Годишни стикери за паркиране в Зелената зона на града

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Годишни стикери за паркиране в Зелената зона на града

Мнение от Mendeleev »

Община Стара Загора въвежда годишни стикери за паркиране в Зелената зона:
http://www.focus-news.net/?id=n1743354
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Годишни стикери за паркиране в Зелената зона на града

Мнение от System_error »

Добра идея.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Годишни стикери за паркиране в Зелената зона на града

Мнение от vkv »

System_error написа:Добра идея.
To че е добра идеята....добра е, но ако се плаща от всички паркирането в зелената зона.
Сега аз живеейки в зелената зона ще си платя за стикер,а тези които не живеят в нея ще си паркират без
да плащат....така ли?Като пример ще посоча отсечката на Зах Княжески м/у Хр.Ботев и Ген Гурко.Там се паркира
въпреки,че има знаци за забрана,в зелената зона е .Тук от години да не казвам никога не са глобявали и проверявали спазват ли се
знаците .Изображение Изображение
Сега някой ще каже аммммммммм да осигурят парко места.Има в зоната ,но се плаща.Паркинга на Верея е на 50 метра.Гаражите по улицата не се ползват по предназначение.......какво да приказвам.Решили в кметството....да го ду.ат.
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Годишни стикери за паркиране в Зелената зона на града

Мнение от System_error »

Звъни на паяка. Кво ги мислиш... След 3-4 дигнати коли, ще видиш как ще се поопразни. Аз не съм от центъра, ама се замислям дали да не си купя едногодишен талон и да не го мисля...
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 592
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Годишни стикери за паркиране в Зелената зона на града

Мнение от Mendeleev »

Да, но тези талони ще са за живеещите в зелената зона да паркират личните си коли без да плащат допълнително за билетчета, а не за всеки желаещ!
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Годишни стикери за паркиране в Зелената зона на града

Мнение от System_error »

Mendeleev написа:Да, но тези талони ще са за живеещите в зелената зона да паркират личните си коли без да плащат допълнително за билетчета, а не за всеки желаещ!
Аааа, кофти....
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Годишни стикери за паркиране в Зелената зона на града

Мнение от vkv »

System_error написа:Звъни на паяка. Кво ги мислиш... След 3-4 дигнати коли, ще видиш как ще се поопразни. Аз не съм от центъра, ама се замислям дали да не си купя едногодишен талон и да не го мисля...
Говорил съм с общ.полиция....нямат нареждане от Балабанов за тази улица :roll: Само виж как се паркира.....нищо ,че е забранено...как да мине по тротоара майка с количка примерно.В случая пак общината ли е виновна?Един служител на паяка ми разтълкува даже знака...понеже улицата била еднопосочна"направиха я преди година-две" можело да се паркира на нея.Сега на знака ли да вярвам и изпълнявам или на служителя :):).
Да, но тези талони ще са за живеещите в зелената зона да паркират личните си коли без да плащат допълнително за билетчета, а не за всеки желаещ!
Че аз не знам някой живеещ в зелената зона да си паркира колата без талонче в платените зони определени от общината..
На мен друго ми е интересно....ще трябва ли стикер ако не паркирам по улиците в зелената зона , а в двора или в частен имот?
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
zvezda
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:40 pm

Re: Годишни стикери за паркиране в Зелената зона на града

Мнение от zvezda »

Да, няма начин да е иначе, но...
За удобство на гражданите, които работят или живеят в централната градска...
???
После надолу не се споменава какво са искали да кажат с това за онези, които работят в центъра.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Годишни стикери за паркиране в Зелената зона на града

Мнение от vkv »

zvezda написа:Да, няма начин да е иначе, но...
За удобство на гражданите, които работят или живеят в централната градска...
???
После надолу не се споменава какво са искали да кажат с това за онези, които работят в центъра.
Правят го да вземат някой лев авансово :wink: Не ги интересува как ще се оправяме.Защо не правят зелената зона пешеходна?Скоро бях във ...Враца...такова удоволствие е да се движиш в центъра....нямам думи.Във Велинград няма автомати....има талончета които се купуват от където ти дойде на ум и важи за цялата зелена(там е синя)зона.Постоянно обикалят служители(пеша)....с града всеки вижда как нашите работят.Тук....може да паркираш само където има автомати.....на тротоара не ги барат....не било тяхна работа.....ей такива....бай ганьо стайл.:)
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
zvezda
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:40 pm

