Флаш рутер проблем

Задавайте Вашите въпроси, относно софтуера който вече имате инсталиран на компютъра си и имате проблеми с него или как сте разрешили даден проблем.
Публикувай отговор
RauL's FaN
_KICKBOXER_
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 21:45 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Флаш рутер проблем

Мнение от RauL's FaN »

Колеги, пак опирам до вас. Остана ми модема(wi-fi) от бтк и искам да му сложа друг фирм, но имам известна спънка. Пича от този форум http://www.mikrotik-bg.net/topic/2940-o ... -rta1025w/ го е описал как става, но много повърхностно и аз забивам на частта с tftp сървър и познанията ми спират до тук. Ако някой ги е правил тези неща или може да разчете написано ще съм благодарен да ми помогне.
А цялата работа е защото ще си прекарвам нет на тракията и ще се мъча да го ползвам като рутер или мост за разклоняване на нета. Не знам, вие как мислите, ще стане ли?
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Флаш рутер проблем

Мнение от admin »

Ами то няма кой знае каква философия, трябва да си изтеглиш някой безплатен tftp сървър и да си го пуснеш на компютъра. След като го пуснеш копираш файловете т.е. новия фирмуер и останалите работа в tftproot директорията на tftp сървъра.
"There is no 'patch' for stupidity."
RauL's FaN
_KICKBOXER_
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 21:45 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Флаш рутер проблем

Мнение от RauL's FaN »

Ами и на мен в началото ми изглеждаше простовато и най-вероятно е, но като не съм го правил до сега и ми е сложно. Та вместо да си блъскам главата за няма нищо, ще взема да си купя истински рутер, пък и още повече, че като се позачетох в онзи форум става ясно, че цялата работа е много относителна и не зависи само от софта. Иначе пуснах тази тема, защото смятах, че поне един от форума, може да го е правил това, защото имаше много недоволни и избягали от бтк-то. Наздраве :cheers:
Публикувай отговор