Регионално развитие

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие

Мнение от muhogon »

Че нали вече се вижда, или да чакаме още 2-3 години, съвсем да лъсне грозотията? И какво "обществено обсъждане", какви 5 лева, сякаш някой те бръсне за слива? Гробаджиите правят каквото им скимне, само ти ли не си наясно, че целият този "ремонт" е схема, че изобщо не им дреме за естетика и практичност? Просто идва края на усвояване на фондове, краде се като за последно!
За София не черпя от никакви тефтери, и за разлика от тебе, гледам да си отварям очите, а не да ме приспиват с пропагандните клишета, колко е красиво и розово всичко...ама царят е гол!

Апропо, кой поръча плочите от Китай? Да не съм аз, че нямам такъв спомен?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Регионално развитие

Мнение от Веско »

@muhogon,
За сефте съм съгласен с теб.
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Регионално развитие

Мнение от vkv »

muhogon написа: Вто Окт 09, 2018 1:16 am Че нали вече се вижда, или да чакаме още 2-3 години, съвсем да лъсне грозотията? И какво "обществено обсъждане", какви 5 лева, сякаш някой те бръсне за слива? Гробаджиите правят каквото им скимне, само ти ли не си наясно, че целият този "ремонт" е схема, че изобщо не им дреме за естетика и практичност? Просто идва края на усвояване на фондове, краде се като за последно!
За София не черпя от никакви тефтери, и за разлика от тебе, гледам да си отварям очите, а не да ме приспиват с пропагандните клишета, колко е красиво и розово всичко...ама царят е гол!

Апропо, кой поръча плочите от Китай? Да не съм аз, че нямам такъв спомен?
Нямаме друга алтернатива......тук всички сме от гледачевто.
След като никой не те бръсне за слива защо мрънкаш?
Колкото до пропагандата и клишетата......те са във всеки твой пост и ставаш смешен,но всеки си има мнение което трябва да се зачита,а не да се натрапва.Отвори си още малко очите ...всички протести са на политическа основа с цел свалянето на правителството независимо кои са власт.Никой не го интересува за такива като мен и теб.
След като си толкова запознат с далаверите.....заведи граждански иск и осъди крадците,а не тук да си приказваме за тоя дето духа
.Не питай мен кой какво и от къде поръчва .......не съм аз човека :grin2:
Къде според теб казвам,че всичко е красиво и розово?
Предлагам ти да зачитаме мненията си :cheers:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие

Мнение от muhogon »

vkv написа: Вто Окт 09, 2018 9:43 am
muhogon написа: Вто Окт 09, 2018 1:16 am Че нали вече се вижда, или да чакаме още 2-3 години, съвсем да лъсне грозотията? И какво "обществено обсъждане", какви 5 лева, сякаш някой те бръсне за слива? Гробаджиите правят каквото им скимне, само ти ли не си наясно, че целият този "ремонт" е схема, че изобщо не им дреме за естетика и практичност? Просто идва края на усвояване на фондове, краде се като за последно!
За София не черпя от никакви тефтери, и за разлика от тебе, гледам да си отварям очите, а не да ме приспиват с пропагандните клишета, колко е красиво и розово всичко...ама царят е гол!

Апропо, кой поръча плочите от Китай? Да не съм аз, че нямам такъв спомен?
Нямаме друга алтернатива......тук всички сме от гледачевто.
След като никой не те бръсне за слива защо мрънкаш?
Колкото до пропагандата и клишетата......те са във всеки твой пост и ставаш смешен,но всеки си има мнение което трябва да се зачита,а не да се натрапва.Отвори си още малко очите ...всички протести са на политическа основа с цел свалянето на правителството независимо кои са власт.Никой не го интересува за такива като мен и теб.
След като си толкова запознат с далаверите.....заведи граждански иск и осъди крадците,а не тук да си приказваме за тоя дето духа
.Не питай мен кой какво и от къде поръчва .......не съм аз човека :grin2:
Къде според теб казвам,че всичко е красиво и розово?
Предлагам ти да зачитаме мненията си :cheers:
Поне си изясни противоречията, които сам застъпваш? :mrgreen: След като всичко е политика, какви искаш да са протестите, ветеринарни ли? Или пък, като сам констатираш че не се интересуват от нас, защо ме караше да участвам в някаква измислена дискусия? А ако цялата държавна схема е корумпирана /както се подразбира пак от твоя пост/, защо смяташ, че можеш изобщо да осъдиш когото и да е? Та съдът е от същата схема, забрави ли?

