Пране на салон?

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
strballer
Потребител
Потребител
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 11:42 am
Обратна връзка:

Пране на салон?

Мнение от strballer »

Здравейте!
Наскоро смених салона с друг, по-тъмен цвят. Имаше петна по него като го купих и го занесох в една автомивка да го изперат - предполагам, че са го прали с перяща прахосмукачка. Останах доволен от услугата, но само на пръв поглед. В последствие, след като монтирах салона в колата, при всяка капчица вода се образуваха тъмни петна. Проблемът мислех, че е в прането - предполагах, че не са го изпрали добре, а само са разнесли мръсотията по плата, затова го свалих отново и този път го изпрах аз с Medix за тапицерия и обилно поливане с вода и изкарване на мръсотията и всичката пяна. След изсъхването на плата отново се получиха петна на местата, където се е стекла повече вода и съответно изсъхна по-бавно на тези места. И отново след намокряне остават петна..
Ето и снимки :
https://www.dropbox.com/sh/t9l46ohvu0h2 ... w38Va?dl=0
Ако мина плата с мокра кърпа, без много вода, съответно да изсъхне по-бързо и равномерно, петната изчезват, но при всяко последващо намокряне с вода, дори и капчица, стават нови петна.
Та въпросите ми са - някой имал ли е подобен проблем или представа какъв може да е проблемът и евентуално препоръка къде мога да го оставя, за да го изперат и да не остават петна от вода в последствие?
http://www.plastmasoviprodukti.com/ - Производство на пластмасови изделия. Проектиране и изработка на шприцформи.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Пране на салон?

Мнение от realprofesora »

Ела при мен да ти изпера една седалка, да видиш за какво става въпрос. Просто не са се постарали да изкарат мръсотията и не са ползвали препарати каквито трябва.
Ако си доволен ще дойдеш да ти изпера и другите седалки. За цял салон вземам 35лв. :cheers:
Popopopopo
strballer
Потребител
Потребител
Мнения: 222
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 11:42 am
Обратна връзка:

Re: Пране на салон?

Мнение от strballer »

С машина ли переш салоните или на ръка? И каква вода използваш - сондажна или питейна? Питам защото и аз пробвах да ги изпера, но ги прах със сондажна вода, което си мисля, че може да е допринесло за оставащите петна след изсъхване и след последващо намокряне. А и в автомивката предполагам, че са ги прали със сондажна вода..
Ако мислиш, че можеш да се справиш, мога да ти ги докарам, но за проби дали ще стане или не, не ми се плаща. :grin2:
http://www.plastmasoviprodukti.com/ - Производство на пластмасови изделия. Проектиране и изработка на шприцформи.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Пране на салон?

Мнение от realprofesora »

Нали това ти говоря-ще ти изпера една седалка, няма да плащаш нищо. Ако ти хареса ще ти изпера и другите. Пера с питейна вода, ръчно и използвам норвежки препарати.
На доста хора от форума съм изпрал колите, ако има недоволен да каже.
Телефона ми е в подписа.
Popopopopo
Публикувай отговор