Строежи и проекти в Стара Загора

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Evko1 написа: Нед Фев 16, 2020 11:35 am Забелязваш ли, как си е променил мнението по-известения навсякъде в Интернет пространството, като Евлоги, понеже както чета неговия личен живот е цъфнал и вързал, раздава съвети, да се оплождат лелки. Явно се е осъзнал малко и хоп- променя си мнението, ама то при него винаги е било така. Просто ти обръщам внимание
Кой и къде е давал съвети за личен живот?
Напротив, съпричастен съм със съдбата на хората в личния им живот.

Затова и махнах две изречения от моя предишен пост. Не заради шегата с лелките, а заради другото.
Мухогон знае какво имам предвид. Той поне е доблестен и не се крие зад чужд ник като тебе. Затова и заслужава уважение.

За последните поне 10 години аз винаги съм писал само с един ник на форум.
Даже в много форуми съм написал слимарков и в скоби ВОДА.

Именно защото не съм се крил никога кой съм.
Дори neolp и Локум от SSC са го казвали неведнъж, че не аз пиша с повече от един ник.

Но колкото и да ме набеждавате, че пиша с едва ли не плеяда регистрации, за разлика от вас форумните тролове, аз имам силно чувство за справедливост и отговорност и не пиша с тролски регистрации.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Evko1 написа: Нед Фев 16, 2020 17:51 pm
slimarkov написа: Нед Фев 16, 2020 16:51 pm
Evko1 написа: Нед Фев 16, 2020 11:35 am Забелязваш ли, как си е променил мнението по-известения навсякъде в Интернет пространството, като Евлоги, понеже както чета неговия личен живот е цъфнал и вързал, раздава съвети, да се оплождат лелки. Явно се е осъзнал малко и хоп- променя си мнението, ама то при него винаги е било така. Просто ти обръщам внимание
Кой и къде е давал съвети за личен живот?
Напротив, съпричастен съм със съдбата на хората в личния им живот.

Затова и махнах две изречения от моя предишен пост. Не заради шегата с лелките, а заради другото.
Мухогон знае какво имам предвид. Той поне е доблестен и не се крие зад чужд ник като тебе. Затова и заслужава уважение.

За последните поне 10 години аз винаги съм писал само с един ник на форум.
Даже в много форуми съм написал слимарков и в скоби ВОДА.

Именно защото не съм се крил никога кой съм.
Дори neolp и Локум от SSC са го казвали неведнъж, че не аз пиша с повече от един ник.

Но колкото и да ме набеждавате, че пиша с едва ли не плеяда регистрации, за разлика от вас форумните тролове, аз имам силно чувство за справедливост и отговорност и не пиша с тролски регистрации.
Че чий ник е бил Евко1, че е бил чужд и се крия зад него? Дай малко подробности, толкова жлъч се излива по лицето Мухогон, а сега бил доблестен, не бях ли и аз по едно време обвинен, че съм Мухогон? Не знам човек, ти колко си доблестен щом навсякъде пише нон стоп за лицето Евлоги, отварям новина, в коментарите присъства. Явно за тез двамата, които си изброил горе има много повече "твои приятели", които твърдят обратното :crazyeye:
Помията, която се излива над Мухогон е, защото обръща всяка тема на политика и човекът си иска социализма.
Лошо няма да има кауза и да си я защитава, но разваля темите със спам за лошите демократи и демокрация, които са си донякъде лоши и според мен, но аз не си позволявам да разводнявам темата с това.

А вие двамата (М.Р. и Г.Х.) сте заблудени и ме мислите за друг. Това е грях, за който ще сте кармично обременени.
Моята съвест е чиста по темата. Пишете глупости колкото си искате. Аз също мога да го направя с вашите истории и то в много големи детайли, но няма да падам на толкова ниско ниво. Както казах, не се занимвам с детински глупости.

