Вярата - Истината или не?

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Публикувай отговор
Аватар
DaChamp
Потребител
Потребител
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 0:09 am
Местоположение: Пред 6тайгата

Мнение от DaChamp »

ех Jarmen заприли4ваш малко на Симеон4о ;)
ясно ми е какво иска6 да ми каже6 само 4е не е много конкретно(дай пример4е от тебе,ти как си стигнал,как си разбрал и т.н.) :roll:
Аватар
kitikri
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 552
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 14:50 pm
Местоположение: /dev/null
Обратна връзка:

Мнение от kitikri »

Поправете ме ако греша, защото не успях да изчета всичко, но:
Не е ли технически доказано, че пирадмидите са построени точно по времето на Египет, фараоните и т.н.? Нали са правили проби на камъните?
Това с нивата наистина може и да е вярно, а най-интересно е за Царичина дупка. След като един човек (жена) е видял какво има вътре и е полудял, то защо не са полудели и воиниците, и екипът на учени, и другите които са били вътре?
Теорията е много интересна, но се надявам да не е някаква измислица и в момента да ни се присмиваш на акъла че ти вярваме :roll:
Давай още факти :)
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Това което казваш се нарича: Теория на относителноста (вероятностите) - А.А. :roll:

Ето ти един много важен въпрос: Ти откъде знаеш ?
Ако кажеш че знаеш трябва да приложиш доказателства, ако кажеш че предполагаш то тогава това не е убедително и този който го чете ще рече: А да бе, да, поредните измишльотини.

Не съм съгласен с теб за кокошката, що да не намесваме Библията като се опираме до същатата материя ? Защото тя не ти е удобна и има факти и доказателства в нея. По същия начин аз мога да кажа: Ами на мен не ми трябва да копам, аз си имам доказателства, ама ти с твоята "теория" нямаш. :wink:
Тя се опира на нищо. Ти нямаш допирна точка, това звучи като: "Вярвайте ми" :twisted:

Целия този разговор за какво го водим ?
За да убедиш тези който невярват в това което вярваш ти. За да го излагаш публично и то да се дискутира, трябва да го защитаваш и да го обясниш някак си на широкия потребител.
В това в която вярвам аз, не съм го спеменавал, но тъй като съм чел разни литератури чоплим в момента и търсим ключът за палатката. Всяка "теория" си има свойте слаби места, защото всичко зависи от гледната ни точка и начина по който възприемаме нещата. За това ти казах примера с "лудите". Не се хващай за думичките "възприемаме нещатата", защото в момента сме го възприели обаче търсим ключът.
Тези нива виждам аналогия с Библейските само че малко по-добре пипнати.
Защо се хванахме точно към тази насока, ами идеята на филма матрицата, на точиците на екрана ...

Уф мързи ме да пиша иначе щях да ти дам поне 20 различни насоки за да си мислиш и за тях.

За царичене всеки може да си приказва каквото си пойска защото така им отърва, тъй като е запечатана което пак се опира .. там някъде :roll: Какви факти очакваш като никой не е слизал там и всичко е предположения ? Всичко което ще бъде казано по темата не се опира на 100% факти и доказателства, а просто поредното може би...
Jarmen
Потребител
Потребител
Мнения: 123
Регистриран на: Съб Авг 21, 2004 17:21 pm

Мнение от Jarmen »

Това ти е недостатъка като пример за нулевото ниво - винаги търсиш "факти" и "материални доказателства"...Докажи ми че вчера си ходил да пикаеш 6 пъти....можеш ли? На тази планета с тези средства няма как да се докаже подобно нещо...Ако наистина искаш доказателство казах ти - иди в Царичене, разкопай дупка по дълбока от 25 метра и да те видим...

Всичко това не е "теория"...Аз нищо не предлагам или предполагам. Не съм казал "вярвайте ми", просто пиша очевидни неща да си губя времето :roll: Ако щеш вярвай ама не ми пука дали някой ми вярва или не, ако някой ме пита нещо просто му обяснявам за удоволствие.

На какво се опират планетите в космоса? Защо не падат? Какво ги държи? Ами някаква невидима сила дето ги кара да летят! Как искаш да ти обясня нещо невидимо че и доказателство да ти дам? Ако искаш нещо като доказателство или иди в Царичене и разкопай дупка по дълбока от 25 метра или иди в Тибет, в свешенния град и погледни каменните огледала...
irc.ph4t3.net - #VereyaNET
Vcable bulfleet съюз IRC
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

аааа
мойта "теория" няма нужда да се доказва, затова че някой друг трябва да покопа. Това защо планетите не падат си е обяснено :wink:
В Библията поне се опира на материя която в 90% е доказуема, а при теб нищо не е доказуемо ... вятър и прах, което е много удобно защото може да бъде завъртана както на някой му е удобно....
Огледалата в Божия Град нямат нищо общо с това.

Аз ако изхождам от позиция незнаеш, разбрах следното:

Разправяш врели-некипели на който сам не си вярваш, прекрояваш материята както ти е удобно в случая , споменаваш няколко пъти разни нива, висшият аз и компания, разни историй с малко научна фантастика и хоп останалите си казват: Ииии много начетен, знае там какво има, има инфо за онова, тц,тц,тц тоя трябва да е ниво х.

От всичките ти обяснения аз и останалите това разбрахме.

