Ремонт на гаров комплекс Стара Загора

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Ремонт на ЖП гарата

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Съб Апр 13, 2019 15:39 pm Нито една снимка не се отваря, но за тоя булевард изръсиха на Варна 120 милиона !
Пробвай сега и ми кажи дали се отварят вече снимките.
Ще им направя една бърза магия ако трябва. :)
G7G написа: Съб Апр 13, 2019 15:39 pm И съм съгласен с парковете и градинките-инфрата е най-важна.
Затова не ми хареса на срещата в хотела с бизнеса и кмета, като го питаха кмета как ще се бори с конкуренцията на Пловдив и Варна и другите за инвеститори и бизнес, Тодоров изтърси:
-Ами ще направим сега зоопарка и руския пазар

Направо паднах!
Това ли ще е визията за развитието на града ни?
Руски пазар ще вдигнем един магазин там като мол и зоопарка?
Много несериозно!
Факт е, че само за градинки и пазарчета се харчат пари.
Само новите кръгови движения и удължаването на булеварда през парка одобрявам.
Дано има още нови кръгови и още нови булеварди!

-----------------------------------------------------------------------------------
Искаме модерна трамвайна линия в Стара Загора
Изображение
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Ремонт на ЖП гарата

Мнение от slimarkov »

Ето, как изглежда централната ЖП гара в Белград, която също е в ремонт.
Като дизайн и размер не е нищо особено спрямо тази в Стара Загора!
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Ремонт на ЖП гарата

Мнение от abc »

slimarkov написа: Чет Май 02, 2019 17:26 pm Ето, как изглежда централната ЖП гара в Белград, която също е в ремонт.
Като дизайн и размер не е нищо особено спрямо тази в Стара Загора!
Белградската гара съм я посещавал лично няколко пъти, докато съм пътувал с влак до Белград.
Доста си е мизерничка, пълна с някакви наркомани ленинисти. Като големина на ифраструктурата и като визия на сградата е точно като бургаската гара - с 4-5 открити челни коловоза.
Даже старозагорската гара е по-голяма, а за софийската да не говорим.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Ремонт на ЖП гарата

Мнение от slimarkov »

abc написа: Чет Май 02, 2019 19:19 pm
slimarkov написа: Чет Май 02, 2019 17:26 pm Ето, как изглежда централната ЖП гара в Белград, която също е в ремонт.
Като дизайн и размер не е нищо особено спрямо тази в Стара Загора!
Белградската гара съм я посещавал лично няколко пъти, докато съм пътувал с влак до Белград.
Доста си е мизерничка, пълна с някакви наркомани ленинисти. Като големина на ифраструктурата и като визия на сградата е точно като бургаската гара - с 4-5 открити челни коловоза.
Даже старозагорската гара е по-голяма, а за софийската да не говорим.
Аз също съм я посещавал и съм пътувал от София до Белград с влак.
Една митничарка с два пищова отвори вратата на купето с шут и вика "сите на царина", демек "всички на митницата".
Няма да споменавам, че във вагона нямаше ток нощно време, т.е. стояхме на тъмно, в едната тоалетна нямаше врата, а в другата имаше 10 см дълбока урина на пода. Това преди 12 години някъде. Гарата в Белград ми се стори все едно съм в Горно Уйно. По размер нещо като гарата в Тулово (която трябва да се казва Стара Загора Север), но с по-малко коловози от нея.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Ремонт на ЖП гарата

Мнение от slimarkov »

https://www.youtube.com/watch?v=bhk2Kpgr6EY
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Ремонт на ЖП гарата

Мнение от muhogon »