Колкото до зачитането на мненията, явно го разбираме различно! Ако за теб зачитане е да се съгласявам с всичко, то за мен има друго значение! Ако едно нещо е грозно /както е случая с този фалшив "ремонт"/, няма да го нарека "красиво", само за да ми се отчете "зачитане"! А че е грозно, и прогнило от корупция, вече и слепите го виждат! Апропо, забрави ли вече случая с прословутата велоалея? Колко се наля в нещо, което почти не се ползва? Ами затвореният комплекс до езерото? И т.н.
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Регионално развитие

Мнение от vkv »

muhogon написа: Сря Окт 10, 2018 0:33 am
vkv написа: Вто Окт 09, 2018 9:43 am
muhogon написа: Вто Окт 09, 2018 1:16 am Че нали вече се вижда, или да чакаме още 2-3 години, съвсем да лъсне грозотията? И какво "обществено обсъждане", какви 5 лева, сякаш някой те бръсне за слива? Гробаджиите правят каквото им скимне, само ти ли не си наясно, че целият този "ремонт" е схема, че изобщо не им дреме за естетика и практичност? Просто идва края на усвояване на фондове, краде се като за последно!
За София не черпя от никакви тефтери, и за разлика от тебе, гледам да си отварям очите, а не да ме приспиват с пропагандните клишета, колко е красиво и розово всичко...ама царят е гол!

Апропо, кой поръча плочите от Китай? Да не съм аз, че нямам такъв спомен?
Нямаме друга алтернатива......тук всички сме от гледачевто.
След като никой не те бръсне за слива защо мрънкаш?
Колкото до пропагандата и клишетата......те са във всеки твой пост и ставаш смешен,но всеки си има мнение което трябва да се зачита,а не да се натрапва.Отвори си още малко очите ...всички протести са на политическа основа с цел свалянето на правителството независимо кои са власт.Никой не го интересува за такива като мен и теб.
След като си толкова запознат с далаверите.....заведи граждански иск и осъди крадците,а не тук да си приказваме за тоя дето духа
.Не питай мен кой какво и от къде поръчва .......не съм аз човека :grin2:
Къде според теб казвам,че всичко е красиво и розово?
Предлагам ти да зачитаме мненията си :cheers:
Поне си изясни противоречията, които сам застъпваш? :mrgreen: След като всичко е политика, какви искаш да са протестите, ветеринарни ли? Или пък, като сам констатираш че не се интересуват от нас, защо ме караше да участвам в някаква измислена дискусия? А ако цялата държавна схема е корумпирана /както се подразбира пак от твоя пост/, защо смяташ, че можеш изобщо да осъдиш когото и да е? Та съдът е от същата схема, забрави ли?

Колкото до зачитането на мненията, явно го разбираме различно! Ако за теб зачитане е да се съгласявам с всичко, то за мен има друго значение! Ако едно нещо е грозно /както е случая с този фалшив "ремонт"/, няма да го нарека "красиво", само за да ми се отчете "зачитане"! А че е грозно, и прогнило от корупция, вече и слепите го виждат! Апропо, забрави ли вече случая с прословутата велоалея? Колко се наля в нещо, което почти не се ползва? Ами затвореният комплекс до езерото? И т.н.
Няма какво да си изяснявам.
Никъде не казвам ,че ВСИЧКО е политика.
Не те карам нищо...попитах дали си участвал в дискусията.....защото да се дърлиш тук няма никакъв смисъл.
Зачитане,а не СЪГЛАСЯВАНЕ.....това са различни неща.
Вело алеите защо не се ползват според теб?Тротоарите защо не се ползват.....

