Помощ за избор на кола

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Помощ за избор на кола

Мнение от Nirvana »

Колеги,
насочил съм се към Ситроен Ксара 1,9 дизел 2000 год., Мазда 626 дизел (2000-2001).
Ситроена има много нисък разход 5/100км, а Маздата - 6/100км.
И двете са прилични на външен вид. Имат тихи двигатели и т.н.
Но...поддръжката на френската е по-евтина от япончето!

Горе-долу, цената и на двете съвпада, но според вас коя е по-удачно да купя?
Ще съм благодарен на хора, които карат тези модели да споделят мнение.

Мерси предварително!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
paco
Потребител
Потребител
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 23:22 pm
skype: paco_picha
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на кола

Мнение от paco »

японския дизел е най-добър, а поддръжката на френската едва ли ще е по-ниска
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ за избор на кола

Мнение от realprofesora »

paco написа:японския дизел е най-добър, а поддръжката на френската едва ли ще е по-ниска
Teзи ги разправяй на шапката ми. Преди месец с колега обиколихме поне 8 автокъщи и палихме японски дизели(нисан 2004г). Майко мила , няма такива тракачки.
Така ,че прехваления японски дизел не ми го прехвалвай още.
В момента жена ми е в Норвегия с Пежо 307SW 2004г 1,6 HDI 110HP. Пали без проблем на -16*С.
А Ситроен и Пежо са с едни мотори.
Пък за поддръжката на японските не ми се говори. Те ако били с нормална поддръжка -всичките щяхме да караме японски коли.
Popopopopo
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ за избор на кола

Мнение от Nirvana »

Всеки казва различно относно западни и източки коли! Поддръжката за мен е годишно да смениш маслото (в зависимост колко я караш), някой ремък и филтър, да си следиш грайферите на гумите и центровката, да си следиш ходовата част, интериора и климатика/климатроника. Това всичко не е свързано само с пари, а с внимание.

Искам като взема кола, дори и стара, след поддържка да ми слугува, а не да й слугувам!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1275
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Помощ за избор на кола

Мнение от emzo »

realprofesora написа:
paco написа:японския дизел е най-добър, а поддръжката на френската едва ли ще е по-ниска
Teзи ги разправяй на шапката ми. Преди месец с колега обиколихме поне 8 автокъщи и палихме японски дизели(нисан 2004г). Майко мила , няма такива тракачки.
Така ,че прехваления японски дизел не ми го прехвалвай още.
В момента жена ми е в Норвегия с Пежо 307SW 2004г 1,6 HDI 110HP. Пали без проблем на -16*С.
А Ситроен и Пежо са с едни мотори.
Пък за поддръжката на японските не ми се говори. Те ако били с нормална поддръжка -всичките щяхме да караме японски коли.
Шапката ти дали знае, че си палил DCI , а не японски дизел :grin2:
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на кола

Мнение от sawo »

Конкретно на 626-цата поддръжката не е скъпа, а разхода е доста приличен. Аз лично не съм особено очарован от икономията на тези ситроени, особено извън града.

Относно останалото, в България се карат най-много автомобилите, които се изхвърлят най-много из Европа.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ за избор на кола

Мнение от realprofesora »

emzo написа:
realprofesora написа:
paco написа:японския дизел е най-добър, а поддръжката на френската едва ли ще е по-ниска
Teзи ги разправяй на шапката ми. Преди месец с колега обиколихме поне 8 автокъщи и палихме японски дизели(нисан 2004г). Майко мила , няма такива тракачки.
Така ,че прехваления японски дизел не ми го прехвалвай още.
В момента жена ми е в Норвегия с Пежо 307SW 2004г 1,6 HDI 110HP. Пали без проблем на -16*С.
А Ситроен и Пежо са с едни мотори.
Пък за поддръжката на японските не ми се говори. Те ако били с нормална поддръжка -всичките щяхме да караме японски коли.
Шапката ти дали знае, че си палил DCI , а не японски дизел :grin2:
На шапката ми казах да пали само 126 коня с японския дизел.
Като нови може и да са по-добри от френските , но на старо не ме радват. Френските работят много по-тихо.
Popopopopo
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на кола

Мнение от Roshavv »

Nirvana написа:Колеги,
насочил съм се към Ситроен Ксара 1,9 дизел 2000 год., Мазда 626 дизел (2000-2001).
Ситроена има много нисък разход 5/100км, а Маздата - 6/100км.
И двете са прилични на външен вид. Имат тихи двигатели и т.н.
Но...поддръжката на френската е по-евтина от япончето!

