Рециклиране батерия на лаптоп въпрос

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Рециклиране батерия на лаптоп въпрос

Мнение от sawo »

Въпроса с представителството изобщо не стои, или поне няма да стои след като ги попиташ за цена :twisted:
Купувал съм не една и две батерии от ebay, не мога да кажа, че са на 100% като нова оригинална батерия защото не съм правил някакви сериозни тестове, но поне досега не съм усетил някаква разлика, а ако се даде някой лев отгоре може да се вземе 9 клетъчна например, с която лаптопа ще държи много повече и цената пак ще е много под тази на 6 клетъчна от представителството на марката за България.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Рециклиране батерия на лаптоп въпрос

Мнение от nasenceto »

Taка е. Знам че си прав. 6 клетъчните са по 15-на паунда, а теи с по-голям капацитет стават минимум х3. Освен това и май са по-дебели и не знам как ще стане далаверата с поставянето на компа на хоризонтална повърхност...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Рециклиране батерия на лаптоп въпрос

Мнение от sawo »

Ако са различни от OEM размена се упоменава в описанието. Аз последно купувах 9 клетъчна със същите размери. По принцип се предлагат и от производителя, но се доплаща, а в България почти винаги се внасят само най-евтините базови модели (например съм виждал старозагорска фирма да предлага нови лаптопи на които пише на английски "предназначени за бедстващите райони в Гана").
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Рециклиране батерия на лаптоп въпрос

Мнение от niggaz_nature »

Да попитам се пак някой рецеклирал ли е батерия за лаптоп тук в Стара Загора и къде ?

Въпросната батерия е на Samsung но е произведена за промишлен лаптоп на Siemens и не мога да я намеря да се продава по магазините. Ако я заръчам от официален представител на Siemens цената ще е над 400 евро , което на този момент ми се струва неоправдано . Колкото и да са скъпи елементите пак мисля че ще се вместя под тази цена .

Батерията не е нищо особено

6600mAh
10.8V
71Wh
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
AvalonI
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Авг 13, 2019 14:35 pm
Обратна връзка:

Re: Рециклиране батерия на лаптоп въпрос

Мнение от AvalonI »

Виж в Amazon, че ebay-ските са със съмнително качество
Публикувай отговор