Климатик срещу конвектор

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Климатик срещу конвектор

Мнение от realprofesora »

Eдин трик от мен, специално за ползвателите на климатици през зимата-За да не ви е студено, так където прекарвате доста време, например пред дивана, си постелете едно електрическо одеало, може да го сгънете на две, не му пречи. С чехлите или без, просто като сте стъпали върху него си е направо мехлем за краченцата и са си винаги топлички като подово отопление. Направо се родих с този малък трик. Не го изключвам защото харчи само 60W. :heat:
Popopopopo
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Климатик срещу конвектор

Мнение от admin »

Реших да разгледам по онлайн магазините какви конвекторни печки предлагат, имам едно коридорче в което на времето не прекарах парно и сега съжалявам, че заради котката вратите са все отворени и изстива апартамента. Ценовата гама е доста различна, от 40 лв до 400 лв.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
stivans
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 816
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 0:16 am
skype: stivans
Местоположение: Стара Загора

Re: Климатик срещу конвектор

Мнение от stivans »

dushanov написа:Ц ц ц ц... Аз си мислех, че новите качествени конвектори с електронен термостат са икономични.
Излиза, че харчат като "духалките". 8O
Разликата между конвектора и духалките е,че конвектора няма вентилатор и въздуха е на естествена циркулация, и нагревателя на конвектора е с по-голяма площ за сметка на по-ниската температура.Иначе и едните и другите могат да са оборудвани с електронен терморегулатор и да бъдат с еднаква консумирана мощност.Два KW са 2 КW , без значение духалка ли е конвектор ли е ,или печка Лъч с 2 реотана по 1 KW.Електромера не прави разлика между уредите включени в контакта ;-) .
skype: stivans
Стара Загора
Аватар
dushanov
Потребител
Потребител
Мнения: 332
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 17:42 pm
skype: kalin-dushanov
Местоположение: Stara Zagora

Re: Климатик срещу конвектор

Мнение от dushanov »

stivans,
Това и аз го предполагах. Благодаря все пак за разяснението. Просто скрито се надявах да има някаква "революция" в конвекторите, но явно няма.
Реших да си сложа и вътршна изолация и това ще е!
GSM: 0896891102
Skype: Kalin-Dushanov
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Климатик срещу конвектор

Мнение от realprofesora »

Вчера си изолирах, стената откъм терасата(остъклена) със плочи за таван(стиропорни) от Багира. Ефекта се чуства на момента. Като барнех стената- шпаклована панела боядисана с латекс...измерена температура с лазарен термометър 11*С. След изолацията измерено 16*С. Еми 5 градуса може да не са много но се чустват.
Popopopopo
Аватар
dushanov
Потребител
Потребител
Мнения: 332
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 17:42 pm
skype: kalin-dushanov
Местоположение: Stara Zagora

Re: Климатик срещу конвектор

Мнение от dushanov »

С 1 дума изолация "му е майката"!
GSM: 0896891102
Skype: Kalin-Dushanov
petia11

Re: Климатик срещу конвектор

Мнение от petia11 »

Преди няколко години вкъщи се отоплявахме само с климатици, пускахме ги почти по цял ден, но пак не можеха да се стоплят стаите, а в коридора беше голям студ. В момента имаме три такива конвектора . След смяната на климатиците с конвектори не усетихме кой знае каква разлика в сметките, но като цяло който ме пита винаги му казвам, че конвекторът в случая е по-добрият избор.
veliqn

Re: Климатик срещу конвектор

Мнение от veliqn »

И според мен конвекторите са за предпочитане пред климатиците.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Климатик срещу конвектор

Мнение от admin »

Тя зимата мина ... път за другата живот и здраве ще виидм :lol:
"There is no 'patch' for stupidity."
petia11

Re: Климатик срещу конвектор

Мнение от petia11 »

Абе не се знае, знае ли се. Времето всеки ден е толкова непредсказуемо, че нищо чудно пак да завали сняг. :D
Аватар
dushanov
Потребител
Потребител
Мнения: 332
Регистриран на: Пон Ное 05, 2007 17:42 pm
skype: kalin-dushanov
Местоположение: Stara Zagora

Re: Климатик срещу конвектор

Мнение от dushanov »

Сега мога малко да размия темата, но да Ви кажа защо я отворих: Имам клим. Дайкин (9-ка инверторен,ГАРАНЦИОНЕН до 09.2017г.) в спалнята (12кв), който работи постоянно на 17гр. зададени и реални 19-20 в стаята ("евала"). За разлика от другите ми 2 Осаки, които трябва да ги наглася на поне 22 за да стане 19 реални гр. И така въпросния Дайкин ме дразни със следното:
-при темп. под 0-лата започва да бучи външното тяло все едно "ще излита". Това го прави според мен само на "ниски обороти"
-започне ли да се саморазмразява бученето и резонанса е по 2!
-50% да не кажа и повече, всяка една вибрация на външното тяло се предава на вътрешното
Мин. лято санирахме входа и тръбите са вкарани под изолацията. Момчетата от ф-мата от която го купих направиха м-жа и де-жа. Разбира се си платих за леко изместване на вътр. тяло. Нивелацията е идеална. 2 пъти ги виках и демонстрирах "проблемите", но те казаха ВСИЧКО Е ОК!
НЕ ИСКАМ ТАЗИ ТЕМА ДА СЕ ПРЕВЪРНЕ В АНТИРЕКЛАМА НА ДАЙКИН!!!
Просто Ви споделям проблема си. А уж кекавите китайчета в др. стаи не са казали "гък".
ЗА ТОВА СЕ ЗАСИЛИХ КЪМ КОНВЕКТОР!
GSM: 0896891102
Skype: Kalin-Dushanov
Публикувай отговор