън няма да бъдеш, та да ми даваш акъл, за какво ли не! По-добре, мисли за себе си, теб не те виждам, ако се озовеш на улицата. Бъди спокоен, аз чужди уволнения не търся, но което си направиш сам, никой не може да ти го направи!

Ще ти кажа и нещо друго. Язък ти за висшето, щом пишеш с грешки, за разлика от ПРОСТИТЕ тука.

И накрая, дали ще бъдем на банкет не знам, но си спести акълите, как да си балансирам, каквото и да е, по-добре ти го направи! И какъв ще е тоя банкет, като сме в различни фирми, кой ще е домакин, и кой гост?

ПС. Ето ти едно от работните ми места, където съм бил, сравни го, дали прилича на инженеринга?

http://www.zdas.cz/ru/content.aspx?catid=10
Публикувай отговор