Монорелсов влак вместо трамвай в Стара Загора

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Монорелсов влак вместо трамвай в Стара Загора

Мнение от realprofesora »

slimarkov написа: Вто Окт 23, 2018 17:14 pm Нека пишем за монорелсовия влак в тази тема.
Приятел, ти наистина ли вярваш, че след като в момента има населени места в които цитирам "Ромчета тормозат единственото Българче в клас"...та някой ще ти повярва, че ще има в Стара Загора монорелсов влак. Няма кой да инвестира в подобно съоръжение. Скъпоструващо и скъпа поддръжка....и да се возят само пенсионери и цигани.
Popopopopo
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Монорелсов влак вместо трамвай в Стара Загора

Мнение от abc »

realprofesora написа: Нед Окт 28, 2018 12:29 pm
slimarkov написа: Вто Окт 23, 2018 17:14 pm Нека пишем за монорелсовия влак в тази тема.
Приятел, ти наистина ли вярваш, че след като в момента има населени места в които цитирам "Ромчета тормозат единственото Българче в клас"...та някой ще ти повярва, че ще има в Стара Загора монорелсов влак. Няма кой да инвестира в подобно съоръжение. Скъпоструващо и скъпа поддръжка....и да се возят само пенсионери и цигани.
Случаят е от ботевградското село Литаково, където все пак едва ли някой се е засилил да строи трамвайни трасета.
Тук говорим обаче за Стара Загора - 5-ти по население и 2-ри по стандарт в България със стабилна демография.
Апропо, видя ли другата тема какви високи сгради строят в Батуми, град с 2 пъти по-ниски заплати от Стара Загора? Там има и въжени линии също, които ходят до близката планина. Градът е много по-беден от Стара Загора в 80% от територията си, но това не им пречи да имат размах в мисленето и да инвестират в голямо виенско колело, въжена линия и във вече 10-на небостъргачи. И го постигат с бюджет от 30 милиона български пари (старозагорският бюджет е 120 милиона). Така, че всичко е възможно, стига да имат вяра в себе си.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Монорелсов влак вместо трамвай в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Батуми между другото е 163 хиляди жители, т.е. колкото Стара Загора, а Грузия е доста по-бедна от България.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Искаме трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Последно промяна от slimarkov на Нед Фев 17, 2019 11:09 am, променено общо 1 път.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Монорелсов влак вместо трамвай в Стара Загора

Мнение от muhogon »

slimarkov написа: Пон Окт 29, 2018 17:21 pm Батуми между другото е 163 хиляди жители, т.е. колкото Стара Загора, а Грузия е доста по-бедна от България.
В Канунгу, има ли монорелси? Или вече минаха на стерео?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Монорелсов влак вместо трамвай в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

В 50-хилядния град Честър в Англия, в който съм живял 2 години между другото има монорелсова линия дълга 1.5 км в зоопарка им.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Искаме трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Последно промяна от slimarkov на Нед Фев 17, 2019 11:10 am, променено общо 1 път.
simeonovall
Новак
Новак
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Ное 25, 2018 17:14 pm

Re: Монорелсов влак вместо трамвай в Стара Загора

Мнение от simeonovall »

Не виждам как ще стане.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Монорелсов влак вместо трамвай в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

simeonovall написа: Нед Ное 25, 2018 18:31 pm Не виждам как ще стане.
От Тракийския университет, по Царя, пешеходната, после край Парк мол и чак до бъдещата индустриална зона "Загоре".
С един удар 10 мухи. Бъдещето е на електрическия транспорт, а не на такъв задвижван с въглеводороди от Русия и Арабския полуостров. Мухогона да каже. :cute:

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Искаме трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Последно промяна от slimarkov на Нед Фев 17, 2019 11:10 am, променено общо 1 път.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Монорелсов влак вместо трамвай в Стара Загора

Мнение от realprofesora »