Re: Годишни стикери за паркиране в Зелената зона на града

Мнение от zvezda »

vkv написа:
zvezda написа:Да, няма начин да е иначе, но...
За удобство на гражданите, които работят или живеят в централната градска...
???
После надолу не се споменава какво са искали да кажат с това за онези, които работят в центъра.
Правят го да вземат някой лев авансово :wink: Не ги интересува как ще се оправяме.Защо не правят зелената зона пешеходна?Скоро бях във ...Враца...такова удоволствие е да се движиш в центъра....нямам думи.Във Велинград няма автомати....има талончета които се купуват от където ти дойде на ум и важи за цялата зелена(там е синя)зона.Постоянно обикалят служители(пеша)....с града всеки вижда как нашите работят.Тук....може да паркираш само където има автомати.....на тротоара не ги барат....не било тяхна работа.....ей такива....бай ганьо стайл.:)
Цялата зелена да е пешеходна.... трудна работа. Още повече както в момента зелената зона стига до БКП-то по Царя. :lol:
Освен това Враца и Велинград са по-малки градове и не знам доколко е уместно да се прави сравнение с тях (не съм ходила никога във Враца, а от Велинград нямам много впечатления).

А относно двора / частния имот - не виждам причина да имаш нужда от стикер. :)
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Годишни стикери за паркиране в Зелената зона на града

Мнение от vkv »

zvezda написа: Цялата зелена да е пешеходна.... трудна работа. Още повече както в момента зелената зона стига до БКП-то по Царя. :lol:
Освен това Враца и Велинград са по-малки градове и не знам доколко е уместно да се прави сравнение с тях (не съм ходила никога във Враца, а от Велинград нямам много впечатления).

А относно двора / частния имот - не виждам причина да имаш нужда от стикер. :)
Враца не е малък град :):)Аз не говоря за цялата зелена зона да е пешеходна,а и какъв е проблема по Царя до БКП-то да стане пешеходна зона?Преди коли и градския автотранспорта се движеше по сегашната пешеходна зона.За Велинград ако не си платил гарантирам ,че на 3-тата минута си глобен.:)Относно двора.....дано си права общината може да намери причина кинти :) :cheers:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
filomena
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 41
Регистриран на: Пет Окт 19, 2012 9:41 am

Re: Годишни стикери за паркиране в Зелената зона на града

Мнение от filomena »

хаха, издаването на тези стикери е поредната процедура, свързана със разни задължения към общината :) "Такъв стикер ще се издава на гражданите по постоянен адрес,както и ще се изискват следните документи:за самоличност, регистрационен талон на автомобила, удостоверение на постоянен адрес и собственост, валидна застраховка „Гражданска отговорност“, удостоверение за липса на задължения на заявителя към Община Стара Загора." Ето и цялата статия: http://starazagorastz.org/%D0%B3%D0%BE% ... %B0%D0%B3/
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Годишни стикери за паркиране в Зелената зона на града

Мнение от Princo »

60 лв. да плащам на година,да мога да си паркирам колата,където живея ? Еб*ти глупостта,мога ли да им го **** ! :angry:
Значи,не стига,че половината град го направиха зелена зона,ами сега и това.Де*ба улигофрените им общински ... :spank:
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
zvezda
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:40 pm

Re: Годишни стикери за паркиране в Зелената зона на града

Мнение от zvezda »

vkv написа:
zvezda написа: Цялата зелена да е пешеходна.... трудна работа. Още повече както в момента зелената зона стига до БКП-то по Царя. :lol:
Освен това Враца и Велинград са по-малки градове и не знам доколко е уместно да се прави сравнение с тях (не съм ходила никога във Враца, а от Велинград нямам много впечатления).

А относно двора / частния имот - не виждам причина да имаш нужда от стикер. :)
Враца не е малък град :):)
Ами по население е на 1/2, че и по-малко от Стара Загора. :)
Иначе за стандартите в България е от по-големите, не споря.
Аз не говоря за цялата зелена зона да е пешеходна,а и какъв е проблема по Царя до БКП-то да стане пешеходна зона?
Ами... не е практично, никак даже.
На мен реално не ми пречи особено (най-малкото защото през повечето време не съм в Стара Загора), просто БКП-то е извън представите ми за широкия център, а пешеходците в района са относително малко (особено като се мръкне).
Публикувай отговор