Формат С: ?(НТФС)

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
Аватар
Tashek™
Модератор
Модератор
Мнения: 332
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 3:47 am
Местоположение: До черешовата градина
Обратна връзка:

Мнение от Tashek™ »

какво ще инсталираш, ако слагаш WinXP- бозица, си намери boot-able инсталационен диск и чрез самия инсталационен процес можеш да си форматираш c: във какъвто формат си поискаш(аз лично препоръчвам NTFS). Това е най- лесния и най- бързия начин това да стане, веднага след формата ще ти качи инсталационните файлове, ще се рестартира и ще продължи автоматично инсталацията. Ако досега не си инсталирал и не знаеш английски не се мъчи сам, помоли някой да дойде да ти свърши работата и гледай как става внимателно, за да може вбъдеще да си го правиш сам :lol:
Аватар
wiSHmaKeR
Модератор
Модератор
Мнения: 514
Регистриран на: Сря Дек 18, 2002 17:02 pm
Местоположение: Valhalla (Nowhere lands)
Обратна връзка:

Мнение от wiSHmaKeR »

1. Цепиш си харда наново с fdisk.
2. Форматираш стандартно под FAT32.
Аватар
DMX
Потребител
Потребител
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 23, 2004 22:39 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от DMX »

като отидеш не натискай delete c: натисни копчето с което се продължава мисля ,че беше "c" ,но не съм сигурен виж го отдолу.После ти изписва какво искаш да правиш даваш full format (NTFS) или нещо такова.После се форматира и копира инсталацията на бозата.Вече после ще се оправиш сам лесно е :wink:
По-добре напушен да летя,
от колкото пиян да пълзя.
Аватар
wiSHmaKeR
Модератор
Модератор
Мнения: 514
Регистриран на: Сря Дек 18, 2002 17:02 pm
Местоположение: Valhalla (Nowhere lands)
Обратна връзка:

Мнение от wiSHmaKeR »

lightmaster написа:Kви fdisko-ве кви разделяния.?
http://ftp.abc.tv:8080/ftp1/users/light ... IC%208.rar
:lol:
Ей такива като тебе, дето не могат (или не искат) да използват fdisk използват "потребителски" програми като Partition Magic, Ranish Partition Manager или Paragon Partition Manager - таквис fdisk-ове. Някои хора пък ги ползват за спестяване на време. Има версия на fdisk, която поддържа и NTFS (Free FDISK). Както и да е.

Препоръчвам Paragon Partition Manager (ако успееш да го намериш) за разделяне, форматиране, оразмеряване и т. н. на хард диска - спестява доста време и е със значително повече функции от PQ PMagic.
Аватар
Tashek™
Модератор
Модератор
Мнения: 332
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 3:47 am
Местоположение: До черешовата градина
Обратна връзка:

Мнение от Tashek™ »

wiSHmaKeR написа:1. Цепиш си харда наново с fdisk.
2. Форматираш стандартно под FAT32.
човека иска NTFS
FIR написа:Аз направих така: delete - нах C- то и после пак го създадох като FAT32.Пробвай така :wink:
остай тия работи

Димитър, следвай инструкциите на инсталацията една след друга, като ти даде, че има инсталирана операционна система, натисни символа(не си спомням кой точно е) на изречението "Install a fresh copy of WinXP", след това си избери С: (много важно - иначе ще ти даде на D: - ще изгубиш всичко там и ще имаш 2 операционни системи на щайгата). Дай му нормален формат под NTFS(не quick). След това инсталацията ще продължи.
Аватар
wiSHmaKeR
Модератор
Модератор
Мнения: 514
Регистриран на: Сря Дек 18, 2002 17:02 pm
Местоположение: Valhalla (Nowhere lands)
Обратна връзка:

Мнение от wiSHmaKeR »

lightmaster написа: ...пък да не говорим ако харда му е над 80гб :twisted:
http://www.23cc.com/free-fdisk/ , на първата линия пише "128GB" или нещо съм кьорав.

Относно това "откъде ще го има тоя fdisk"... ами откъде ще го има тоя Partition Magic?! :evil:

Tashek: съгласен съм, че има къде-къде по-лесни програми. Но аз съм фен на глупавите, грозноватички многофункционални работи (Free FDISK в случая) . :wink:
Публикувай отговор