Пак ли ни изненада снегът за преден път ?

Всичко свързано с град Стара Загора.
Salamura
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 22:36 pm

Re: Пак ли ни изненада снегът за преден път ?

Мнение от Salamura »

Вчера видях снегорин-камион на Славянска. Изглеждаше нова машина и се разхождаше нанякъде.
Отделно на Кауфланд видях младеж с Корсичка с вериги, караше си там по асфалта. При толкова непочистени улици го разбирам. Завъртях се леко на един завой при непочистена киша но пуснах по инерция и така се получи.
Искаше ми се снега да са задържи повечко ама...
Аватар
Mendeleev
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 594
Регистриран на: Съб Дек 04, 2010 12:28 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Пак ли ни изненада снегът за преден път ?

Мнение от Mendeleev »

Каквото и да си говорим пак се изложиха чисто по български. На никой не му харсва да плаща данъци, но когато отиде да плаща и се сети какво е преживял чак му се отщява, но боклуците и снега не могат да разчистят, но парите ни в срок могат да искат.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Пак ли ни изненада снегът за преден път ?

Мнение от admin »

Днеска гледам пред нас едни цигани чистят, ми те го правят колкото да отбият номера. Хванала тя греблото и внимателно загребва сняг колкото да направи пътека, но да не изчисти пътечката до плочка. Жива пародия ама по новините казаха, че май кмета е глобил фирмата която трябва да почиства с 30-40к лв.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Пак ли ни изненада снегът за преден път ?

Мнение от stivans »

C нaд 34 xиляди лeвa щe бъдe caнĸциoниpaнa oт oбщинa Cтapa Зaгopa фиpмa „Зayбa“ зapaди нeпoчиcтeни paйoни oт cнeгa в Cтapa Зaгopa. Глoбaтa e зa днeшния дeн, инфopмиpa зaмecтниĸ-ĸмeтът Йopдaн Hиĸoлoв cлeд ĸaтo ce зaпoзнa c ĸoнcтaтивнитe пpoтoĸoли, ĸoитo cъcтaвиxa ĸoнтpoлни eĸипи нa oбщинaтa.

http://stara-zagora.info/nad-34-000-lv- ... ra-zagora/
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
satanata_83_stz
Потребител
Потребител
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 22:42 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Пак ли ни изненада снегът за преден път ?

Мнение от satanata_83_stz »

Ми за сега,днес колко ще е глобата?
Не карайте след Белата,от там може да мине само Турбо Витара!!!
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1275
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Пак ли ни изненада снегът за преден път ?

Мнение от emzo »

Те ако са взели 200 бона, дреме им за 32та бона глоба....
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Пак ли ни изненада снегът за преден път ?

Мнение от muhogon »

Ако се направи на принципа на магазина - плащаш и получаваш, ще е друго! Пада сняг, почиства се/или не се почиства/ в определеното време /много е важно!/, оценява се от съответната общинска служба и под граждански надзор, и се превежда адекватна сума, на свършената работа! Закъснения, лошо почистване, непочистени по-малки, но важни улици, всичко това да влече солени глоби /удръжки/, и съм сигурен, че ще има видим резултат! Накрая на сезона се прави генерална оценка на работата на фирмата, и се решава, дали да се поднови договора, за другия сезон! Ясно, просто, ефективно, защо не се прави така? Само не ми казвайте, че кметчето е пак "невинно", че няма нищо общо!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Пак ли ни изненада снегът за преден път ?

Мнение от vkv »

Без да мрънкам,изчистих пред нас( а Вие?).....и сега сядам да си чеша езика по темата "Пак ли ни изненада снегът"на чаша червено вино и луканка :dancing: Изображение
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Salamura
Потребител
Потребител
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Апр 02, 2010 22:36 pm

Re: Пак ли ни изненада снегът за преден път ?

Мнение от Salamura »

Браво!
Аз си изчистих само колата като нахвърлих снега така, че да не пречи на минаващите пешеходци! Стигнах до нея благодарение на верните ми ботуши за риболов:
Изображение
Все пак някой беше почистил просека около 30см по тротоара пред нас. А улицата пред нас е почистена но само колкото 1 платно през средата. С кеф гледам как се разминават колите - никой не изчаква/отстъпва а катерят отстрани изринатия сняг и се разминават на магия!
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Пак ли ни изненада снегът за преден път ?

Мнение от vkv »

Salamura написа:Браво!
Аз си изчистих само колата като нахвърлих снега така, че да не пречи на минаващите пешеходци! Стигнах до нея благодарение на верните ми ботуши за риболов:
Изображение
Все пак някой беше почистил просека около 30см по тротоара пред нас. А улицата пред нас е почистена но само колкото 1 платно през средата. С кеф гледам как се разминават колите - никой не изчаква/отстъпва а катерят отстрани изринатия сняг и се разминават на магия!
Нищо ново,...мен даже ме упрекнаха,че ми е малка лопатата.Такива сме си...сиерджии ....и някой друг трябва да ни свърши работата....не говоря за теб в случаят.
Не знам ,но някой беше почистил тротоарите...колкото за един човек,но си беше проходимо.
Интересно ми е друго,
1.междублоковите пространстава са общински....както и тротоарите, а трябва аз(Ние) да си чистя(им).
2.Пречим за почистване на тротоарите и улиците паркирайки по тях,а в соц.мрежи и форуми сме недоволни от кмета или общината.
3. Защо в "белите"държави и при по- малък снеговалеж затварят пътищата,а при нас не.
Предполагам,че ще си отговоря след 4-тата чаша винце :dancing: :lol:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Пак ли ни изненада снегът за преден път ?

Мнение от realprofesora »

Хвала на почистващите сняг, изобщо хвала на тези които полагат дори малко, обществено полезен труд.
Аз като домоуправител, просто ми е съвестно да падне сняг и да не почистя пред входа. Уви в това начинание съм успял да привлека само още един комшия...останалите викат само едно Браво и подминават.
Та, ако по-малко мрънкаме и сами си почистим пред входовете ще ни е по-добре да живеем. И не забравяйте да наръсите сол против заледяване.
Popopopopo
Публикувай отговор