Ремонт на атомобилна печка

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Ремонт на атомобилна печка

Мнение от Mendeleev »

Здравейте. Интересувам се от някой човек, който да разбира достатъчно добре от автомобилни печки и съответно техния ремонт. Моята печка на колата прави проблеми и искам някой да ми я отремонтира, ама наистина а не само да ми се направи една диагностика и нищо друго. Дайте някакви координати, ако знаете такива за човек, който ще свърши работа.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Ремонт на атомобилна печка

Мнение от realprofesora »

Kakво точно прави (или не прави ) печката. Ако е нещо свързано с механиката или електриката ще я оправя , но ако е нещо от електрониката, там вече трябва да надникне специалист. Не е лошо да я погледна и да се насочим към разрешаване на проблема.
Защото пък наскоро на един комшия му работеше перфектно печката , но хората не искат да я използват , защото е свързно с настройка на таймери и искаха нацяло да се премахне възможността от пускане на печката. :heat:
телефона ми е 0877046889
Popopopopo
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Ремонт на атомобилна печка

Мнение от Mendeleev »

Моята печка е автономна - нямам настройки на температурата и време. Откакто купих колата забелязах, че прави следния проблем: когато отключа се включва, което е нормално, но след това включва пак когато си иска. Когато колата е в покой, т.е. когато е заключена печката не трябва да работи, а тя на някакъв определен период от време сама си се включва. По този начин ми хаби много нафта и излишно затопля двигателя. Иначе си вдига температурата, която трябва да вдигне в системата, защото когато съм я ползвал не ми се е налагало да изчаквам подгряване от свещите - сядам и паля за секунди.
Човекът, който ми ремонтира изцяло колата ми каза, че едва ли е датчика на печката, защото този датчик е свързан и с други системи, а те работят нормално и най-вероятно е от управлението на печката, но не бил сигурен, защото не разбира от печки.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Ремонт на атомобилна печка

Мнение от realprofesora »

Tрябва да я погледна когато ти е удобно.
Popopopopo
Публикувай отговор