Имам кахъри с лаптопа,help!

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Имам кахъри с лаптопа,help!

Мнение от didka »

Лаптопа е сравнително нов,на 8 месеца,
ASUS UX31....
От няколко дни е проблема.Батерията стои на 60%.
Като се включи на батерия,работи 2-3 минути и изключва от раз.
На зарядно си работи без проблеми.Но батерията НЕ се зарежда,стои си на 60% и не помръдва.
По принцип е в гаранция,но не ми се дава на сервиз.Доста неща ми идват на ум,обаче не съм на 100 % сигурен
батерията ли е,от биоса ли...направо не знам,дайте някаква идея.
Черпя.
:cheers:
Dog drags - no tracks...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Имам кахъри с лаптопа,help!

Мнение от realprofesora »

Спокойно, няма почва за притеснение. Батерията е сдала багажа. Имах едно НР правеше така. Като му смених батерията и заспа.
Popopopopo
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Имам кахъри с лаптопа,help!

Мнение от didka »

Бах тоз зор ако е батерията...точно това ще ме притесни...
Те май се водят като консуматив и не влизат в гаранцията,не съм сигурен ама... :oops:
Dog drags - no tracks...
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Имам кахъри с лаптопа,help!

Мнение от Da Edd »

Обикновено гаранцията на батериите възлиза на 6 месеца, а в редки случаи достига до 12 месеца - виж си гаранционната карта.

Иначе няколко практични съвета:
1. Изкарай и постави батерията, докато лаптопът е включен в захранването. Повтори упражнението, докато не почне да зарежда. Ако почне да зарежда, го дръж поне няколко часа, след като е стигнал 100%. Разреждаш и зареждаш отново до 100%. Би трябвало животът на батерията да е "удължен". Ако не започне да зарежда изобщо, мини към стъпка 2.
2. Вероятно батерията ти е умряла. Слагаш я в запечатваща се или непромокаема найлонова торбичка и я оставяш за 10-12 часа във фризера. Вадиш я и изчакваш, докато получи стайна температура. Междувременно я забърсваш със сух парцал заради конденза. После слагаш в лаптопа, разреждаш и зареждаш поне 2 цикъла.

Първата точка е лично изпробвана, за втората не, но има много случаи на съживяване (в интернет и от приятели)
Успех!
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Имам кахъри с лаптопа,help!

Мнение от System_error »

Голлям кахър са им тея батерии. Моя точно на втората година стана така. Първоначално се каних да си пазаря, ама ми се досвидя и все още си кара така - на захранване. Струват бая пари, пък не е гаранция колко ще изкара следващата...
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Имам кахъри с лаптопа,help!

Мнение от didka »

Da Edd написа:Обикновено гаранцията на батериите възлиза на 6 месеца, а в редки случаи достига до 12 месеца - виж си гаранционната карта.

Иначе няколко практични съвета:
1. Изкарай и постави батерията, докато лаптопът е включен в захранването. Повтори упражнението, докато не почне да зарежда. Ако почне да зарежда, го дръж поне няколко часа, след като е стигнал 100%. Разреждаш и зареждаш отново до 100%. Би трябвало животът на батерията да е "удължен". Ако не започне да зарежда изобщо, мини към стъпка 2.
2. Вероятно батерията ти е умряла. Слагаш я в запечатваща се или непромокаема найлонова торбичка и я оставяш за 10-12 часа във фризера. Вадиш я и изчакваш, докато получи стайна температура. Междувременно я забърсваш със сух парцал заради конденза. После слагаш в лаптопа, разреждаш и зареждаш поне 2 цикъла.

Първата точка е лично изпробвана, за втората не, но има много случаи на съживяване (в интернет и от приятели)
Успех!
По първа точка-започва да зарежда след включване-мърда иконата на батерията 20-30 секунди и спира,все едно се е заредила,мамка му...
Dog drags - no tracks...
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Имам кахъри с лаптопа,help!

Мнение от didka »

Преинсталация предполагам няма да промени ситуацията,или...?
:cry:
Dog drags - no tracks...
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Имам кахъри с лаптопа,help!

Мнение от didka »

System_error написа:Голлям кахър са им тея батерии. Моя точно на втората година стана така. Първоначално се каних да си пазаря, ама ми се досвидя и все още си кара така - на захранване. Струват бая пари, пък не е гаранция колко ще изкара следващата...
Ммм...аз затова го взех,защото е лек и компактен и се ползва само на батерия(малко като мобилен телефон го карам).
Иначе си губи малко смисъла,между другото сега видях,че батерията е с 12 м.гаранция и ще се носи в технополис.
Dog drags - no tracks...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Имам кахъри с лаптопа,help!

Мнение от realprofesora »

Искаха ми 90лв, намерих еbay и ми излезе 40 лв. Стана почти година и е като нова. Човека на който продадох лаптопа е мнооого доволен.
Popopopopo
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Имам кахъри с лаптопа,help!

Мнение от didka »

Dog drags - no tracks...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Имам кахъри с лаптопа,help!

Мнение от realprofesora »

Kато гледам капацитета на батерията цената е приемлива. Защото на моята Тошиба е 4800, а тази е почти двойно.
Popopopopo
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Имам кахъри с лаптопа,help!

Мнение от System_error »

realprofesora написа:Искаха ми 90лв, намерих еbay и ми излезе 40 лв. Стана почти година и е като нова. Човека на който продадох лаптопа е мнооого доволен.
40 лв, ама с доставката на мен ми се връзваше 70...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Имам кахъри с лаптопа,help!

Мнение от realprofesora »

System_error написа:
realprofesora написа:Искаха ми 90лв, намерих еbay и ми излезе 40 лв. Стана почти година и е като нова. Човека на който продадох лаптопа е мнооого доволен.
40 лв, ама с доставката на мен ми се връзваше 70...
Точно 39.83лв ми излезе батерията, с доставката.Пристигна за около 20 дена. По Коледа поръчах на френд за един малък асус пак към 40 лв излезе но почакахме доста към 35 дена.
Popopopopo
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1275
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Имам кахъри с лаптопа,help!

Мнение от emzo »

System_error написа:Голлям кахър са им тея батерии. Моя точно на втората година стана така. Първоначално се каних да си пазаря, ама ми се досвидя и все още си кара така - на захранване. Струват бая пари, пък не е гаранция колко ще изкара следващата...
:mrgreen: тя ти казва батерията, хвърляй лаптопа ама ти упорито отказваш
то и с колите ни е така :mrgreen:
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Публикувай отговор