Горе-долу, цената и на двете съвпада, но според вас коя е по-удачно да купя?
Ще съм благодарен на хора, които карат тези модели да споделят мнение.

Мерси предварително!
потърси читав Гюнтер :cheers:
paco
Потребител
Потребител
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 23:22 pm
skype: paco_picha
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на кола

Мнение от paco »

въпрос на избор е имал съм мазда мх3, рено клио,голф 3 и 4,опел вектра сега карам тойота авенсис 2000год дизел карам я от 4 години и мисля да я покарам поне още 2 ,лично аз европеиски автомобил няма да си купя освен БМВ
а колкото до поддръжката :
ремък 2 ролки около 130лв
предни дискове с накладки 140 лв
биалетка 14лв

за 4 години и 70хил км. друго не съм сменял
я и миналата зима видях колко коли запалиха при -20градуса :)
Аватар
HoCuS
Потребител
Потребител
Мнения: 238
Регистриран на: Вто Окт 01, 2002 12:17 pm
Местоположение: on the edge!!!
Обратна връзка:

Re: Помощ за избор на кола

Мнение от HoCuS »

Французите по принцип знаят как да правят дизели (все пак 95% от автопарка във Франция е дизел). Но при сравнение с между Маздата и Цитроена, маздата е по-комфортна кола. по-широка, по-здрава.

Вземи под внимание, че въждата ги яде тия Мазди яко. Ако е от Австрия, колата ще е много наядена. Джамбазите, ги докарват тук, пълнят с монтажна пяна, китосват, пръскат и като нова :).

Маздата има 2 дизела, доколкото знам 101 коня и 90 коня. Миналата година карах 323 2.0 DTID за около месец и нещо, върви прилично, преди 1700-800 оборота е малко мудна, докато не тръгне турбото. Мотора беше адски тих, но все пак и колата беше на 95 000 километра (реални). Цени за части така и не разбрах. Имай предвид, че на 10 000 километра по 300-400 грама задължително ги изяжда. Возията е стегната, но не твърда (това важи за всички мазди).

Ти си избираш.
Don't drink and drive!!!
Don't drive and drink!!!
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Помощ за избор на кола

Мнение от realprofesora »

HoCuS написа:Французите по принцип знаят как да правят дизели (все пак 95% от автопарка във Франция е дизел). Но при сравнение с между Маздата и Цитроена, маздата е по-комфортна кола. по-широка, по-здрава.

Вземи под внимание, че въждата ги яде тия Мазди яко. Ако е от Австрия, колата ще е много наядена. Джамбазите, ги докарват тук, пълнят с монтажна пяна, китосват, пръскат и като нова :).

Маздата има 2 дизела, доколкото знам 101 коня и 90 коня. Миналата година карах 323 2.0 DTID за около месец и нещо, върви прилично, преди 1700-800 оборота е малко мудна, докато не тръгне турбото. Мотора беше адски тих, но все пак и колата беше на 95 000 километра (реални). Цени за части така и не разбрах. Имай предвид, че на 10 000 километра по 300-400 грама задължително ги изяжда. Возията е стегната, но не твърда (това важи за всички мазди).

Ти си избираш.
Страшно мнение-"по принцип, до колкото знам" .
Кой модел на Мазда със Ситроен сравняваш -не е известно.
Коя кола с турбо преди 1700 оборота е пъргава.
От 323 (коя година..не се споменава)да чака НЕстегната возия...има да чака.
Мазда имат и 71 коня дизел, и 82 коня дизел, имат и 110
Карай, мнения да има...по принцип
Popopopopo
Публикувай отговор