slimarkov написа: Чет Май 02, 2019 19:42 pm
abc написа: Чет Май 02, 2019 19:19 pm
slimarkov написа: Чет Май 02, 2019 17:26 pm Ето, как изглежда централната ЖП гара в Белград, която също е в ремонт.
Като дизайн и размер не е нищо особено спрямо тази в Стара Загора!
Белградската гара съм я посещавал лично няколко пъти, докато съм пътувал с влак до Белград.
Доста си е мизерничка, пълна с някакви наркомани ленинисти. Като големина на ифраструктурата и като визия на сградата е точно като бургаската гара - с 4-5 открити челни коловоза.
Даже старозагорската гара е по-голяма, а за софийската да не говорим.
Аз също съм я посещавал и съм пътувал от София до Белград с влак.
Една митничарка с два пищова отвори вратата на купето с шут и вика "сите на царина", демек "всички на митницата".
Няма да споменавам, че във вагона нямаше ток нощно време, т.е. стояхме на тъмно, в едната тоалетна нямаше врата, а в другата имаше 10 см дълбока урина на пода. Това преди 12 години някъде. Гарата в Белград ми се стори все едно съм в Горно Уйно. По размер нещо като гарата в Тулово (която трябва да се казва Стара Загора Север), но с по-малко коловози от нея.
Всичката я наредили соросоидите в държавата си, пък взели Сърбия да оправят... :lol: Забравихте ли, как преди 20 години, господарите ви бомбардираха денонощно Белград, изтребвайки мирни жители? Умишлено целеха цивилни обекти /като телевизията/, понеже за военните си нямаха и хабер!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Ремонт на ЖП гарата

Мнение от slimarkov »

muhogon написа: Сря Май 29, 2019 18:32 pm
slimarkov написа: Чет Май 02, 2019 19:42 pm
abc написа: Чет Май 02, 2019 19:19 pm
Белградската гара съм я посещавал лично няколко пъти, докато съм пътувал с влак до Белград.
Доста си е мизерничка, пълна с някакви наркомани ленинисти. Като големина на ифраструктурата и като визия на сградата е точно като бургаската гара - с 4-5 открити челни коловоза.
Даже старозагорската гара е по-голяма, а за софийската да не говорим.
Аз също съм я посещавал и съм пътувал от София до Белград с влак.
Една митничарка с два пищова отвори вратата на купето с шут и вика "сите на царина", демек "всички на митницата".
Няма да споменавам, че във вагона нямаше ток нощно време, т.е. стояхме на тъмно, в едната тоалетна нямаше врата, а в другата имаше 10 см дълбока урина на пода. Това преди 12 години някъде. Гарата в Белград ми се стори все едно съм в Горно Уйно. По размер нещо като гарата в Тулово (която трябва да се казва Стара Загора Север), но с по-малко коловози от нея.
Всичката я наредили соросоидите в държавата си, пък взели Сърбия да оправят... :lol: Забравихте ли, как преди 20 години, господарите ви бомбардираха денонощно Белград, изтребвайки мирни жители? Умишлено целеха цивилни обекти /като телевизията/, понеже за военните си нямаха и хабер!
Ти шумадийските свинепаси ли защитаваш?
Бяха заслужено бомбардирани тези сръбски детеубийци на албански, хърватски, унгарски, босненски и български деца, убивани под командването на извергът Милошевич - заслужил вечни мъки в ада.

В края на 19 век в днешна Сърбия е живял един предсказател, нещо като нашата баба Ванга. Мисля, че Павлич се казваше. Не съм сигурен. Та той е предсказал за Сърбия какво ще се случи. Казал го е на краля им и на политиците, но никой не го е послушал.

Казал им е, че Сърбия ще отвори уста да погълне чужди земи и население от целите Балкани и макар и да успее в началото ще загуби всичко и накрая ще се свие дотолкова колкото населението ѝ "да се скрие под сянката на една слива". Полето около Белград се казва Сливо поле. Това ги чака явно.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Ремонт на ЖП гарата

Мнение от muhogon »

slimarkov написа: Сря Май 29, 2019 20:07 pm
muhogon написа: Сря Май 29, 2019 18:32 pm
slimarkov написа: Чет Май 02, 2019 19:42 pm

Аз също съм я посещавал и съм пътувал от София до Белград с влак.
Една митничарка с два пищова отвори вратата на купето с шут и вика "сите на царина", демек "всички на митницата".
Няма да споменавам, че във вагона нямаше ток нощно време, т.е. стояхме на тъмно, в едната тоалетна нямаше врата, а в другата имаше 10 см дълбока урина на пода. Това преди 12 години някъде. Гарата в Белград ми се стори все едно съм в Горно Уйно. По размер нещо като гарата в Тулово (която трябва да се казва Стара Загора Север), но с по-малко коловози от нея.
Всичката я наредили соросоидите в държавата си, пък взели Сърбия да оправят... :lol: Забравихте ли, как преди 20 години, господарите ви бомбардираха денонощно Белград, изтребвайки мирни жители? Умишлено целеха цивилни обекти /като телевизията/, понеже за военните си нямаха и хабер!
Ти шумадийските свинепаси ли защитаваш?
Бяха заслужено бомбардирани тези сръбски детеубийци на албански, хърватски, унгарски, босненски и български деца, убивани под командването на извергът Милошевич - заслужил вечни мъки в ада.