п.п. Нямам за цел да споря с теб затова ..спирам да се занимавам с темата.....нали знаеш кои отстъпват :cheers:
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие

Мнение от slimarkov »

didka написа: Пет Окт 05, 2018 20:33 pm :heat:
https://m.24chasa.bg/novini/article/7087935
Освен едната индийска и двете немски компании, още 5, 6 други компании са изявили желание да инвестират в ИЗ "Загоре".
Ще има и 3 нови кръгови движения там:

Изображение

Голямо изображение тук: https://www.starazagora.bg/uploads/post ... ge-001.jpg

Изображение

Голямо изображение тук: https://www.starazagora.bg/uploads/post ... 709-11.jpg
Последно промяна от slimarkov на Чет Окт 11, 2018 14:54 pm, променено общо 3 пъти.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие

Мнение от slimarkov »

muhogon написа: Съб Окт 06, 2018 13:50 pm А иначе, гробарчето Живко лъже бетер и от индийските си събратя! Някой обръщал ли е внимание, в какво се превръща пешеходната в центъра? Толкова грозно и кичозно, с наслагани безформени остатъци от плочки по края, нищо чудно, пак да има ремонт, на ремонта! А шоуто ще е, като падне сняг, не ми се мисли, как ще се ходи там...
Сигурен ли си, че не става хубаво? :)

Аз по-хубава пешеходна зона - тип ларго не съм виждал не само в България, но и на целите Балкани.
Още малко търпение трябва и ще я видим в целия ѝ блясък.

Снимките са от форума "Скайскрейпър сити":
ITS0;149253813 написа:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие

Мнение от slimarkov »

slimarkov написа: Пет Окт 05, 2018 19:47 pm Един интересен материал от днес:
https://trud.bg/%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B ... %BE%D1%80/

Има вероятност следващата година да започнат голяма спортна зала.
Говорейки за многофунционалната зала (МФЗ), ето какви са плановете:

https://www.youtube.com/watch?v=i2GmrMwi3sQ

Това е идеен проект (ИП) на Мария Никодимова, който лично на мен много ми допада:

Изображение

Голямо изображение тук: http://thecityacademyawards.bg/wp-conte ... 06/2a7.jpg

Единствено не ми харесва, че затапиха проекта за залата с парка. Залата трябваше да е на булеварда, все пак е знакова сграда, а паркът трябваше да е на тихо и на завет отзад. :spank:

Надежда има, все още може да се оправят нещата. Все пак навсякъде в България и света знаковите сгради са на булевард, а не на вътрешноквартална улица в задния двор на парк. Например в Бургас, вижте къде правят спортната арена - до булевард:
Изображение

В София арената също е на булевард. Затова идеално щеше да е тази зала да се построи например в кв. "Зора" около м-н "Метро" на булеварда или срещу летището на входа на града откъм автомагистрала "Тракия". Все пак кметът каза, че пътят от автомагистралата и града ще става скоростен булевард със старт дата на проекта следващата година (2019 година) и това ще е парадния вход на града.

Има и опцията залата да се построи на бул."Цар Симеон Велики", а паркът да се измести навътре на мястото на бившите казарми... :bigboss:
Последно промяна от slimarkov на Чет Окт 11, 2018 14:52 pm, променено общо 1 път.
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от abc »

Принципно голямата зала е предвидена също да е на булевард, но това е Христо Ботев, който по проект ще бъде разширен в участъка на залата.
Но наистина е по-добре залата да е с лице към съвсем главния бул. Цар Симеон, за да се получи ефектът на Бургас.
Ако е на мястото на казармите в кв.Казански се притеснявам и дали ще има достатъчно място да се разгърне целия проект, за разлика например от районите, които предлагаш в района на летището или магазин Метро.
Последно промяна от abc на Чет Окт 11, 2018 12:25 pm, променено общо 1 път.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от muhogon »