Aз пък ти казвам, че съм на 52, не съм живял в Англия, но ми е пределно ясно какво може да стане и какво НЕ. Ако от някъде може да се откраднат средства-ДА ще стане, ако не може, няма да стане.
Колкото има тунел под Шипка(тук във форума обсъждани проекти и първи копки, от много години), толкова и монорелсов влак ще има в Стара Загора.
Магистрали-може да се открадне-ДА ще стане
Саниране- може да се открадне-да ще стане
Те да си завършат моста навреме пак ще е нещо. А не да лъжат хората за срокове и проекти.
Но карай, ти си приказвай, да има забавления. Все пак затова е интернет.
Popopopopo
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Монорелсов влак вместо трамвай в Стара Загора

Мнение от muhogon »

slimarkov написа: Нед Ное 25, 2018 19:07 pm
simeonovall написа: Нед Ное 25, 2018 18:31 pm Не виждам как ще стане.
От Тракийския университет, по Царя, пешеходната, после край Парк мол и чак до бъдещата индустриална зона "Загоре".
С един удар 10 мухи. Бъдещето е на електрическия транспорт, а не на такъв задвижван с въглеводороди от Русия и Арабския полуостров. Мухогона да каже. :cute:
Той и електрическия транспорт иска енергоносител, да няма да кара на фотосинтеза! И АЕЦ е руски, ами ако беше останало на "демократичните" ВЕИ, сега тока да е 5лв киловат! И ако горива можеш да внасяш, то при еленергията монополът е пълен, нищо, че дрънкат за някакъв "избор"! Накрая да не се окаже, че транспорта на ток, ще е в пъти по-скъп от сегашния?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Монорелсов влак вместо трамвай в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

realprofesora написа: Сря Ное 28, 2018 13:39 pm Aз пък ти казвам, че съм на 52, не съм живял в Англия, но ми е пределно ясно какво може да стане и какво НЕ. Ако от някъде може да се откраднат средства-ДА ще стане, ако не може, няма да стане.
Колкото има тунел под Шипка(тук във форума обсъждани проекти и първи копки, от много години), толкова и монорелсов влак ще има в Стара Загора.
Магистрали-може да се открадне-ДА ще стане
Саниране- може да се открадне-да ще стане
Те да си завършат моста навреме пак ще е нещо. А не да лъжат хората за срокове и проекти.
Но карай, ти си приказвай, да има забавления. Все пак затова е интернет.
В подобния по големина (на Стара Загора) град Арад в Румъния има 48 километра трамвайни линии и 14 трамвайни линии:

http://urbanrail.net/eu/ro/arad/arad.htm

Арад е 159 хиляди жители:
https://en.wikipedia.org/wiki/Arad,_Romania

За следващия програмен период трябва задължително Стара Загора да се бори за поне 1 трамвайна или монорелс линия.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Искаме трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Последно промяна от slimarkov на Нед Фев 17, 2019 11:10 am, променено общо 2 пъти.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Монорелсов влак вместо трамвай в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

muhogon написа: Сря Ное 28, 2018 19:41 pm
Той и електрическия транспорт иска енергоносител, да няма да кара на фотосинтеза! И АЕЦ е руски, ами ако беше останало на "демократичните" ВЕИ, сега тока да е 5лв киловат! И ако горива можеш да внасяш, то при еленергията монополът е пълен, нищо, че дрънкат за някакъв "избор"! Накрая да не се окаже, че транспорта на ток, ще е в пъти по-скъп от сегашния?
А 133 милиарда лева на масата да вадим ли?
https://www.168chasa.bg/article/4390995

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Искаме трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Последно промяна от slimarkov на Нед Фев 17, 2019 11:10 am, променено общо 1 път.
7G7
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Ное 28, 2018 22:28 pm

Re: Монорелсов влак вместо трамвай в Стара Загора

Мнение от 7G7 »

Аз преди време бях отправил питане за трамвай, но ми отговориха,че нямало как да стане,защото цената ще е 90 млн.
Наскоро бях на екскурзия във Франция. И в град Орлеан, който е по-малък от Стара Загора, имаше прекрасен трамваен транспорт.
Но в Стара Загора нямаме самочувствието за подобен проект.
То ще падне такова мрънкане до небесата, че...няма да се търпи цялото мрънкане и реване.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Монорелсов влак вместо трамвай в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

7G7 написа: Сря Ное 28, 2018 22:33 pm Аз преди време бях отправил питане за трамвай, но ми отговориха,че нямало как да стане,защото цената ще е 90 млн.
Наскоро бях на екскурзия във Франция. И в град Орлеан, който е по-малък от Стара Загора, имаше прекрасен трамваен транспорт.
Но в Стара Загора нямаме самочувствието за подобен проект.
То ще падне такова мрънкане до небесата, че...няма да се търпи цялото мрънкане и реване.
Не са дорасли хората за такова нещо.
Дано общинарите са по-широко скроени.