Не е мой проблем, че сте се комплексирали от по-добрата демографска и икономическа статистика на Стара Загора спрямо тази на родния ви град. Това не е мой проблем. И е тъпо да продължавата да хвърляте кал по Стара Загора само заради това. Аз не съм си позволил да го правя с вашия град, колкото и да си мислите, че аз стоя зад разни глупости поствани от разни деца и тролове.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Търговски и бизнес център - Хрищени, Стара Загора

ПРОЕКТАНТ : арх. Банко Банов
ПЛОЩ: ЗП – 12 760 кв. м, РЗП – 64 330 кв. м
МЕСТОНАХОЖДЕНИЕ: общ . Стара Загора, землище с. Хрищени
ВЪЗЛОЖИТЕЛ: „ РИМЕКС ИНЖЕНЕРИНГ ГРУП”ЕООД – гр. София

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

http://avangard-stz.com/projects/conceptmall_bg.html
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

С нови 240 дръвчета обогатяват парк „Митрополит Методий Кусев“

февруари 19, 2020

STZAGORA.NET



Изображение

Изображение

Започна подмяна на дръвчетата, които не успяха да се прихванат успешно по време на цялостната реконструкция на парк „Митрополит Методий Кусев“ (Аязмото) в Стара Загора, съобщиха от общинското звено „Озеленяване и комунални дейности“. Новите 240 броя – 120 широколистни и 120 иглолистни, са от видовете клен, туя, кипарис, кедър и други.

„Времето е подходящо, температурите са положителни и съм сигурен, че до утре ще бъдат сменени предвидените дървета“, каза началникът на ОКД Николай Стоев. Той уточни, че дейностите по повторното засаждане са за сметка на изпълнителя на реновирането на парк „Аязмото“, а контролът е от страна на общинското звено.
https://stzagora.net/2020/02/19/%d1%81- ... %b8%d1%82/
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Съветници с маски и ръкавици гласуваха за ново школо

30 Март 2020



Снабдени с маски и ръкавици и след индивидуално дистанционно измерване на температурата общинските съветници в Стара Загора дадоха зелена светлина за създаването на нова, национална професионална гимназия за обучение и развитие на знания и умения в областта на математиката, информатиката и информационните технологии.

Тя ще бъде настанена в момента празната сграда на бивше училище, общинска собственост след извършването на цялостен ремонт и изграждане на общежитие и спортни площадки, като за целта от просветното министерство ще осигурят необходимите средства в размер на 2 млн. лв.

Очаква се обучението там да започне още на есен. В по-дългосрочната прогноза се предвижда да се достигне до 750 ученици в 30 паралелки, като за целта ще бъдат необходими 50 щатни преподаватели и 15 души помощен персонал. Вече има съгласието на известни университетски преподаватели да четат лекции на младите таланти.

В самото начало на редовното си заседание старейшините чуха актуална информация за обстановката в общината и готовността на здравните заведение да действат в условията на пандемията от COVID-19. Среднодневно в града и 51-те села между 30 и 50 души се поставят в карантина след пристигане от чужбина, в държавната УМБАЛ „Проф.д-р Стоян Киркович“ има само един заболял от корона вируса. В 29 големи предприятия са взети мерки за дезинфекция и гарантиране здравето на работещите там, фирмите са осигурили и собствен транспорт за хората. Със заповед на кмета на Стара Загора е преустановено изпълнението на автобусни линии от града до селата.

Въпреки възможността на заседанието да присъстват и граждани – балконът остана празен.
https://www.monitor.bg/bg/a/view/syvetn ... olo-193748
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Напредва изграждането на новите социални жилища в Стара Загора

април 10, 2020

STZAGORA.NET



Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изграждането на нови социални жилища в Стара Загора е в напреднал етап. Цялостната реконструкция на 4-етажната сграда на бившата Метрология, на ул. „Мусала”№26, е почти завършена. Това съобщиха от Отдел „Устройство на територията” на Община Стара Загора. От там допълниха, че предстои издаване на Удостоверение за въвеждане в експлоатация.

Проектът „Изграждане на социални жилища в град Стара Загора“ предвижда изграждането на 69 съвременни жилища – 8 гарсониери, 19 едностайни и 42 двустайни апартамента, в които се очаква да бъдат настанени общо 232 лица. Целта е осигуряване на нормални условия на живот на уязвими, социално слаби групи от населението и такива в неравностойно положение.

Ползвателите на жилищата ще живеят в комплекс от затворен тип, с охрана, денонощно видеонаблюдение и паркоместа. Апартаментите ще бъдат частично мебелирани и ще се обитават за срок от 3 години. Всеки наемател ще сключва договор с общината и ще поема конкретни ангажименти за социална реализация – посещение на образователна институция от децата в училищна възраст; включване на безработните в образователно-квалификационните програми, както и в програми за осигуряване на заетост, предложени от общината; включване в програми за социална интеграция. Лицата трябва да имат избран личен лекар, а родителите ще са длъжни да водят децата си на имунизации и проверка на здравния им статус.

