Отопление с конвектори, климатици или пък на газ?

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Отопление с конвектори, климатици или пък на газ?

Мнение от nike718 »

didka написа:
JO_MASTERA89 написа:За 900-1100 вземаш един инвертор Панасоник и си готов.
Ще вземе за толкоз китайски.
Като стане минус 6-7 градуса и надолу пускам радиатора.
Щот почва да духа белия вятър... :haha:
Какво китайски?
В къщи имам китайски Панасоник,ама белия вятър си духа навън, вътре е 25 градуса без проблем, независимо колко е навън и дали има мъгла.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Отопление с конвектори, климатици или пък на газ?

Мнение от didka »

И аз го имам.12-ца.
При ниски температури не се справя добре.
Иначе пу-пу,да не му е уроки,11 години направи,не е помръднал.
Dog drags - no tracks...
Аватар
JO_MASTERA89
Потребител
Потребител
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 12:12 pm

Re: Отопление с конвектори, климатици или пък на газ?

Мнение от JO_MASTERA89 »

didka написа:
JO_MASTERA89 написа:За 900-1100 вземаш един инвертор Панасоник и си готов.
Ще вземе за толкоз китайски.
Като стане минус 6-7 градуса и надолу пускам радиатора.
Щот почва да духа белия вятър... :haha:
Глупости , имаме такъв и го казвам от личен опит. За точни модел мога да напиша след няколко дни , но сме много доволни от Панасоника :)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Отопление с конвектори, климатици или пък на газ?

Мнение от sawo »

nike718 написа:
sawo написа:Човека търси евтин вариант, едва ли 2-3 хиляди лева са целта му.
Тъй ли,аз поне не прочетох подобно нещо в поста на човека.Може пък да недовиждам. :crazyeye:
Едва ли проблема е в зрението, но ако прочетеш пак първия пост ще видиш неща, които някак си навеждат на мисълта, че бюджета в случая е от значение - човека е написал, че се "опитва да спести някакви пари", а ти не си прочел подобно нещо?
цените се предполага, че са по-ниски сега
би трябвало да е най-евтина
някакво годишно намаление
ще спестя някакви пари така
didka написа:И аз го имам.12-ца.
При ниски температури не се справя добре.
Иначе пу-пу,да не му е уроки,11 години направи,не е помръднал.
Май не зависи къде е правен, а за къде. Ние също имахме такъв панасоник и еднам успях да го разкарам - пуснах го на някаква символична цена, като си написах, че става само за охлаждане. Оказа се, че е произвеждан за Турция, където климата е доста по-мек и компресора му бил по-слаб. Според мен обаче като цяло евтините инвертори не стават за ниски температури наистина..
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Отопление с конвектори, климатици или пък на газ?

Мнение от didka »

Всичко е парлама,дет си го приказваме тука...
Всеки сам трябва да си преценя вида и начина на отопление според вида на жилището,мястото,изолация?,наличните финанси,възможност за захранване с газ,има ли нужда от охлаждане през летния сезон и още и още много други фактори...
Форума може да служи за някакви идеи,но не и да се се търси тотален съвет,щот много има да се лъжем тука на кой му топли климатизатора и на кой му служи да си подкваси киселото мляко... :dancing:
Dog drags - no tracks...
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Отопление с конвектори, климатици или пък на газ?

Мнение от didka »

А да се дадат едни 3000 за климатизатор е...не знам...разхищение.
Ще топли перфектно една стая,и ще я охлажда...
Но тези пари са примерно сметката за ток за тази стая за 6 ! Зимни периода за същата стая,ако се отоплява с конвектор например...и тихо...приятно...а за тези шест години "японския" климатизатор може и да сдаде багжа...
Айде със здраве.
Dog drags - no tracks...
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Отопление с конвектори, климатици или пък на газ?

Мнение от realprofesora »

Nirvana написа: Нужно ми е охлаждане за спалнята, но както всички знаем на климатик не се спи.,,,,,
Ей, хора оцелях бе! Спах на климатик снощи и съм жив. Що говорите глупости не мога да разбера "Всички знаем на климатик не се спи". Е аз като от 4 години спя на климатик да не съм умрял или съм се разболял. И зима и лято си спя. Климатика ми е Nacional Panasonic оргинален японски на 110В, и го оставям на 25*С ,а вента да духа на 1ва степен(от 5възможни). По приятно от това няма.Няма шум и вятър а температурата в стаята е точно 25*. Засичам го с отделен електромер и за една стая ми гори 240лв ток годишно(сметнато само по дневна тарифа,защото електромера е еднотарифен) Значи реално разхода е по-малко. Никога не съм се ограничавал-зимата някога го праскам на 30* понеже съм зиморничав. Лятото върви почти денонощно в горещините.
Пожелавам ви здраве, ще ви е нужно ,ако решите да спите на климатик :heat: :lol: :Alvarin:
Popopopopo
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Отопление с конвектори, климатици или пък на газ?