Сигурен ли си, че не става хубаво?
Кое му е хубавото, навсякъде да е с камънак, с парчетии по края, това ли е естетиката? Да прилича на нацистки плац за маршировки?
Няма какво да си изяснявам.
Никъде не казвам ,че ВСИЧКО е политика.
Не те карам нищо...попитах дали си участвал в дискусията.....защото да се дърлиш тук няма никакъв смисъл.
Зачитане,а не СЪГЛАСЯВАНЕ.....това са различни неща.
Вело алеите защо не се ползват според теб?Тротоарите защо не се ползват.....

п.п. Нямам за цел да споря с теб затова ..спирам да се занимавам с темата.....нали знаеш кои отстъпват
Не ти, аз го казвам, че всичко е политика, във всяка една сфера, затова протестите и несъгласието са също политически! Не участвам в такива нагласени мероприятия, чиято единствена цел е лъскане на нечий имидж /знае се чий/, отчита се дейност, и пак се прави това, което са си наумили! Хубаво, грозно, за тях е без значение, щом има келепир!

За велоалеите преди време писах доста, за мен това си беше връх на корупцията! Ако в други градове просто се очертаваха и сигнализираха с подходяща боя върху съществуващо улично платно, тука ги копаха, чакълираха, асфалтираха, сякаш танкове ще минават отгоре! Второто сбъркано нещо, са маршрутите им, алеи трябва да има там, където по принцип е натоварено движението, а не в покрайнини, с широки улици и локални платна! Третата върховна глупост е, че сега половината от алеята ще се разруши пак, за да се положи камънака в пешеходната зона! Е, отчитам единственото добро, че вероятно пред Булбанк няма да е вече жабарник, след някой по-силен дъжд...вероятно... :heat:
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

abc написа: Чет Окт 11, 2018 9:41 am Принципно голямата зала е предвидена също да е на булевард, но това е Христо Ботев, който по проект ще бъде разширен в участъка на залата.
Но наистина е по-добре залата да е с лице към съвсем главния бул. Цар Симеон, за да се получи ефектът на Бургас.
Ако е на мястото на казармите в кв.Казански се притеснявам и дали ще има достатъчно място да се разгърне целия проект, за разлика например от районтие, които предлагаш, в района на летището или магазин Метро.
Удължаването на бул.Христо Ботев показано в червено е предвидено, както и кръговото движение в червено.
Залата ще е до паркинга по проект. Ако не удължат булеварда (показано с жълто), той ще си остане глуха улица.
Трябва да се мисли вариант за удължаване за в бъдеще.

Изображение
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от abc »

slimarkov написа: Чет Окт 11, 2018 11:50 am
abc написа: Чет Окт 11, 2018 9:41 am Принципно голямата зала е предвидена също да е на булевард, но това е Христо Ботев, който по проект ще бъде разширен в участъка на залата.
Но наистина е по-добре залата да е с лице към съвсем главния бул. Цар Симеон, за да се получи ефектът на Бургас.
Ако е на мястото на казармите в кв.Казански се притеснявам и дали ще има достатъчно място да се разгърне целия проект, за разлика например от районите, които предлагаш в района на летището или магазин Метро.
Удължаването на бул.Христо Ботев показано в червено е предвидено, както и кръговото движение в червено.
Залата ще е до паркинга по проект. Ако не удължат булеварда (показано с жълто), той ще си остане глуха улица.
Трябва да се мисли вариант за удължаване за в бъдеще.

Изображение
Точно за това разширение говоря, което мисля, че е заложено в градоустройствения план и е напълно задължително да се реализира, когато залата се построи.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

abc написа: Чет Окт 11, 2018 9:41 am Точно за това разширение говоря, което мисля, че е заложено в градоустройствения план и е напълно задължително да се реализира, когато залата се построи.
На този кадър от ТВ "Стара Загора" се вижда как ще изглежда кръговото и докъде ще стигне булеварда.
Изображение
Друго добро място за зала беше в кв.Бедечка на мястото на стадиона, но пък там зелените скочиха, въпреки че паркът в не малка част си е едно голо поле с камари отпадъци. Не става въпрос дървета да се секат, а да се изгражда върху голо поле.

