имам ядове с USB портовете

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

имам ядове с USB портовете

Мнение от besniaa »

Пиша тук за малко помощ - имам ядове с USB портовете на настолен комп.
На дъното има 2 USB и от едното аз вадя 4 портов усб хъб. Проблема е, че в хъба, може да работи само 1 устройство. Махам хъба и слагам 2 устройства отзад - принтер и мишка - постоянно забиват - мишката тръгне и спре, с принтера същото. Първоначално мислих, че хъба е проблемен, защото е китайски, обаче и без него - директно в портовете на дъното, положението е същото. Като изключа и включа устройство - тръгва и след няколко секунди - спира.
През device manager, всичко е ОК. Windowsa e XP SP3. Имам 4-5-6 постоянни усб устройства, които искам да използвам. Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем - да пише, благодаря предварително. :D
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: имам ядове с USB портовете

Мнение от sawo »

Виж си волтажите на дъното и по-точно 5в линията. Или захранването се дъни, или нещо по дъното не е наред. Другия вариант е активен хъб със собствено захранване.
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: имам ядове с USB портовете

Мнение от besniaa »

sawo написа:Виж си волтажите на дъното и по-точно 5в линията. Или захранването се дъни, или нещо по дъното не е наред. Другия вариант е активен хъб със собствено захранване.
Мислих за варианта с активния хъб. Все пак - какво да видя по волтажите и дали ще се справя сам ? :)
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: имам ядове с USB портовете

Мнение от sawo »

Ами влез в биос и там има system information някъде и показва +3.3V, +5v, +12V виж какви са стойностите. Другия вариант е закачаш един мултицет на някой молекс и наблюдаваш стойностите дали има големи падове докато работи машината. Това последното е най-добрия вариант, ако обаче захранването има по една 3,3 и 5 волта вериги. На лепенката му пише за всеки волтаж по колко вериги има. Ако са по няколко, измерването по този начин с мултицет няма да е надеждно.
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: имам ядове с USB портовете

Мнение от besniaa »

sawo написа:Ами влез в биос и там има system information някъде и показва +3.3V, +5v, +12V виж какви са стойностите. Другия вариант е закачаш един мултицет на някой молекс и наблюдаваш стойностите дали има големи падове докато работи машината. Това последното е най-добрия вариант, ако обаче захранването има по една 3,3 и 5 волта вериги. На лепенката му пише за всеки волтаж по колко вериги има. Ако са по няколко, измерването по този начин с мултицет няма да е надеждно.
Ще опитам утре. Чудя се обаче, дали ако проблема е в захранването и тока към усб - външния ще ми реши проблема, въпреки автономното захранване. Все пак освен него, ще има и някакво захраневане и през самото USB , а ако има проблем на изхода на дъното, той няма ли да се пренесе и в хъба ?
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: имам ядове с USB портовете

Мнение от sawo »

Ако проблема е в захранването, добре е да се реши самия проблем. Иначе с активния хъб най-вероятно всичко ще е ОК..
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1275
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: имам ядове с USB портовете

Мнение от emzo »

Мери само с уред, показанията в биоса са афиф работа.
А така и така ще мериш .....
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: имам ядове с USB портовете

Мнение от niggaz_nature »

Аз залагам на калпаво захранване , но може и дъното да сдава багажа вече .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: имам ядове с USB портовете

Мнение от besniaa »

niggaz_nature написа:Аз залагам на калпаво захранване , но може и дъното да сдава багажа вече .
Стига е, какъв ще ми е тоз късмет за няколко дни да ми сдават багажа дъната ;)))))
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: имам ядове с USB портовете

Мнение от niggaz_nature »

Обади се ще ти дам захранване за проба , което със сигурност работи.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: имам ядове с USB портовете

Мнение от besniaa »

niggaz_nature написа:Обади се ще ти дам захранване за проба , което със сигурност работи.
Утре ще ти звънна, ако имаш автономен USB хъб, че не можах да намеря днес.
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Публикувай отговор