mdi - неприятна случка

Този форум служи за помощ на потребителите да се ориентират в коректноста както на продавачите така и на купувачите.
Правила на форума
Опишете с две - три думи случката. Пример за заглавие: името - некоректен продавач или купувач и т.н. Не слагайте линкове към купува/продава форума тък като се самозатрива на всеки 30 дни. Имайте на предвид че материята е доста специфична, публикувайте мнения при минимум две проведени обаждания или съобщения с ответната страна.
Публикувай отговор
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

mdi - неприятна случка

Мнение от sawo »

Пуска вчера авто плеър за продажба, звъня му, но понеже каза, че не е в града се уговорихме днес да му се обадя и да го взема.
Писах му веднага след това съобщение да каже в колко часа му е удобно да го потърся, видях че е влизал във форума и е прочел съобщението, но отговор - никакъв. Звъня му на телефона днес - не вдига. Понеже съм на работа а исках да взема плеъра за мой приятел му дадох направо номера да звъни той. Отначало е не е дигал и на другия телефон, но после е дигнал и е казал, че го продал на негов си приятел.
Знам, че приятел и т.н. но все пак имахме уговорка и можеше най-малкото да ми напише съобщение или да си вдигне телефона, не да се покрива.

Постъпката за мен не е коректна и пиша темата защото информацията е важна - днес го продава на друг човек след уговорка и се покрива, утре ще има някакъв проблем със това което е продал и може също да реши да се покрие - всеки сам преценя дали да купува от такъв човек.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: mdi - неприятна случка

Мнение от realprofesora »

Телефона публикувай да се пазим.
Popopopopo
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: mdi - неприятна случка

Мнение от didka »

Голямо чудо станало...
Продавача може да си продаде стоката на който си поиска.
И не вярвам да е задължен на някой въпросния индивид
да отговаря на съобщения и телефонни обаждания.
Ся ако сте се уговорили среща на място и в определен час и да не
дойде пича е друга бира,ама в случая...айде няма нужда да нападате който и да било...
Dog drags - no tracks...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: mdi - неприятна случка

Мнение от sawo »

Когато пусна за продажба нещо и се уговоря по телефона или на място с някой за мен това е поемане на ангажимент и би било коректно най-малкото да уведомя човека, че се отказвам от уговорката ни, а не просто да се покрия и да се направя на луд, дори и да не го познавам. Пуснах темата, защото щом човек е готов да ме отсвири заради свой приятел, значи е готов и да го направи заради себе си, като ми продаде дефектен продукт например. Ако за някой това не е абсолютно никакъв проблем - добре, но съм сигурен, че има и други хора като които не мислят така. Всеки си вади изводи за себе си и си преценя.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1264
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: mdi - неприятна случка

Мнение от emzo »

Първия появил се с парите е печелившия.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: mdi - неприятна случка

Мнение от realprofesora »

emzo написа:Първия появил се с парите е печелившия.
Така е с две ръце. Но телефона ми остава включен и казвам, че стоката е продадена.
Няма спор, че в случая търговеца се покрива здраво. Мишок.
Popopopopo
Аватар
mdi
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 36
Регистриран на: Пет Яну 02, 2004 1:58 am
Местоположение: Стара Загора

Re: mdi - неприятна случка

Мнение от mdi »

Извинявам се за получилата се ситуация. :imsorry: Принципно съм човек, който държи на думата си, но все пак предпочитам да направя услуга на приятел пред непознат човек.
1. Относно обвиненията за покриването ми не си прав. ЛС го прочетох преди да пътувам, а ЦД-то го продадох когато бях извън Стара Загора.
2. Относно телефонните обаждания - телефона не го нося по цял ден със себе си и затова понякога не отговарям на него.
realprofesora написа: Така е с две ръце. Но телефона ми остава включен и казвам, че стоката е продадена.
Няма спор, че в случая търговеца се покрива здраво. Мишок.
Не мога да разбера ти след като не ме познаваш на какво основание ме обиждаш? Карай го малко по-спокойно! А като се замисля и ти не си "ангелче". Преди време имахме уговорка да купиш от мен мобилен процесор, а след това се отказа, а аз отхвърлих доста предложения аради тебе! :twisted:
SONY is the BEST
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: mdi - неприятна случка

Мнение от realprofesora »

@mdi
1. Tова за процесора го разправяй на някой който не знае случая. След леко допитване се оказа ,че не е толкова просто да се пробва процесора на лаптопа дали ще стане, защото се налага цялостно разглобяване. Ти оскаше да ми разглобиш компа ,но не беше разглобявал такъв и пробата можеше да доведе до необратими последствия. Поне ти казах че се отказвам, а не съм си "неносил" телефона през целия ден.
2. Не си носил телефона през целия ден, тез ги разправяй на някое лапе от родилния дом....макар, че и то ще знае какво е това мобилен телефон. Смешен си просто.
Popopopopo
extext
Потребител
Потребител
Мнения: 114
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 19:48 pm

Re: mdi - неприятна случка

Мнение от extext »

A колко пъти се обаждат да им пазя нещо, а после не си вдигат телефона, пресен случай преди 3 дни - запази ми това като се прибера в стара загора ще ти се обадя (още чакам) На никой нищо не пазя - идва - харесва - плаща Плюс това - трябва и отношение
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: mdi - неприятна случка

Мнение от realprofesora »

extext написа:A колко пъти се обаждат да им пазя нещо, а после не си вдигат телефона, пресен случай преди 3 дни - запази ми това като се прибера в стара загора ще ти се обадя (още чакам) На никой нищо не пазя - идва - харесва - плаща Плюс това - трябва и отношение
Кажи кои са тези, да знаем!! Като ги криеш и ние ще страдаме. :spank:
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: mdi - неприятна случка

Мнение от sawo »

extext написа:A колко пъти се обаждат да им пазя нещо, а после не си вдигат телефона, пресен случай преди 3 дни - запази ми това като се прибера в стара загора ще ти се обадя (още чакам) На никой нищо не пазя - идва - харесва - плаща Плюс това - трябва и отношение
Ситуацията не беше точно такава. Аз бях готов да осъществя покупката веднага, но човека каза, че вече е почти извън града и не иска да се разкарва обратно, попита дали става да се отложи за следващия ден и аз се съгласих. Ако е някой, който познавам или съм засичал доволно из форума няма проблем да се запази, но за непознат и аз рядко се съгласявам да чакам повече от ден, два максимум. През това време ако има други желаещи просто предлагам да изчакат ден или колкото съм казал, че ще пазя стоката и така всички са доволни. Ако е нещо, което знам че ще продам на близка до подаръчна цена, винаги питам първо познати и приятели, преди изобщо да пусна обява.
Публикувай отговор