В края на 19 век в днешна Сърбия е живял един предсказател, нещо като нашата баба Ванга. Мисля, че Павлич се казваше. Не съм сигурен. Та той е предсказал за Сърбия какво ще се случи. Казал го е на краля им и на политиците, но никой не го е послушал.

Казал им е, че Сърбия ще отвори уста да погълне чужди земи и население от целите Балкани и макар и да успее в началото ще загуби всичко и накрая ще се свие дотолкова колкото населението ѝ "да се скрие под сянката на една слива". Полето около Белград се казва Сливо поле. Това ги чака явно.
Ама разбира се, щом САЩ ги бомбардира, винаги е правилно и "демократично"! Също като в Ирак, Сирия, Либия, Афганистан, все от лоши, по-лоши? Затуй ли убиха своевременно Милошевич, защото нищо от тия обвинения в Хага не се доказа, и накрая макар и посмъртно, беше оправдан? Затуй ли така стръвно бомбардираха цивилни, за да си върнат за хипотетично убити? Ами ако утре САЩ реши, че и ние сме лоши, и почне бомбардировки, дали сърбите ще викат - хак им е, лоши бугари? Соросоидите наистина сте уникални, за вас всички са лоши, щом не служат на господаря ви...

Апропо, не виждам Сърбия да е погълнала нечии чужди земи, но сигурно иде реч за Покрайнините? Само дето, те са отнети по Ньойския договор, който пък е подписан и от тогавашните победители - Великобритания, Франция и САЩ? Ама не виждам да ругаете същите, че са краварски и други видове свине, що така? Че без тяхната благословия, Сърбия нямаше да вземе нищо? Или викате, табу е да ругаеш господарите? По същия почин, скачайте и срещу Гърция, за Беломорието? Защо не скачате и срещу Турция, там също има български земи? Ама няма да е политкоректно, ще има шамари от бигбрадър задокеански?

Интересно ми е обаче, какво ще стане, ако и РФ реши да се намеси, няма само САЩ да си разиграват кравата? Все пак, Сърбия им е съюзник, кво прайм тогава?

Четиво за напреднали...

https://ac24.cz/-/zpravy-ze-sveta/9567- ... Z7EdSRJh7g

Бившият агент на ЦРУ Робърт Баер, който напусна службата преди няколко години, разкри най-голямата тайна на парите и лъжите на организацията, разбивайки бивша Югославия и обвинявайки я взехме за изкупителната жертва - сърбите.
В интервю, което той даде в Квебек (Канада), Баер говори за това, което е видял, в новата си книга " Тайната на белия Одм ".

след четири години той е чул и разбрал, че е агент на ЦРУ, "действащ" в бившата Федерална Република Югославия, от Сараево до Словения. След балканската си мисия той работи по задачи в Близкия изток.

Днес Робърт Баер е известен писател, колумнист, който пише едновременно за Time, Vanity Fair, Wall Street Journal и Washington Post.

Интервю, дадено от Робърт Б. Baer :

Каква беше първата ви задача в Югославия?

Пристигнахме с трима други агенти с хеликоптер. Пристигнахме в Сараево на 12 януари 1991 г. Нашата задача беше да наблюдаваме предполагаемите сръбски терористи, за които се предполагаше, че са планирали нападение срещу Сараево.

Какви бяха тези терористи и защо са планирали нападение?

Те ни дадоха информация за група, наречена "Велика Сърбия", която планираше бомбени атентати върху ключови сгради в Сараево, за да не може Босна да излезе от Югославия.

Ако тази група наистина съществуваше и каква беше вашата истинска задача под командването на ЦРУ?