Община Стара Загора реализира проекта по ОПРР 2014-2020. Стойността му е близо 3,3 млн.лв., от които 100 000 лв. са собствено финансиране.

Проектът е включен в Инвестиционната програма на община Стара Загора по Приоритетна ос 1 „Устойчиво и интегрирано градско развитие“ на Оперативна програма „Региони в растеж“ 2014-2020.
https://stzagora.net/2020/04/10/%d0%bd% ... %86%d0%b8/
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от G7G »

abc написа: Нед Апр 12, 2020 19:17 pm
G7G написа: Нед Апр 12, 2020 18:41 pm Няма шанс да е 200 000, освен ако няма някакви врътки, кметът им не е дълбоко заспал като някои други кметове, опасен е.
Наистина е опасен, заради лекото му циклофренично разстройство.
Там в общината ги командва всяка бъзикня да изкарва като най-първото, най-якото и каквото си пожелаеш още най в България. :crazyeye:
Самият той има дълбок комплекс от Варна и Стара Загора и това дори може да се усети, докато дава интервюта как прискърцва със зъби от злоба към превъзхождащите Бургас градове. :D

Опасен е и заради интригите, и подмолни удари, които прави също.
Например да се намали финансирането на старозагорските болници като им се орежат лимитите по пътеките от Здравната каса, а в същото време раздуват клиничните пътеки към града му с посредствено здравеопазване и специалисти.
Така с течение на времето с откраднатите пари и бизнес от Стара Загора си вдигат заплатите в Бургас, купуват по-нова техника и почват да залъгват пациентите, че стават за нещо.
В Стара Загора разбира се продължава да се работи в пъти по-качествено, а за награда остават недофинансирани редица дейности.
Това обяснява и кризата с Окръжна болница отпреди няколко години.

"Случайността" с ремонта на гарата и връзките с магистралата пак са от този порядък и много други неща. :crazyeye:
Да добавим и ремонта на пешеходния за 3 години с хлопащи плочки и е все още недовършен.
Фирмата изпълнител е бургаско-софийска!
Покъртителният ремонт на Аязмото, при който не получихме нито нова и "уникална" паркова мебел, нито уникални кошчета за боклук, а си стоим още с олющените пейки и ръждясали кошчета, се извърши от фирма ,свързвана с Пеевски.
Същата ,която заедно с фирма, близка до хора на кмета на Николов строят сега Арена Бургас.
Вижте това:
https://avantage.bg/2019/09/%D0%B1%D0%B ... %BB%D0%B8/

И това за Аязмото ни:
https://zaistinata.com/%D0%BF%D1%80%D0% ... %BD%D0%B0/
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Нед Апр 12, 2020 19:38 pm
abc написа: Нед Апр 12, 2020 19:17 pm
G7G написа: Нед Апр 12, 2020 18:41 pm Няма шанс да е 200 000, освен ако няма някакви врътки, кметът им не е дълбоко заспал като някои други кметове, опасен е.
Наистина е опасен, заради лекото му циклофренично разстройство.
Там в общината ги командва всяка бъзикня да изкарва като най-първото, най-якото и каквото си пожелаеш още най в България. :crazyeye:
Самият той има дълбок комплекс от Варна и Стара Загора и това дори може да се усети, докато дава интервюта как прискърцва със зъби от злоба към превъзхождащите Бургас градове. :D

Опасен е и заради интригите, и подмолни удари, които прави също.
Например да се намали финансирането на старозагорските болници като им се орежат лимитите по пътеките от Здравната каса, а в същото време раздуват клиничните пътеки към града му с посредствено здравеопазване и специалисти.
Така с течение на времето с откраднатите пари и бизнес от Стара Загора си вдигат заплатите в Бургас, купуват по-нова техника и почват да залъгват пациентите, че стават за нещо.
В Стара Загора разбира се продължава да се работи в пъти по-качествено, а за награда остават недофинансирани редица дейности.
Това обяснява и кризата с Окръжна болница отпреди няколко години.

