Водоеми край Старозагорско + информация

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
genkogenev
Потребител
Потребител
Мнения: 155
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 21:19 pm

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от genkogenev »

Nirvana написа:Днес говорих с един приятел, скоро ходил в района на рудниците за щука. Обясни ми набързо, че се отбивало след с. Обручище и се стигало до водоем само със щука (от 0,500 кг нагоре).
Не става въпрос за яз. Розов кладенец (Риболова е забранен там, макар, че виждам редовно хвърлени въдици точно до забранителния знак. Все пак сме в България). Има доста водоеми в посока южно от яз. Розов кладенец.
Някой наясно ли е с района?
В този район има няколко десетки водоемчета около рудниците .. Точно кой е трудно да се познае . Трябва да се пробва . По-лесния път е през с. Медникарово / следващото село след Обручище /
За яз. Розов кладенец си в грешка . Табелата забранява риболова само в мястото , където преминават жиците - нали се сещаш що . :mrgreen:
diavolo666
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 9:25 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от diavolo666 »

Относно Пет могили.Днес завторих,най-вече за да видя дали случайно предния пьт просто не сьм улучил ден с необичайна активност на рибата.Е,не е било така :) Ситнежа просто е полудял!Уклейките,а днес и бабушките налитаха като пирани на стрьвта.Хванах почти двойно повече риби,а палеца и показалеца на дясната ми рька,с която дьржа куката при откачане на рибата ме болят така зверски,че чак си мисля за болничен :D Ако има фенове на подобен род "травми",то сега е точния момент да ги получат на Пет могили :)
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Nirvana »

Случайно някой да знае дали язовир Сладък кладенец е вход свободен, защото това чух вчера от приятел?
Излизал костур по 300-400 грама (уааааааааааааа), щуката е почнала да гони и чат-пат някоя бяла риба излезнала (до 1 кг).

Не съм ходил там, но при такава информация директно се изстрелвам през почивните дни!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1568
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от niggaz_nature »

Nirvana написа:Случайно някой да знае дали язовир Сладък кладенец е вход свободен, защото това чух вчера от приятел?
Излизал костур по 300-400 грама (уааааааааааааа), щуката е почнала да гони и чат-пат някоя бяла риба излезнала (до 1 кг).

Не съм ходил там, но при такава информация директно се изстрелвам през почивните дни!
И аз чакам инфо и може да отидем заедно ;)
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Nirvana »

niggaz_nature написа:
Nirvana написа:Случайно някой да знае дали язовир Сладък кладенец е вход свободен, защото това чух вчера от приятел?
Излизал костур по 300-400 грама (уааааааааааааа), щуката е почнала да гони и чат-пат някоя бяла риба излезнала (до 1 кг).

Не съм ходил там, но при такава информация директно се изстрелвам през почивните дни!
И аз чакам инфо и може да отидем заедно ;)
Супер! Съгласен :)
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Nirvana »

Точно намерих малко стара информация, но все пак е важно на какво се лови.
http://www.nariba.com/forum/viewtopic36565.html
http://vbox7.com/play:6ff177d2

Моите хора са ловили на рибка и земен червей.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
genkogenev
Потребител
Потребител
Мнения: 155
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 21:19 pm

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от genkogenev »

От миналото лято зная , че на Сладък кладенец има риба , която кълве на 5 лева такса + 5 и нещо на килограм .
Иначе : Събота след обед на яз.Жребчево костур на змиорка , обаче многоооо тегава работа . Неделя след обяд на Пет могили на дигата уклей и червеноперка - бол . На задния /заблатения/ пробвах на блесна и воблер за щука но без късмет. До мен уловиха 2 на тапа с рибка.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Nirvana »

Аз ходих на дигата на Пет могили в неделя и даже не ми клъвна 1 рибка!
Сладък кладенец май няма такса, но ще проверя идната неделя.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
genkogenev
Потребител
Потребител
Мнения: 155
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 21:19 pm

