Места в Стара Загора с изглед към целия град :)

Всичко свързано с град Стара Загора.
schnapps
Потребител
Потребител
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 16:36 pm

Re: Места в Стара Загора с изглед към целия град :)

Мнение от schnapps »

Браво,много готин поход си избрал.
Skype:Schnapps86
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Места в Стара Загора с изглед към целия град :)

Мнение от System_error »

ivanatora написа:Ами намерих такова място - връх Попак (1200 м) над Мъглиж :) Вижда се идеално Змеевския проход и пътя от Стара Загора за Казанлък. Ако Средна Гора беше със 100 метра по-ниска, би се виждал и самия град :) Времето не беше много чисто, но дори при тези условия успях да видя и ТЕЦ-овете на Марица изток, отстоящи на около 60 километра от върха :)
Много ме изкефи очерка. Браво.
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Места в Стара Загора с изглед към целия град :)

Мнение от stivans »

ivanatora написа:Ами намерих такова място - връх Попак (1200 м) над Мъглиж :) Вижда се идеално Змеевския проход и пътя от Стара Загора за Казанлък. Ако Средна Гора беше със 100 метра по-ниска, би се виждал и самия град :) Времето не беше много чисто, но дори при тези условия успях да видя и ТЕЦ-овете на Марица изток, отстоящи на около 60 километра от върха :)
Много добър пътепис.Ако си запален по регистриране на преходите има една много добра програма за смартфон с GPS която съм пробвал "Move! Bike Computer".Тя е за велосипед но става и за пешеходци.Дава информация за изминатото рзстояние,време на движение и престой,средна скорост,надморска височина.По време и след разходката ако имаш интернет може да видиш къде се намираш и карта на целия маршрут върху картите на Google.
Данните за пътуванията могат да се изнасят за Google в KML или GPX формат Garmin.
https://play.google.com/store/apps/deta ... keComputer
skype: stivans
Стара Загора
ivanatora
Новак
Новак
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Дек 02, 2012 14:08 pm

Re: Места в Стара Загора с изглед към целия град :)

Мнение от ivanatora »

Всичките разходки ги траквам с OruxMaps :) Съответно следи и waypoints имам бол. Качвам пътеките в OpenStreetMap където се появяват като нови пътеки на картата (примерно тук може да видите как района от онази разходка взе да придобива вид, а за района над Стара Загора гугълските карти могат само да ми ядат ушите :) ). Освен това ползвам и Endonomdo, където да си следя изхабените калории, че нали ще ставаме тънки фиданки :grin2:
Публикувай отговор