Групата никога не е съществувала! Нашата команда ни излъга! Нашата мисия беше да сеем и паника сред босненските политици, за да запълним главите им с идеи, че сърбите искат да ги нападнат. В началото ние го вярвахме, но с времето нашето подозрение се увеличи. Защо разпространихме тази истерия навсякъде, когато групата не съществуваше?

Кога завърши вашата мисия? Имаше ли име?

За мен всичко свърши след две седмици, защото напуснахме новата работа за Словения. Операцията продължи един месец и носи името "Истина", въпреки че беше съвсем различно

Защо отидохте в Словения?

Бяхме инструктирани, че Словения е готова да обяви независимост. Имаме над един милион долара, за да объркаме различни неправителствени организации, опозиционни партии и много политици да разпространят омразата.

Какво мислите за пропагандата на ЦРУ и какво мислят колегите ви за това?

Разбира се, никой не отказва мисията, която ЦРУ му заповядва. Особено когато всички сме нервни и склонни към параноя. Много агенти и ръководители на ЦРУ изчезнаха, защото отказаха да разпространяват пропаганда срещу сърбите в Югославия. Лично аз бях шокиран от количеството лъжи, "хранещи" агенцията и политиците! Много агенти на ЦРУ са участвали в разпространението на пропаганда, без да знаят какво правят. Всеки знаеше само една малка част от историята и само онези, които го направиха, знаеха всичко и бяха политици.

Означава ли това, че пропагандата е направила всичко срещу сърбите?

Да и не. Целта беше да се разбие република Югославия. Избрахме изкупителната жертва, която обвинихме за всичко. Някой виновен за война и насилие. Сърбия беше избрана, защото по някакъв начин е наследник на Югославия.

Всички чухме за Сребреница. Какво можете да ни кажете за това?

За пореден път се озовахме в Босна през 1992 г. и по това време трябваше да обучим босненските въоръжени сили - нова държава, обявила независимост. Сребреница е една история за вълка и за съжаление тук са манипулирани много хора. Сребреница - това е политически маркетинг.

Моят шеф, който беше бивш американски сенатор, искаше да повтори, че в Босна ще има голяма измама. Месец преди предполагаемия геноцид в Сребреница той каза, че градът ще бъде във всички новини на световната телевизия и ни е наредил да се обадим в медиите. Когато го попитахме защо, той ми каза: "Ще видиш!" Новата босненска армия бе наредена да оспори селища и цивилни. Всички те, разбира се, бяха жителите на Сребреница. В един момент сърбите нахлули в другата страна. Разбира се, някой им плащаше да ги „бутат“.

Кой е виновен за Сребреница?

Виновни са босненци, сърби и американци! Факт е, че накрая всичко е обвинено от сърбите. За съжаление сред погребенията в Сребреница има хора от други националности. Преди няколко години бивш агент на ЦРУ, който сега е в Международния валутен фонд, ми каза, че Сребреница е резултат от споразумение между американската администрация и босненските политици. Сребреница бе пожертвана, за да даде на Америка причина да атакува сърбите за предполагаеми военни престъпления.

Защо разпадането на Югославия в края и защо администрацията на САЩ го иска?

Всичко е много ясно: хората, които са провокирали войната и диктували условията на мира, сега са собственици на компании, които използват природно богатство! Те направиха народите на Балканите истински роби, които работят за малко пари, а продутките им свършват в Германия, Америка… Тогава мисля, че е ясно кой е победителят във войната. За да финансирате икономиката на страната си, вие сте принудени да се заемете с пари. Това е същата история във всички страни на Балканите.

Имате ли връзка с народите на бивша Югославия?

- Забрави миналото. То е пълно с лъжи и изобретения! Те са ви манипулирали, получили това, което са искали, и е глупаво да ви мразят. Трябва да покажете, че сте силни и знаете кой сте. Искрено се извинявам за всичко. Ето защо отдавна съм участвал в разкриването на тайните на ЦРУ и на Белия дом ”, казва Баер
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Ремонт на ЖП гарата

Мнение от slimarkov »

Нещо забравяш Поморавието и Нишко, а помниш избирателно само Западните покрайнини.
Отделно Косово и Македония ни вземат, но сега не са в лапите им.
Град Ниш е бил направо като българска столица, точно преди ватенките да го харижат на сърбите.