Да видят в град Валенсиен, Франция (там също съм живял 2 години) къкъв модерен трамваен транспорт е организиран:
http://urbanrail.net/eu/fr/valenciennes ... s-tram.htm

Градът е 40 хиляди жители, т.е. колкото Самарите и Зора.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Искаме трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Последно промяна от slimarkov на Нед Фев 17, 2019 11:10 am, променено общо 1 път.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Монорелсов влак вместо трамвай в Стара Загора

Мнение от muhogon »

slimarkov написа: Сря Ное 28, 2018 21:43 pm
muhogon написа: Сря Ное 28, 2018 19:41 pm
Той и електрическия транспорт иска енергоносител, да няма да кара на фотосинтеза! И АЕЦ е руски, ами ако беше останало на "демократичните" ВЕИ, сега тока да е 5лв киловат! И ако горива можеш да внасяш, то при еленергията монополът е пълен, нищо, че дрънкат за някакъв "избор"! Накрая да не се окаже, че транспорта на ток, ще е в пъти по-скъп от сегашния?
А 133 милиарда лева на масата да вадим ли?
https://www.168chasa.bg/article/4390995
Ооо, я стига, "шайкаджията" ли ти е източник за тая "информация"? :lol: Дай по-сериозно, можеш да "прибавиш" от себе си, да стане 200 трилиона "окупацията"? :lol: И пак ще е в пъти по-малко, от вредите, които 30 години вече търпим от колонизаторите от ЕС и САЩ...

Между другото,тая окупация я дължим на любезното съдействие на престъпната фамилия Кобурги, чиято издънка днес ламти за имоти, от същата България, която загробиха на 3 пъти...Но, темата става много дълга, а не мисля, че соросоидите ползват друго, освен пропаганден наръчник на Сорос, по всякакви теми...
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Монорелсов влак вместо трамвай в Стара Загора

Мнение от abc »

muhogon написа: Чет Ное 29, 2018 5:21 am
slimarkov написа: Сря Ное 28, 2018 21:43 pm
muhogon написа: Сря Ное 28, 2018 19:41 pm
Той и електрическия транспорт иска енергоносител, да няма да кара на фотосинтеза! И АЕЦ е руски, ами ако беше останало на "демократичните" ВЕИ, сега тока да е 5лв киловат! И ако горива можеш да внасяш, то при еленергията монополът е пълен, нищо, че дрънкат за някакъв "избор"! Накрая да не се окаже, че транспорта на ток, ще е в пъти по-скъп от сегашния?
А 133 милиарда лева на масата да вадим ли?
https://www.168chasa.bg/article/4390995
Ооо, я стига, "шайкаджията" ли ти е източник за тая "информация"? :lol: Дай по-сериозно, можеш да "прибавиш" от себе си, да стане 200 трилиона "окупацията"? :lol: И пак ще е в пъти по-малко, от вредите, които 30 години вече търпим от колонизаторите от ЕС и САЩ...

Между другото,тая окупация я дължим на любезното съдействие на престъпната фамилия Кобурги, чиято издънка днес ламти за имоти, от същата България, която загробиха на 3 пъти...Но, темата става много дълга, а не мисля, че соросоидите ползват друго, освен пропаганден наръчник на Сорос, по всякакви теми...
То да беше само окупацията за 3 години, с мед да го намажеш. СССР-то съсипва традиционни за България отрасли, които са носели твърда валута за сметка на индустриализация с морално остарели заводи, която също се оказа провал в крайна сметка. Кобургите даже не са обявили война на Руската империя или СССР, но това не му попречи да нахлуе и да ни ограби и върне 50 години назад в развитието с жестоката си феодална система. :roll:
Публикувай отговор