VPN server - кой да избера?

Задавайте Вашите въпроси, относно софтуера който вече имате инсталиран на компютъра си и имате проблеми с него или как сте разрешили даден проблем.
Публикувай отговор
RauL's FaN
_KICKBOXER_
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 21:45 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

VPN server - кой да избера?

Мнение от RauL's FaN »

Приятели, сигурен съм, че повечето от вас са запознати с тази услуга. Търся нещо изпитано и гарантирано. Независимо от цената $10/месец е ОК, но сървърът да си го избера аз и IP адреса да е един и постоянен. По възможност да бъде лесно за настройка и без допълнителен софт, като да може да се ползва на всяка ОС. Главно за браузване ще го ползвам.
На първо четене, попаднах на този сайт и ми изглежда надежден https://www.vpnsecure.me/
Аватар
spiralkinda
Потребител
Потребител
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Май 03, 2004 10:51 am

Re: VPN server - кой да избера?

Мнение от spiralkinda »

Разгледай този http://www.your-freedom.net/index.php?id=24 един приятел го използва и е доволен. Вярно, не отговаря на изискването за доп. софтуеър, но хвърли едно око на видеото. :)
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: VPN server - кой да избера?

Мнение от admin »

Гледай сега приятелю, няма такова нещо като да си анонимен в интернет. Всички тези фирми ти предлагат само чувството, че си анонимен. Ако ги натисне закона нали се сещаш, че те носят наказателна отговорност и то не, а бил е ваш клиент ... глоба 5 лева. Тъй като те са собствениците ако си нарушил закона с нещо, ще съдят тях ако не успеят да посочат реалния извършител т.е. твоето ИП и доставчика ти да те посочи теб. Качи си един ТОР браузер и не вярвай много много на тия.
"There is no 'patch' for stupidity."
RauL's FaN
_KICKBOXER_
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 21:45 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: VPN server - кой да избера?

Мнение от RauL's FaN »

Ехее, ти ме изкара все едно ще върша кой знае какви криминални деяния. Трябва ми просто да го ползвам за по-голяма сигурност на личните данни, когато ползвам публичен Wi-Fi. Пробвал съм и ТОР браузъра, но не ми допада понеже постоянно прескача от сървър на сървър и е бавна връзката. А какво мислиш за ползването на ВПН от сървър на една държава, след което прокси от друга, като винаги на едното да е Швеция :gamer: ?
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: VPN server - кой да избера?

Мнение от admin »

Не съм запознат със закона в швеция, но има ли ип има и виновник, обаче .. :mafia: най - добре е да накараш компютъра на жертвата или някоя произволна барака да се свърже с твоето пц т.е. да ти отвори ssl канал, правиш каквото правиш и затриваш следите, дори и да ти цъфнат на вратата, винаги може да кажеш че е било някаква атака и си я блокирал с фаеруола ти. Така имаш контрол т.е. знаеш, че те търсят и предимство, че компютъра на жертвата е заразен и вероятността да го следят е минимална, тъй като доставчиците повечето следят с кой се свързваш, а не кой се връзва към теб :) Руснаците така правят, към крака на някоя игра ти залепят изненада която антивирусната не я лови и почваш да се чудиш защо компютъра ти върви бавно или работи постоянно и не минава в stand-by режим.
"There is no 'patch' for stupidity."
RauL's FaN
_KICKBOXER_
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 21:45 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: VPN server - кой да избера?

Мнение от RauL's FaN »

Това е много интересно, което казваш. Гледам този Тор го има и за Андроид. Искам да те питам, ако ползвам Тор, който прескача от сървър на сървър, може ли да се ползва и едно прокси, заедно към него, че аз пробвах, ама май не вървят двете? И друго, ако си запознат да кажеш, как сайтове които се посещават през прокси или ВПН, разбират че някой друг се крие зад този сървър и това ИП е точно от прокси/ВПН?
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: VPN server - кой да избера?

Мнение от sawo »

Не е толкова просто и определено има смисъл от VPN. Като ползвате VPN връзката е криптирана, това не е ей така да се декриптира и да видят всичко де що имате... Ако някой натисне доставчика на VPN услугата ви, най-много да ви я прекратят, нищо повече.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: VPN server - кой да избера?

Мнение от admin »

Би трябвало да работи с проксита. Цялото описание на TOR мрежата може да намериш https://en.wikipedia.org/wiki/Tor_%28an ... network%29 Съветвам те да се запознаеш и с VPN системите, до колкото си спомням бяхме разисквали във форума преди време в тази насока, но основното е, това че пише VPN не означава сигурност. VPN-а има няколко технологии като една част от тях са слаби поради факта, че са били измислени като стандарт преди 5 години примерно, а сегашните компютри са доста по бързи и лесно разбиват пакетите. Даже не ти трябва да разбиваш пакетите постоянно, има техники на пропускане и пак ще догодиш какво се предава.

sawo: VPN доставчика има твоя публичен ключ и неговия частен т.е. всички налични инструменти да ти дъмпи трафика без дори да подозираш за това че, дали ще ти прекратят акаунта не е много ясно.
"There is no 'patch' for stupidity."
RauL's FaN
_KICKBOXER_
Мнения: 929
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 21:45 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: VPN server - кой да избера?

Мнение от RauL's FaN »

admin имаш предвид, че PPTP протокола ли е слаб? Аз за сега съм с OpenVPN програма на PC и таблет, но мислих да пробвам и PPTP на телефона, но май няма да се наложи. От менюто на Тор може да се включи прокси, но четох че то било ако доставчика ти те ограничава до програмата. А на мен ми трябва на изхода на програмата да съм с прокси, което пробвах да настроя от браузъра, като нали сокса си е от Тор-а, а като включа прокси на http и проверката казва, че Тор вече не е активен. А има ли такова прокси(платено), което не се разпознава като такова, защото като влезнеш в whatismyip.com ти казва, че ползваш прокси?
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: VPN server - кой да избера?

Мнение от sawo »

Едно време се казваха Elite proxy-та тези, които не се разпознават. Те не препращат x_forward http хедъри и освен ако не се маркират по IP адрес в някоя база данни няма как да се разпознаят като такива.
@admin винаги има начини, но си намериш надежден и респектиран провайдер шансовете този сценарий да се случи са поне според мен пренебрежимо малки. Във Швеция масово се ползват такива vpn тунели, защото ако там те хванат за сваляне на пиратско съдържание те грози дори затвор, а не е като доставчиците да не следят трафика..
Публикувай отговор