Флашване на DD WRT на TP-LINK941N?

Задавайте Вашите въпроси, относно софтуера който вече имате инсталиран на компютъра си и имате проблеми с него или как сте разрешили даден проблем.
Публикувай отговор
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Флашване на DD WRT на TP-LINK941N?

Мнение от System_error »

Някой може ли да ми удари едно рамо? Чета официалната страница. Правя 30-30-30 ресета и като му дам да флашне "factory-to-ddwrt.bin" и ми излиза грешка, че не бил за мен тоя файл... същото се случва и като дам да флашне заводския файл за хардуерната версия на рутера, която е V2, a с V5 става и в момента съм с нея...

В общи линии се засилих към тая стъпка, щото нещо не ми се случват добре нещата. Пинг към abv ми показва, че всичко е 6 за дълги периоди от време, докато не започне яка загуба на пакети за 10-на минути. После всичко пак се върне към норма... Рутера е на 1 седмица и преди да го сменя, нямах ядове, но стария ми дойде слаб (3 компа, 4 смартфона и телевизор, на който обаче прекъсвае за буфериране). След смяната, си плейвах и HD филми през него на компа, ама нещо се омазаха нещата от 2-3 дена и сега и тях ги подкарва със зор и ТВ-то губи често мрежата... Същото става и с другите устройства.
Не знам дали не е от грешната ферсия на фърм-а, която се качи (друга не ще, пак излиза със същата грешка). Отворен съм за всякакви варианти и експерименти :grin2:
PS: Виках и господата от кабелната, но казаха че не виждат проблем...
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Флашване на DD WRT на TP-LINK941N?

Мнение от niggaz_nature »

Ако сега си с офисиален firmware отвори меню то и го флашни с този bin

tl-wr941nd-webflash.bin

http://dd-wrt.com/routerdb/de/download/ ... h.bin/4189
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Флашване на DD WRT на TP-LINK941N?

Мнение от System_error »

niggaz_nature написа:Ако сега си с офисиален firmware отвори меню то и го флашни с този bin

tl-wr941nd-webflash.bin

http://dd-wrt.com/routerdb/de/download/ ... h.bin/4189
Мерси, ще пробвам като се върна от работа и ще споделя :cheers:
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Флашване на DD WRT на TP-LINK941N?

Мнение от admin »

Мой съвет е не го флашвай освен ако нямаш някакви специални изисквания за ipv6, 2-3 тулена и впн да ти държи рутера.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Флашване на DD WRT на TP-LINK941N?

Мнение от sawo »

И аз съм на това мнение. Нито ще ти докара по-силен сигнал или нещо подобно, нито ще работи по-добре като цяло. Ако имаш проблеми с оригиналния фирмуер които не могат да се решат с ресет или ъпдейт, тогава може да се пробва..
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Флашване на DD WRT на TP-LINK941N?

Мнение от System_error »

sawo написа:И аз съм на това мнение. Нито ще ти докара по-силен сигнал или нещо подобно, нито ще работи по-добре като цяло. Ако имаш проблеми с оригиналния фирмуер които не могат да се решат с ресет или ъпдейт, тогава може да се пробва..
Вчера рутера се държа както трябва, пък и имах малко ангажименти, та не ми остана време. Ако продължава така, няма да го бутам. Мерси на всички за съветите :cheers:
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Флашване на DD WRT на TP-LINK941N?

Мнение от niggaz_nature »

Аз имам 740N и проблема е че ако работи 3-4 дена без да спира забива понякога. Затова открих решение от dd-wrt като го нагласих всяка сутрин в 5:00 да се рестартира и оттогава работи отлично и мен не ме бърка .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Флашване на DD WRT на TP-LINK941N?

Мнение от System_error »

niggaz_nature написа:Аз имам 740N и проблема е че ако работи 3-4 дена без да спира забива понякога. Затова открих решение от dd-wrt като го нагласих всяка сутрин в 5:00 да се рестартира и оттогава работи отлично и мен не ме бърка .
Интересна опция... Ако започне да прави магартии, ще пробвам все пак да го флашна...
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Флашване на DD WRT на TP-LINK941N?

Мнение от admin »

Баси как звучи само: флашнах си рутера за да може да се рестартира автоматично :Alvarin:
"There is no 'patch' for stupidity."
Публикувай отговор