Хюстън уи гат а праблъм-HDI мотор -проблем че дрънка хахха

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: Хюстън уи гат а праблъм-HDI мотор -проблем че дрънка хах

Мнение от mupk0 »

Не ми се мисли в какво състояние е бил катализатора,щом не е можела да се форсира....иначе проблема на тея ХДИ-та при липса на грешки(дори с VCDS може да се погледне в него,макар и оскъдно) е 99% там.Явно и катализатора е фактор,въпреки че сега като се замисля и 2те коли дето имаха тоз проблем бяха с прави тръби до отзад..уж бегачки а у :D :D Тея дизели не им ли дават газ тея хора..по спомен 20км на всеки 2000 или нещо такова ми се върти в главата с обороти над 3000 ,за прочистване на филтрите.При каптива от 2011та светне ли лампата марш на магистралата :)
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Хюстън уи гат а праблъм-HDI мотор -проблем че дрънка хах

Мнение от System_error »

Върти се над 4000, като целта е да се издухат и дюзите, които също са проблеми ако се кара на ниски обороти колата. А катализатора тръгне ли да се спича, всичко става лавинообразно. По новите коли имат индикация и те пращат на магистралата да караш с 60 в продължение на 100 км с обороти над 3000. При още по-новите дизели, се променя подаването на горивото или нещо от сорта (там вече не съм много наясно) и боклуците натрупани в катализатора или във FAP-а се изпепеляват и без да форсираш...
fruitcake
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Пет Дек 03, 2010 0:51 am

Re: Хюстън уи гат а праблъм-HDI мотор -проблем че дрънка хах

Мнение от fruitcake »

Аз си карам колата на един човек, който се занимава предимно с френски коли.Предната ми кола беше Rover ама пак там съм я карал и съм много доволен.Намира се в АПК, като тръгнеш по улица Мадарски конник, караш докрая на улицата, подминаваш кантара за животни и след това вляво.След около 50 метра вляво е сервиза
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Хюстън уи гат а праблъм-HDI мотор -проблем че дрънка хах

Мнение от realprofesora »

fruitcake написа:Аз си карам колата на един човек, който се занимава предимно с френски коли.Предната ми кола беше Rover ама пак там съм я карал и съм много доволен.Намира се в АПК, като тръгнеш по улица Мадарски конник, караш докрая на улицата, подминаваш кантара за животни и след това вляво.След около 50 метра вляво е сервиза
оК да си жив и здрав. На моя човек му взеха 50лв за диагностика и сваляне на катализатора, интервенция -"А ла булгари", и поставяне обратно. Моя човек поиска да им остави 10лв бакшиш и о чудо -човека не го взе.
Сервиза се намира вляво след моста на бедечка(до Билата моста) след автомивката-сини големи врати. Пешо се казва.
Popopopopo
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Хюстън уи гат а праблъм-HDI мотор -проблем че дрънка хах

Мнение от System_error »

Ми как да поиска, като катализатора съдържа доста ценни метали, особено тея от края на 90-ти и началото на 2000-те и втора ръка може и над 200 кинта да му вземе...
Публикувай отговор