Заздравяване на пукнат PVC елемент

Раздел за хора които обичат да си правят нещата сами. Обмяна на идеи и предложения как да си направиш нещо сам.
Публикувай отговор
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Заздравяване на пукнат PVC елемент

Мнение от Nirvana »

Колеги,
имам елемент от таблото в колата (пластмасова планка точно под средните въздухопроводи), който е пукнат и съвсем скоро ще се сцепи официално. Та, мислех си да го сваля и освен стандартно лепене, да пробвам да го фолирам (с пистолет с горещ въздух), но не знам какъв материал да ползвам, за да стане стабилно. Моля, дайте идеи.

Благодаря предварително!

Изображение
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Заздравяване на пукнат PVC елемент

Мнение от didka »

Първо му капни секундно лепили, колкото да хване, след това го "армирай" от вътрешната страна с няколко телчета от телбод с помощта на поялник. Няма мърдане, телчетата се огъват под формата на буквата S предварително за повече здравина.
Dog drags - no tracks...
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1264
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Заздравяване на пукнат PVC елемент

Мнение от emzo »

Ксари под път и над път, просто си вземи здрав детайл.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Заздравяване на пукнат PVC елемент

Мнение от Nirvana »

didka написа:Първо му капни секундно лепили, колкото да хване, след това го "армирай" от вътрешната страна с няколко телчета от телбод с помощта на поялник. Няма мърдане, телчетата се огъват под формата на буквата S предварително за повече здравина.
И аз си го мислех точно с метална планка от вътрешна страна. Ще пробвам :)
Благодаря ти!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Заздравяване на пукнат PVC елемент

Мнение от The enD »

Нагрява се със запалка ситна мрежичка и се притиска към пластмасата, става много здраво.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Заздравяване на пукнат PVC елемент

Мнение от Nirvana »

emzo написа:Ксари под път и над път, просто си вземи здрав детайл.
Нищо подобно! От Чирпан - Стара Загора - Нова Загора и надолу чак до Хасково съм обиколил моргите, но това са първите части, които изчезват от интериора на Xsara-та. Ще го мъча по моя начин пък да видим какво ще стане.

Ще го армирам от вътрешна страна с метална тънка планка, в пукнатината отпред ще сложа лепило и накрая ще фолирам с PVC или карбон.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Заздравяване на пукнат PVC елемент

Мнение от Nirvana »

The enD написа:Нагрява се със запалка ситна мрежичка и се притиска към пластмасата, става много здраво.
Благодаря :cheers:
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Заздравяване на пукнат PVC елемент

Мнение от didka »

Става и ситна мрежичка някаква но се притиска със загрят поялник, със запалка не знам какъв ще е ефекта.
Dog drags - no tracks...
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Заздравяване на пукнат PVC елемент

Мнение от The enD »

Поялникът трябва да е с плосък връх за най-добър ефект.

Иначе със запалката метала се зачервява, трябва да си бърз с натискането защото изстива бързо след допира с пластмасата.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Заздравяване на пукнат PVC елемент

Мнение от sawo »

По принцип се лепи с поялник и мрежа някаква, след това отпред може да се боядиса, да се направи със фолио или вече както ти харесва :)
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Заздравяване на пукнат PVC елемент

Мнение от Roshavv »

Nirvana написа:Колеги,
имам елемент от таблото в колата (пластмасова планка точно под средните въздухопроводи), който е пукнат и съвсем скоро ще се сцепи официално. Та, мислех си да го сваля и освен стандартно лепене, да пробвам да го фолирам (с пистолет с горещ въздух), но не знам какъв материал да ползвам, за да стане стабилно. Моля, дайте идеи.

Благодаря предварително!

Изображение
Ситна мрежичка метална има ги в строителните складове (Зад долното ОМВ има склад с всякави размери и режат от голяма ролка -10см на 80см не беше повече от 5лв) Взимаш ситна и тънка. Изрязваш желания размер и с поялника от обратната страна... докато потъне ИЗЦЯЛО в детайла. Важно е лицевата страна да е поставена на равна с профила на детайла повърхност за да няма изненади после(демек да се раздуе навън пластмасата). Отвън най удачния вариант е фолио. При голям мерак може да се и лакира даже и става вечно. Успех
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Заздравяване на пукнат PVC елемент

Мнение от Nirvana »

Коригирах елемента с помощта на поялник и фина метална мрежа. Стана нещо страхотно здраво и съм супер доволен! Остава ми само да го пръсна със спрей и да го лакирам.

Още веднъж благодаря за насоките! :cheers:
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Публикувай отговор