бавен Windows XP

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

бавен Windows XP

Мнение от besniaa »

Имам проблем с XP-то. Качих го след формат на компа и работи супер бавно. Компа не е последен писък на модата - Cel 1,20Ghz/1GB RAM/8MB видео , но трябва да работи свястно. Говорим за самия ХР, без други приложения и софт.... От регедита съм спрял всики допълнителни процеси при стартиране, ама пак същото... Имам ХР и на Klamath 350Mhz/384 RAM/32MB видео и там работи както трябва... а е комп на 13-14 години.... Някой има ли идея дали проблема е изцяло в хардуера или може да се направи нещо софтуерно ?

пс. Windows XP Professional SP3
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: бавен Windows XP

Мнение от niggaz_nature »

провери харда да не работи в бавен режим и за това да ти върви бавно.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
Lexx
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 515
Регистриран на: Пет Авг 12, 2005 16:41 pm
Местоположение: Града на ЛИПИТЕ и красивите жени
Обратна връзка:

Re: бавен Windows XP

Мнение от Lexx »

Имал съм подобен проблем,Нова инсталация но XP то се влачи ужасно.Проблема при мен беше лоши сектори по хардиска.Просто ми беше дошло времето и си заминаваше.Смених го и всичко литна.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: бавен Windows XP

Мнение от sawo »

Тест на твърдия диск, рам паметта, процесора (в този им ред)
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: бавен Windows XP

Мнение от besniaa »

Диска няма лоши сектори... Как да направя тест и какъв резултат да очаквам от него ?
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: бавен Windows XP

Мнение от sawo »

Свали си hirens boot cd, запиши го на диск или флашка и от тестовете за хард диск а пусни victoria - тя тества всеки сектор за колко милисекунди отговаря. Ако има много такива над 200мс или дори 500, диска го пиши заминал.
Eто как изглежда:
vct.jpg
Първо се натискаше F2 за да прихване диска, после F4 за сканиране.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: бавен Windows XP

Мнение от besniaa »

sawo написа:Свали си hirens boot cd, запиши го на диск или флашка и от тестовете за хард диск а пусни victoria - тя тества всеки сектор за колко милисекунди отговаря. Ако има много такива над 200мс или дори 500, диска го пиши заминал.
Eто как изглежда:
vct.jpg
Първо се натискаше F2 за да прихване диска, после F4 за сканиране.
сега ще я сваля и утре ще пробвам да го пусна да видим....
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: бавен Windows XP

Мнение от besniaa »

Някой може ли да разтълкува тези параметри, ако са полезни де ... :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: бавен Windows XP

Мнение от Magas »

и аз съм xp и се чудех като дойди времето за смяна на харда десктоп лаптоп или таблет да избера вии кво ще кажете.
П.С.по мой наблюдения десктопите са доста кът по магазините на последък :D
Бъди такъв какъвто си
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: бавен Windows XP

Мнение от System_error »

Magas написа:и аз съм xp и се чудех като дойди времето за смяна на харда десктоп лаптоп или таблет да избера вии кво ще кажете.
П.С.по мой наблюдения десктопите са доста кът по магазините на последък :D
Десктоп комп... ми звучи вече като Лада или Москвич.... Разликите с лаптопите все повече се топят. Аз не бих си купил такъв сандък, освен ако не е втора употреба и струва 200 лв.
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: бавен Windows XP

Мнение от The enD »

Magas написа:и аз съм xp и се чудех като дойди времето за смяна на харда десктоп лаптоп или таблет да избера вии кво ще кажете.
П.С.по мой наблюдения десктопите са доста кът по магазините на последък :D
Изцяло зависи за какво се ползва компютъра.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: бавен Windows XP

Мнение от sawo »

За по-сериозни игри лаптопите са доста далече както и да го гледаме :) За офис машина върши работа лаптоп, може и таблет направо :) Лаптопите и таблетите са малко като смарт - вършат работа, придвижват те ама... друго си е да имаш пълноценен автомобил, пък бил той и лада :)
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: бавен Windows XP

Мнение от System_error »

sawo написа:За по-сериозни игри лаптопите са доста далече както и да го гледаме :) За офис машина върши работа лаптоп, може и таблет направо :) Лаптопите и таблетите са малко като смарт - вършат работа, придвижват те ама... друго си е да имаш пълноценен автомобил, пък бил той и лада :)
Айде, айде.... от 3 години и малко си бачкам на лаптопа. Solidworks, Autocad, Adobe и Office пакет, отворени едновременно върху лаптопския и още един монитор 26" и бачкат, та литват.... И в момента от него пиша, а като ми кефне играя на която си игра поискам. Щайга на толкова години, а не е мръднала, пък работи по 18 часа на ден минимум, откак е станал компютър... Тия дни си чакам новия, само да се накани шефа да плати остатъка, а тоя го завещавам на келеша (който е на 5, ама пука CS из маниа-та наравно с батковците и редовно си правим спаринги 1:1).
Аз не говоря за лаптоп за 500 лв, а за истинска машина. Вече и за 1100-1200 може да се намери нещо читаво. Същите пари десктопски, няма да кой знае колко по-различен.
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: бавен Windows XP

Мнение от The enD »

Ако ми трябва геймърска машина, на която да очаквам да играя последните игри и то с удоволствие, никога няма да си взема лаптоп. Трябва да се закупи отделно клавиатура, мишка и екран, защото на лаптопа е малък(за целта).
А десктопа винаги подлежи на ъпгрейд, било то рам, процесор, видео карта, повече екрани и т.н.
Лично мнение.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: бавен Windows XP

Мнение от System_error »

През мен са минали над 20 компютъра. Питай ме колко от тях съм ъпгрейдвал :lol: Просто след 2 години всичко остарява в комплект. Не можеш да смениш едно, а другото да ти е от предишна генерация. Все пак скоростта на една система се определя от най-бавния и елемент. Не знам какво му е малкото на 17" -ов екран. А аз лично 10 пъти предпочитам лаптопската клавиатура, пред която и да е допълнителна. Много по-удобна ми е.
Публикувай отговор