Понякога доста ме е яд, че такъв хубав проект като долния план няма да се реализира. Все пак Стара Загора демографски погледнато се нуждае от такива големи жилищни проекти като един бързоразвиващ се град (втори след София по ръст на населението по настоящ адрес според ГРАО), в който съм сигурен, че поне всеки 5, 6 човек, който срещате на улицата е нерегистриран, а най-вероятно едно 50, 60 хиляди души в града са без адресна регистрация в него. Тук дори не говоря за туристите и чужденците, които напоследък взеха да се роят като комари на влага. То не са руснаци, англичани, румънци, молдовци, украинци, турци, гърци, македонци (западни българи), пълно е с чужденци и туристи. Скоро в Алана някакви ги чух да спорят дали градът е 200 или 250 хиляди... :)

Изображение

Изображение
Последно промяна от slimarkov на Чет Окт 11, 2018 16:22 pm, променено общо 1 път.
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от abc »

И аз мисля, че е далеч по-добра идеята цялото ново строителство да се концентрира в един престижен и добре планиран квартал, вместо да се пръскат кооперациите из целия град. Така или иначе броят на построените жилища ще си остане константен, като Стара Загора от години е на 3-то място по жилищно строителство след София и Варна:

http://www.nsi.bg/bg/content/1338/започ ... ови-сгради

За второто тримесечие на 2018 г. в Стара Загора е започнато строителството на 529 жилища, като след нас остават Бургас с 460 жилища и Пловдив с 349 жилища.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Регионално развитие - Стара Загора регионален център

Мнение от slimarkov »

abc написа: Чет Окт 11, 2018 15:59 pm И аз мисля, че е далеч по-добра идеята цялото ново строителство да се концентрира в един престижен и добре планиран квартал, вместо да се пръскат кооперациите из целия град. Така или иначе броят на построените жилища ще си остане константен, като Стара Загора от години е на 3-то място по жилищно строителство след София и Варна:

http://www.nsi.bg/bg/content/1338/започ ... ови-сгради
Много ясно, че е по-добре да имаш нов квартал с модерно планиране отколкото застроени градинки повсеместно.
Затова и е добре, че ще има нова индустриална зона, вместо да доуплътнят съществуващите.
abc написа: Чет Окт 11, 2018 15:59 pm
За второто тримесечие на 2018 г. в Стара Загора е започнато строителството на 529 жилища, като след нас остават Бургас с 460 жилища и Пловдив с 349 жилища.
Стара Загора беше дълги години подценена и тъпкана от комунистите навремето за сметка на други далеч по-незначителни градове в Тракия. Едва днес, когато географското разположение и реална иконимика (индустрия, търговия, транспорт и полезни изкопаеми) на Стара Загора изпъкнаха над това на останалите градове в Тракия, градът се изстреля силно нагоре и напред, и вече връщане няма да има.

Между другото се наблюдава демографска тенденция много хора от област Бургас да се местят в Слънчев бряг. Не бих се очудил курортният комплекс да стане град, дори град изместващ областния център по значимост за страната. Пловдив няма дори да коментирам. Това е галеникът на властта още от Татово време, но въпреки всичко има не по-добро географско разположение от Стара Загора (особено пък след време, когато А8 се изгради от Русе до Хасково) и не по-добри икономически и демографски показатели (БВП на глава, средна работна заплата и ръст на населението по настоящ адрес според ГРАО).

Другите градове в региона са Сливен и Ямбол, както и Димитровград и Хасково.
За мен всички те, заедно с Нова Загора, Казанлък и Гълъбово са си част от голямата агломерация на Стара Загора.
Чирпан е посредата между Стара Загора и Пловдив и въпреки всичко повече гравитира към Стара Загора.
Публикувай отговор