На руски език:
Французский представитель Жером-Адольф Бланки, посетивший Ниш вскоре после Нишского восстания, назвал даже Ниш — столицей Болгарии. До 1878 года даже сербы считали Ниш болгарским городом. В первом издании сербской специализированной истории на болгарского народа (увидевшем свет в год Освобожденияч!) утверждалось, что:

« Главные города Болгарии на Дунае суть: Видин с 18-19 000 жителей, Никополь с 10-15 000 жителей, Свиштов с 20 000 жит., Рущук с 22 000 жит., Силистра с 23 000 жит. А во Внутренней Болгарии: Ниш с 16 000 жителей, Плевен с 17 000 ж., Ловеч с 11 000 ж., Шумен с 20 000 ж., Варна на Чёрном море с 16 000 ж., и Тырново - старая столица на Янтре с 15 000 ж.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B8%D1%88
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Ремонт на ЖП гарата

Мнение от muhogon »

slimarkov написа: Чет Май 30, 2019 20:08 pm Нещо забравяш Поморавието и Нишко, а помниш избирателно само Западните покрайнини.
Отделно Косово и Македония ни вземат, но сега не са в лапите им.
Град Ниш е бил направо като българска столица, точно преди ватенките да го харижат на сърбите.

На руски език:
Французский представитель Жером-Адольф Бланки, посетивший Ниш вскоре после Нишского восстания, назвал даже Ниш — столицей Болгарии. До 1878 года даже сербы считали Ниш болгарским городом. В первом издании сербской специализированной истории на болгарского народа (увидевшем свет в год Освобожденияч!) утверждалось, что:

« Главные города Болгарии на Дунае суть: Видин с 18-19 000 жителей, Никополь с 10-15 000 жителей, Свиштов с 20 000 жит., Рущук с 22 000 жит., Силистра с 23 000 жит. А во Внутренней Болгарии: Ниш с 16 000 жителей, Плевен с 17 000 ж., Ловеч с 11 000 ж., Шумен с 20 000 ж., Варна на Чёрном море с 16 000 ж., и Тырново - старая столица на Янтре с 15 000 ж.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%B8%D1%88
Ама си ми смешен, как нападаш само тия, които са се възползвали, а не тези, които им го дават... Не помня кога Ниш е бил столица, но да го допуснем - кой направи ревизия на Санстефанския договор? Македония остава извън пределите ни още по Берлинския конгрес, каква Сърбия, какви 5 лева? И да, изтъквам Покрайнините, понеже днешните компрадори във властта, насърчавани и командвани от ЕС и САЩ, първи признаха Косово, забрави ли? Първи признаха и Македония, или и това не помниш? Тогава, какви ги плещиш за тях? Върви протестирай пред посолствата им, хвърляй камъни! Или срещу господаря не тръгваш?
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Ремонт на ЖП гарата

Мнение от slimarkov »

Започнаха ли ремонта на ЖП гарата или още се размотават? :)
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Ремонт на ЖП гарата

Мнение от G7G »

Свършиха го даже :lol:
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Ремонт на ЖП гарата

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Сря Юни 26, 2019 22:09 pm Свършиха го даже :lol:
Хаха, ами да се стягат и да започват нова гара в кв.Зора тогава. :D
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Ремонт на ЖП гарата

Мнение от slimarkov »

Дизайнът не е лош, но защо се мотаят с ремонта от НКЖИ?
Кога ще го започват?

Иначе мащабите на гарата са зашеметяващи.
Това вероятно е 2-та най-голяма гара в България веднага след Централна гара в София, а тунелната система е близо километър като дължина.

Изображение
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Ремонт на ЖП гарата

Мнение от G7G »

Ами дано да не си я гледаме така само на снимка...
Иначе отново последни получаваме критично важен ремонт.
Последни правим пешеходен булевард от големите (и не само) градове, последни ще имаме зала ,последни ще се с ремонтирана жп гара от големите градове. Не мога да разбера как спокойно се приемат тези СКАНДАЛНИ неща.
Стара Загора е взета за мезе от държавата.
Последната дупка на кавала.
И всички са спокойни, все едно държавата мисли за нас и налива , ама тонове пари в града.
А реално ние сме последните , за които се сещат!
Публикувай отговор