Избор на лаптоп тошиба

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
Аватар
AGGRESSOR
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 16:53 pm
skype: drago_t
Местоположение: STZ
Обратна връзка:

Избор на лаптоп тошиба

Мнение от AGGRESSOR »

Трябва да избера някакъв модел лаптоп тошиба, като се търси нещо качествено и професионално.За сега съм се спрял на нещо със следните изискавания 15,6инча, процесор интел i3,i5,i7, рам 4-8гб, хард 500+,видео карта -AMD MOBILITY™ Radeon® HD 7ххх или NVIDIA GeForce. Кои е по-добрия избор за видео карта да бъде амд или нвидията, аз повече клоня да бъде нвидия.? цена до 1600лв.
Важното е да бъде качествен и да няма сериозни проблеми с модела.
Какво мислите за този Toshiba Satellite L850-1H4 8GB
Някои има ли наблюдения върху серия Л на тошиба.
Аватар
JO_MASTERA89
Потребител
Потребител
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 12:12 pm

Re: Избор на лаптоп тошиба

Мнение от JO_MASTERA89 »

Задължително ли искаш да е Тошиба ?
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Избор на лаптоп тошиба

Мнение от System_error »

AGGRESSOR написа: Какво мислите за този Toshiba Satellite L850-1H4 8GB
Някои има ли наблюдения върху серия Л на тошиба.
Същия купих на майка ми преди 2-3 месеца, но с 17" дисплея и +W8 за точно 100 кинта отгоре. Останалите неща са същите. Мисля, че е най-доброто за цена/лачество.
PS: Уцелил си сайта - имам изключително добри впечатления от PCStore.
Аватар
JO_MASTERA89
Потребител
Потребител
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 12:12 pm

Re: Избор на лаптоп тошиба

Мнение от JO_MASTERA89 »

http://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabo ... l?___SID=U
Аз съм с този Делл и ще ти кажа предимствата му пред Тошибата , която си избрал:
1. По-малка консумация от процесора -> По-хладен процесор.
2. Матов дисплей с Full HD.
3. Алуминиев корпус , който помага за по-добър топлообмен -> По-хладен лаптоп.
4. Една година повече гаранция.
5. По-бърза Хард диск на 7200 оборота.

Но , ако искаш задължително да е Тошиба си избери модел със i5 процесор задължително. Харда гледай да е 7200 оборота , ако ще е за работа.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Избор на лаптоп тошиба

Мнение от sawo »

Търси диск SSD. Тези дискове с плочите са вече отживелица и няма да имаш абсолютно никаква полза от тези i5/i7, като един стар лаптоп със SSD ще ти разкаже играта по бързина на работа с приложения и т.н.
Ето един пример за балансирано решение - http://www.laptop.bg/laptops-hp-ProBook ... _video_SSD
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Избор на лаптоп тошиба

Мнение от didka »

sawo написа:Търси диск SSD. Тези дискове с плочите са вече отживелица и няма да имаш абсолютно никаква полза от тези i5/i7, като един стар лаптоп със SSD ще ти разкаже играта по бързина на работа с приложения и т.н.
Ето един пример за балансирано решение - http://www.laptop.bg/laptops-hp-ProBook ... _video_SSD
Точно.
Грешно похарчени пари са тези над 1000 лева за лаптоп с харддиск.
Dog drags - no tracks...
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Избор на лаптоп тошиба

Мнение от System_error »

SSD-то е огромен плюс и може да се вземе и отделно. Моя комп, дето е капариран и ме чака от 2 месеца в PCStore (Драма с шефа и парите) е точно така поръчан. Жалко, че докато го взема и ще остарее морално...
http://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabo ... l?___SID=U
+ 128G нещо на Самсунг беше...

Баси той и като цена паднал :Alvarin:
Аватар
AGGRESSOR
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: Съб Фев 12, 2005 16:53 pm
skype: drago_t
Местоположение: STZ
Обратна връзка:

Re: Избор на лаптоп тошиба

Мнение от AGGRESSOR »

didka написа:
sawo написа:Търси диск SSD. Тези дискове с плочите са вече отживелица и няма да имаш абсолютно никаква полза от тези i5/i7, като един стар лаптоп със SSD ще ти разкаже играта по бързина на работа с приложения и т.н.
Ето един пример за балансирано решение - http://www.laptop.bg/laptops-hp-ProBook ... _video_SSD
Точно.
Грешно похарчени пари са тези над 1000 лева за лаптоп с харддиск.
Съгласен съм с Вас, но с поставените изисквания немога да намеря модел които да отговаря, особено като тошиба не предлагат такива модели. техните със ССД са все 14 инча или по-малки.
Изискванията са да бъде тошиба, 15/17 и да е до 1600 +/-200лв.
Аватар
JO_MASTERA89
Потребител
Потребител
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 12:12 pm

Re: Избор на лаптоп тошиба

Мнение от JO_MASTERA89 »

AGGRESSOR написа:
didka написа:
sawo написа:Търси диск SSD. Тези дискове с плочите са вече отживелица и няма да имаш абсолютно никаква полза от тези i5/i7, като един стар лаптоп със SSD ще ти разкаже играта по бързина на работа с приложения и т.н.
Ето един пример за балансирано решение - http://www.laptop.bg/laptops-hp-ProBook ... _video_SSD
Точно.
Грешно похарчени пари са тези над 1000 лева за лаптоп с харддиск.
Съгласен съм с Вас, но с поставените изисквания немога да намеря модел които да отговаря, особено като тошиба не предлагат такива модели. техните със ССД са все 14 инча или по-малки.
Изискванията са да бъде тошиба, 15/17 и да е до 1600 +/-200лв.
Имаш вариант да се обадиш на онлайн магазина и да им кажеш , че искаш примерно да ти махнат харда и на негово място да сложат SSD и да си купиш външен хард ;) Аз съм така на моя Делл и доволно бърз :)
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Избор на лаптоп тошиба

Мнение от System_error »

JO_MASTERA89 написа:Имаш вариант да се обадиш на онлайн магазина и да им кажеш , че искаш примерно да ти махнат харда и на негово място да сложат SSD и да си купиш външен хард ;) Аз съм така на моя Делл и доволно бърз :)
Точно това имах предвид. Звъниш и уговаря допълнително ССД. Или като добавено на мястото за второ видео (ако щайгата няма такова) или като замяна на настоящия. Тошибата от линка, който ти пуснах няма ССД в офертата. Въртят ми се някви 200 лв за 128Г ССД за добавянето. Пращат ти го сглобен.
Публикувай отговор