Ковектор ADAX или ATLANTIC

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
jagler.bg
Новак
Новак
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 18:55 pm

Ковектор ADAX или ATLANTIC

Мнение от jagler.bg »

Здрвейте,двоумя се между тези две марки конвектори.Имах един на ел.дом 2000 вата ,но едно че след 2г. взе да пращи,ами и отпред на панела доста си пари ламарината/лицето/,а имам малко дете и го свалих и завещах на бабата и дядото.Та въпросът ми е дали тези два модела особенно Атлантика дали загрява отпред ,някой който ги има нека сподели.Благодаря!
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Ковектор ADAX или ATLANTIC

Мнение от didka »

На адакса нагреватела е облечен с алуминиев радиатор, който е с голяма площ и не нагрява много ламарините на тялото. Поне не и да се изгори някой.
Dog drags - no tracks...
jagler.bg
Новак
Новак
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 18:55 pm

Re: Ковектор ADAX или ATLANTIC

Мнение от jagler.bg »

То и на ел.дома е така,но доста си загряваше отпред не можеш да си задържиш ръката което значи над 50гр.
Аватар
JO_MASTERA89
Потребител
Потребител
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 12:12 pm

Re: Ковектор ADAX или ATLANTIC

Мнение от JO_MASTERA89 »

Аз използвам Атлантик 2000 вата с електронен термостат и съм много доволен. Затопля бързо и си поддържа определената температура, която му зададеш. Имам и познати с Адакс и са също доволни. Който и да вземеш няма да сгрешиш.
jagler.bg
Новак
Новак
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 18:55 pm

Re: Ковектор ADAX или ATLANTIC

Мнение от jagler.bg »

от колко време го ползвате,важното е да не пращи от температурните колебания и да не пари отпред.
Аватар
JO_MASTERA89
Потребител
Потребител
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 12:12 pm

Re: Ковектор ADAX или ATLANTIC

Мнение от JO_MASTERA89 »

От две години го ползвам. Няма никакво пращене, но пари отпред до отворите, от които излиза топлия въздух.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Ковектор ADAX или ATLANTIC

Мнение от didka »

Два адакса ползвам, единия не се чува изобщо, все едно не е включен, другия си пука добре... Има една пружина, която е между двете ламарини уж я регулирах колко да натяга, обезшуми се малко но пак си пука. Този е от леко извитите адакси, а безшумния е от другите, на които отвора им е точно отгоре. И двата са с електроника.
Dog drags - no tracks...
jagler.bg
Новак
Новак
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Окт 10, 2015 18:55 pm

Re: Ковектор ADAX или ATLANTIC

Мнение от jagler.bg »

И аз чувам доста протеворечиви мнения относно адакса.Едни го хвалят други не...сега гледам има едни Френски Noirot нагревателя бил друг тип цял моноблок и нямало такова пукане и пращене.Ще я мисля имам още време преди студовете...!
Аватар
JO_MASTERA89
Потребител
Потребител
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 12:12 pm

Re: Ковектор ADAX или ATLANTIC

Мнение от JO_MASTERA89 »

Само да спомена, че Атлантика го взех със 7 години гаранция от Технополис . И бях хванал някаква промоция покрай един черен петък. Така че се оглеждай по магазините, защото другия месец ще започнат да си изчистват бройките и може да пуснат някое намаление преди зимния сезон. :) Успех в избора.
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Ковектор ADAX или ATLANTIC

Мнение от didka »

Тези конвектори са неоправдано скъпи. Адакса, който отварях (пукащия) се състои от две прахово боядисани шанцовани ламарини, две пластмасови капачки отстрани, пръчковиден нагревател, облечен в алуминиево тяло, на което теглото е не-повече от 500 грама, захранващ кабел и управляващ блок (струва около 25 лева да си го купиш отделно). Малко болтчета и една пружина... 260 лева. Едно нищо за доста пари. Но предполагам всички общо взето са така устроени, затова правилно си се насочил към марка, която поне гарантира безшумната работа на печката.
Dog drags - no tracks...
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Ковектор ADAX или ATLANTIC

Мнение от muhogon »

По-добре си вземи маслен радиатор, поне няма как да се изгориш на него, а върши същата работа, че и по-добра! Имам един смядовски фогелнот, над 22-23 годишен е, пушка, работи като нов!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Ковектор ADAX или ATLANTIC

Мнение от besniaa »

атлантик 1500вата за 13-14 кв. стая... топли бързо и подържа... стаята е с читава дограма и изолация, конвектора е с ел.термостат.... тази седмица ще купувам още 2 или 3
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Ковектор ADAX или ATLANTIC

Мнение от Nirvana »

ADAX е по-добре. Ползвам 3 броя в апартамента. Затопля супер бързо, безшумен е.

Ако си от Стара Загора, най-добра цена ще намериш на ъгъла на Партиарха и Столетов. Там има офис на ADAX. Другите представители са на ул. Христо Ботев, но с тях пазарлък не става!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Публикувай отговор