Разбираш ли? заяждам се потази тема за да те накарам да я развиеш и обясниш от А до Я за да я разберат хората който я четат, защото на мен ми е известна, но на 98% от хората който я прочетат няма да им стане ясно. В едно от мненията ти го казах малко по завоелирано, но явно не ме разбра. Седни спокойно, небързай да ми отговаряш, структорирай си мислите, пусни си някой редактор, напиши това което имаш да казваш прочети го няколко пъти, поредактирай го после и ще видиш че крайния продукт ще е много по-добър от това което си написал. Знам от личен опит. :wink:
Jarmen
Потребител
Потребител
Мнения: 123
Регистриран на: Съб Авг 21, 2004 17:21 pm

Мнение от Jarmen »

Преди го казах и сега ще го кажа - няма значение дали някой е разбрал или не темата...Аз продължавам да пиша за по любопитните и се опитвам да обясня каквото не разбират...Не е моя "цел" да се изказвам толкова точно че всеки да ме разбере...Също ако седна да пиша "от А до Я" моите приятели зад стената ще затворят форума или пак ще направят нещо тъпо...Един приятел на баща ми седнал да пише по темата но сериозно...щял да прави книга или нещо подобно и знаеш ли какво станало? Писал с дни и накрая легнал да поспи и се събудил защото листовете на масата са се запалили ей така от нищото...Много се изплашил но решил пак да опита. Отишъл на лагер с учениците си (той е някакъв учител по карате или нещо такова) и насред ноща реката до която били отседнали придошла и за малко да ги отнесе заедно с палатките и всичко. Загубил си тевтера на който писал. После решил за последно да пробва и точно ден след това, той, майсторът на ножове и саби, се порязал с резец докато си дялкал дърво...Feel me yet? Това не са разни неща да се разправят на всеки...Аз само казвам колкото "мога" да казвам а това ще е към 10% от всичко което знам :?

Също така огледалата в Тибет имат много общо с това...както казах, ако искаш някакво "доказателство" за моята "теория" иди и погледни огледалото...Ако наистина има нещо което не се разбира питайте ме...

Само ако можех да ви р а зкажа всичко което знам ще видите връзката и ще видите логиката...Всичко е много много по просто от колкото вие си мислите...
irc.ph4t3.net - #VereyaNET
Vcable bulfleet съюз IRC
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Ами ако съм ходил в Тибет ... м?

За останалото ти просто седни и го напиши без да се претесняваш че нещо се случи. Това не е някакво си тайно учение пазено от висши сили там ... за това че нещо немога да свържа писането на твоя приятел с това което му се е случило, някак си материята не го позволява. Така както пишеш само изречения, напълно ще омоташ тези който незнаят. Ако беше тайно учение нямаше да има книги написани по тази тема, всеки път когато някой седне да пише подобно нещо би трябвало да се случва нещо там и ... така. Няма как да разбереш без да опиташ. :roll:
The Feeling
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 657
Регистриран на: Вто Фев 11, 2003 15:04 pm

Мнение от The Feeling »

И аз познайвам нещо но
В по голямата част от литературата не се споменава много
всичко е завоалирано (вервайте чета много книги )
В коя книга да потърсим повече инфо по въпроса ?

//off topic Admin не дей така бе човек
Jarmen аха да взема да напише нещо по задълбочено и ще вземе да му изпуши компа на
младежа
Jarmen
Потребител
Потребител
Мнения: 123
Регистриран на: Съб Авг 21, 2004 17:21 pm

Мнение от Jarmen »

JIDOVER - най-много се разбира от "Следите на боговете" от Греъм Хенкок

Admin - Ами ако съм опитвал вече?

Кажи ми 1 книга която "горе-долу" да описва това което аз казах до тук...Моят приятел писа същите неща само че "от А до Я"...В тая вселена си има правила, също както държавите си имат правила. Разликата е че във вселената не можеш да избягаш или да скриеш нещо :roll:
irc.ph4t3.net - #VereyaNET
Vcable bulfleet съюз IRC
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Ти сам написа една от книгите, аз няма нужда да пиша или да дополъвам, сам знаеш че това не се предава от уста на уста, а това дали си пробвал или не ... ще оставя въпроса без отговор.
Jarmen
Потребител
Потребител
Мнения: 123
Регистриран на: Съб Авг 21, 2004 17:21 pm

Мнение от Jarmen »

Admin - търсиш някакво доказателство - гледай CNN/новините...За подобни неща ви говоря
irc.ph4t3.net - #VereyaNET
Vcable bulfleet съюз IRC
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Аз ги гледам почти постоянно .. фен съм на новините, обичам да знам какво става по широкия свят.
Аватар
PathFinder
Потребител
Потребител
Мнения: 107
Регистриран на: Пет Авг 15, 2003 10:10 am
Местоположение: Mars 1 Base

Мнение от PathFinder »

объркахте ме от всякъде !
дет се вика дрън-дрън че пляс
всичко е теории трудно доказуеми, но не невъзможно

а аз съм привърженик на идеята че всичко може да се опише с математика ( включително и нематериалните неща )

това че някой немогат да разберат как се прави, незначи че не може ! :roll:
Search and Explore
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

PathFinder: Напълно съм съгласен с теб и това се опитвах да обясня. :wink:
Едно метеоритче нещо се задава към нашата планета което "малко" ще промени релефа на планетката ни :x
http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=251027

Ще ни отнесе като талибан търговски център...
Jarmen
Потребител
Потребител
Мнения: 123
Регистриран на: Съб Авг 21, 2004 17:21 pm

Мнение от Jarmen »

admin написа:
Едно метеоритче нещо се задава към нашата планета което "малко" ще промени релефа на планетката ни :x
http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=251027

Ще ни отнесе като талибан търговски център...
Аз го очаквах по скоро ама както и да е :? И това става
BTW много добро сравнение :P
irc.ph4t3.net - #VereyaNET
Vcable bulfleet съюз IRC
Публикувай отговор