"Случайността" с ремонта на гарата и връзките с магистралата пак са от този порядък и много други неща. :crazyeye:
Да добавим и ремонта на пешеходния за 3 години с хлопащи плочки и е все още недовършен.
Фирмата изпълнител е бургаско-софийска!
Покъртителният ремонт на Аязмото, при който не получихме нито нова и "уникална" паркова мебел, нито уникални кошчета за боклук, а си стоим още с олющените пейки и ръждясали кошчета, се извърши от фирма ,свързвана с Пеевски.
Същата ,която заедно с фирма, близка до хора на кмета на Николов строят сега Арена Бургас.
Вижте това:
https://avantage.bg/2019/09/%D0%B1%D0%B ... %BB%D0%B8/

И това за Аязмото ни:
https://zaistinata.com/%D0%BF%D1%80%D0% ... %BD%D0%B0/
При все, че още чакаме пътя до магистралата и спортната зала.
За летището и индустриална зона "Тракия" няма да питам дори. Прекалено бавно се случват нещата.
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от G7G »

Днес в интервю Тодоров каза,че има вероятност всичи проекти да се спрат заради "пандемията".
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Пон Апр 13, 2020 13:25 pm Днес в интервю Тодоров каза,че има вероятност всичи проекти да се спрат заради "пандемията".
Това се очакваше.
Затова не трябва да се чака, а да се действа, докато има благоприятно време за проектите.

Сега гарата и спортната зала изгарят.
Пазарът и зоопаркът изграждат ли се?
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от G7G »

Зоопаркът се изгражда, поне това чух.
Руски пазар мисля,че каза ,че не се прави нищо там и работата е спряла.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Пон Апр 13, 2020 14:51 pm Зоопаркът се изгражда, поне това чух.
Руски пазар мисля,че каза ,че не се прави нищо там и работата е спряла.
Дано поне пазарът и гарата раздвижат.
Те са в сърцето на града, за разлика от зоопарка в гората.
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от abc »

Гледам от таблицата проектите в действие са на мижава стойност в сравнено с икономиката на града - около 38 лв.
В градове с по-слаба икономика и по-малко данъчни приходи в хазната като Бургас (може би и Пловдив) в момента в действие са проекти за по 300 милиона лв. :crazyeye:

Иначе в статията се споменава един стойностен проект за воден цикъл за 122 милиона лева, макар и да е в полза основно на югоизточната част на околията - Раднево и региона.

Три важни пътища Сливен - Стара Загора - Чирпан по стария път, Колю Ганчево - Кръгово и Стара Загора-Чирпан през Тракия също са споменати мимоходом като готвени за ремонти/разширения. А дано, ама надали.
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Строежи и проекти в Стара Загора

Мнение от G7G »

Най-големият и важен въпрос, свързан със старозагорските пътни връзки, определено е кога ще се ремонтира магистрала "Тракия". Злополучните 40 км от Чирпан до Стара Загора са в ужасно състояние и са причина да бъде наложено ограничение от 90 км/ч. През октомври 2019 г. регионалният министър Петя Аврамова обясни, че реконструкцията само на дясното платно в посока Бургас е 40 млн. лв., а през февруари 2020 г. тя вече цитира сумата от 60 млн. лв. Гаранционният срок е изтекъл отдавна, а от думите на министър Аврамова стана ясно, че пари в бюджета на Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) за 2020 г. не са заложени за ремонт на отсечката.

Проектът за разширение на пътя между Стара Загора и "Тракия" също се движи бавно и полека. Става въпрос за реконструкцията и изграждането на второ платно на път I-5 летище "Стара Загора" - АМ "Тракия" от км 236+323 до км 241+203.53. Изготвени са Подробен устройствен план и парцеларен план, който е одобрен и е влязъл в сила, обясниха от АПИ за "Капитал". Отчуждителните процедури са приключени. Предстои разработка на технически проект, съобщиха от агенцията. "В отсечката е разположена базата на митница Стара Загора, обслужваща тежкотоварни автомобили, което значително затруднява движението. В процес е изграждане на нова индустриална зона "Загоре" и се очаква трафикът към АМ "Тракия" да се увеличи още повече", коментираха от АПИ по темата. Въпреки че става въпрос за трасе, дълго едва 4.8 км, пътната агенция твърди, че ще са необходими 20 млн. лв. с ДДС. През юни 2019 г. Аврамова дори обясни, че стойността на проекта може да стигне 25 млн. лв. Плановете на агенцията са обектът да бъде изграден с пари по оперативната програма от новия програмен период 2021-2027 г. Това значи, че скоро няма да се случи.


Това сляп да си ще видиш ,че важните неща за града се движат крайно бавно!
Аз мислих,че само тука 3-4 човека го виждаме това, а то чак медиите вече го виждат!
Отделно "Благодарим" и за "помощта" на държавата към града ни, изразяваща се във вечната "липса на средства" за нас!
Публикувай отговор