Блокиране не реклами vbox7/youtube

Задавайте Вашите въпроси, относно софтуера който вече имате инсталиран на компютъра си и имате проблеми с него или как сте разрешили даден проблем.
Публикувай отговор
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Блокиране не реклами vbox7/youtube

Мнение от Nirvana »

Абе хора, кажете как да ги блокираме тези реклами? Супер неприятно е на всеки клип да слушам за trader . bg или за кецове на Нестле....
Ударете едно рамо!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Блокиране не реклами vbox7/youtube

Мнение от admin »

Аз използвам AdBlock Plus, NoScript на Firefox-а и съм си махнах флаш плеара от компютъра въобще. По този начин използвам html5 плеара на youtube който вече върви през html и AdBlock-a блокира рекламите, на самия плеар има възможност да спреш рекламните текстове. Vbox7 не отварям, нищо интересно не намирам там. Да ползваш NoScript е малко харт и не всеки свиква с това, да си пуска скриптове на всяка страница отделно и от различноте хостове. Ето ти пример, ама трябва да се вгледаш хубаво горе в дясно кои хостове примерно на youtube съм разрешил да се зарежда javascripta и на кои не. Всичко е временно, следващия път на ново ги разрешавам, освен ако не реша че няма проблем и не ги добавя перманентно.


http://www.stz-bg.com/uploads/b11dd0ed4 ... dbc979.png
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
zvezda
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:40 pm

Re: Блокиране не реклами vbox7/youtube

Мнение от zvezda »

Аз ползвам adblock plus за Файърфокс и нямам видеореклами в youtube, а vbox също ползвам доста рядко и не мога да кажа дали рекламите се блокират или просто не съм влизала.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Блокиране не реклами vbox7/youtube

Мнение от muhogon »

zvezda написа:Аз ползвам adblock plus за Файърфокс и нямам видеореклами в youtube, а vbox също ползвам доста рядко и не мога да кажа дали рекламите се блокират или просто не съм влизала.
И аз изкурдисах същото на лаптопа, ама се получи друго - блокира самите реклами, но не и прозорците, в които изскачат, тоест, изскачат ти празни, бели прозорци! Интересното е, че на кроума няма такива неща, тъй ли само мозилата атакуват?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Блокиране не реклами vbox7/youtube

Мнение от Nirvana »

Ужасни са! Аз ползвам и Мозила и Хроми и при двете ми изкачат тез' гадини. Примерно пускам клип в vbox7 и се появява видео бар продължаващ поне 5 до 30 сек., който трябва да затворя от Х или да изчакам да мине времето му!
Не искам да гледам една и съща реклама на OLX примерно при всеки стартиран от мен клип!!!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Блокиране не реклами vbox7/youtube

Мнение от muhogon »

Ти пак си цвете, мен пък постоянно ме преследват часовници Касио, и некво зомби, с разпъната кожа на лицето! Аха мишката мине през някоя снимка в нета, и тя моментално става на една от тия "реклами"!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
zvezda
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:40 pm

Re: Блокиране не реклами vbox7/youtube

Мнение от zvezda »

muhogon написа:
zvezda написа:Аз ползвам adblock plus за Файърфокс и нямам видеореклами в youtube, а vbox също ползвам доста рядко и не мога да кажа дали рекламите се блокират или просто не съм влизала.
И аз изкурдисах същото на лаптопа, ама се получи друго - блокира самите реклами, но не и прозорците, в които изскачат, тоест, изскачат ти празни, бели прозорци! Интересното е, че на кроума няма такива неща, тъй ли само мозилата атакуват?
Adblock plus по принцип блокира и изскачащите прозорци. Това е една от основните причини да го инсталирам. Подобни проблеми при мен не се срещат, камо ли в сайт като youtube. Дори на компютри, където няма инсталиран Adblock Plus. Според мен може да си пипнал вирус.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Блокиране не реклами vbox7/youtube

Мнение от admin »

На Adblock Plus има една отметка която е пусната по подразбиране и трябва да се изключи.

Add-ons Manager -> Options -> Filter preferences... най долу отметката на Allow some non-intrusive advertising трябва да се махне.

Автора на проекта е взел едно дарение от гоогле и за това тази отметка я има и е пусната. Има форк версия на Adblock Plus където тази отметка липсва.
"There is no 'patch' for stupidity."
Публикувай отговор