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от genkogenev »

Nirvana написа:Аз ходих на дигата на Пет могили в неделя и даже не ми клъвна 1 рибка!
Сладък кладенец май няма такса, но ще проверя идната неделя.
Без червей ли хвърля на пет могилския :?:
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Nirvana »

genkogenev написа:
Nirvana написа:Аз ходих на дигата на Пет могили в неделя и даже не ми клъвна 1 рибка!
Сладък кладенец май няма такса, но ще проверя идната неделя.
Без червей ли хвърля на пет могилския :?:
На бял пуснах и после на земен и не пипна! Дали защото е било много рано? Пуснах на голяма дълбочина първоначално, после постепенно намалих. Въдиците ми са прокълнати явно ХАХаххахаха :haha:
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
diavolo666
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 9:25 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от diavolo666 »

Вчера на Синята река доволно бабушки.Сутринта адската мъгла,която помогна на едни мрежари да се измъкнат,не можахме навреме да се ориентираме какво правят с лодката,като взехме да ''стопляме'' беше вече късно да звъним където и да е,запалиха колата и офейкаха.Иначе много толстолоб игра през целия ден.Струва си да бъде уловен от колеги,а не от мрежари :)Хищника никъв го нямаше,само едно заблудено костурче на малка рибка.Та това е от мен.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Nirvana »

diavolo666 написа:Вчера на Синята река доволно бабушки.Сутринта адската мъгла,която помогна на едни мрежари да се измъкнат,не можахме навреме да се ориентираме какво правят с лодката,като взехме да ''стопляме'' беше вече късно да звъним където и да е,запалиха колата и офейкаха.Иначе много толстолоб игра през целия ден.Струва си да бъде уловен от колеги,а не от мрежари :)Хищника никъв го нямаше,само едно заблудено костурче на малка рибка.Та това е от мен.
Колега, благодарим за информацията! Айде и другите дано се отприщят да споделят :)
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
diavolo666
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 9:25 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от diavolo666 »

Ами ха дано всички споделят :) То рибата излавяне няма,да не забравяме,че водата е повече от нея,затова споделяйте къде сте ги набарали рибоците,че и другите да си направят кефа :D Преди малко получих от Италия новото си спийди-TUBERTINI TECHNO BLEAK 4,50 мт.,отличен баланс и строй,неговите 134 гр. не се усещат в ръката,и нямам търпение да го тествам за уклейки и дребни бабушки.Веднага се сещам за Пет могили и последните ми риболови там и вероятно пак там ще е бойното му кръщение :lol: Всъщност миналата година по това време бях за уклей под Римския мост,никога не бях ловил уклей с големина на лимонадено шише(може би само на Копринка съм хващал подобни мутанти).Тогава ги преселих на Синята река,но вероятно щуката ги е хапнала,няма и помен от тях :( И в тази връзка,някой да е ходил скоро под Римския,дали ги има още тези мутанти там?
diavolo666
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 9:25 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от diavolo666 »

Повече от скромно днес :?В сравнение с предните ми излети сега като бройка имах само 207 рибока,като над 20 бяха бонусчета-бабушки и костурчета по около 80-100 гр. Определено се открояваха на фона на уклеите :lol: Видно е,че след падналия дъжд през седмицата рибата не е толкова активна,водата бе доста по студена(то оттук нататък ще е така...е поне да пролетта :lol: ) Но пък уикенда го дават да е хубав,редно е да не се пропуска :dancing: Наслука!
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Nirvana »

Днес направих уникален риболов на яз. Сладък кладенец!
Костур по 200-250 гр. е нещото, от което имах нужда. Яко теглене, уникална емоция, прекрасно време и супер тихо място за почивка! Хванах поне 25 костура с тези размери на змиорка и бял червей. Освен костура излиза и дребна каракуда и рядко уклей. Най-доброто място там е на каменната дига. Не се плаща!

Следваща спирка: Водоема до с. Главан
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Публикувай отговор