Мнение от Nirvana »

realprofesora,
не се заяждам, но ти най-вероятно си единица измежду множеството. Никой не може да ме убеди, че е здравословно и приятно да се спи на климатик. Ако си го пуснал и се движиш из стаята, а не си се отпуснал и да си заспал примерно съм съгласен.
Последните 4 години съм спал на климатик, духаше ми точно отгоре докато спя и сутрин съм ставал скован като камък! Тук говорим за битовизми и кое е по-ефективно и евтино :mafia: , а не кой е по-корав и как може да спи на климатик без последствия (хреми и т.н.) :bigboss:
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Отопление с конвектори, климатици или пък на газ?

Мнение от sawo »

Според мен е до настройка на климатика. В 12 квадрата стая климатика ми е точно над леглото, настроил съм го да си духа високо горе на ниска степен - никога не съм имал проблеми, приятелката ми също а тя е доста податлива на течения, схващания и т.н. :) Условието разбира се е да се ползва завивка.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Отопление с конвектори, климатици или пък на газ?

Мнение от realprofesora »

Nirvana написа:realprofesora,
не се заяждам, но ти най-вероятно си единица измежду множеството. Никой не може да ме убеди, че е здравословно и приятно да се спи на климатик. Ако си го пуснал и се движиш из стаята, а не си се отпуснал и да си заспал примерно съм съгласен.
Последните 4 години съм спал на климатик, духаше ми точно отгоре докато спя и сутрин съм ставал скован като камък! Тук говорим за битовизми и кое е по-ефективно и евтино :mafia: , а не кой е по-корав и как може да спи на климатик без последствия (хреми и т.н.) :bigboss:
Брата, без майтап, нито се правя на корав, нито имам за цел да убеждавам някой в неверни неща. Климатика съм го настроил на най ниската степен на вентилатора , не духа пряко срещу мен а в другия край на стената. Даже ако почуствам че ми е леко течение и му слагам ръчно клапите точно надолу да духат. Не могат с дистанционното и затова с ръка отивам до климатика и ги насочвам надолу-така няма течение. Като ходим на море пак спя на климатик и пак ръчно клапите ги насочвам надолу.Ако почуствам че ми е леко хладно, вдигам температурата с 1 градус и така. Ако жената крещи, че й е студено и го спирам :heat: Компенсирам се с бира :cheers:
Popopopopo
Аватар
spiralkinda
Потребител
Потребител
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Май 03, 2004 10:51 am

Re: Отопление с конвектори, климатици или пък на газ?

Мнение от spiralkinda »

realprofesora написа:Брата, без майтап, нито се правя на корав, нито имам за цел да убеждавам някой в неверни неща. Климатика съм го настроил на най ниската степен на вентилатора , не духа пряко срещу мен а в другия край на стената.
Абсолютно същата работа е и при мен :cheers: , 25 градуса с най-ниска степен на вентилатора и спя като бебе, ест. леглото не е под самия климатик. Без климатик нощем в тия жеги не виждам как ще спя! :)
mihter
Новак
Новак
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Юни 15, 2013 13:32 pm

Re: Отопление с конвектори, климатици или пък на газ?

Мнение от mihter »

В крайна сметка става въпрос за отопление най-вече, вярно, че сега е жега и е актуално, но не питам за това. Колкото до спане на климатик - и на мен ми се е случвало. Лично на мен ми пречеше - чувах въздушните течения, както и неговата работа.
Май клоня към вариант електроотопление. Все повече си мисля за конвектори - и идеята ми е, че ако реша да си взема климатик - трябва да е наистина такъв, който да реагира и при зверския студ. В този случай ме притеснява цената - имам да топля няколко помещения, не само едно. В този случай - като направя прости сметки, излиза, че мога да си купувам всяка година нови конвектори за период от 6-7 години. Бих се мотивирал само, ако наистина въпросните конвектори харчат толкова много ток и ниската им цена би се компенсирала от сметки за ток.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Отопление с конвектори, климатици или пък на газ?

Мнение от sawo »

Направи си една приблизителна сметка за енергията която ще ти консумират и си прецени, дали ще си струва да се отопляваш с конвектори. Дори и евтин обикновен климатик ще топли зимата, направи си сметката и за енергията която той консумира.
mihter
Новак
Новак
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Юни 15, 2013 13:32 pm

Re: Отопление с конвектори, климатици или пък на газ?

Мнение от mihter »

Благодаря за съвета!
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Отопление с конвектори, климатици или пък на газ?

Мнение от sawo »

Между другото сега видях някаква промоция в карфур на 28 и 29ти Юни инвертор hisense енергиен клас А за 499лв или на 10 вноски по 49лв с 0% лихва, в характеристиките пише, че може да отоплява до -10 градуса, което за тази цена според мен никак не е зле даже.
Публикувай отговор